CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Reinaldo

Benda mistik tentang penyakit ku

Reinaldo replied at 30-10-2019 06:02 PM
Sambungannya.....

Orang Tua ni pun huraikanlah apa yang sebenarnya berlaku dalam famili Mr.L. Act ...

Cite MR L sebijik cite sorg yg aku kenal ni..cumanya org ni masih hidup dan aku ssh nk percaya die kne unsur2 mistik ni

simatakucing replied at 1-11-2019 02:07 PM
Tapi kalau boleh elakkan jumpa org berubat yg blh tgk nama atau gmbr dari jauh,yg ada rasapan,yg ada ...

Yes betul tue. Itulah sebabnya, Aku tak teruskan perubatan ni semua. Nanti aku ceritakan sebabnya

Reinaldo replied at 5-11-2019 04:19 PM
Yes betul tue. Itulah sebabnya, Aku tak teruskan perubatan ni semua. Nanti aku ceritakan sebabnya
...

Tulahtu...kena cek betul2.ada je yg ok yg bayaran seiklas hati je.tu baru betul

Ok, sambungannya.....

Setelah dinasihatkan oleh Mr.L dan ahli keluarga semua. Aku pun bersemangatlah nak berubat. So, lepas Aku beri my photo dekat Mr.L. Seminggu kemudian dia call.

Mr.L: Bro, Aku dah forwardkan gambar kau dgn sorang brader ni. Brader ni boleh tgk dari jauh dgn
         gambar  sahaja.
Aku: So, apa bradr ni btau.
Mr.L: Jgn terkejut k, kalau ikut kan Brader ni.....mmg ada something yang kacau kau. Dier duduk kat
         dalam badan kau.
Aku: Apanya yg duduk? Hantu ker ? Iblisker?
Mr.L: Sorry Bro, dier x btau. Tapi dier  btau dier boleh tolong.
Aku : Mcm mana?
Mr.L : Setiap malam Jumaat dier akan buat bacaan yassin dan solat hajat untuk "pulihkan" benda2
          mistik ni. So, kenalah dtg kat tempat dier.
Aku: Sound good.

Aku pun happylah sebab cara ni mcm "islamic" bagi Aku. Cuma yang pelik dari jauh dier boleh tgk jer. Tetiba Mr.L btau.....kena bawak 21 biji limau nipis, untuk process perubatan. Bab ni Aku x sure sgt.  Bila tiba Khamis malam Jumaat, Aku decide tak nak pergi. Sebab hati ni mcm tak tenteram jer.

Semua cerita pasal benda mistik ni Aku share kat Adik Aku. So, Adik Aku marahlah Aku sebab tak pergi berubat. Dier takut makin teruk. Rupa-rupanya dier pi share dgn MAk Aku. Apa lagi, mak Aku membebel ler so berubat....takut kena anak cucu dier. Sebab tak tahan Aku btau MAk Aku, balik kampung Aku akan jumpa dgn member baik Aku (tahfiz alQuran, Mesir Graduate)....Tok Imam. Dier ni mmg ada bukak Pusat Rawatan Islam. Baru Mak Aku berhenti membebel.

Selang 1-2 hari Adik Aku call.

Adik: Bang, semalam Adik dgn Mak ada jumpa sorang Ustaz ni. Ustaz ni kira femeslah dekat area
            kita. Dier btau "confirm" ada "saka" dgn benda lain dalam keluarga kita. Sebab kau
            anak/cucu Sulong (Ayah anak lelaki Sulong) benda ni dtg kacau kau.
Aku : Kalau btol ....suruh lah Ustaz tue buang.
Adik: Ini yang masalahnya. Dier mintak RM 3K untuk process dan upah buangkan semua ni. Even
           masa jumpa UStaz ni, benda tue dtg kacau.
Aku: Lain macam jer. Apa yg jadi masa kau jumpa Ustaz?

Adik: Macam ni.........................

"Rumah Ustaz ni letak kat tepi sawah. Jauh skit dari jiran2 lainlah. Masa sampai, Abah tak nak turun (x sehat). So cuma Adik dgn Mak jer yang pi rumah tue. Lepas beri salam, isteri Ustaz jawab salam dan jemput masuk. Dier mintak tunggu sat, Ustaz baru bgn tido....(mlm tadi pi mengubatkan orang). Tgh2 duduk, Adik dgr mcm benda meraung....pastue senyap. Adik dgn Mak buat tak tahu jerlah. Selang 5 minit, UStaz datang. Tgh2 explain ..... tetiba bumbung rumah mcm kena hentak kuat giller bunyi.  Adik dgn Mak dah cuak....UStaz tue rilek jer, dier btau "benda tue marah kau jumpa Aku. Tadi masa bangun, basuh muka ....benda ni dah masuk dalam bilik Aku, besar hijau sungguh. Jgn takut, barang lama....ada cara boleh buang". Sediakan 3 ribu, saya tlg uruskan"

Kau rasa lahkan, agak2 Ustaz ni btol ker? Aku terus btau Adik Aku jgn layan. Tipu jer ni.
Dan ...dan masa tue, Aku call kawan baik Aku (Alhafiz Tue), aku namakan dier UStaz F.

