CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lavender_Violet

Group Whats App family in law

wasap aku ada 2 hok family..
satu, hanya kami adik beradik dgn mak..
abang ipar aku pun tak dijemput..
kedua, group yang pakcik makcik sepupu sepapat..
hok tu ada la sepupu sepapat punya laki/bini termasuk..
aku pun tak faham apasal dorang dimasukkan..
padahal pakcik makcik aku takde kot masukkan laki/bini dorang..
sepupu sepapat lak yang masukkan pasangan masing-masing..

Aku takde whatsapp FIL pasal aku single.

Tapi aku ada siblings group termasuk ipar2 duai.

Ada ipar yg ok, ada ipar yg cakap semua hebat & bagus jer (lelaki okkkk....!!)

Ada adikberadik yg ok, nmpk tulus ikhlas sharing info.

Tapi ader yg asyik show off hari2 nak update buatpe, makan apa, pegi mana (waloooooupunnnn life nya tak sehebat mana). Suka nk tunjuk keluarga dia yg terhebat, jenis tak boleh kalah.

Annoying betul aku. Nak exit grup, nmpk sgt..kannn?

so, skang aku tak baca lansung. HAHAHAHA

Lavender_Violet replied at 17-11-2016 03:06 PM
Ko yg buat kan grup tu?
Bukan ipar2 ko yg create?
Rajin sungguh ko ek

kahkah.. rajin le sangatttt...
gigih sangat khennn

tipuware replied at 17-11-2016 11:51 AM
aku dah bgtau laki aku awal2, jgn invite aku dalam group diorang.. maybe pasal life style tak sama.  ...

ikut peratusan lelaki yg ske bckp bini no2 ni xkan berani nya.. dorg just nk memain je... waspada yg jnis snyap, ttbe ade je

Iols left WA group in laws lepas tu kakak ipar from hell meroyan mengata aku kat dalam tu...katanya dah tak minat nak jadi family la tu. Kemain mengata aku tak jaga family. Duk dalam group tu pun bukan nak tolong ahli keluarga.. balik balik bincang hal dia anak beranak dlm tu sampai jem hp!

Dah macam mana kalau dia personally WA adik dia cakap aku ni tak disukai keluarga mentua termasuk mak mentua sejak hari pertama kami nikah? Walhal mak mentua tak pernah pun kata gitu. Padahal dia je meroyan sbb tak dapat beradik iparkan kawan sndiri. Lakiku tak mau...dah salah ku juga?

Dah tu tak nak sakitkan hati sendiri aku left la. Tapi program kekeluargaan still join walaupun kena hencap secara halus kat fb dia. Unfollow sajo. Tenang daku. Tak perlu terhegeh nak menang hati kakak ipar duai ke...boleh PM-pegi mampos-

Dlu ada la grup family tp dh left sbb menyampah.skrg nk ape2 i prefer pm je.jadahnye dlm grup family segala biras nk di add masuk grup family.family aku besar so bayangkan dlm grup family tu dh bape puluh org campur adik beradik campur laki bini masing2 annoying betol 24jam nak anta gmbr ank memasing.gmbr buat kuih la.gmbr jual jamu la.gmbr cara makeup la.gmbr tayar kete baru la.tak berenti.

Follow Us
-electrifying- replied at 17-11-2016 04:14 PM
ikut peratusan lelaki yg ske bckp bini no2 ni xkan berani nya.. dorg just nk memain je... waspada  ...

Aku nk setuju tp x setuju gak..mcm abang aku dok bising kat wasap soh adik laki aku tambah sorang.pdhl dia yg gatal nk tambah..spesis x pernah puas ni susah. Bini dok jauh dia psg gilpren plak.dah dok senegeri ngn aku..kejap2 ada je dia call aku tanya aku kat mana bjalan ke dok rumah.takut kantoi lah tu...solat jemaah x tinggal tp napsu tak pernah nk puas.aku tunggu masa je nk dia kantoi leh aku report kat mak aku.harey tol ada abg camni

prettyuglybabe replied at 17-11-2016 03:45 PM
wasap aku ada 2 hok family..
satu, hanya kami adik beradik dgn mak..
abang ipar aku pun tak dijemp ...

Ngengade sangat kanKadang2 diorang ni macam tak faham bila maksud family tu family terdekat je la
Jadahnya smp dua pupu pun nak masuk

mokcikKSKB replied at 17-11-2016 04:45 PM
Aku nk setuju tp x setuju gak..mcm abang aku dok bising kat wasap soh adik laki aku tambah sorang. ...

Aiyoo... bg suggestion kt org lain, tp dia sendiri nk ye... tp dia xberani kan ckp nk tmbh bini tuk diri sndiri
buat snyap2 je

ok,, ari tu ada tred pasal problem berpunca dari fb.. skang ni wassap plak

hebat betul penangan apps ni

sy bila ada masalah dengan laki hbs grup yg ada dia sy sound dia

tapi dia kebal xdak emotion

dalam grup famili dia dulu suka taip panjang2 cerita satu satu satu anak dia datangkan masalah apa xdek respons pun dr pil
last sekali agaknya depa bosan sgt menantu mcm hantu ni jadi mil suh diam huhuhu sentap sekali tu terus xwasapp dh grup tu rumah dia pun xingin nk pergi, anak operate pun sy xda cakap menyampah, anak kita dikutuk kutuk anak dia bipolar sah sah dibackup backup

skrg dh senyap sunyi dh grup pil tu
sy xtahu pasal derang derang pun xthu pasal sy
yg ada tazkirah je

lantakdh

skrg dh senyap sunyi dh grup pil tu
sy xtahu pasal derang derang pun xthu pasal sy
yg ada tazkirah je

lantakdh

Aku memg xsuka ..xdak n xkan join grup2 mcm ni..xrimas kahh wey..baca ni pun rasa sesak dah

Aku pun pasif je bila perlu je bersuara. Tu pun smile. Wish happy holiday / good luck. Short doa. Am happy with that.

