CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sepitsiput

[Drama Berterusan] Nora dakwa dirinya disabotaj? Update #239 Nora akui dipinggir

acik Nora ni nyanyi sebenarnyer bagus,tapi attitude problem...
mangsa keadaan kaedahnyer...mendiva jer kojo

katibism replied at 28-11-2016 10:00 PM
Acik Nora Piza ker.. Sohai Laqsa??

apakata chuols  bikin thread RETIS PALING DIBENCI 2016 ... heheee..
colan colannya adalah :

Nora Diva pizza

Sohai Laqsa

Kak Lina pompom

sapa lagi ek...??

LananoD

ctselfie

Makretis pun boleh ....  hehehh

qqOfficial replied at 29-11-2016 02:19 PM
colan colannya adalah :

keknis dan kekrol

qqOfficial replied at 29-11-2016 02:19 PM
colan colannya adalah :

Endus Who???       

Awal & Scha
Che Ta & Zain

pondan gila

Follow Us
KucingBiru replied at 29-11-2016 12:11 AM
kau memang banyak drama eh makcik nora? time dlm tu ko demand takmo dangdut bagai nak lagu sendiri l ...

ko dah kenapa?

ko ingat segmen ada lagu ada lagi tu..peserta GV x tau ke lagu apa dorang nyanyi next week??? oh ketinggalannya.
Peserta dah tau dah lagu apa dorang nak nyanyi...just astro soh dorang pura2 kejut nganga loncat etc agar nampak happening. Ngerti???
Kes acik nora ni...astro dah bgtau dah acik nih..next week dia kena nyanyi lagu bring it to life kalu berjalan lulus ke minggu berikutnya...
Alih2 keluar lagu rindu amelina. Acik nora pelik la..tu tanya astro...astro pun ngaku kesilapan teknikal...so sapa yg berdrama dan diva sekang??? Astro ke acik nora??? pls buka hati sikit yer...jgn penuh dgn rasa kebencian sampai menyetankan org...byk2 istighfar ya

so ekoran isu itu yg kununnya didakwa acik nora acah2 diva x nak berdangdut...adalah sebaliknya. so? ah cakap apa pun x guna..dah haters ttp haters...hatersla sampai ke kubur ya

lazim replied at 29-11-2016 01:19 PM
kalau kita salahkan tok ram je blh x. tiba2 plk tokram umum sape nyanyi lagu sendri xkan dpt full ma ...

lagu sandiwara tu mostly perfect ok Nora nyanyi sebijik dgn rakaman...aku pun lama dah nak dengar nora nyanyi semula lagu ni...kalu pun ramli ms kasi markah max 90...aku rasa acik nora dpt 80%

utk medley tu lagu all i ask lebih lama dr sandiwara yg sampai korus je pun...

lepas tu lagu duet tu best je aku dengar.

Bagi aku Nora x diva la...dia x suka politik dlm industri...dia just voice out apa yg dia rasa x betul.

Apa je isunya nora ni mendiva selain dr AJL dgn ctdk?

mommymonster82 replied at 28-11-2016 11:16 PM
U nk samakn bini2 lain yg bekerja dgn yg menyanyi suka2....?

Plsss..grow up ok.....

ko dah kenapa? ramai je isteri2 luar sana bekerja mencari rezeki wpun suami dah berkerjaya bagus.  Mungkin dia nak cari rezeki lebih di zaman gawat ni minyak masak naik petrol naik serba naik ni....mungkin utk beri hadiah ke anak dia laki dia...??? Sementelaan zaman gawat ni mungkin income johan nawawi x lebat spt dulu....sapa tau...ko lebih tau??? geli la ko nih..x padan dgn mak org.  pls grow up ya.

Suara nora jauh lebih ok dr suara sarah. Mcm nak terberak meneran suara..again setiap minggu dia jugak yg terselamat dr di kick out. Gv ni bukan pertandingan lawan siapa lagi diva dan bukan jugak undian sapa lagi banyak. So fair enoughlah dia nak suarakan kekesalan dia kalau dia di kick out sbb attitude problem. Sama macam elly mazlein..dia takde buat drama atas pentas atau before after pentas pun. The one drama dia cuma di social media insta twitter je...clearly haters yg tak boleh nak professional. Tak suka attotude je terus hencap sampai infiniti..mohon haters nk benci pun berpada padalah ya.

kebangkitan fans nora dari kuburan

so acik nora ingat nak jadik juara ke acik nora

harisbee replied at 29-11-2016 03:12 PM
lagu sandiwara tu mostly perfect ok Nora nyanyi sebijik dgn rakaman...aku pun lama dah nak dengar  ...

nak buat mcm mana skrg ni zaman viral. zaman cerca2 bukan zaman bintang rtm dulu peminat diam jah xksah juri menangkan sapa. zaman la peminat dan pemenat akan gigih analisa sikap penyanyi.

