CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hadziriena

mcm mana nak tahu ada saka yg nak mendampingi kita

palmolive replied at 9-6-2020 04:07 PM
maknanya kalo dia baca pun belum tentu betul apa yg dia baca kan?

Kalau yg dah terok .. macam tu laa
Kalau yg biasa2.. tak de sampai gitu sekali
Kalau org dah tua sangat, mungkin laa

Kalau jadi kat org muda, rasa nya gangguan jin liar etc. (lebih mirip kepada jin... mungkin..)..

Kesan saka banyak timbul/nampak
- pada org uzur/tua . . &
- pada org muda yg cuba rawat saka nya

antidote replied at 4-6-2020 02:56 PM
Saka tu tak sure apa tanda nya ada kat kita or mcm mana nak tau.

Tapi if ada org sihirkan kita o ...

Apa beza antara saka dgn sihir?

2 hari lepas mimpi berturut pasal baby..
Tgk baby tgh tido la..
Baby meninggal tapi bangun semula la..
Hari ke 3 mimpi ular..

chempaka_lily replied at 9-6-2020 08:25 PM
Apa beza antara saka dgn sihir?

Tak tau la aku apa bezanya. Ce try google

Sihir.. ada jin sihir yg di hantar oleh tok Moh kepada mangsa utk musnah kan hidup mangsa. tok Moh diupah oleh musuh mangsa .. kadang2 upahnya rm200 je pon.

Saka.. ada jin saka.. dapat menerusi janji nenek moyang utk jaga cucu2.. ada give & take sistem. Win-win situation.. (tapi .. biasanya jin-winer, tuan badan looser)

jiwasemangat replied at 13-6-2020 09:44 PM
Sihir.. ada jin sihir yg di hantar oleh tok Moh kepada mangsa utk musnah kan hidup mangsa. tok Moh d ...

Oh gitu... thanks ya

Follow Us
Sihir:
-dihantar oleh org pendengki, contoh:
   ~dengki dlm keluarga poligami
   ~dengki org lain naik pangkat ( biasa yg kena 'pemangku pengarah'
   ~dengki kat pelajar yg pandai sesangat
   ~dengki kedai makan org lain lebih maju

*Ada pendengki yg saja saja perangai dia dengki kat org.. buat baik berpada pada..
*sihir boleh dihantar melalui gambar fb sahaja..(@ melalui niat sahaja [kalau pendengki tu ada jin saka yg pandai menyihir])

jiwasemangat replied at 13-6-2020 11:11 PM
Sihir:
-dihantar oleh org pendengki, contoh:
   ~dengki dlm keluarga poligami

yang sihir guna gambar fb bagai tu iols macam tertanya jugak yach. kalau gambar tu dia banyak edit tepek filter berlapis pun boleh sampai ke sihir nya kat orang dalam gambar tu? takpun kalau gambar dia cenonet jah ataupun dia pakai cermin mata gelap ke sihir tu boleh kena jugak eh? ataupun gambar tengah tidur pejam mata macam cek cadiq ni pun boleh eh?

I dulu masa sekolah selalu tertido, sampai dekat maghrib..
Lepastu ada orang bisik2 kat telinga
Suara macam suara my mom
Panggil pun macam my mom panggil
Terus bangon dari tido sbb masa tu sorang2 je kat rumah

palmolive replied at 9-6-2020 03:33 PM
aku nak tanya la..kalo ada saka ni dlm badan..kalo pemilik badan ni baca Quran kena pulak ayat2 seks ...

Pengalaman aku.. Situasinya boleh berubah2.

Kadang2 boleh je baca al-Quran macam biasa. Baca atau dengar banyak mana pun ok, takde masalah. Boleh habiskan berbelas2 mukasurat sekali duduk.

Ada masa yg lain, jadi mengantuk sangat sampai tutup Quran terus lelap time tu jugak. Kadang muka jadi kebas. Kadang jadi gelisah & tak selesa sampai badan menggeliat2, nafas pendek2..

Tapi kebiasaannya ok je.

Dahlia.Julia replied at 15-6-2020 05:26 PM
Pengalaman aku.. Situasinya boleh berubah2.

Kadang2 boleh je baca al-Quran macam biasa. Baca at ...

ada try bukak ruqyah yg kt youtube or memana audio tak?

palmolive replied at 15-6-2020 05:28 PM
ada try bukak ruqyah yg kt youtube or memana audio tak?

