CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: matabelalang

[2019] TOP GUN : MAVERICK - 12 JULY 2019

Aku dah tgk smlm... haha... saje curi masa yg ada dan sanggup gagahkan diri pi tgk kat space U8... sebab check kat website masa booking tu ramai abe2 pilot tudm book seats..  

Spoiler alert.. amaran kerajaan uganda.. merokok membahayakan kesihatan.
Sila teruskan membaca sekiranya anda anti rokok

First of all, aku tak pernah tgk TopGun (1986).
Saja taknak tengok.. lagipun ramai yg ulas filem ni tak logik dek akal dan setaraf citer bollywood keling kerena kebohongan yg melampau.

Secondly, tom cruize dah nmpk tua sgt... so aku juga tak expect ada aksi ala2 ejen Ethan Hunt kat sini...

dan yg paling penting film (TopGun 2022) ni bakal memperlihatkan fakta dunia fizik dan teknologi yg sebenar...
so utk pengemar science fiksyen adalah tak digalakkan menonton ye... hanya pengemar logik dan fakta je yg akan enjoyed this movie... haha

Just 1 advice aku, kalau boleh sebelum tgk citer ni banyakkan membaca pasal jet pejuang dulu..
Sbb citer ni sarat dgn info pasal jenis2 jet, dan dialog mereka byk menggunakan jargon tentera..
dan kalau korang sekurang2nya faham maksud thrust, turbulance, callsign, altitude tu sume kira ok laa...
sebab mereka takde masa nak explain perkataan2 tempur udara ni kat korang...

sebabnya dlm citer ni mengisahkan sekumpulan pilot2 muda yg terbaik dari yg terbaik tetapi mak aihh sombong dan poyo yg amat cuba nak memperlekehkan pilot otai ( callsign: maverick).

geram pun ada sbb deme nih berlagak nak mampus siap mengejek maverick si tua laa.. pilot terbuang laa.. pangkat setakat kapten je la..
tapi saat korang tgk si maverick ayam2kan jer dioarng masa sesi dog fight kat udara tu.. hahahahaha ... seluruh pangung gelak2..
hambik kau sorang2 kena denda tekan tubi 200 kali... hahaha... mmg kelakar la weihh
lebih2 lagi si Hangman (callsign utk mamat poyo ni) yg paling mintak kaki diterajang kat muka...

seperkara yg membuatkan aku terpesona ialah kat sini ialah maverick byk tunjuk skill2 merempit yg kau tak boleh nampak selalu walaupun kau hari2 naik pesawat komersial sekalipun..

antara yg buat aku ternganga habis bila maverick tunjuk skill ular senduk melingkar2 (cobra manouver) di udara tu... pehh...
siap menganjing dgn si Hooster (callsign utk anak kwn lama dia Goose)..
masing2 dgn ego masing2.. siap bergaduh2 sambil face to face pandang ke kokpit masing2... sampai altitude drop bawah 1000ft sehh...
hahahaha jahanam...
sudahnya laksamana pemerintah pangil maverick mengadap... haha .. tapi yang bestnya maverick ada kabel besar dari laksamana (callsign: iceman).

senang kata movie ni takde aksi2 fizikal laa... sebab dah tua kan...
citer ni lebih kpd aksi psikologi, kepandaian otak dan pengalaman tempur yg takde dlm module latihan tentera .

moment paling best, bila laksamana (callsign: Cyclone) ni tak suka dan pecat maverick...
pastu punya la marah... siap curi pesawat pastu merempit 600 knots dgn ketinggian bawah 100 feets je.. sebab taknak dikesan radar..
pastu cilok mencilok kat lembah gunung ganang..
dan diakhiri dgn climb out puncak gunung sehingga mencapai tekanan 9G... pehhh...
hambik kau... terkedu siut... si Cyclone.. hahaha... muka dia priceless giler...

kau tengok tom cruise berlakon memang real habis siyut.... bunyi nafas dia masa sedut oksigen tu... dgn urat2 kepala timbul bagai...
siap berpusing2 bagai roller coaster... pehhh... jantung boleh stop weihh...

akhir kata... aku bagi 9/10 utk movie ni...
cuma satu je yg sleck sikit...
Amerika cuma guna F18 dan F14 je weihh.... siap tembak jatuh SU57 (pesawat advance russia yg ada teknologi halimunan / stealth...)
yang ni memang spoil mood aku laa... agak2 la takkan nak buat citer tamil kot..

aku ingatkan raptor F22 atau F35 yg masuk padang... baru la buku bertemu ruas.. hmm...
anyway... film ni mmg ohsem laa...

