CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5803|Reply: 54

Luka Ini terlalu Dalam Part 2.

Edited by Malizal at 9-12-2016 10:49 AM

Assalamualikum  dan selamatsejahtera..

Aku sebenarnya baru je dlm group (http://mforum.cari.com.my/)nie. Baru semalam aku daftarkan diri. Itupun lepas aku meng ‘ google’. Kononyernak cari tips mcm mn aku nak kurangkan rasa kecewa selepas aku ditinggalkan gf,pd 6hb/12 baru2 nie…secara ringkasnya aku dh pun ceritakan pada posting aku ygpertama…

Ramai juga yg bagi komen. Mcm2 komen yg mereka bagi..samada ianyaberbentuk sindiaran atau apa jua, aku tetap ucapkan terima kasih. Mereka adasbb dan pendapat yg tersendiri kenapa mereka memberikan komen sepertimana yangmereka tinggalkan pada posting aku semalam. Aku hargai komen2 dan saranan sertanasihat keorang semua…

Cuma tujuan aku buat posting hari nie, ade 2 sbb…

Pertama…aku nak minta keorang bagi tips, macam mana nak kurangkan or lupakanseseorg yg kita sayangi tanpa membenci dia..atau ap2 sehaja yangsaudara/saudari rasa sesuai..kerana, ini adalah kali pertama aku rasadilukai..dan kali pertama aku rasa dikecewakan..Aku tahu, hidup perluditeruskan…sbb itu aku minta pendapat dan saranan keorang. Sbb aku rasa ramaiyg berpengalaman dan pernah merasai apa yg aku alamai saat ini…

Kedua, aku nak nak kenalan dan menambahkan ramai kenalan, tanpamengira jantina. Atau lebih kepada membina networking…

Maklumat secara ringkas tentang aku..

Umur dah 30. Dh tua.
Asal Sabah.
Skrg sedang di akhir pengajian dlm bidang Masters Of BusinessAdministration (MBA) dan bercita2 utk meneruskan pengajian sehingga keperingkat Phd.

Sekian dan terima kasih kerana sudi memberikan tips dan pandanganserta saranan yg membina…

Related threads

Kenapa x sambung kat thread sedia ada?

tiramisuu replied at 9-12-2016 11:04 AM
Kenapa x sambung kat thread sedia ada?

Aku baru kat sini..still x tau..nk kne letak kat sne ke? or mcm mn? hehe

Nak mlupakan seseorg tu mmg susah. Biarkan jaa perasaan sedih, rindu & nangis tuuu, cara tu jaa nak mghilang sesak nya hati & perasaan. Lm2 akn hilang sdiri. Ambik msa mgkin 1,2 tahun. Terus kan hidup jaa, bsangka baik mgkin ada hikmah semua nie blaku & selalu bdoa. Ya Allah, kalo dia jodohku, Kau dekatkan...kalo bukan, Kau jauhkan...amin.....i doa kn yg tbaik utk tt.

Malizal replied at 9-12-2016 11:11 AM
Aku baru kat sini..still x tau..nk kne letak kat sne ke? or mcm mn? hehe

Buat camni byk plk part..bagi aku sambung sini je la sbb ko dh buat..cuma ko copypaste link thread dulu pd thread sini..boleh guna edit utk first post..aku x sure klau guna phone boleh tak( since pmbuka thread je blh nampak), tapi ko patut blh click EDIT kalau guna laptop/pc

Belajar tinggi2 tapi tidak tahu cara untuk mengubat hati yang kecewa.

Follow Us
Fokus stdy je la tt..aku ni ptghn 20 an..tp aku xfokus kat cinta2 ni..duk pkr nk stabil kan kewangan dulu.niat nk bg mak ayh adk2 rasa duit aku dulu..

normal la rasa sedih.. ko baru putus cinta kan..
sebulan pun belum lagi..
just bagi masa untuk diri ko la..
time will heal..
banyakkan bersabar dan berdoa..
mana ada orang putus cinta hari ni, esok dah terus bergembira..
so its ok nak bersedih dan menangis hari ni..

kesian nya...

mmg bukan senang..

mohon bersabar bnyk2...buat la aktiviti yang x pernah u cuba...
keluar dgn kawan2 jgn dok terperap kat rumah melayan perasaan..buka mata luas2..tenangkan minda..

kalau ada mak ayah lagi..baik u fikir nak buat perkara yang menggembirakan hati mereka..nescaya hati you pun turut gembira n tenang...