Kerap juga. Yang aku yakin dgn tajwid diorg. Cthnya ruqyah sheikh saad al-ghamidi, sheikh mishary, sheikh ali al-ajmi, yahya hawwa, ruqyah asas Darussyifa (dibaca oleh ustaz akmal zaidi). Itu rakaman studio.

Kalau rakaman live, kadang dengar juga yang ustaz Faizar. Indonesian.

Dahlia.Julia replied at 15-6-2020 05:33 PM
Kerap juga. Yang aku yakin dgn tajwid diorg. Cthnya ruqyah sheikh saad al-ghamidi, sheikh mishary, ...

Biasanya jarang dapat dengar habis. Kadang tertidur. Pernah jugak phone aku jadi berdesing2 pastu bacaan tu sangkut2, terus padam.

Kalau dengar yg ust faizar tu, aku jadi sedih tiba2. Automatik menangis tak tau hujung pangkal.

Dahlia.Julia replied at 15-6-2020 05:36 PM
Biasanya jarang dapat dengar habis. Kadang tertidur. Pernah jugak phone aku jadi berdesing2 pastu  ...

Kalo awak betul2 nak berubat dengan ayat ruqyah, seeloknya awak guna earphone.. kalau awak bukak dengan kuat awak seolah2 nak berubat keseluruhan rumah awak.. ni dari pengalaman saya berubat dr ustaz la.. alhamdulillah setakat ni kesungguhan kita nak beribadat pun ok.. tp kalo saya terlalai skit mula la nak beribadat jd malas.. doakan terus kuat lawan, ust kata bila saya pernah disihir org saya jd mudah dihampiri oleh benda2..kalo pergi mana2 ada benda yg mengikut blk.. berkenaan saka plak alhamdulillah tak pernah mengganggu..

Bila cakap pasal saka ni, saya tgh mencari seorang hamba Allah yang pernah masuk kat thread sini beberapa tahun yang lalu & offer utk rawat masalah saka & sihir dari jauh.

saya penah whatsapp beliau utk scan saya dari jauh... dan dia dah bagi jwpn kepada saya. time tu, saya pun mcm bengong2... nak berubat, tak berubat, nak berubat, tak berubat.....
last2 saya terus senyap...

beberapa hari kebelakangan ni, saya terjumpa balik whatsApp dia yg saya dah delete tu. Yup, betul mcm dia ckp.... di tubuh saya, ada 1 jin menumpang, dan 2 saka keturunan...

saya berani mengiyakan sebab tahun lepas, saya ada pegi teman kakak saya berubat... then, ustaz yg mengubat tu ckp, saya ni pun ada gak gangguan... dan kena berubat sekali. masa dia mengubat tu, dia ckp, ada jin menumpang dlm badan saya. port jin tu kat bhg tulang selangka.. kiri dan kanan.
ok, skrg, bab jin dah settle.... Saka ni yg payah sket nak buang.... sampai satu tahap, saya sendiri yg nak jd bomoh, rawat diri sendiri!!! Boleh???

tension tau kalau saka melekat kat kita... bila semua suku sakat kita tak de yg nak bela dia, dia balas dendam dan porak perandakan hidup kita. Unless kalau ada sepupu kita ke, anak2 sedara, makcik atau pakcik yg sudi ambik dan bela... maka, selamatlah kita dari gangguan saka ni... wallaua'alam...  

skrg aku nak roll balik kat semua senarai thread...nak cari perawat yg penah wassap aku dulu..... semoga dia masih ada dan aktif merawat....

crazybeach replied at 14-6-2020 09:33 PM
yang sihir guna gambar fb bagai tu iols macam tertanya jugak yach. kalau gambar tu dia banyak edit ...

Kalau edit sampai org x kenal--> x kena sihir
Ia nya bergantung kepada penyihir jugak, kalau penyihir tu bff engkau, engkau edit cam mana pon, tetap kena hahaha (bukan engkau laa..contoh saja)

Kalau penyihir tu sami tok cha kat Bangkok sinun, tak der la engkau kena.

Ia bergantung kepada sejauh mana penyihir kenal engkau & setepat mana gambar yg di wasap kepada si tukang sihiir.
Dua pandangan mata kat gambar adalah pintu masuk paling glemer.
Kadang2 kalau edit pon.. masih juga terasa kehadiran roh mangsa (dlm gambar).
Yang disihir adalah roh org yg empunya gambar.. kalau edit lebih2.. roh org empunya gambar sukar dikesan. Kalau edit sikit2.. rohnya masih boleh dirasai (ikut level kehebatan penyihir)..

