CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 26889|Reply: 183

Group Whats App family in law

Ni bukan lah masalah sangat pun sebenarnya tapi saja lah nak tengok pandangan korang mcm mana

Korang ada tak join group whats app FIL ni? Kalau ada, korang riuh tak berbunyi dalam tu kalau diorang bincang apa2 isu?

Aku ada dlm group WA FIL ni tapi aku jarangggggg sangat berbunyi. Sebab pada aku tak ada kepentingan pun utk aku sibuk2
sama dalam conversation in law anak beranak. Pada aku grup tu cuma utk aku dapat update kot2 ada event apa2 diorang nak buat

Tapi en suami ku macam tak berapa gemar dgn style aku yg pasif dlm grup tu. Dia kata aku sombong. Whatdefish tak riuh2 dalam tu consider sombong?

Tah la, tapi aku punya pandangan, sebagai menantu, perempuan pulak tu tetap lah diorang akan label kita sbg orang luar. Baik mcm mana pun tetap kena sok sek2 kat belakang. Jadi buat biasa aje dah lah. Rapat sangat pun tak jauh sangat pun tak. Dan lagi satu pada aku, hal inlaw anak beranak biar lah diorang kecoh sesama diorang, kot aku sibuk2 sama kang tersilap cakap lagi naya

Tapi tu lah laki aku tu macam nak suruh aku join becok2 sama. Siap compare kan aku dgn bakal kakak ipar baru

Kalau korang, mcm mana perangai korang dlm grup in law ni?

Related threads

Edited by tipuware at 17-11-2016 11:53 AM

aku dah bgtau laki aku awal2, jgn invite aku dalam group diorang.. maybe pasal life style tak sama. adik2 dia semua masih belajar dan golongan BBNU, so aku perasan dalam group tu, selalu mil akan wa tanya, si xx balik pukul berapa? kelas hari ni habis pukul berapa? balik tak weekend ni.. so aku rasa aku tak perlu nak join, buat semak group2 sedia ada aku.

tapi group famili kitorang, kitorang bt as adik beradik, parents n adik bongsu kitorang exclude kan, pasal tak sama wavelength lagipun bapak aku dah ckap awal2 taknak ada group, dia suka exit group. so basically dlm group tu,  even abg aku admin, aku self proclaimed JKKKKKKKKKKKK kumpulan. so kalau ada ap2 topik cam pelik, aku kuar hammer hakim
so far yg aku perasan, kakak2 ipar aku pun hanya akan wa kalau hal berkenaan anak2 nye konsert, percutian ke, lain2 takde. abg2 aku n laki aku suka bincang hal kereta, motor dan bini no2. so basically bila topik bini no 2 naik, aku kuarkan hammer dan hammer abg2 aku..

aku takde dalam grup in law... setau aku yang ade kat dalam tu pon mcm anak sedara laki aku je dengan beberapa kerat ipar duai aku... laki ai pon tak aktif... jangan kata wasap grup fb dorang pon ade sorang dua je yang fren dengan aku

Aku ada dalam wa group fil.. Tak aktif, berbunyi bila perlu.. Tp diorang pun tidakla aktif sgt, cuma cakap benda penting, n sharing mana2 video yg bermanfaat..awal dulu, anak sedara yg laki suka sgt tulis n upload video merapu..lepas kena sound ngan suami aku..terus dah tak buat mcm tu..
Unlike wa group family aku..kami lg meriah..tp tula..weols join cakap kalu tak bz..

Edited by diarimerah at 28-12-2016 09:51 PM

aku pernah join WA  group in law tapi aku exit kemudiannya. Kenapa? Sebab aku kena terima hakikat yang ipar duai ni cuma orang luar... susah depa nak terima bila aku beri pandangan pasal keluarga depa. So in order untuk tidak masuk campur, better aku exit group depa. The lesser i know about them, the better.

Grup wa fil aku bukan setakat the ipars sajeee..segala mak nenek sedara mara jauh dekat aku tak kenal ade dalam tu..aku kategori pasif la sebab laki aku pon pasif, so takde isu kat situ..

kalau grup family aku pulak,aktif habis..masing2 selalu share aktiviti dorang, gambar anak2 sdara aku..

Follow Us
ada dimasukkan. tapi suami kita sendiri pun senyap tak menyumbang pendapat dalam whatsapp tersebut. kita cuma jawab bila ditanya dalam tu sahaja, itu pun disuruh jawab bagi pihak suami. oh suamiku

aku pun di add dlm grup in law..and aku mmg pasif,suami pun jenis pasif gak..
aku selalu rasa nak left grup, sebab kakak2 ipar jenis semua benda nak update...masak htr gambar,gi makn luar post gambar,gi bercuti, result anak, anak merangkak,gi shopping..sangat stress ..
kalau aku left, mesti kena kata taknak involved

aku takde dalam grup WA family inlaw (mak, pak, anak beranak je) dan grup WA biras (anak beranak+biras). masa mula-mula dulu terasa hati juga tak dijemput masuk group WA biras, tapi dah lama-lama, alhamdulilllahhhh tak dijemput hahaha. tak kuasa aku nak update semua benda hari2.

dalam family aku pun, just grup WA family je ada tanpa ipar duai. so senang nak bercerita ke, berahsia ke apa2.

aku takde wasap
tp pada pandangan aku tak perlu kot nak join
sama macam kat luar jugak
hal family in law biar dorang yg setelkan
kita tak perlu lebih sudu dari kuah
setakat dengar2 tu ok la...