Aku: Assalammualaikum sahabat.....
UStaz F: Wa'alaikumsalam sahabat

Lepas cerita apa yang terjadi, ini ayat dier kat Aku.

"Dalam perubatan Islam, perawat tak boleh nampak benda ghaib ni. Kebanyakan UStaz2 yang claim nampak.....diorg ada pendamping. Benda2 ini yang btau diorg semua. Jgn mudah percaya dgn mereka. Perawat Islam tak sesekali letakkan harga. Tapi budi bicara "orang yang dirawat"untk beri saguhati. Aku tak nampak, kau balik kampung...Aku check"

Weekend tu Aku balik kampung.....

Memang betul. Perawat Islam tak boleh nampak makhluk halus ni melainkan dengan izin Nya. Dan perawat islam tak akan tetapkan harga sekian sekian. Bayar seikhlas hati selalunya.

ok.. pastu?

Follow Us
TT cerita laaa banyak sikit

Edited by Bunga88 at 8-11-2019 10:02 AM

Tak tahu plk bab perawat takleh tgk tu. Thanks tt share. Akhir 2015 dulu hampir2 gak buat perubatan islam ni dengan sorg ustaz ni. Tapi dia claim nampak I ada selempang emas warisan dari benda tu..dengan gelang emas..pastu nk berubat kena bayar rm50 sorg adik beradik..then tanggung penginapan and travel dia n pembantu dia sebab dia dari utara.

Lepas lama tu macam tlupa dah pasal ustaz ni, then dia follow up tanya nk berubat x..pastu macam berat hati sebab bajet tu la..rm1000 lebih jgk paling koman. Lepas je pindah kerja, x contact pun dengan ustaz ni bagitau pindah tapi dia dah x pernah follow up dah.

Bunga88 replied at 8-11-2019 10:01 AM
Tak tahu plk bab perawat takleh tgk tu. Thanks tt share. Akhir 2015 dulu hampir2 gak buat perubatan  ...

Aku rasa kena hati-hati dalam bab ni. Masalah kita org Melayu, org pakai kopiah+serban boleh petik ayat alQuran + hadis kita dah percaya sgt. Sekarang ni byk yg amek kesempatan. Sebolehnya dgrlah 2-3 pendapat sebelum kita amek keputusan.

Sambunganya.....

Aku sampai kampung dalam pukul 1130am. Sampai jer Aku terus call member aku Ustaz F ni . Dia btau dtg lepas Asar, boleh lama skit. Maklumlah dah lama x jumpa. Sebenarnya Ustaz F ni punya Abg, sebaya dgn Aku. Kami mmg rapat dari sekolah rendah lagi. Abg Ustaz F ini pun lulusan Mesir, Tahfiz AlQuran dan Imam tapi dia tak amek ilmu jadi perawat ni. Keluarga Ustaz F ini mmg org kenal lah dekat kawasan kampung Aku sebab Mak dan Ayah dier Cikgu. Dua2 Cikgu Aku....hahahha.

Lepas Asar, Aku pun pergi lah jumpa Ustaz F ni. Dier tak buat sesi rawatan ni kat rumah dier. Ikut katanya dari pemberian org2 yg dtg berubat dier mampulah sewa permis. Sewa pun RM 200, maklumlah kawasan kampung. Bila sampai, dier sambut Aku dgn penuh kemesraan......lama lebih 15 tahun Aku tak jumpa dier. Lepas peluk semua dier mintak 10 minit. Rupanya sebab dier ada buat class tambahan untuk kawan2 anak dier yang amek SSRA (Sijil Sekolah Rendah Agama) -agak Akulah....mcm dgr tak dgr masa tue. .....

Dier suruh Aku masuk satu bilik ni. Choopp!!!!.....Aku ditemani Adik bongsu Aku. So, Aku berdualah kat dalam bilik ni. Lepas 10 minit, Ustaz F dtg. So, dier pun tanyalah masalah Aku. Dier btau masa dalam call, tak feel sgt....kalau dpt face to face baru dapat feel.  

So, dier simpulkan masalah Aku, mungkin ada gangguan sebab:-

1) Masa: Since sakit ni dtg dalam jangka masa yg tertentu. Mcm case Aku; hari khamis ptg sampai lepas Solat Jumaat. Lepas tue Ok.
2) Pergi clinic tak ada perubahan.
3) Keluarga ada sejarah saka.

Maaf, yang lain2 Aku lupa plak....tapi dier ada tanyalah ada mimpi kena kacau ker....

Sebelum dier start rawatan, dier tanya Aku soalan Cepu Emas.

