CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mango91

Bapa tidak mahu menjadi wali

bertabahlah TT.. aku dulu pun hampir nak jadi mcm ni.. 2 minggu sebelum nikah ayah aku buat perangai bergaduh dgn mak.. tapi alhamdulillah sampai hari nikah ayah aku tak buat perangai pelik-pelik sampai taknak walikan aku.. and after aku dah selamat nikah, terus org tua tu tak buat perangai dah.. mungkin dia tak suka tgk aku dlm rumah tu kot haha

sarahmirza replied at 24-10-2016 11:57 PM
TT kena iklankan 3 kali di surat khabar dan juga beritahu melalui surat.
Kalau bapa tetap tak had ...

buat apa iklan, dia wali enggan bukan wali tak dpt dikesan..

mango91 replied at 25-10-2016 02:11 AM
In sha Allah xkan bputus asa.. Tp nak delay mcm xblh sbb venue, kad, catering & semuanya dah setel ...

Seharusnya pejabat kadhi perlu memberi perhatian khusus dlm perkara spt ini.  Special case  bukan kerana nak pilih kasih tetapi menimbangkan masa yg sempit dan terdesak sementelah pihak kadhi  ada kuasa bertindak sedemikian.  Kenapa perlu menyusahkan jika jalan keluarnya ada.  Takkan nak dibiarkan perzinahan. Payah2  sangat bawa aje mereka yg wajib hadir (sdr lelaki atau pak sdra) gi nikah kat Thailand, buat secara teratur dan rasmi (mungkin dlm makluman konsulate M'sia di tempat) dan kemudian daftar rasmi sekali lagi di M'sia. Jalan terakhir, mohon aje izin khusus drp sultan.

kelat replied at 25-10-2016 12:35 PM
buat apa iklan, dia wali enggan bukan wali tak dpt dikesan..

Entah... org yg cerita dulu mcm tu.
Kalau gagal dikesan iolls tahu kena iklan.
Mungkin bkn iklan, bagi notis kot..
Whatever la, yg iolls ingat dia cerita kena bg tau 3 kali.
Kalau takde respon/enggan baru mahkamah buat keputusan.

mannaakkautau replied at 25-10-2016 06:26 AM
Abang hang tunggul mati Kah?????

Tuan klau xblh nak bg cadangan xpayah komen lagi bagus kot.

Hana replied at 25-10-2016 09:27 AM
semoga dipermudahkan. kalau ibu restu, takde masalahlah. takat bapak tu apa le sangat.
ada 1 cara  ...

senang cerita minta bapa sign surat wakalah/wakil depan imam masjid@ketua kg sebagai saksi. pastu baru buat permohonan kawen ke majlis agama. klu sign surat pun takmau baru buat permohonan wali hakim kat mahkamah syariah.

Follow Us
mango91 replied at 25-10-2016 03:00 PM

.....X boleh nk tahan gelak baca ni

sarahmirza replied at 25-10-2016 10:24 AM
TT di mana ya?
Bukan ke sekarang nak nikah kena register online?
Print semua borang, termasuk bo ...
Wali ada turutannya.. dlm kes wali enggan, boleh jatuh ke wali bawahnya.
Bila bapa enggan, datuk sebelah bapa boleh ganti...
check balik.. klu bapa mati baru boleh ikut turutan.. bukan sebab enggan..bila wali terdekat dah takde

ninaaa replied at 25-10-2016 11:18 AM
bertabahlah TT.. aku dulu pun hampir nak jadi mcm ni.. 2 minggu sebelum nikah ayah aku buat perangai ...

Itulaa... Bgaduh dgn Mak, anak2 jd mangsa.. Ni nmpk gaya mmg dia xnk beri kjasama.

mango91 replied at 25-10-2016 12:25 AM
Sy cuba.. Tapi masa dah singkat..  
Hrp sgt dipermudahkan..

Simpati kat awak, ikutlah nasihat org-org yg berpengalaman kat atas tadi, ada cara yg lebih mudah.
Bapa awak org bergelar ke?

cmf_blingblings replied at 25-10-2016 04:14 PM
Simpati kat awak, ikutlah nasihat org-org yg berpengalaman kat atas tadi, ada cara yg lebih mudah. ...

Xde bgelar apa pun. Dah OKU pun. Lps dia bcerai dgn mak dia jd mcm tu. Selama sy knal dgn tunang sy dia restu je. Nak kawen ni tiba2 bt hal. Xfaham la dgn dia.

mango91 replied at 25-10-2016 04:45 PM
Xde bgelar apa pun. Dah OKU pun. Lps dia bcerai dgn mak dia jd mcm tu. Selama sy knal dgn tunang s ...

