CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mirian1110

Forumer yang berkebolehan mengubat, ada kah kat sini?

2 years to 2020 & yet people still believe in this syirik crap

semoga dipermudahkan urusan tt

saviour_09 replied at 9-1-2018 04:14 PM
2 years to 2020 & yet people still believe in this syirik crap

semoga dipermudahkan urusan tt

Thanks! Aminn

Edited by melinda_kerr at 9-1-2018 04:54 PM

kena pegi byk tempat la sis tanyakan. jgn depends pada satu. ada yg ni ckp mcmni pegi kat lain takde apapun.. mostly hal suami curang mesti nk kaitkan dgn sihir walhal suami tu sendiri yg miang. apa perubahan ketara yg lain selain dingin? sis ada mimpi apa2 yg pelik tak pasal suami?

melinda_kerr replied at 9-1-2018 04:53 PM
kena pegi byk tempat la sis tanyakan. jgn depends pada satu. ada yg ni ckp mcmni pegi kat lain takde ...

Mungkin betul cakap melinda, mungkin suami saya ni yang miang ke sebenarnya... sebab tu nak mintak tolong perawat2 kat sini untuk scan dulu...nak tau betul ke ada unsur sihir atau tak, saya takde lah mimpi pelik2 tentang suami, cuma dulu pernah terbangun semasa tidur dalam keadaaan terkejut lah sebab merasa satu perasaan mcm suami akan tinggalkan saya, dan perasaan tu memang seperti apa yang saya rasa sekarang ni, sakitt sangat, 2 kali saya mimpi benda yg sama

Sabar ye tt.  Banyakkan tahajjud dan solat hajat jua.  Sy doakn urusan tt dipermudahkn

mirian1110 replied at 9-1-2018 05:00 PM
Mungkin betul cakap melinda, mungkin suami saya ni yang miang ke sebenarnya... sebab tu nak mintak ...

sedihnya dah kalau mimpi mcm tu. mcm tuhan nk bagi hint aje ya. moga sis kuat dan dipermudah segala urusan.

Follow Us
ntah2 bkn sihir..kalo sihir die lupe terus dh kt ko dgn anak..xdenye nk bwk ko dgn anak2 kua dh..lupe terus..

perempuan tu bujang ke tt

Tt dok mana...
Sihir pemisah ni kalau kena mmg makan tahun jugak nak baik. Saya dah kena lebih 10 tahun tp bukan sbb org nak ambil laki cuma orang nak pisahkan je. ..smpi skrg dia usaha lagi dan lagi..dengarnya dia sendiri dah jadi bomoh..Dia sendiri dah boleh hantar sihir tanpa upah org..sanggup tu upgrade ilmu demi memisahkan kami...Saya smpi dah lali...beribu habis akhirnya saya pilih untuk dekatkan diri dengan sehabis mungkin pada Allah swt. ...Saya ubah hidup 100% Dr segi pakaian. ..akhlak semua saya ubah..kdg2 Allah tak makbul doa sbb diri kita tak tutup aurat sempurna ke.atau lupa zakat ke..kurang sedekah ke..(ni contoh)..
Kalau nak story apa yang dia buat...hhmm...2 hari 2 malam tak habis...merana tu dah jadi sebati dalam diri saya tapi Allah tak uji kita kalau kita tak mampu nak hadapi semua ni...ada sebab Allah izinkan sihir tu jadi...so tt kena betul2 balik pada Allah...minta lagi dan lagi sambil perbaiki mana yang kurang...tahajud tu buat ...niat setiap malam nak tahajud...at least 6 rakaat..
Kalau tt mampu buat solat hajat 100 rakaat utk suami sembuh Dr sihir...lagi bagus...amalan solat hajat 100 rakaat ni...sgt bagus tt...tak mampu buat 1 malam...buat dlm seminggu ke...tapi kalau mampu dlm 1 malam mmg A lah...
Kalau tt nak doa untuk memutuskan hubungan terlarang. .Saya ada doa tu...sbb ada seorang alimah ni beri saya amalan2 doa yang bagus..doa untuk org yang dizalimi. .doa sihir yang sy tak pernah dpt Dr ustaz2 sblm ni ...Dan sy amalkan...alhamdulillah. ..Allah bantu kita kalau kita benar2 meminta hanya padanya...serahkan diri totally to Allah...
Lagi satu ...tt baca Quran surah al insan setiap hari jgn tinggal kalau boleh...Dan baca hadis setiap malam ..kalau baca pukul 10mlm...pastikan setiap malam baca pukul 10mlm jugak...akan ada kelainan dalam rumah tt nanti...Quran dan hadis ni ada cahayanya bila di baca dalam rumah setiap hari. ..
Tt mesti fight untuk keluarga tt...kalau tt tahu apa yang telah saya lalui. ..tak sanggup kot ...tapi Allah bagi kekuatan...yakin kena 200%

Dollyzzzz replied at 9-1-2018 10:34 PM
Tt dok mana...
Sihir pemisah ni kalau kena mmg makan tahun jugak nak baik. Saya dah kena lebih 10 t ...

Subhanallah...satu nasihat yang baik

zeetacunn replied at 9-1-2018 06:58 PM
Sabar ye tt.  Banyakkan tahajjud dan solat hajat jua.  Sy doakn urusan tt dipermudahkn

Terima kasih doakan saya!

NurAlia14 replied at 9-1-2018 09:55 PM
ntah2 bkn sihir..kalo sihir die lupe terus dh kt ko dgn anak..xdenye nk bwk ko dgn anak2 kua dh..lup ...