For me kena tgk berapa org siblings. Klu ramai x perlh semua nk mencapup. Like my husband side 13 org. I x msk n x pernah baca coz xde keperluan utk i .we are not rapat, x pernah hang out sesama pn coz my pil style is org tua dedulu . x suka jln2 sesama even raya. My side pulak 4 org , walopon my hubby x msk wa group but he selalu kepoh n comment using mine. Kitaorg selalu buat event n hang out together bcoz my parent mmg akan joint everything yg kitaorg plan. I think tt hubby is weird, why have to compare with others?.  In islam also state, klu u xde yg baik utk dickp baik diam.

Lavender_Violet replied at 17-11-2016 11:45 AM
Ni bukan lah masalah sangat pun sebenarnya tapi saja lah nak tengok pandangan korang mcm mana

Kor ...

Laki kau join x grup wa family kau?kalau dia pon x byk bunyi ada baiknya xpayahlah nk sound2 kau x byk bunyi. Aku pon x byk bunyi dlm wa fil ni.bila aku mesej pon skerat2 je reply..bila depa galak pulak reply.so aku amik pendekatan malas amik port. Stakat wosh wish tu adalah...lain2 aku senyap je. Laki aku pon dulu masuk wa family aku dia boleh plak left grup.nasiblah adik bradik aku jenis x kesah.aku kata kt depa laki aku jenis mls berwasap...haha.. watever it is..suami isteri kenalah bekap masing2 demi mengurangkan konflik.

diarimerah replied at 17-11-2016 12:11 PM
aku pernah join WA  group in law tapi aku exit kemudiannya. Kenapa? Sebab aku kena terima hakikat ya ...

Betul tu, itu yg aku pk kan dari dulu
Tapi aku tak pernah sound apa2 pasal family diorang knowing that diorang mmg sangat close each other
Pantang dicuit sorang, yg lain jadi berapi
Walhal mcm2 perangai diorang yg aku tak boleh nak hadam

tipuware replied at 17-11-2016 11:51 AM
aku dah bgtau laki aku awal2, jgn invite aku dalam group diorang.. maybe pasal life style tak sama.  ...

Aku pun asalnya tak ada dlm grup tu
Tapi since adik bongsu dia nak kawin & aku pun terlibat sama dlm menguruskan perkahwinan tu so aku pun diorang masuk kan lah
Walau pun berat hati aku sebenarnya
Kadang2 jelik aku tengok bila diorang bertekak sesama adik beradik dalam tu

physics2 replied at 17-11-2016 12:19 PM
aku pun di add dlm grup in law..and aku mmg pasif,suami pun jenis pasif gak..
aku selalu rasa nak l ...

Kan????
Aku pun hadapi dilemma yg sama
Yg paling bosan hari2 upload gambo baby buat aksi macam2
Adehh...kalau sesekali aku pun suka...cute..comel tapi kalau dah setiap saat apa ke hal nya
Lagi pun dok dekat2 aje semua, hujung minggu selalu jumpa
Jadahnya setiap saat upload gambar anak

caramellatte replied at 17-11-2016 12:29 PM
aku takde dalam grup WA family inlaw (mak, pak, anak beranak je) dan grup WA biras (anak beranak+bir ...

Tapi betul gak kan, kalau biras2 lain ada tapi kita tak ada, macam kecik hati lah pulak kan?
Diorang tak suka kita ke?
Tapi bila dah ada kat dalam rasanya lagi stress kot

amyza82 replied at 17-11-2016 12:37 PM
For me kena tgk berapa org siblings. Klu ramai x perlh semua nk mencapup. Like my husband side 13 or ...

Tu lah, me setuju
Tak ada apa nak cakap baik diam aje
Silap cakap badan merana lak nanti
in law siblings ada 9 org, semua dah kawin except 1
So bayang kan lah kecohnya mcm mana
Cuma me aje yg senyap, biras lain semua jenis kecoh

mokcikKSKB replied at 17-11-2016 12:43 PM
Laki kau join x grup wa family kau?kalau dia pon x byk bunyi ada baiknya xpayahlah nk sound2 kau x ...

Laki aku mmg tak join grup family aku yg ada ipar2 tu
Entah, kitorang pun tak invite dia masuk.hahah
Tapi aku tak rasa dia berminat pun nak join
Lg pun grup kitorang tu tak berapa aktif pun, sekali sekala aje bunyi, masing2 sibuk dgn urusan sendiri

ku pernah jgk masuk dalam masuk dalam inlaws group
tp biasalah mesti ada perangai macam taik admin remove semua org..
so aku tak hingin la haih nk masuk ..so aku blocked ngn no2 skali kat wasap tu
hehehe

dulu ada.. diorg pakat2 add aku dalam grup tu.. adik beradik deme sekali dgn ipar2 sekali.. bila tya apa2 bncg apa2.. kita bg pendapat tp mcm x suka n rupanya ada ckp2 belakang.. last haku malas nak bunyi.. sekali tu deme removed dan pakat2 left grup.. rupanya adik suami dah buat grup lain, grup adik beradik dia je, tak nak melibatkan ipar2.. dah, mcmlaa aku pulak yg hegeh2 nak masuk grup tu kan.. haha.. tp eloklaa haa.. aman dunia..

family aku pulak, ada grup semua, termasuk mak ayah dan ipar2.. tp family aku ni jenis happy2 n fikiran open, boleh terima pndpt, cdgn even pujian.. klu grup family belah suami aku, even kita memuji pon dikatanya kita bermuka2.. dah acaner.. eloklaa xdek drpd ada kan.. huhu..