CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lavender_Violet

Group Whats App family in law

ada gak dorg invite msuk grup
aku mmg jaranggg sgt masuk..
tp bila jumpa riuh sekampug la aku

Dedulu ada SIL aku add masuk group derang. Sbb u know what... depa mmg suka buat kenduri kendara (rimas aku bab ni ). So aku di add on dlm group lah. Tujuan sharing picture gitu. Aku ok lah. Ikut kan jer.

Lps tu.... aku rasa mcm awkward dok dlm tu. Tgk pic yg di upload. Sbb aku jenis x suka selfie melfie nih. So utk tidak aku merasa 'bdosa' mengutuk dlm hati or meluat (busuk betul hati aku lah. Why? ) aku left group.

SIL2 aku sibuk la tanya why left group? Aku ckp... nothing to share with . Dan mcm terasa gitu la dgn tindakan aku left group tu. Rupanya blh left group tanya disedari. MUTE utk sethn. Then orgx sedar kita keluar. Tp info ni aku x tau masa left group hr tu. Gasak ler now aku x de group apa2 kt wassap. Kecuali group sek anak aku. Aman hidup aku

afja replied at 9-6-2017 01:15 PM
Dedulu ada SIL aku add masuk group derang. Sbb u know what... depa mmg suka buat kenduri kendara (ri ...

Oklah tu ADA gut nak left group pastu boleh buat dunno aje

penmerah replied at 9-6-2017 03:35 PM
Oklah tu ADA gut nak left group pastu boleh buat dunno aje

Yer. X kuasa nk den melyn. I just dont care at all. Hahaha

afja replied at 9-6-2017 09:45 PM
Yer. X kuasa nk den melyn. I just dont care at all. Hahaha

Berani mati nya chuolssss

Lavender_Violet replied at 14-6-2017 12:16 PM
Berani mati nya chuolssss

Kikiki.
Tp kalu jumpa meols borak mcm biasa lah. Kt group je malas nk melyn  

Follow Us
Aku lagi best, tak di invite pun masuk group wassap in law...ada aku kesahhhhh...

Saya belum kahwin makanya of course la tak ada group whatsapp in law
Tapi saya tergerak hati juga nak share.

Adik-beradik mak ramai dan kami memang close. Kami ada group khas sepupu sepapat yang dicreate oleh suami kepada sepupu saya. Sepupu ni saya gelarkan dia si gila kuasa.

Group tu bukan semata nak share info tapi lebih kepada nak mengusik, nak mendengki, nak main teka-teki, semua ada dalam tu. Ok je la saya rasa, sangat happening dan fun.

Itu pandangan saya sebagai orang yang memang lahir dalam keluarga ni.

Tapi bila saya baca komen forumers dalam ni, saya terfikir tak semua orang boleh terima cara keluarga kita. Ni sebab yang selalu bising dalam group tu pun orang yang sama. Ada sepupu yang memang diam dalam tu, hanya berbunyi copy paste wish birthday. Ada suami sepupu yang di awal perkahwinan, dia dah cakap tak nak masuk group sebab dah banyak sangat group whatsapp. Tapi kami ni punyalah jahat, terus cop lelaki tu tak fun dan tak nak beramah mesra dengan saudara.

Saya pun tak sedar bila dia dimasukkan dalam group tu sebab dia langsung tak berbunyi. Kami wish tahniah atas kelahiran anak dia pun dia tak cakap apa. Kami tanya nama anak, sepupu aka isteri dia yang jawab. Tag nama dia pun tak lut, tetap senyap.

Minggu lepas si gila kuasa ni komplen pasal suami sepupu yang senyap tu. Terus saya teringat komen forumers dalam ni. Saya jadi tersedar, tak semua orang boleh terima dan masuk dalam group kita. Bagi kita group kita ni fun. Tapi bagi orang luar yang berkahwin dalam keluarga ni, mungkin diorang rasa rimas. Walaupun kami memang sangat welcome ahli baharu, diorang tetap akan rasa tak selesa. Well, lain orang lain penerimaan. Kalau jumpa live, boleh je gelak-gelak dan berborak. Cuma dalam group whatsapp saja yang senyap.