Tunang ada tak pergi jumpa dia, minta dia berlembut hati, sometimes org yg dah tua dan OKU pulak hati cepat tersentuh

cmf_blingblings replied at 25-10-2016 04:47 PM
Tunang ada tak pergi jumpa dia, minta dia berlembut hati, sometimes org yg dah tua dan OKU pulak h ...

Dah jumpa. Dia siap msj tunang sy ckp mmg dia akan bt kami x dpt bernikah. Sy xtau bapak jenis apa dia ni. Sy pun dah fedup dgn dia

mango91 replied at 25-10-2016 03:00 PM

There are more things that you are hiding than you are telling the truth....setakat hang nak masuk sini bodoh bodohkan Yang lain ok ler......

bapak hang sendirik hang sendirik nak paham, hang expect orang dalam forum Nee kenal???

Hang sendirik sebut Ada Abang kandung.....setakat kalau bapak hang gaduh ngan Mak hang...takkan semua pun Tak boleh nak ajak Dia berunding???

Jenis macam hang mesti selalu pinggirkan bapak hang...dah nak bernikah jerk baru terkedek ke dek carik Dia.....

Hang nak manak sambung lagik?????

mango91 replied at 25-10-2016 04:54 PM
Dah jumpa. Dia siap msj tunang sy ckp mmg dia akan bt kami x dpt bernikah. Sy xtau bapak jenis apa ...

celaka hang terhadap bapak hang selama nee hang Ada pikir Tak?? Tolong jangan nak buruk Kan bapak sendirik boleh Kah??
HAng Nee mesti Dari keluarga Kucar kacir Kan??

cmf_blingblings replied at 25-10-2016 04:47 PM
Tunang ada tak pergi jumpa dia, minta dia berlembut hati, sometimes org yg dah tua dan OKU pulak h ...

You are just wasting your time....bling...trust me.....

mango91 replied at 25-10-2016 03:51 PM
Itulaa... Bgaduh dgn Mak, anak2 jd mangsa.. Ni nmpk gaya mmg dia xnk beri kjasama.

If you have already got that good rapport dgn bapak hang selama nee, bercerai lah Mak Pak hang...Tapi ikatan keakraban hang dgn Dia takkan pudar .kecuali of course hang memang dari Dia bercerai dgn Mak hang, Tak boleh pandang sebelah mata Ngannya...Kan??
Sekarang Dari hang terus menipu orang orang forum dgn Cuba nak selindung kan kecelakaan hang, dan terus tuding kohnon keburukan bapak hang...it would be best you take pandangan forummers sejauh ini...and..just get the fcuk out of here...

Dah jumpa. Dia siap msj tunang sy ckp mmg dia akan bt kami x dpt bernikah. Sy xtau bapak jenis apa ...

Bila terbabit kes penceraian ni orang yg pernah lalui saja yg faham masalah awak tapi yg sebaiknya dahulukan kepentingan anak melainkan anak kita nak nikah dgn penjenayah ke apa ka. Kami pernah lalui detik getir gitu dlm keluarga bila abg dan kakak ipar bercerai dulu. Bila suami isteri bercerai dan tak boleh berdamai masalah komunikasi yg paling teruk sekali menjadi masalah. Dlm hal tu mmg anak-anak terlibat. Kami sebagai mak dan bapak sedara cuba sedaya upaya untuk tak masuk campur dlm hubungan ibu bapa tu tapi lebih kpd perhatian utk hari pernikahan anak-anak, sbb kebetulan depa nak nikah masa tu juga. Abang saya akan ambik bahagian dlm hal wajib, akad nikah etc, kakak ipar ambil alih hal reception, dia org buat hal masing-masing tanpa perlu berkomunikasi. Perantaraan adalah anak-anak. Sampai sekarang dah bercucu dah semua. Alhamdulillah, kakak ipar saya bahagia dah dgn abang baru dia and my brother happy dgn single life. Life must go on.

Kalau ada tok, nenek atau bapa sedara ke mak sedara minta bantuan untuk slow talk dgn ayah, mesti dia akan dengar nasihat dari salah seorg. Kalau dia tak setujupun mesti ada alasan dia, cari punca dan alasan tu, munasabah ke tidak. Kalau dah habis ikhtiar minta bantuan pejabat ugamalah.

X baik ayat last tu..mungkin ada kesalahan kita yang kita x sedar. ..aku x suka org yang burukkan pasangan,  emak,  ayah dan adik beradik. ..tambah2 kat umum bangga bercerita keburukan family

mannaakkautau replied at 25-10-2016 05:08 PM
If you have already got that good rapport dgn bapak hang selama nee, bercerai lah Mak Pak hang...T ...

Haha. U r not at my situation. Kau xkenal bapak aku mcm mana. Aku mls nak bukak aib dia. Hanya org yg mempunyai bapa yg x btanggungjwb je akan faham apa aku lalui. Kau xblh bg option kau diam je