Dia mmg kata dah tak ada perasaan dah kat saya, sekarang ni dia hanya ingat kat anak je, saya pun tak tau lah, tapi saya ada contact dengan perawat yang forumer mdhelmi suggestkan tu, perawat tu pun kata memang ada unsur sihir untuk memisahkan

Bujang dan desperate. Umur dah 34. Suami dulu pernah kata dia desperate nak kahwin, dulu dia ada boyfriend tp baru kena tinggal last year, dan boyfriend dia tu suami orang, dalam tengah still in relationship dengan boyfriend dia, boleh pulak nak ngorat tunang orang yang sama office diorang

Dollyzzzz replied at 9-1-2018 10:34 PM
Tt dok mana...
Sihir pemisah ni kalau kena mmg makan tahun jugak nak baik. Saya dah kena lebih 10 t ...

Terima kasih diatas perkongsian. 2 orang dah perawat yang saya tanya, dua2 kata memang ada unsur sihir, Ya Allah, sebenarnya saya ni bukanlah orang yang percaya sangat dan taksub dengan benda2 berubat macam ni dulu, tp tu lah bila dah terkena kat batang hidong sendiri, nak tak nak, ni je lah ikhtiar saya selain berdoa dan solat mintak tolong kat Allah. Selagi semangat saya kuat, saya takkan menyerah, selagi tu saya akan cuba. Nak kata suami saya miang, selama kami berkahwin selama ni memang tak ada masalah langsung dengan orang ketiga. Ni lah kali pertama...

Semoga dipermudahkan urusan sis

Pandangan saya 25sen nak terima atau tidak terpulang tapi ramai yg takmo dengar;

Kalau pesakit tidak dapat dibawa jumpa perawat, banyak lagi ikhtiar boleh buat antaranya diberi air ruqyah/melalui makanan/bahan rawatan ditaruh dalam tangki/bahan rawatan ditabur sekeling kediaman pesakit hatta ruqyah boleh diberi pada wangian kereta. Skurang2nya diruntuhkan dulu benteng sihir insya Allah mudahlah dipujuk utk berubat. Dlm kes ini masa beginilah diperlukan sokongan keluarga krn si isteri nak pergi ke kediaman suami mungkin mendatangkan curiga dan mati langkah.

Dalam etika prawatan Islam xberapa kena dikata orang ini kene sihir oleh si anu2 kerana boleh mendatangkan fitnah dan melebarluaskan persengketaan. Mana dia tahu si anu buat, melalui kasyaf? banyak hasil scan begitu banyak yg kelabu asap. Cukuplah tahu ada gangguan...ok langkah seterusnya berubat. Tak payahlah nak cakaplah scan dia pakai oppo atau canon, orang yang mengaku makrifat tinggi pun scan boleh terpesong.

Satu lagi saya peringatkan hadith brgsiapa dtg berjumpa kahin maka amalnya ditolak selama 40 hari. Jadi cubalah elak dengan pertanyaan siapa yg hantar sihir ini. Bila dijawab dan kita percaya maka termasuklah dlm hadith tadi.

Tanamkan dlm mindset sihir mudah diatasi walaupun hakikatnya kalau baca kisah orang mmg lama. Krn bile kite fikir sihir mudah diubat kita telah perolehi kemenangan pertama!

Berubat dgn ustaz-bomoh biar satu2 jgn banyak org sekaligus. Skurang2 3 sesi rawatan. Senggang masa baru cari yg lain. Asal mudah diubati akhirnya berserabut.

Hindari perawat Indon walau orang kata hebat. Melainkan kita yakin dia mmg clean dari khadam. Saya tahu ramai bomoh dari Indon buka cawangan di KL, Johor dan hampir semua pakai khadam. Asal jin satu gi berubat dgn dia bertambah 10 jin.

Akhirnya sudah semestinya bila sakit, orang itu ini ajar ayat itu ini. Balik kpd basic iaitu kemaskan fardhu ain terutama akidah. Akidah ni bukan sekadar kita yakin Allah je berkuasa tetapi syarahnya terkandung dlm kalimah La ilaha illalah muhamadurrasulullah. Kene paham kedudukan qadha qadar, kene paham Allah wujud qidam tu camne.

If kalau nk try scientific nye kaedah in a way of psychological u blh buat cmni. Tp i xrecommended la cz xelok sikit cara ni dari segi agama. Tp u hv to be sincere with urself la. Dont cross d boundaries.

Cmni. Men ni ego dia more than a women. Thats fact. So, in order u nk dia balik kt u, u show to him yg ade laki lain try nak kt u. Try to win ur heart gittew. U pakat la dgn mber laki u srg ke. Tp jgn fall btl2 sudah la. Tp kekdah ni depends pd jnis laki u jgk. Kdg ade yg xamik kesah lgsung ssh jgk.

ataupun ko move on je..bg je laki ko kt die. kalo dorg bersma sbb kne guna2 lame2 pompuan yg buat tu akan dpt ssh balik akn dpt balasan..tp laki ko hdp merana la..tu pn kalo ko sggp la..

mcm jd kt family aku. bila spupu laki buat perangai je di tuduhnye kene guna2 etc..sdgkn dorg xtau perangai sbnr laki tu mmg hansuang huhu

mirian1110 replied at 9-1-2018 11:51 PM
Terima kasih diatas perkongsian. 2 orang dah perawat yang saya tanya, dua2 kata memang ada unsur s ...

Smoga dpermudahkan urusan buat mirian&suami k
Mudah2an ada jalan penyelesaian
Jgn mngalah,
Sbb tuju2 nie mmbuat kan kita mrasai kpanasan antara satu sama lain,
Ajak suami bersolat jemaah sama2,
Snantiasa berdoa pd Allah, jugak menjaga Solat...
Kalo sape yg alami tuju2 nie akan paham ssngat situasi yg mirian&suami alami...