CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16506|Reply: 128

Bosan dalam perkahwinan....fikiran bercelaru...

As a wife...pernah tak korang ada perasaan bosan dalam perkahwinan..me baru kahwin 4 tahun. kahwin atas dasar cinta-mencintai. tapi kami belum ada anak lagi.tapi me dah start rasa bosan..bosan dengan life suami isteri..me rasa hubungan suami isteri mcm dah hambar.berkaitan zuriat pun kadang-kadang me rasa nak, kadang-kadang rasa tak nak. For info, me xde buat apa-apa family planning pun.

Isteri-isteri sekalian pernah tak rasa macam ni?

nuraz.har replied at 26-10-2016 01:02 PM
As a wife...pernah tak korang ada perasaan bosan dalam perkahwinan..me baru kahwin 4 tahun. kahwin a ...

Ada beberapa soalan :

1.berapa umur kamu dek?
2. Adakah terasa x puas hidup single?
3.adakah layanan suami terasa x cukup bg kamu?
4 . bagaimana hubungan kamu dgn mertua dan ipar duai?

sebu replied at 26-10-2016 01:17 PM
Ada beberapa soalan :

1.berapa umur kamu dek?

Me dah 33yrs.hubungan dengan in laws ok je.me jenis yang x ambil tahu sangat @ dengan kata mudahnya malas nak ambil tahu sebabnya husband me jenis anak mak..dalam bab ni me tak nak komen lebih sebabnya me takut me pentingkan diri sendiri. lagipun tu memang tanggungjawab anak kan.Hubungan me dengan husband macam biasa.standard la suami isteri ada turun naik.financial pun ok la. sebab me and my husband kerja. bab yang tak puas hidup single ni tak rasanya..sebab me yang nak kahwin dulu..

Biasalah..marriage ada ups and downs..buatlah benda lain yg kau suka selain mengulit suami. Sure x boring...

nuraz.har replied at 26-10-2016 01:33 PM
Me dah 33yrs.hubungan dengan in laws ok je.me jenis yang x ambil tahu sangat @ dengan kata mudahny ...

Tq sudi bagi jawapan.  
Hambar tu mesti ada sebab besar. Hanya kamu je tahu dek kenapa rasa hambar sbb ada sesuatu yang kamu X suka dlm hubungan suami isteri ni.  
Contoh mungkin rutin hidup adalah sama X de apa2 perubahan jadi kamu rasa bosan.
Knp X berusaha untuk dptkan anak? .maaf soalan ni sensitif.  Atau kamu dah berusaha dgn suami untuk dptkan anak tapi masih belum ada rezeki.  
Mungkin lepas lepas ada anak kehidupan tu X rasa bosan.
Atau cuba aktiviti luar  bersama suami supaya rasa X bosan bersama

bak kta pepatah..1st 5 years of marriage akan d uji dgn mcm2..x sure betol ke x..mayb hubby ada buat sesuatu yg ko x suka kot tu yg sometime ko rasa mcm fedap..tambah lagi blm ada zuriat nak mengalihkan perhatian tu mmg bertambahla perasaan tu berkecamok..

Follow Us
mokcikKSKB replied at 26-10-2016 01:38 PM
Biasalah..marriage ada ups and downs..buatlah benda lain yg kau suka selain mengulit suami. Sure x b ...

Amboi mokcik... Tengah serious aku baca terus tergelak aku bab mengulit suami tu      

Edited by Hana at 26-10-2016 02:09 PM

ada RASA.
biasanya bila badan dah penat. mental dah penat tapi fizikal tetap kena bergerak.

ko takde anak lagi. ko tak patut bosan, pada pendapat akula.
sebabnya adik aku yang dah kawen, tapi, takde anak asyik gi sana ke sini dgn riang riang ria.
aritu aku cakap, eh, kakak belum penah gi publika la. ada apa ek?
(masa ini kat umah aku. adik beradik datang)
terus adik aku cakap, jumla kita gi.
(aku tengok jam aku. kul 6pm)
aku cakap,"ha? sekarang ke?"
adik aku cakap, Yela.
(dalam kepala otak aku, aku pikir, alamak.dah dekat malam. pastu maghrib awal. budak2 nak kena mandi. anak sulung kena belajar sket waktu malam sbb minggu exam kafa pulak. aku kena gosok baju2 sekolah. baju2 blum lipat. mcm2 la aku pikir )
aku pun cakap, "takpela.dah lewat"
see...boring tak hidup aku? kalau aku gi, abis la aku telah mendelay kan keje2 umah. itu pun dah delay sket sebab aku tak buat keje2 patut kena buat sebab adik2 aku datang. tak kan le aku nak mengosok baju time borak2 pulak.