Saya cuba bagitau si gila kuasa, mungkin suami tu tak selesa dengan kita, dia orang luar, takut-takut nak berbunyi dalam ni. Tapi si gila kuasa terus merempan tak boleh terima. Dia sebolehnya nak juga paksa si suami tu berbunyi dalam group kami. Paling tidak copy paste wish birthday macam orang lain pun tak apa.  

4nnnn4 replied at 17-11-2016 03:46 PM
Aku takde whatsapp FIL pasal aku single.

Tapi aku ada siblings group termasuk ipar2 duai.

Part adik beradik menunjuk tu aku sokong 100% klu blh setiap saat nak hapload cam dia ja ada suami terhebat puihhh tp adik sdiri tp perangai cam bebudak walau dh kertu

Eva_yy_Ellin replied at 19-6-2017 10:04 AM
Tapi saya tergerak hati jug ...

Tak selesa tuh betul. Satu lg maybe masa dia terhad. X semua org suka menghadap WA berjam2. Kalo dah reply kena reply lg lg dan lg..

aku dah 2 x left group tp drg add aku balik..semak wehhhhh

Family mak akak dengan adik tiri dok gigih add pastu akak keluor. Sikit sentap left group adik tiri perempuan. Eh banyak lagi keje aku nak menghadap drama ko. Jangan kata family semua jenis group reunion hakak left. Reunion rakan sekelas yang hari hari imbas family. Bosan yach

chetimor replied at 21-6-2017 02:23 PM
Part adik beradik menunjuk tu aku sokong 100% klu blh setiap saat nak hapload cam dia ja ada suami ...

Yang ni setuju.. Apa2 benda baru beli share kt fb, ig, whatsap group family.. Pastu gigih lagi share kt whatsapp husband i..
Tu peel sil.

Hutang tak reti bayar tapi menayang bila beli barang baru. Terus baru ni i mengamuk suruh husband i kutip balik hutang lumsum dari sil. Alhamdulillah dah dapat balik.. dari pinjam ribu2, bayar 2 3 bulan sekali rm100.. Taik sgt..

Pastu menayang aktiviti anak, sakit demam anak n diri dia sendiri, masakan,.. Share kt group family pastu share lagi kat personal whatsapp husband i. Kurang perhatian laki sendiri kah.

ell768 replied at 22-6-2017 04:16 PM
aku dah 2 x left group tp drg add aku balik..semak wehhhhh

Bertabah lah...
Nampak gaya chuols kena jadi penghuni tetap group tu

rose_2011 replied at 26-6-2017 02:07 AM
Yang ni setuju.. Apa2 benda baru beli share kt fb, ig, whatsap group family.. Pastu gigih lagi sha ...

Siap send ke wassap personal adik beradik? Tak boleh hadam la  

Eva_yy_Ellin replied at 19-6-2017 10:04 AM
Tapi saya tergerak hati jug ...

Kadang2 org senyap dalam group sebab malas nak bukak dan baca semua conversation. Macam ai la, malas nak baca org sembang2 kosong dlm group wassap. Tapi kalau kebetulan ternampak ada wish birthday ke, apa ke, ai wish la jugak, tunjuk muka sikit. Cuma kalau sembang kosong ramai2 mcm malas nak join. Tapi kalau jumpa depan2 ok je boleh borak cam biasa.

Aku takde masalah dengan grup wssap in law ke apa. semuanya aman2 dan aku sayang semua ipar/biras/pakcik/sepupu/sepapat belah somi walaupun yelah, kdg2 ada la kecik hati. biasalah tu .

besties replied at 3-7-2017 10:07 PM
Aku takde masalah dengan grup wssap in law ke apa. semuanya aman2 dan aku sayang semua ipar/biras/pa ...

Yang baik baik semua hang simpan sendirik sudah...Tak payah nak gebang kat sini....

Ini board masalah........paham???

maannakautauu replied at 4-7-2017 04:27 AM
Yang baik baik semua hang simpan sendirik sudah...Tak payah nak gebang kat sini....

Ini board m ...

Taw xpe kn..cm dia sorang brtuah dpt in law yg sporting..ke gebang sajerrrkkk..     

AmandaRollins replied at 4-7-2017 05:20 AM
Taw xpe kn..cm dia sorang brtuah dpt in law yg sporting..ke gebang sajerrrkkk..

No further comment....