Rate

1

system_failure replied at 26-5-2022 04:00 PM
Aku dah tgk smlm... haha... saje curi masa yg ada dan sanggup gagahkan diri pi tgk kat space U8... s ...

Top Gun pasal navy aviation. Dorang tunjuk aset navy la, F14 & FA18 mmg US Navy punya dan paling reliable dgn tugasan navy. F22 aset airforce, bukan navy.

Klu ada yg 3D mesti lagi menarik ni.

Wow best eh yg baru ni? Movie ni peram 3 tahunn. Iolls dh tengok yg lama, mula layan lagu take my breath awayy kt sini lar huhu

Aku baru lepas tengok.best

Best gile, iols tgk imax…rasa mcm iols pilot yg bwk fighter jet tu…tom cruise tetap dgn character die since 30 yrs ago…puas hati tgk

Follow Us

Dah tengok semalam. Best!

Opening scene dia nostalgic sungguhlah. I suka bila ada references n throwbacks from the original.

alamak best ke?kena tgk kat cinema la ni.rata2 puji-pujian je

Nak tgk tp aku terbaca review kata film ni ala2 dokumentari pasal aviation. Yeke??

Tp gila mencanak rating film ni. Score 9/10 to 10/10.igtkan film ni ala2 nak mengenang kembali film lama je.

Best gilakkkkkkk Top Gun: Maverick.. ni baru betul2 sequel wehhh.

Dulu kecik2 tgk kat tv jer laa ni iols bantai tgk IMAX perghhhh bila time peluru dia keluar, dia pya punyi dahsat wehh. The best movie of the year 2022! Nak tgk better in big screen or IMAX mmg terbaek, puas hati.

Sorry Spider-man, iols choose movie Top Gun this year!!

dah tengok dah movie ni. amaran banyak spoiler ye

1.  first hakak nak share pasal jalan citer die dulu.  Maverick lakonan di tom cruise ni dulu masa topgun 1986 heols merupakan pilot terpilih nak masuk topgun ni.  kirenye topgun ni cuma creme de la  creme ja yang bleh join, yg lelain tu sour cream jah. masa dlm kelas tu wingman si maverick yg bernama goose ni mati akibat kemalangan masa naik jet ngan maverick, sejak tu si maverick ni mcm rasa bersalah gila sbb goose ada anak. sebab tu si maverick ni jah yg tak naik-naik kekal pangkat kapten jah, padahal member2 lain dah naik jadi admiral, salah sorangnya kawan heols dulu si iceman.  maverick dipanggil semula utk melatih sekumpulan pilot Top Gun generasi baru, mulanya si Maverick taknak tapi bila dapat tau anak Goose yg skrang ni panggilan dia Rooster antara yang terpilih, dia pun macam terpaksalah jugak terima job tu

2.  Sis pegi dengan anak ikan sis merangkap lelaki simpanan, citer ni memang full of testosterone so opkosla dia suka.  surprisingly jugak dlm movie ni takde adegan 18sx ngarut2 tapi heols prefer it that way. but for me, watak-watak perempuan dalam citer ni buat cukup syarat jah and agak frustrating la kat situ. komen heols, citer ni dibuat oleh lelaki untuk lelaki so perempuan gi main jauh-jauh. uols perlukah sis carik hanak ikan baru?

3.  watak fav heols opkos la si maverick tu, sebab heols otai berbisa tapi sis sebagai wanita sis rasa heols tu mcm watak man-child yang seronok langgar laws jah.  Watak Rooster ni heols penuh ngan dendam amarah pada maverick, lagi-lagi bila dia ingat heols bakal disingkirkan dari misi tu oleh maverick, part ni meols tak paham gak ngan lelaki korang ni memang suka ke masuk misi bunuh diri? patutnye sujud syukur la tak dpt join bleh duduk rumah main ngan anak bini

4.  watak utama dlm citer nih maverick vs rooster, tapi watak sampingan paling menyerlah hakak rasa hangman.  ye btul asalnya heols memang kekwat tapi ujung-ujung tu macam terkejut gak heols redha tidak terpilih untuk join misi tu. ha part ni pun hakak tak paham kenapa maverick tetiba pilih rooster gak sebab masa latihan rooster ni paling slow kot.  