U & hasben u, takat berdua je, luggage sket senang aje buat spontaneous plan.
paling bagus, gi short travel.
kekadang, berdua pun boring (tak boring time couple aje ), you all join la grup aktiviti. gi camping ke, gi panjat gunung ke. tour grup secara berkumpulan.

kalau aktiviti weekend mcm orang beranak ramai, asyik duk umah utk jimat cost petrol. makan pun kat rumah. tgk wayang pun kat rumah-sbb download movie pastu tido..lama2 boring la. pun pada pendapat aku gak. maybe ada orang suka.

kalau ai, ai suka jalan2 cari makan, jalan2 beli barang, jalan2 tengok wayang.
selain 3 faktor ni, terus ai chop, boringg..
buat keje2 rumah? boringgg.. tapi, terpaksa la. taraf rakyat marhein. takde maid.

Edited by mokcikKSKB at 26-10-2016 02:06 PM
babyleo68 replied at 26-10-2016 02:00 PM
Amboi mokcik... Tengah serious aku baca terus tergelak aku bab mengulit suami tu

Tpkan..kalau xde anak sure byk free time.biasalah aku ygada anak ni meronta ronta nk me time..kdg2 kalau laki xde mcm best plak lyn blues sesorang tgk drama korea..
Adik ipa aku kawen 5taun lom ada anak.dr gaya dia mmg mcm xmo anak..aku tgk life dia mcm bosannyalah..tp bila tanya dia,dia kata dia happy jah..aku tgk mcm best je bgn lmbt,xperlu nk masak lunch, laki balik keje je oi mkn luar....

mokcikKSKB replied at 26-10-2016 01:38 PM
Biasalah..marriage ada ups and downs..buatlah benda lain yg kau suka selain mengulit suami. Sure x b ...

Its just not about mengulit suami. memang byk benda lain blh dibuat tp sampai bila nak ignore kan.me risau hala tuju hubungan kami

nuraz.har replied at 26-10-2016 01:33 PM
Me dah 33yrs.hubungan dengan in laws ok je.me jenis yang x ambil tahu sangat @ dengan kata mudahny ...

Pi la travel or buat apa2 yg best .. add more humor and life to your marriage.

nuraz.har replied at 26-10-2016 02:05 PM
Its just not about mengulit suami. memang byk benda lain blh dibuat tp sampai bila nak ignore kan. ...

Owh..so kau berdua mmg ada masalah lah.kau kena figure out apa yg kau nk dlm life...

Perkahwinan mmg mcm tu dik
Akak dah 17thn kawin masih xde anak dan hari2 berdoa moga dimakbulkan allah walau sorang..

babyleo68 replied at 26-10-2016 02:00 PM

mengulit suami. itu kan tujuan kawen.
kalau tak, baik jadi andartua ajek.

mana ada orang kawen sebab tak sabar2 nak buat keje2 umah yang banyak.

Hana replied at 26-10-2016 02:03 PM
ada RASA.
biasanya bila badan dah penat. mental dah penat tapi fizikal tetap kena bergerak.: ...

Aku suka duk.rumah .... melepak2....weekend marathon movie or citer korea  

Tapi klu ada org ajak kuar and buat aktiviti best2.. aku g jer.

Mgkn ada perangai somi yg tt tk suka...n walau ditegur somi ttp.tak berubah kan....lama2 mmg akan boring....

mokcikKSKB replied at 26-10-2016 02:04 PM
Tpkan..kalau xde anak sure byk free time.biasalah aku ygada anak ni meronta ronta nk me time..kd ...

Takde anak pun bosan kot mokcik, tapi ok la tu kalau mokcik masih sempat ber drama Korea walaupun hanya sekali sekala, at least ade anak tak bosan kot. Maybe husband TT tak banyak cakap/sembang kot tu yang rasa bosan

sis mcm xske bab dia anak mak...

me mmg suka jalan2, travel, tgk wayang, makan2.tapi husband me xsuka sangat. dia agak berkira bab tu.kalau nak jugak, me kena keluarkan duit. ie if me ajak tengok wayang, me yang nak kena keluarkan duit beli tiket. if ajak jalan-jalan, me nak kena keluarkan duit book hotel / bayar tol.bukan me berkira tapi rasa tak best..me nak juga rasa fully sponsor dari husband kan waima kita kerja sekalipun

Hana replied at 26-10-2016 02:13 PM
mengulit suami.  itu kan tujuan kawen.
kalau tak, baik jadi andartua ajek.

Ekekeke... Ko kemain mana ada sape kahwin nak buat keje umah tak leh tahan ayat ko   mokcik kate jangan keje mengulit suami sampai takde activity lain tu la maksud die kot... Suke ko bab2 mengulit ni ye