CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5624|Reply: 30

Ada Sesiapa Pernah Berubat di Pusat Rawatan Al-Qayyum?

Salam semua

Saya ingin sambung berubat di Pusat Rawatan Al-Qayyum. Tapi saya dapati kos skali rawatan penuh rm200.Setahu saya pusat rawatan Islam slalunye tidak charge terlalu mahal. Ada sesiape yg pernah berubat di sini? Harap bleh kongsi pengalaman atau pengetahuan tentang pusat rawatan ini.
Sila klik di link bawah blogspot Al-Qayyum.Terima kasih.
Pusat Rawatan Al-Qayyum

SODARA NI ORANG MANA, SAKIT APA?

rantaikendoq replied at 8-12-2016 12:42 PM
SODARA NI ORANG MANA, SAKIT APA?

saya tinggal di selangor. sebelum ni pernah berubat sejak mula sakit dulu tahun 2008. Berubat sama ade di pusat rawatan islam dan perawat individu. Saya di rawat kerana telah disihir dan santau. Pd masa yg sama saya jugak mengalami gangguan tidur. Alhamdulillah, sejak tahun lepas saya sudah mula beransur sembuh dan bertenaga semula. walaupun telah kembali sihat namun saya masih mengalami gangguan tidur. sejak beberapa bulan lepas kesukaran saya hendak tidur semakin kerap berlaku sehingga mengganggu aktiviti harian saya, jadi saya kembali berubat semula pd tahun ini. Skrg saya ingin mencuber berubat di pusat rawatan al-qayyum pula.
saya pernah buke beberapa thread sblum ni tentang sakit saya & telah mendapat byk nasihat & sokongan dari forumers semua..terima kasih byk to allz semua. semoga Allah swt dpt membalas jasa baik u allz..

bermakna saki baki benda tu maseh ada dalam diri tuan berupa gangguan jin juga...
mimpi berkait rapat dgn roh...
mungkin sodara perlukan amalan tambahan selepas solat...
carilah guru untuk sodara belajar cara solat yg betul, insyallah
solat yg benar akan menyuci segala elemen elemen gangguan...
mandi wajib cara benar, wuduk cara benar barulah senang bersolat
kena mengaji sikit bab agama ni, terutama sifat 20
insyallah...

Edited by watever_0607 at 12-12-2016 12:21 PM
rantaikendoq replied at 9-12-2016 10:02 PM
bermakna saki baki benda tu maseh ada dalam diri tuan berupa gangguan jin juga...
mimpi berkait rap ...

terima kasih sbb memahami situasi saya skrg.yg menambahkan kebuntuan & stress ialah mak saya sndiri.
baru pagi tadi saya ngadu pd die, yea la skali skala mmg x tahan nak pendam semua benda. tp x semua yg memahami tentang sakit yg puncanye dari sihir ke santau ke gangguan jin ke.

mmg benar nasihat perawat saya "kalau bleh jgn cerita tentang ni pd org lain sbb mereka mungkin tidak akan paham and akan mengata , mengutuk or fitnah kamu". tp sori tu say saya ni manusia biase & bile sampai satu tahap saya stress gunung berapi akan meletup jua (bukan sengaja nak bertengkar tp bile luahkan tentang masalah x bleh tidur saya, saya yg dipersalahkan, saye cume nak ajak teman pegi berubat nak jelaskan masalah tidur saya ni punca dari gangguan tu). pagi2 dah nak ajak bertengkar.

skrg ni mak nak saya jumpe doktor & dptkan pil tidur jadi saya bleh tidur saya dh ade lebih 20 keping kad hospital sejak sakit kena sihir ni. jadi saya dah tau dah doktor akan tanye ape. doktor akan tanye same questions, same old same old. ..yg paling best "u risau fikir byk sangat nnt u jadi depress " bla3..ironinye x tau nak ketawa ke nangis..yg menyedihkan tu kalau makan ubat berkotak2 baik xpe jgk..tp kalau dah puncanye sihir. tanggung la sakit tu dah makan ubat xde kesan. tp kena byr jgk utk ubat kan? (ni utk sakit lain sebelum ni, bukan utk masalah xleh tidur ni)...

bengong, buntu dan biul jadinye..tiada siapa dlm keluarga saya yg percaya atau paham tentang sihir ni. jadi selama ni mcm2 dugaan yg terpaksa saya hadapi. .x habis2 kalau kakak nampak muke saya x habis2 tanye "ko ni bile nak keje?".. saya dah xde kekuatan dh nak hadapi semua ni rs seolah2 semua tenaga dh ilang sbb terpaksa hadapi semua ni sejak sekian lama. the only person on my team is me. yg nak hentam saya pulak? hmm...

hanya solat dan zikir saja penyelesaiannya...
sabar menanti dgn istiqamah...
Allah akan beri petunjuk jalan...
bukan sekadar petunjuk saja...
tetapi juga kesembuhan yg akan berlaku sedikit demi sedikit
akan ada perubahan....hanya diri sendiri akan lalui alami...
percayalah pada Allah
percayalah solat dan zikir sbagai jalan kebenaran ...
insyallah...