Ustaz F:  Bro, masa berubat dgn UStaz yg pertama tue dier ada bagi apa2 ker?
Aku: Ada. Ayat Alquran dier suh letak dalam wallet.

Merah muka Ustaz F. "Kenapalah kau percaya ? Meh , sni tangkal tue. Tgk btol2 ayat2 ni....bukan ayat alquran ni. Ntah apa2 yg dier beri kau".

Aku: Manalah Aku tahu, dah terdesak, Aku percayalah. Berdosa Aku ni.

Kalau  tak tahu tak per. Lain kali tanya org.

Sebenarnya, masa Aku berjumpa dgn Ustaz pertama....dier ada beri mcm tangkal mcm ayat alquran. Aku ada mintak surah2 ker doa tapi dier jawab. Kalau kau lupa macam mana? Baik amek tangkal ni.

Lepas serah tangkal tue kat Ustaz F. Dier suruh Aku duduk dan sambil lunjurkan kaki. Dier btau, kalau Aku letak jari tangan kat jari kaki kau....kau rasa sakit sebut "AllahuAkbar" kalautak tahan sakit sgt sebut "Allah". Dier suh adek Aku duduk belakang Aku, jaga2 kalau Aku rebah. So dier pun mulakanlah baccan Ruqyah....Yg mana Aku boleh ikut ...Aku ikut lah...Tetiba dier letakkan jari tangan dier kat kaki aku yang dilapik dgn selimat tebal. Tetiba Aku pun menjerit......

Tak dengar pun jerit.. ala.. nti free sambungla..

Sambungannya.....

Ustaz F pun mulalah dgn rawatannya. Dier pun mulai dgn bacaan Ruqyah, so adalah ayat2 al quran yang Aku hafal....so Aku ikutlah...Mcm Surah Alfatihah, 3Qul, ayat Qursi then adalah surah2 lain.

Masa dier baca depan Aku tue .....ada rasa panas skitlah, berpeluh-peluh Aku. Aku tgk muka dier senyum jer.....mcm x panas pun. Aku pandang belakang tgk adik Aku pun x berpeluh. Dalam panas2 tue hati Aku ni mcm gundah gulana.....takut dan meluat pun ada.

Tiba-tiba, Ustaz F sentuh jari kaki Aku. (Untuk maklumat kaki aku ni dah dibalut/diletak kan selimut tebal yg di lipat -lipat. So, jari tangan nya not direct sentuh jari kaki. Cuma Aku dapat rasalah. Dier letak dgn lemah lembut jer kat satu jari kaki ni sambil bacaan Ruqyah diteruskan.
Pergh....!!!!! Sakit giller bila dier sentuh jari kaki Aku, mcm kulit /isi daging ni disiat-siat....menjerit-jerit Aku...."Allah...Allah........" Sumpah sakit..... Persaannya mmg sakit sgt. Lepas kaki kiri dier ubah kaki kanan. Sepanjang proses tue mmg sakitlah.

Lepas habis tue....selamba dier btau "Kuat gak kau ni, kalau orang lain dah tumbang. Tue pasal Aku suh adik kau duk belakang, at least ada orang sambut"....gelak jer Adik Aku. Lepas tue Aku tanya:-

Aku: Ada apa sebenarnya ni?
Ustaz F: Ada gangguan ni. Tapi mcm Aku btau Aku tak nampak. Tapi benda ni melawan masa kita buat Ruqyah tadi. Thats why kau rasa sakit dan panas.
Aku: Aduh. Camna ni nak berubat?
Ustaz F: Jgn risau,dalam Alquran tue byk jer ubatnya. Nanti kita sesama berusaha.
Aku: Mcm mana caranya?
UStaz F: Ada amalanya..lepas solat cuba amalkan Bimillah 5, sambil tepuk2 kaki/tempat yang sakit yang sakit.  amalkan bacaan Alfatihah......(serious yang ni Aku lupa cara bacaannya. tapi mcm bernafas dgn setiap ayat yang dibaca...serious terlupa)

Lepas tue dier ada bagi air (kami doakan bersama) untuk minum dan urut2kan tempat yang sakit.

Lepastue.....

Thank you tt! Blh la amalkan

Semakin best.....tazzabarrr...

Reinaldo replied at 11-11-2019 05:44 PM
Sambungannya.....

Ustaz F pun mulalah dgn rawatannya. Dier pun mulai dgn bacaan Ruqyah, so adalah ...

sambung lagi ceritanya, jgn lama2

Best pulak bace..bila nak sambung ni tt

Salam,

Harap TT cepat sambung.

Sambung laa encik tuan rumah.... seronok niii

don't tell me lps tue, three ya!

runsingkan bila dh sakit2
tny2 org, kata ustaz ni bgs lah
ustaz tu bgs lah
mn satu yg btl2 BETUL pun kita pun xpasti

moga tt terus usaha utk berubat atas landasanNya hendaknya

mana sambungannya? plzzzzz