CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lavender_Violet

Group Whats App family in law

-electrifying- replied at 17-11-2016 04:14 PM
ikut peratusan lelaki yg ske bckp bini no2 ni xkan berani nya.. dorg just nk memain je... waspada  ...

kalau melihat pada group, nampaknya seperti laki aku sendiri, pasal dia senyap ajee...

tipuware replied at 18-11-2016 02:54 PM
kalau melihat pada group, nampaknya seperti laki aku sendiri, pasal dia senyap ajee...

haaa berjaga2 sis

hatikosong replied at 17-11-2016 02:21 PM
Betul.. kadang aku pon terfikir, sampai bila kan..
tapi.. aku tak pakai pon atas sbb en.husben tak  ...

en hasbend tu hp nya canggih tak? ke picit-picit jugak

Loloq89 replied at 17-11-2016 03:45 PM
hal family org wtpe kita nk cmpur..

if ada apa2 penting pesan pada laki/bini ..

kita serupaaaaa

mmg sepatutnye gitu kan..

watpe nk kepochi dlm group mereka..

biar diorg discuss dgn tenang

my family in laws ada 2 wasap grup, 1 fmly besar paksdara sepupu sume ada, grup ni ok xde mslh..nk mnyampuk sikit2 tu boleh la, bg response kan.. tp jd mslh grup 1 lg, grup btol2 adik bradik somi, mak pak dia..ya Allah..kdg kita ada update psl cucu dorg (anak sy) cucu sulong kn..tu bkn salu bg, jarang sgt, mmg xkn bg response, tp klo ada dlm gmbr tu dorg xbkenan mmg kutuk je la, nape anak nmpk pucat, xhappy, pdhl grup sbelah ok je happy2,.jd sy mmg dh x uplod gmbr, bila mtk br bg, tu pn kalo elok mmg xkata apa lah, kalo ada y nk komen tu mngutuk je la,,,skrg ni sy amik lgkah snyp je la..apa2 bg suami je y inform and bgtau psl cucu dorg..huhu..makan hati...

Follow Us
Aku join group wa sblh in law n bising dlm tu..kalau ipar post gamba anak or makanan aku  puji.kekadang aku post gambau anak2 aku..kalau ipar tnya mslh tlg jwb..

Alhamdulillah hubungan aku ngn mertua n ipar n biras pompuan mmg rapat mcm adik beradik..ada time aku balik kg time husband outstation,  aku balik umh mertua dulu..sbb mertua aku pon rindu cucu sama mcm makpak aku..parents aku pon x kisah..

Aku boleh ngam ngn fmly mertua maybe sbb diorang bkn jenis suka mengumpat kot..jenis org baik2

Lavender_Violet replied at 18-11-2016 10:48 AM
Ko ni biar betul
Dah wat pe ko cerita perangai hauk laki ko dlm family grup
Dah tentu2 la mak pa ...

hehehe biarlah berat mata memandang berat lagi bahu memikul

ringan tangan menulis berat pula mata yang membaca hamunan ku itu

kalau dia boleh wat bodo dgn perangai anak dia tu sy wat bodo le jugak

hahaha buat buat mcm xda apa2

lepas kena sound tu xda dh pegi rumah dia
anak dia pun x balik so xda la masalah sangat

Adik bradik laki aku ada 4. Laki aku sulung. Dia pun x rapat dgn adik2 dia. Aku syak yg 3 org kat bwh tu ada grup wasap. Lepastu aku syak lagi dlm grup tu mesti diorg ada add biras aku skali. Tapi aku mmg x kisah pun pasal tu. Aman hidup aku xde grup ni... aku cakap betul, memang aman sangat.

Kalo ada grup wasap, sume menda nak post. Buat apa pun nak update. Tu bukan cara aku, aku lebih suka privacy.

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

Lavender_Violet replied at 17-11-2016 12:55 PM
Kan????
Aku pun hadapi dilemma yg sama
Yg paling bosan hari2 upload gambo baby buat aksi macam2  ...

Hahahaha ku tgk lakiku punya grup family punyalah byk...pastu skodeng dlm tu xabis memasing upload gambo anak setiap jam dan ketika..same ngan u punya situasi..laki i jenis family man..so dia pon galak update gambo baby kami..sesuai la dorg adik badik..

Penah 2x iols diinvite masuk dlm grup pil..satu diremove, satu lg i left..sbb yg sama gaduh sesama dorg..i is nyampah..kalu depa baik kemain masuk celah kangkang, kalu gado, bersepai sume...

Iols cannot la masuk again sbb iols ase nyampah dgn update tahpape, ari2 korang jumpa kat umah pil, wassap lg setiap saat, ujung mgu kat umah pil lagikk..maigaddd, so boringg..like deyols je happy..hahaha wah luahan psaan ni!! Hahaha

Iolls takde WA group FIL sebab takde laki lagi

Tapi WA group family sendiri pun takde sebab family kecik je. Mak dengan adik sorang je so takde kegunaan nak berWA group. Cuma adalah satu WA group dengan sepupu sepapat belah ayah. All these while jadi SR je sebab malas nak masuk campur. Tak sama wavelength. Diorang suka sembang benda takde faedah, forward lawak bodoh yang hambar. Plus, dalam group je berlakon baik, in reality, asyik mengutuk, fitnah sana sini. Last last iolls leave je group. Kosser nak layan.