Follow Us
rantaikendoq replied at 13-12-2016 10:34 PM
hanya solat dan zikir saja penyelesaiannya...
sabar menanti dgn istiqamah...
Allah akan beri petun ...

terima kasih RK. RK ni perawat jgk ke? mcm ade pengalaman je..

watever_0607 replied at 14-12-2016 06:16 PM
terima kasih RK. RK ni perawat jgk ke? mcm ade pengalaman je..

saya hanya orang biasa....hamba Allah saja...

rantaikendoq replied at 15-12-2016 08:13 PM
saya hanya orang biasa....hamba Allah saja...

saya rujuk buku "kaedah rawatan santau". kisah2 pesakit dlm buku ni ade byk persamaan dgn saya. ade jgk yg mula berubat tahun saya mcm saya 2008 dan sehingga kini masih berubat. mereka jugak ade gangguan tido/sukar tidur. yg pelik tu perawat dekat pusat rawatan ni kata ade la skit2 saje lagi gangguan tu, tp die kata saye depress...(dlm hati pulak dah...) lepas tu kali ke2 rawatan kata mungkin ade badi. kalau saya dh inform yg saya ni berubat sbb kena sihir/santau selama bertahun2..kenapa die nak deny terus kata saya dah xde dah santau ni semua terus bleh makan mcm biase...and suspect kena badi pulak...tu yg pelik tu

perawat ni byk jenis kaedah depa, tapi yg saya faham, kebanyakan payah nak pulihkan pesakit 100% SEBAB bukan semua org dekat dgn Allah dan doa semua xsama
doa yg mustajab adalah dr wali Allah, org soleh, nabi sahabat, kebanyakan perawat tak semua sampai level insan kamil atau org soleh, jadi kebanyakan pakai kadam atau kaedah masing2..

lagi satu selepas berubat, diri sendiri perlu beramal agar cepat pulih dan dpt kekuatan rohaniah
jadi, diri sendiri perlu bersolat tahajud, puasa sunat dan amalkan wirid zikir selepas solat, tu yg terbaik...

watever_0607 replied at 18-12-2016 12:26 AM
saya rujuk buku "kaedah rawatan santau". kisah2 pesakit dlm buku ni ade byk persamaan dgn saya. ad ...

wasalam

eisshhhhh tak abih lagi ke???
ingat ke hang dah leh jenguk alam yg satu lagi tu
kalu dok jenguk selalu tu - ada masalah le nk idup dgn jasad tanah ni kan

KALAM ALLAH:
SESUNGGUHNYA AKU MEMBERI PETUNJUK KEPADA SESIAPA YANG AKU KEHENDAKI
DAN AKU SESATKAN KEPADA SESIAPA YANG AKU KEHENDAKI

hang percaya dan yakin tak KALAN ni?
camna hang leh percaya manusia yg boleh merawat plak ye,  betul tak???

watever_0607 replied at 8-12-2016 02:27 PM
saya tinggal di selangor. sebelum ni pernah berubat sejak mula sakit dulu tahun 2008. Berubat sama ...

arwah kawan aku pun kononnya kena buatan org........ last2 check darah, kena kanser lymphoma....  

rantaikendoq replied at 18-12-2016 05:33 PM
perawat ni byk jenis kaedah depa, tapi yg saya faham, kebanyakan payah nak pulihkan pesakit 100% SEB ...

Terima kasih atas pencerahan..sebelum ni mmg saye x tahu.

tp part ni, perawat saye dulu ade bg tau mmg xleh nk sembuh 100%. Saye phm part ni, tp sbb saye dah lame sakit saye jarang nk pk lebih2.

Bile saye rs dah dpt kesembuhan & kekuatan fizikal saye pun saye x fikir sgt. Sbb saye dah lame alami begini, tiap kali rasa mcm dah sembuh semangat mcm nk pulih, esok2 sakit balik. Dah byk sgt kali jadi. Last2 saye redha je terima je & dah x rancang ape2 sgt.

Sampai skrg pun mcm tu. Sakit yg skit2 tu insyaallah saye bleh handle tp bile part tdo ni menjadi2 makin kerap lagi, all sistem down babe..

Thanks jgk utk peringatan tambah amal ibadah..

Ape2 pun sejujurnye la kan skrg ni saye rs mcm dlm fasa putus asa.nk gile pun ade.

