CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: watever_0607

Ada Sesiapa Pernah Berubat di Pusat Rawatan Al-Qayyum?

watever_0607 replied at 6-12-2016 10:22 PM
Salam semua

Saya ingin sambung berubat di Pusat Rawatan Al-Qayyum. Tapi saya dapati kos skali raw ...

Semua penawar ada pada Allah.

Dialah yg mengizinkan setiap perkara itu berlaku.
Dialah yg mengirimkan Qorin (pendamping, saka, jin) kpd kaum yg ingkar akan peringatanNya.

Kisah2 Nabi byk menceritakan hal2 ini. Cumanya, kita lebih terarah mengikut nafsu keduniaan berbanding berdoa dan menyerahkan diri kpdNya.

Ujian Iman itu berat terutama kpd mereka2 yg dibutakan dan dipekakkan hati olehNya.

MAHALNYA IMAN berbanding berubat.

Ada yg dahulunya kaya yg merasakan diri beriman (atas dasar nikmat yg sedikit dariNya). Dan bila diuji dan diujiNya hingga papa kedana, BARULAH Dia berikan hidayah kerana dahulunya mereka SEBESAR2 PENYOMBONG hingga sanggup mencerca kaum kerabat dan anak2 yatim yg miskin.

Bila Allah swt berikan rezeki yg melimpah ruah, jgn lupa ada bahagian yg bukan milik kita yg perlu ditunaikan kita. Kebakhilan antara tanda kesombongan. Miskin ataupun kayanya kita ketika di dunia, kebakhilan akan memadamkan iman kpdNya dan diganti dgn menyintai dunia.

ITULAH WAHAN.

Alhamdulillah, bagi saya, cukuplah apa yg Allah beri.

Dialah pemberi rezeki (sihat dan sakit), (kaya dan miskin), (tua dan muda), (jahat dan baik). Dan pastilah, byk mempersoalkan akan mematikan hati.

Alhamdulillah, tayar kereta second hand yg berharga RM38 sebijik, 3 tahun saya guna (pancit BARU 2 kali kena paku) dan sebulan sekali BELUM TENTU saya isi angin tayar.

Jika kita susah, Allah bantu dari arah yg tak disangka2. Kerana itulah, JGN BERKATA DIRI BERIMAN jika LUPA makna ujianNya

Rasanya hampir lebih 11 bulan sejak tokey kedai berkata "Eh, lu punya tayar (tayar second hand) lagi satu bulan boleh meletop woo. Tak boleh jalan jauh2 nanti meletop".

Saya pernah drive dgn tayar yg didakwakan itu ke merata tempat yg jauh. Alhamdulillah, ALLAH izinkan utk digunakan tayar itu.

Jika tgk tayar pun nampak merekah, tapi Dialah yg melindunginya. Soalnya, kita yg SAKIT byk2 ni kenapa tak mintak kpd Allah akan perlindunganNya? Susah sgt ke nak beriman kpd rukun Iman tue? Jahil sgt ke kita ini?

Radio2 Ikim ada nyatakan "Berdoalah/Mintalah kpd Allah". Soalnya kini, BERAPA BANYAK KITA KORBANKAN utk buktikan cinta kita kpd Allah hingga doa2 kita itu TAK DIPANDANG ALLAH?

Follow Us
Jika di dunia pun kita GAGAL utk bertaqwa, apalah nasib kita diakhirat kelak yer?

Kisah teladan :

Baginda Rasullullah didatangi seorg wanita yg sakit. Lalu wanita itu meminta bantuan baginda Rasullullah. Baginda Rasullullah memberi 2 pilihan kpd wanita itu
1) Penyakitnya sembuh dan tiada harapan masuk ke syurga
2) Bersabar dan dijanjikanNya syurga.
Ulama2 zaman ini TAK TAHU pun makna akhlak Rasullullah saw. Dan masing2 dgn wahan masing2. Dan kerana itulah, SAYA TAK KISAH HAL EHWAL ULAMA YG FASIK.

Apakah akhlak baginda Rasullullah saw ketika sakit?

a) Adakah baginda Rasullullah menyuruh para sahabatnya meminta kpd Allah agar penyakitnya disembuhkan?
b) Adakah baginda Rasullullah berserah kpd Allah?

Apakah adab2 ketika mengunjungi orang2 yg sakit? Dan apakah adab2 org yg sakit bila ada orang datang menjengoknya? Bukankah SEMUANYA sudah diajar olehNya menerusi akhlak baginda Rasullullah saw? Tidakkah kita berada dizaman yg dipenuhi dgn kejahilan nyata?

Edited by MohdNizamCY at 1-1-2017 11:47 AM

Tanda2 JAHIL DAN SOMBONGNYA manusia kpd Allah (yg berlaku dizaman ini) termasuklah:

1) Pesakit yg didatangi pendamping (saka/gangguan) bila yg dtg melawatnya pulang dari rumahnya
2) Mereka2 yg berniat selain dari Allah cuba utk mempersendakan mukmin hingga didatangkannya pendamping
3) Mereka2 yg kikir hingga mengabaikan hak2 kaum kerabat dan anak2 yatim yg miskin hingga di datangkan pendamping
4) Mereka2 yg diberi hidayahNya dan berpaling dari kembali merujuk petunjukNya hingga di datangkan pendamping kerana memilih dunia.
5) Mereka2 yg melawat pesakit hingga lupa menunaikan hak kpd pesakit sehingga Allah datangkan pendamping yg akhirnya memfitnah pesakit.

Apa yg saya nyatakan PASTI TEPAT kerana saya faham ilmu2 ini. Dan kpd yg sudah membaca post ini, gi lah buat solat sunat taubat nasuha, mana tau kot2 esok Allah jemput kita.

Agama Itu Nasihat.

12
Return to list New