Macam mana dia boleh lihat roh dlm gambar? Itu benda biasa bagi sesetengah org yg dpt lihat alam ghaib.
Ada yg dapat lihat:
1.jembalan*/jinliar
2.puakaa
3.roh, hantu, ponti, rohliar
4.ifri*
5.syai***
(Aku susun ikut yg paling kasar ke yg paling halus.. dan sudah tentu penglihatan benda ghaib ini adalah dalam kesamaran.. bukan jelas  hokkey!!.. kalau nampak jelas pon, pada bahagian tertentu saja, bukan full body)

*aku tertanya2 juga.. ada org cakap ..
"aku heran betol kalau ada video hantu, rakaman nya mesti dari hp. cap ayam"
..ntahlaa haha

beruangcomel replied at 18-6-2020 05:21 AM
Bila cakap pasal saka ni, saya tgh mencari seorang hamba Allah yang pernah masuk kat thread sini beb ...

Boleh tahu u jumpa ustaz tu kat mana?
Kalau dah jumpa forumer yg nak csri tu, share2 la eh. Aku tengah mencari perawat gak ni.

Cerita tentang saka ni saya pun nak share jugak. Peristiwa ni berlaku 2 tahun lepas. Mak mertua saya teman kawan dia berubat dengan ustaz. Masa berubat ustaz tanya mak mertua saya, ada bela (saka) dari keluarga? Mak mertua tak tahu. Ustaz bgtau dia, ada bawa orang tua dukung belakang mak mertua saya merenung ustaz. Start dari situ mak mertua tahu arwah ayah dia ada saka. So ustaz kata kalau mak metua nak buang, set appointment kat rumah dan kumpulkan semua anak-anak serta menantu.

Ustaz pun screen sorang-sorang. Keluarga sebelah suami saya ada 6 orang adik-beradik. Suami anak kedua (lelaki sulung). Tiba kat suami, ustaz kata dia bakal mewarisi saka keluarga mak mertua saya. Kesannya pada saya kerana saya akan 'panas' dengan suami dan berusaha minta cerai. Saka tu tak mahu berkongsi dengan suami saya. Saya ada anak lelaki. Masa tu memang rumahtangga saya sedang bergolak dan mungkin bila-bila masa akan bercerai. Saya pun berubah, malas solat, suka tidur sampai lewat, bangun lewat, malas berkemas dan banyak ciri-ciri membela saka. Ustaz pun tahu tentang tu. Ustaz kata itu semua punca dari saka. Saya dan suami kena kuat lawan semua tu.

Jadi dalam proses berubat, ustaz suruh kami sekeluarga kuat beribadat, jangan tinggal solat fardhu, kerap baca al-Quran selain amal ibadah lain. Dalam tempoh tu, saya kerap dengar ayat-ayat suci, pantang ada masa lapang mesti sentiasa dengar bacaan Quran. Bila saya dengar ayat ruqiah terasa nak muntah dan pasti akan mual. Bila solat, akan terasa ada benda bergerak-gerak kat kaki. Nampak kelibat / bayang-bayang tu perkara biasa.

Selain amalkan apa yang ustaz suruh, saya suka spray wangian di setiap ruang. Jaga kebersihan lebih teliti. Alhamdulillah saya dan suami dah okay. Takde lagi alami perkara-perkara pelik.  

Itulah pengalaman saya..

Kalau belah2 kedah perlis tau tak nak berubat kat mana? Iols dah lama syak laki iols ni ada benda yg mendamping. Selalu malam2 tido sambil gesel2 gigi. Kadang2 tengah tido mengilai2. Dia kata selalu kena hempap time tido.

Dulu arwah tokwan dia mmg ada 2-3 saka. Tapi katanya dah dibuang. Suami iols cucu sulung. Dulu pernah tido bukak ruqyah slow2, dia kata bingit. Sedangkan dia jenis kalau bukak tv full volume pon dia masih boleh tido nyenyak. Bom meletup sebelah pon x sedar mana2

Hari tu ada orang tegur dia, kata ada bnda nak mendamping. Tapi x dapat nak dtg dekat.

Cakap pasal saka, cousins iols satu-satu kena kacau sebab dia minta dijaga. Saka bukan daripada atok dan nenek weols tapi nenek saudara. Iols sorang jer tak laku sebab tak pernah kena lawat