Jgn risau, 3, 4 tahun lalu pun pernah mengalaminye..lega jgk sbb serupe luahan hati kisah pesakit dlm buku "kaedah rawatan santau". Die pun state berubat 2008 mcm saye & sampai skrg masih b'ubat..

watever_0607 replied at 19-12-2016 05:45 PM
Terima kasih atas pencerahan..sebelum ni mmg saye x tahu.

tp part ni, perawat saye dulu ade bg  ...

pulihkan dalaman tu dulu, insyallah yg lain lain bantuan Allah akan menyusul
cari jalan utk dekat diri dgn agama, teroka bab iman tauhid, fahami, muhasabah, cari kawan atau guru yg mengajar bab bab keagamaan
dan diri haruslah latih jati diri supaya istiqamaha
sebenarnya segala apa sunnah nabi tu semua cara cara asas utk dekatkan diri dgn Allah
jadilah manusia yg sentiasa hidupkan sunnah nabi
di rumah byk masa malam hari utk amalkan wirid zikir selepas solat
dan latih diri utk bertahajud....
alami rasai lalui, hati yg berkehendak insyallah akan ada hasilnya...

rantaikendoq replied at 19-12-2016 08:44 PM
pulihkan dalaman tu dulu, insyallah yg lain lain bantuan Allah akan menyusul
cari jalan utk dekat ...

kata2 semangat u buat saya teringat pd perawat saya yg baru ni..tiapkan kali jumpe die akan kata insyaallah pasti sembuh ni..jgn risau..mggu depan dtg yea? terus berubat, tp jgn harapkan pd saya saje. walaupun die tetap jujur dan beritahu saya yg saya ni mmg ade gangguan dan bahaya ni sbb makhluk ni kacau fikiran saya, masuk dlm urat darah saya. tu la punca tdo saya terganggu.
saya cerita pd perawat bile fikiran saya diganggu time nak tidur tu, rs mcm main tarik tali pulak. yea la kite nak tenang2kan fikiran, nak baca ape yg patut, tup2 fikiran tu lari pegi tempat lain fikir benda lain yg xde makna,..mcm wwf pun ade jgk rasanye dlm kepala ni.nasib baik perawat paham

saya rs rendah diri sgt kalau nak kongsi usaha/ikhtiar saya selama ni nk dekatkan diri dgn agama, Tuhan, nabi..sape la saya ni. ape2 pun saya paham tips2, nasihat & peringatan RK di atas.

nak tanye skit RK ade x e-book tentang sunnah nabi atau kisah hidup nabi muhammad dlm bentuk pdf? kalau boleh saya nak download. lagi byk info dlm tu tentang cara2 nabi kite mengendalikan perniagaan/ berkomunikasi dgn org ramai/ binatang/ cara hidup sihat semua skali la...harap bleh share dgn saya link atau websitenye...

Atheist_1 replied at 18-12-2016 10:04 PM
arwah kawan aku pun kononnya kena buatan org........ last2 check darah, kena kanser lymphoma....   ...

iye le, macam2 org ni ye,  akal do tang tu je

dan lagi ramai yg kena buatan ni tau
yg pompuan2 tu le
ko coba tengok baik2 - kan sampai boroi membuyut perut tu

tapi pas 9 bulan 10 hari - ok le balik
pasal baby dah kuar

ada org bersolat berzikir sepertiga malam - mendapat petunjuk hidayahNYA

ada yg bersolat berzikir sepertiga malam - dapat pahala sebesar bukit je

ada plak yg bersolat berzikir sepertiga malam -  dapat jin je yg banyak
   berduyun2 lah jin datang, cucuk kat hati tu agar ikut nafsu tanpa akal, senang syirik
  percaya pada makhluk, sikitttttt je caya kat RABB

mana dia amalan yg TULUS IKHLAS KERANA ALLAH ni?????????????????????????

watever_0607 replied at 23-12-2016 11:37 AM
kata2 semangat u buat saya teringat pd perawat saya yg baru ni..tiapkan kali jumpe die akan kata i ...

byk ada di google andainya tuan pandai kata carian (key words)
tapi bolela jenguk jenguk link bawah...

http://tarbiah-anda.blogspot.com/p/koleksi-islamic-e-book.html

http://dokumen-ebook.blogspot.com/2012/04/download-ebook-kumpulan-cerita-islami.html

https://archive.org/details/TanyaJawabAgama

http://misteri14negeri.blogspot.com/p/jin-iblis-syaitan_03.html

rantaikendoq replied at 23-12-2016 07:05 PM
byk ada di google andainya tuan pandai kata carian (key words)
tapi bolela jenguk jenguk link baw ...

TQ RK...

Hari tu saya teruskan pegi berubat. Perawat tu mmg nampak sungguh2 nak tlg. Walaupun die blum bleh pin point puncanye.
Mula2 kata badi, hari tu pulak ade pendamping. Tp pd masa same die kata yg sihir tu pun ade skit2 x habis kluar ni.

Ape2 pun tiap kali masa rawatan bleh rasa la mcm sesuatu bergerak keluar dari badan.
Cuak jgk la walaupun x nampak ape yg kluar.

semoga azam tahun baru tuan lebih bermakna dan bermatlamat di atas jalan yg lurus
mohon bantuan dengan solat taubat, hajat, insyallah.,...
jangan berputus asa dan  binalah istiqamah dgn ibadah malam ...

12Next
Return to list New