klu u muslim..bnykkan solat n baca quran..baru kena tinggal dgn gf aje pun..org lain hilang suami..hilang isteri..hilang anak2..(hilang terus erti kata lain meninggal dunia) lagi sedih kot dari u...

percaya lah..u sedih tu sbb u baru lagi di tinggalkan.....nanti bila dah jumpa yang baru....silap2 ingat pun x mahu...u tunggu la sebulan dua. lagi it will feel better...yang penting jgn layan perasaan...silap2 u bersyukur lak gf u tinggalkan u...

fikirkan Tuhan sediakan yang lebih baik untuk u..

anyway good luck...30 tahun x la tua mana pun.....muda lagi tu...kategori atuk2 pun boleh dapat isteri bergetah...nikan pulak lah u baru 30 tahun..bersepah kat luar sana nun..

Rate

1

mrizumi replied at 9-12-2016 11:29 AM
Fokus stdy je la tt..aku ni ptghn 20 an..tp aku xfokus kat cinta2 ni..duk pkr nk stabil kan kewangan ...

Offtopik. Cte jepun based on dr profile pic ko ni last2 reveal tak muka dia?

Putus cinta mmg menyakitkn
Mmg susah kita nk lupakan org yg kita dah jatuh cinta yg kita sayang

Tp kengkadang kita yg terlalu terbawak2
Makin lama bnde tu mmg akn jd semakin melarat... kita terbawak2 asyik menyesali/ mengenang si dia
Org kata tu x move on lg tu... Cara nk lupakan dia sng... buat something yg boleh lupakan dia.. pi rehatkn minda jenjalan / melancong... tp time melancong tu cuba elakkn dri mengenang dia.. cuba kosongkn minda tu jgn terbawak2 sngt

tiramisuu replied at 9-12-2016 12:15 PM
Offtopik. Cte jepun based on dr profile pic ko ni last2 reveal tak muka dia?

Haha..kau tahu jgk ke..aku ingt xramai tgok..sbb manga bbnu kn..tp suka paperbag ni..xreveal..hancur je harapan dh la slow..ingtkn ada la jgk tnjuk..tp after hbis model yg jd watak ni revealkn diri dia .tp kat ig dia je la..

busy kan diri,kalau ada free time, pi exercise ke, pi jln2 ke,@ cukup je ko kluar pi drive mn2.pi masjid waktu solat,so dgn kata lain, jgn biar ko diam tak buat apa,cari je benda yg ko nk buat even kemas rumah je,masak ke ok je walau ko laki, basuh kete tgk movie,pi lib,study ,.reading.blabla..bnyk  laa nk buat.

woiii berapa byk thread mau buka daaa..

sambung la yg kat sana..

@himun_hino

@tokmanting

Rate

1

mrizumi replied at 9-12-2016 01:20 PM
Haha..kau tahu jgk ke..aku ingt xramai tgok..sbb manga bbnu kn..tp suka paperbag ni..xreveal..hanc ...

Oooo..tak reveal..lama dh nk tnya ko   aku tau sbb masa tgh cari jdrama high school, cte ni tgh airing. Ada komen ckp tak reveal ( maybe dlm manga pn cmtu?)..tu aku tnya ko..mane tau drama ubah kasi reveal    

Utk tt, bg aku awal2 ni elakkn pergi tmpt yg pnh g sesama ngn ex

tt ni first time putus cinta ka? mcm teruk bebenor bunyiknya.. satu ja nak pesan,org kata time will heal.. kalau x silap.
dktkn diri dgn Tuhan, insyaAllah awak akan lihat kemanisannya.

kan sy dh kata, dlm benang tt sblum ni..tt dah jmpa saya.

29 thn.sabah jugak

semoga cepat sembuh..

siap ada part 2 lg..hello u ingt ni drama akasia ke ni

tiramisuu replied at 9-12-2016 03:00 PM
Oooo..tak reveal..lama dh nk tnya ko   aku tau sbb masa tgh cari jdrama high school, cte ni tgh  ...

Haha..knp xtnya?? Alah..ni pun sbb adk aq layan cter2 ni..aq pun ttgok jgk..nasib 10 episod je..kalau bjela2 mmg xtgok dh cter ni.cter bdk2 remaja.   
*sorry tt off topic

gi la join group WA tu..umo 30 bole la join muda lagi
mana tau bertemu jodoh di situ

aku dah kategori senior, tak sesuai