Ni cite yg paling pelik bg aku selaku menantu dlm grup in laws campuq birah2 suma, ni sblm i left grup laaa..

Adik ipaq ade screenshot org puji my fil bla bla bla laa, post dlm grup, yg reply adik badik depa jah, birah iols lgsg xsampuk, xreply sepatah termasuklah iolsssss....hahaha

Adakah birah laki ngan ppuan sepemikiran ngan iols juaaa? Hahaha

Belah saya dulu abang saya buat group utk kitaorg family. Yg dlm tu adik ipar kakak ipar..
Satu hari tu adik yg dok serumah dgn my parents mengadu yg adik beradik yg lelaki nie tak dtg pun jenguk emak saya yg selang sakit. Diaorg nie spisis takut bini.

Pas tu saya pun buat Tazkirah pasal tanggungjawab seorg anak lelaki nie sampai Klamath tak Akan abis Kat org tua. Saya cakap klu bini2x kesayangan kamu tak nak dtg jenguk, bairkan saja. Tapi kamu yg lelaki tu sebagai anak wajib ambik tau pasal org tua kamu yg sedang sakit.
Pastu tu saya left group, adik perempuan Dan kakak saya pun left group. Tinggal lah kakak saya yg sulung.
Lepas tu hubungan kami tak berapa bagus. Kakak ipar yg dok dlm tu langsung tak mok bertegur dapa dgn kami. Tapi saya buat bodo jer.. Ada ku kisah.

Yg belah suami pulak ada ws group jugak. Dalam tu Ramai agama rider. Biras saya yg seorg tu dah keluar group jugak sebelum diaorg nak add saya. Dia cakap tak payah join lah.
Tak abis2x bergaduh adik beradik pasal harta, pasal duit.  Suka share benda yg tak sahih.
Hantar tazzkirah pasal agama bukan main, tapi tak sedar kena Kat diri sendiri..
Sama lah dgn suami saya, dah adik beradik.
Cakap pasal agama bergegar2x, penimbang dosa pahala org.
Adik ipar nak add saya, dia msg saya Tanya, saya cakap tak nak, klu ada apa2x Nani buat suami saya sendiri yg cakap Kat saya.

Edited by sarahmirza at 19-11-2016 06:44 PM

Family sendiri buat group cuma adik beradik & mak je.
Abg/kakak/adik ipar  takde, sibuk je.
Sebelah suami, ada adik beradik dia, parents & menantu.
Dua2 group tak aktif sangat, bila ada apa2 baru berbunyi.
Dulu group sebelah suami, akak ipar rajin send gambar anak dia.
Tapi takde siapa layan, buat tak tau je.
Lama2 dia boring kot dah tak sibuk lagi.
Sebelah suami, kalau dia org discuss apa2 i mmg tak campur.

Macam hari tu abang ipar nak sponsor beli kain buat baju raya.
Dia hantar gambar kod warna kain, tanya berapa meter nak setiap family.
I serah semua kat suami, biar dia yang uruskan.
Tak minat la nak berbaju sama di pagi raya.
Nasib baik tahun ni kita org beraya rumah sendiri je.
Takde la ganjil rasa baju sama semua.

Ai xde terdetik pon nk join lgpun hubby pon x xtive sgt pon dlm group tu.,mcm hr ni konvo adik bongsu die, adik die jemput die & mil, x mention pon srh ajk ai. Ai x kecik ati pon. Igt nk kirim bouquet of flower tp cr mlm td kedai sume ttp. Last2 bgtau suami bl je kt u nanti. So, hr ni ai pg celebrate dgn my bro & family sbb niece ai dpt straight A dlm upsr. Lps tu ada event lain them mlm blk umh mak. Heaven ok!

I'm in the group and I'm glad they added me.   I don't talk much, just kdg2 keluarlah sepatah dua kata or emoticon ke apa yg sesuai dgn berita semasa dlm group tu.  

Whatsapp group family my spouse cuma depa siblings je.. Takde add spouse memasing.. Group tu pon tak berapa aktif..

Tapi my family pulak semua ada.. My one and only SIL jarang la bersuara.. Ipar2 lelaki pun sama.. Tapi kakak & abang ai dulu rajinlah sentap2 kat situ.. Malu lak dengan husband & ipar2 ku Nasib sekarang ni dah lama takde adegan drama diorang..

Wasap side my hsbd x de pn utk big fam...yg ade dorg adik beradik+mak...tu pn x active lgsg....

Dlm wasap grup fam i...ade adik beradik+ipar +my parents...ktorg kdg2 suka upload gmbr anak msg2 sbb nenek dorg rindu...

Ipar2...jrg active...senyap je