5.  val kilmer yg bawak watak iceman ni in real life memang ada kanser tekak, sampai sekarang kena makan pakai tiub. tapi kemunculan sekejap si iceman tu memang memberikan impak yang sangat mendalam dlm movie tu. part ni yg hakak rasa baru tersentak si maverick ni betapa heols kene move on. sebab tu dlm islam pentingnya terima qada dan qadar uols kalau tak jadikla mcm si maverick ni stuck in the past jah

6.  the last 30 minutes, iaitu bila misi sebenar bermula ha part ni yang hakak rasa paling mendebarkan. walaupun perjalanan tu cuma amek masa 5 minit jah tapi ada sedikit hiccup di hujung misi tu. nih korang kene tengok sendiri. tapi yang hakak rasa terharu, geng-geng yang asalnya tak sebulu keje nak cari gaduh je tulah jugak yang muncul selamatkan member tu. nilah brotherhood sejati bak kata hanak ikan akak

7.  Komen yg kata citer ni macam dokumentari, bagi hakak yang langsung tak tau apa pasal jet pejuang ni, hakak rasa tak pun.  tapi dalam citer ni memang 3 watak ni ada growth memasing, maverick, rooster dan hangman.  watak lelain walaupun sekadar tempelan tapi theyols tetap memberi yang terbaik

overall hakak kasi citer ni 9/10.  antara citer terbest tahun ni.  tapi scene main bola sepak america tepi pantai tu kalau cerah sikit hakak rasa mesti lagi best. hangman, you can hang me to your bedpost all night long sir.

Rate

1

cicicumel replied at 29-5-2022 11:13 PM
Nak tgk tp aku terbaca review kata film ni ala2 dokumentari pasal aviation. Yeke??

Tp gila mencanak ...

takdelah....tak penah tgk top gun ke sblm neh?

lasagna replied at 30-5-2022 08:12 AM
Best gilakkkkkkk Top Gun: Maverick.. ni baru betul2 sequel wehhh.

Dulu kecik2 tgk kat tv jer laa ni ...

aku pun rasa kena tgk 2nd time kat imax la.tgv kat area aku ni takde imax..yg ada imax kat gsc.dah lama tak tgk top gun neh.tgk dulu pun zaman tv ada 3 channel jelupa plak yg mak rooster tu acik meg ryan.

navy pun ada politik ye...ice tu mati  je mcm tak cukup tanah diorg nak fired maverick

original soundtrack tetap la aku pilih berlin.sorry lady gaga bukan lagu x best.cuma take my breath away tu lebih melekat kat sanubari.balik tu siap humming lagu take my breath away byk kali

take my breath away-berlin(top gun)

hold my hand-lady gaga(top gun:maverick)

Rate

1

alesandra replied at 30-5-2022 06:42 PM
aku pun rasa kena tgk 2nd time kat imax la.tgv kat area aku ni takde imax..yg ada imax kat gsc.dah ...

yaa wajib tgk kat imax or bigger screen. aritu kebetulan tgk hari jumaat kat tgv velocity lps balik keje (gigihkan juga), rupanya sempena jumaat sabtu & ahad IMAX ada diskaun rm5.. apooo laie trus book!

alesandra replied at 30-5-2022 06:50 PM
original soundtrack tetap la aku pilih berlin.sorry lady gaga bukan lagu x best.cuma take my breath  ...

yess btul, bkn kata lagu lady gaga tak menarik, tp mebi sbb lagu berlin tu mmg melekat utk org2 classic cam kita ni tetap kata lagu berlin juga best hahahaa. dan satu lagi tak tau dlm movie apa ntah lagu berlin ni slalu jd meme kat hollywood, lawak laa jugak tetiba trigt Top Gun 1986.

tupai replied at 29-5-2022 04:06 AM
Best gile, iols tgk imax…rasa mcm iols pilot yg bwk fighter jet tu…tom cruise tetap dgn character  ...

macam kawan i pulak.. keluar cinema muka serious buat announcement "from now on, call me Maverick"..

kitorang terus "apa benda kaooooo"??!!

tapi hari yang i pergi tengok movie ni, ada nampak 2 orang uncle pakai pilot suit tu.. smart eventhough perot bulat terkedepan..

apa pon thank you kat director sebab selitkan scene beach ball tu..

Best gilaaaaaaaaaaaaa

Brapa la umur atok cruise ni..ms top gun dulu Ak br umur setahahun..best sgt