Group ws family cuma berbunyi bila perlu/penting. Nak ajak makan sama ke apa. Kalau tak senyap je.

Spouse aku sendiri tak mahu or tak kuasa nak reply. Dia sendiri very senyap. Very private person. Tak suka family sendiri tahu dia buat apa. Macam my uncle sorang tu. Dia pun penah warning our family ws jgn nak masukka ntah apa apa perkara tak penting.

munchkin replied at 17-11-2016 11:18 PM
Aku pun pasif je bila perlu je bersuara. Tu pun smile. Wish happy holiday / good luck. Short doa. Am ...

Kalau dalam family sendiri rasanya tak ada masalah kot
Kot nak bertekak ke apa ke sesama adik beradik je
Tapi kalau kita di masukkan dlm spouse punya family whats app
Dengan segala perangai kakak ipar dan biras yg hauk
Tak ke pening
Dats why me prefer senyap je
Tapi itu pun dicop sombong dek my hubby, tak reti nak bergaul dgn adik beradik dia he said
Rimas aku!

onexox97 replied at 17-11-2016 08:23 PM
sy bila ada masalah dengan laki hbs grup yg ada dia sy sound dia

tapi dia kebal xdak emotion

Ko ni biar betul
Dah wat pe ko cerita perangai hauk laki ko dlm family grup
Dah tentu2 la mak pak mertua dgn ipar2 ko hangin ngan ko
Knp ko tak cerita direct aje dgn mak pak mertua ko
Macam tu lagi senang kot
Tapi ko dah buat pun kan & sekrg dh tak aktif lagi dalam tu, be it lah
Lepas ni ko diam2 je dah lah tapi ko tak rasa semacam ke bila pegi rumah diorang?
Lepas kes tu macam mana hubungan ko dgn ipar duai?

Lavender_Violet replied at 17-11-2016 01:23 PM
Tu lah kan...ipar tetap lah ipar...
Baik mcm mana pun tetap diorang jarang nak terima kita sama m ...

itulaa.. dah pemikiran diorg cmtu.. family kita well welcoming je new members n ipar2.. tp dah family belah suami jenis gitu, xleh nak kata apalaa, kita bukan boleh ubah org pon kan, huhu..
diorg x suka pndpt kita ke apa, lantaklaa.. dulu diorg jgk yg add n tya2 itu ini,. bila kita bg pndpt xleh terima, pastu removed kita, hoho..

mcm kita lak yg hadap nak masuk grup tu.. haha..

mcm tt, awk just be yourself je.. dh awk jenis pasif, xleh nak hipokrit kekdahnya kan..

so ckp cmtu je kat laki uols tu tt.. kihkihkih

erkkk hazabnya & attention seekersnya FIL ko TT.

suka hati la orang nak respon ke tak kan. dah knp laki ko tu??

WA group family aku pon campuq segala sepupu sepapat, anak buah bagai. tapi takde la nak sentap satu sama lain. WA pon bila perlu atau ada info nak update. bukan hari2 pon WA kitaorang aktif.

Edited by munchkin at 18-11-2016 01:56 PM
Lavender_Violet replied at 18-11-2016 10:45 AM
Kalau dalam family sendiri rasanya tak ada masalah kot
Kot nak bertekak ke apa ke sesama adik ber ...

My own family takde ws.

My family belah grandmother sebelah father ada. Bila ada upload hal agama/politik bertekak left group. My cousin and aunty. Aunty upload cousin tak setuju bertekak left group. My another cousin dah tegur mak dia jgn lah upload agama/politik dlm tu. My aunty tu tak reti reti bahasa. Ws group tu penting. Contoh ada berlaku sesuatu.  Kami semua tunggu di ws. No one update. Kalau hal bukan2 cepat je update. Some cousin left sebab banyak benda merepek situ. Bila tiba berita penting diammmmmm je. Lepas tu my aunty salahkan cousins yg left group. Habis kami dlm tu yg tak left group????  My aunty tak nampak upload repekan dia tu. Tapi me and my cousin yg left group dan yg lain semua bersuara. Tapi dia buat dont know. So nak buat cam mana. Biar jelah. My cousins kalau berontak depa bergaduh je ngan my aunty tu. Tak bolehlah kan. Dia orang lebih berumur. Kita kena respect. Cuma i boleh cakap baik baik2 jelah pasal hal penting 'must' update dlm tu. Tak payah ws sorang2 sedara.

Family in law my spouse sendiri tak kasi banyak bunyi. Family in law i pun takde bunyi bunyi. Kecuali ajak makan. Ajak jumpa. Birthday mil pil nak makan mana tu je.