sejujurnya aku xpnh tau nora ada kisah diva2 ni sampai naik pelik masa forumer dok kutuk nora awal2 tu. aku pon sllu rasa sedapnya sora nora tp kesian x pnh menang apa2 sbb org nmpk siti je. sekali masuk GV dengan aku2 pon xde rasa nk suka. pembawakan diri xbrpa nk cool agaknya. dansuara nora pon xmcm dulu dh.

lepas tu duk gigih up status pelik2 seperti yg membawa maksud ralat masuk gv & suami xsokong. tu dh mula bunga2 org x suka. hal tukar lagu ni penyebab je la kot. padahal sebetulnya nora adalah watak yg x digemari je. jadi dlm perebutan ke final, peminat akan cari 1 mangsa untuk drg korbankan secara kejam demi melayakkan artis yg drg gemari.

untuk aku sndiri aku mmg la xksisah nora x ke final sbb xtruja dh tgk dia. cuma nk hentam dia sampai caci kt socmed dia tu tdk lah. bila dgr komen dia dibiarkan keseorangan hadapi isu ni pon memang kesian la.. sbb astro x backup sgt. ditambah ajinamoto wartawan yg terkejut beruk nora x nyanyi lagu pilihan drg.. tiba2 masa live baru la astro letak amir untuk cuci taik.

isu agu ni ada dua
1. xnk lagu dangdut - fine. astro tersilap atau sengaja silap siar lagu dgdut.
2. xnk lagu media - dh nama pilihan media. xnk tu mksdnya x ikut tema la. ada baiknya kalau dia minta media senaraikan lagu lain. atau atleast jgn la ambik lagu sendiri. lain la kalau tema mnggu tu adalah memori ka karok tarik ka baru la tak terkeluar tema.

terpaku replied at 29-11-2016 03:22 PM
kebangkitan fans nora dari kuburan

ok la tu. haters daddy bangkit kubur mnggu lepas. turn fans nora plk

lazim replied at 29-11-2016 03:36 PM
nak buat mcm mana skrg ni zaman viral. zaman cerca2 bukan zaman bintang rtm dulu peminat diam jah  ...

Setuju dengan uolls. Orang x suka dia tukar laju jaaa.
Kali pertama x pa lagi orang blh terima tapi bila dua kali berturut-turut , thats it. Nampak macam mendiva sangat wlaupun mungkin acik nora xder niat pon nk mendiva pada awalnya.

layaklah adat bertanding ada menang dan ada kalah...terima jelah kenyataan...drama je lebih...

Edited by Haer at 29-11-2016 04:09 PM

tertengok kat hlive tadi, yang Nora cakap Nabi yang maksum lagi ada orang benci, apa lagi dia yg insan biasa

Haer replied at 29-11-2016 08:08 AM
tertengok kat hlive tadi, yang Nora cakap Nabi yang maksum lagi ada orang benci, apa lagi dia yg ins ...

gila,stupid,moron,bangang,bodoh...boleh dia samakan diri dia yg najis tu dengan nabi??? sundal punya betina

MH3703 replied at 29-11-2016 04:12 PM
gila,stupid,moron,bangang,bodoh...boleh dia samakan diri dia yg najis tu dengan nabi??? sundal pun ...

hahaha... relax bro... tapi betul perumpamaan dia pakai tu terlalu berlagak suci betul..... Aku dengar pun terus mcm wth girl?

lazim replied at 29-11-2016 03:36 PM
nak buat mcm mana skrg ni zaman viral. zaman cerca2 bukan zaman bintang rtm dulu peminat diam jah  ...

setuju la...kesilapan nora attitude dia x digemari ramai..attitute dia mmg x nampak friendly tp x der la nampak diva yg jahat bg aku...just nampak tergedik2 jer.
Status kat ig twitter kalu peserta lain mcm sarah nina zarul buat status mcm tu...org x kesah kot....tp sebab nora..netizen terus jadi judgemental kan?

Pemilihan lagu sendiri tu mmg alasanmudah netizen utk mengecamnora sehebatnya wpun sarah dan nina pun tukar lagu wpun bukan lagu sendiri tp lagu yg comfort zone dorang kot....gila netizen..mcm x der perasaan jer hencap tohmah fitnah...mcm berdosa gila nora tukar lagu...semata2 nak outkan nora utk pastikan peserta feveret masuk final...sampai gitu sekali??? ala ala myanmar bunuh rohingya dgn ganas...kejam gila la aku rasa...dia nangis2 pun x der sezarah simpati dr haters....sia kutuk lagi ada...wow! BBNU sekang kecik2 dah sehazab itu.

perkataan mencari rezeki pun diubahsuai janji dpt hencap nora..

wpun GV ni sekadar hiburan....tp sbg penonton aku mahukan ketelusan....GV bukan pertandingan sapa diva x diva...ni pertandingan sapa yg dpt nyanyi dan showmanship bagus......yg  bagus in yg x bagus out..tp sebab nak justify nak kejikan nora..GV ni katanya nilai semua aspek ok...attitude pun diambil kira dlm penjurian..yg nampak agak2 diva potong markah gitu