CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: jiwarasa

Misteri Puteri Gunung Ledang, Manusia atau Bunian?

saya pernah ke Gunung Ledang tapi takde yang misteri saya jumpa.. adik saya yg pegi jungle trackking pernah ambil batu sbg task kt gunung Ledang 3 biji dia ambil batu di tepi singai yg cantik bulat2.. tapi lepas tu punya la susah dia nak mendaki rasa berat sgt bdn.. tiba2 dia teringatkan  batu yg dia ambil tu.. terus dia letak balik kt tanah.. pastu baru boleh dia berjalan macam biasa. lagi satu kt Gunung Ledang dia nampak ada orang tua tunduk je bongkok berjalan .. mungkin nenek kebayan aka PGL..

yang saya ingat dulu saya mimpi ke Gunung Ledang seperti terbang nampak puncaknya 3 bentuk orang bersujud.. bila saya tiba di puncak ada orang perempuan berpakaian di raja menegur saya .. tiba2 banyak pula saya lihat makam lama di situ.. kemudian lepas mimpi tu sy terpandang 1 poster kat pejabat pos ttg Gunung Ledang.. terkejut sangat rupa puncak tu sama macam saya mimpi

Nie pengalaman iols sendiri pasal bunian or what so ever la. Iols dulu ada nak balik kg. Tak ingat jalan mana. Time tue nak balik cuti sekolah or raya aku tak ingat tp dah lama la.. Time tue jem so laki aku g amek satu jalan nie tp jalan tur meme tak dak org lalu or kenderaan lalu. Dlm pukul 7.00 lebih mcm time maghrib. Aku n laki tgk mcm ado pasal malam kt tepi jalan tur tp pasar malam dia pelik. Mcm pasar malam zaman dulu dulu. Kuih dia letak dlm talam buluh. Baju deme pun mcm zaman dulu dulu. Pendek kata mcm zaman dulu. Aku ngan laki aku ingatkan ado pergambaran ker tp time tue dak dak plop krmera ker api.. Waktu tue tak dak la terpikir benda tue. Laki iols ckp mcm terkebelakang nyer zaman deme. Iols basib baik tak berenti cuma laki iols jer perlahan kan kete sbb ramai org. Pas keluar baru terpikirrr ehh mcm kawasan org org tue ajor..

Gunung Ledang ni memang ada kerajaan jin ke? Dulu arwah nenek aku cerita yang family kitorang ni ada saka..3 pulak tu..1 raja, 1 orang tua, 1 lagi anak dara..time tu nenek aku kecik lagi..saka tu turun kat mak dia..moyang aku la tu..kalau saka anak dara yg datang, tetiba moyang aku jadi pemalu, duduk bersimpuh pakai selendang..persis anak dara..tapi kalau saka raja ni yg datang, siaplah..nenek aku ckp saka yg ni paling garang..penah dia dtg pastu minta apa ntah..takde pulak benda tu kat rumah time tu..saka raja tu cakap jauh beta datang dari Gunung Ledang..dia naik harimau dtg kl ni dari Gunung Ledang..Alhamdulillah dah buang semua benda2 mengarut tu..

So, maksudnya mmg Gunung Ledang ni signifikan dalam dunia mistik aku rasa.

Gunung ledang ada jin jaga.. jin panglima .. antara level jin paling tinggi di alam jin

Wow.. menarik info2 nya..

Follow Us
penah berkelah kat atas gunung ledang..ada kawasan mcm kolam.cantik bersih kat situ.kiranya air dari situ la yg akan turun ke bawah tempat ramai2 picnic tu..view pun cantik je..tapi nak naik ke situ lama jgk la.dlm setengah jam kot.ke 20 minit.tak ingat dah..dgn bawak brg2 nak bbq lagi...ohh indahnya zaman tu

LipasComel replied at 12-4-2019 09:10 AM
tp ada dgr2 org cakap, kalau hiking dkt gunung ledang, kdg2 boleh nmpk kelibat perempuan berpakaian  ...

kelibat Opah hang tu kot

shop_girl replied at 3-7-2020 02:40 PM
Gunung Ledang ni memang ada kerajaan jin ke? Dulu arwah nenek aku cerita yang family kitorang ni ada ...

Baca citer saka ngko kan...mirip pulak dgn citer pasal kaum Indian yg turun tu..
Siap bawak parang bagai..
Depa pon klaim jugak yg turun tu golongan pahlawan gitu..
Yg tu pon kira saka jugak eh?