CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kEk_KeL@d|

THE PRINCESS (LEARD KATTIYA) [SESI SEMBANG2]

Close [Copy link]

Episod 5

Setelah putera mahkota Kemmarat, Putera Chaiyan kalah dlm lawan pedang dgn Anothai, dia sedar bahawa Kemmarat belum cukup kuat utk menakluk Yasothorn. putera chaiyan memutuskan tidak semestinya mereka berperang utk menakluk Yasothorn, lalu memutuskan utk menunggu sehingga Puteri Tippayarat Darakumari (Dara) diisytiharkan sebagai Puteri lapis ketiga utk kembali ke Yasothorn. berita Anothai menewaskan putera tersebar luas dalam istana. Anothai dan Putera Mahkota Sidtiprawat pula terpaksa kembali ke sekolah tentera utk menyambung latihan ketenteraan mereka. oleh kerana tidak tahu bila dapat bertemu, Anothai memberitahu Dara dia akan meletakkan weedflower kat perahu berlabuh di rumah Dara setiap kali mereka boleh berjumpa. semuanya berjalan lancar...

gambar dari episod arini..

tiga tahun berlalu

latihan ketenteraan Anothai dan Putera Mahkota Sidtiprawat telah tamat, dan Anothai diisytiharkan sebagai penuntut cemerlang. lalu dilantik sebagai pengawl peribadi kepada putera mahkota. Dara yang telah mencecah usia 20 thn akan diisytiharkan sebagai puteri lapis ketiga secara rasmi dalam sebuah majlis. dan paling mendebarkan, sebagai pengawal peribadi putera mahkota, anothai akan berada di sisi putera mahkota pada majlis itu nanti...

[ Last edited by kEk_KeL@d| on 4-9-2004 at 12:34 AM ]

Originally posted by shanew3stgalz at 2-9-2004 12:05 PM:

Apa korang dah buat dengan dia?? Huhu.. oo.. korang buli dia eh! :no:

Rinaz ada VCD cerita ni ke?? Beli secara online ke?? :stp:

Dia maybe jarang masuk Cari[/ ...

mana ader buli kalo ada pon buli2 manja gitu.. ekekeke...:hug::hug:

spoiler kat sini takpe kan.. tapi kasik warning ar dulu. tak semua org suke dah tahu apa yg akan jadi besok kan.. aku lah tu..ehehehe:nyorok:  ke org lain tak kisah? ehehe.. manyak2 soliiii wooooooooo....:nyorok::hug:

letak ar gambo banyak2. best... lawa2 plak tu :bgrin:

dah tak meriah la...takde gambar....

rinaz...buh aa gambar....:pompom::pompom::pompom:

Originally posted by Asiafever at 2-9-2004 04:09 PM:

:setuju: Putera yang pakai baju tentera tu  berlagak je... Nama putera Sidiprawat Ntah macam mana nak pronounce, tak tau betul ke tak? Nama keluarga diraja ni memang pelik sikit.... Susah nak sebut. Nama outeri tu saya cuma ingat ada Dala dan Kumari je....

Nama Kumari tu mcm. dah nama puteri dari India la pulak ek.. huhu.. :bgrin:

Putera tu still tak dapat nak sebut nama dia.. panggil Abang je le.. huhu.. :bgrin:

Originally posted by kEk_KeL@d| at 2-9-2004 05:21 PM:

mana ader buli kalo ada pon buli2 manja gitu.. ekekeke...:hug::hug:

spoiler kat sini takpe kan.. tapi kasik warning ar dulu. tak semua org suke dah tahu apa yg akan jadi besok kan.. aku l ...

Aku tak kisah kalau ada spoiler kat sini... tp, lebih baik alert dulu spoiler tu.. takut ada juga forummer kat sini yang tak suka spoiler.. :ah:..

Mana Rinaz ni.. letaklah lagi picture.. nak save ni..

wah..wah... mariah forum ni yeee.. bel baru aje sibuk cari vcd series ni sebab ternampak cerita ni kat TV2 masa cuti Hari Merdeka terus jatuh cinta kat hero & heroinnya..

bel pun setuju teruskan spoilernya gan gambar2nya sekali..

p/s : apasal drama Thai gan Filipina tak jual kat kl ni..??? u all ada tempat lain nak cari ke..?? kalu kena order melalui website pun kita sanggup..heee..

Follow Us
Originally posted by shanew3stgalz at 2-9-2004 09:34 PM:

Aku tak kisah kalau ada spoiler kat sini... tp, lebih baik alert dulu spoiler tu.. takut ada juga forummer kat sini yang tak suka spoiler.. :ah:..

Mana Rinaz ni.. letaklah lagi pictur ...

rinaz dah majuk

Originally posted by isabel at 3-9-2004 11:01 AM:
wah..wah... mariah forum ni yeee.. bel baru aje sibuk cari vcd series ni sebab ternampak cerita ni kat TV2 masa cuti Hari Merdeka terus jatuh cinta kat hero & heroinnya..

bel pun setuju teru ...

tu pun kalau ada Eng subs secara online...setakat ni, cuma citer Jepun je yg kite sanggup beli takde Malay/Eng subs...

ade ke...:hmm: bel ada gak beli Japanese series..tapi yg paling fav sekali ialah GTO gan With Love..soundtracknya memang best...

[ Last edited by isabel on 3-9-2004 at 12:28 PM ]

cite arini.. peh! mmg mendebarkan...: berdebar2 aku pat Dara berjalan masuk masa majlis tu.. mak aii.. sinnyer Anothai... sedih giler dia masa tahu Dara tu princess

tu br separuh cite. nnt ending aku tak tahu la mcm mana nnt.. mesti lagi syahduuuu.....

ni gambo sket.. paste sket :bgrin:

kalo ada request utk cite arini nnt aku letak.. kalo ada org nak laa :pompom:

gambar lagik...

ni.. rasenye dgn adik dia.. tp tak sure la

tangan saper tu dia pegang? ahaks!

gambo Tik dulu.. Gambo Aom nnt kene carik hehe..:bgrin:

joyfulgirl This user has been deleted
WOW..ensemnyer TIKKKKKKKK.....thanx Kek Keladi for the picture....episode ari ni mmg mendebarkan,mase Dala nak  masuk mengadap tu i plak yg nervous terlebey2..hhuuhuh...tp mmg sian arr Anothai..cam tak percaya jer dia tgk Dala tu puteri....tak saba nak tunggu next week..huhuhu

eh... can u tell me what's the summary for today's episode?.. i missed the 1st 30 mins part.. was in school...
i only saw dara getting ready for the ceremony... and etc... and anothai was so mad...

aku nak tahu aper jadi ngan citer nie dari arie rabu hingga ari nie... tolong arr citer... aku memang tak dapat nengok langsung... citer arr... anothai dah tau ke dala princess?? ala melepas... sedey nyer... nak tengok part tue...

Episod 6

Dara serba salah untuk memberitahu Anothai atau tidak akan hal sebenar, sedangkan majlis akan diadakan sedikit masa lagi. Anothai pula, memberitahu bapanya dia akn membawa seseorang pulang ke rumah bertemu bapanya, memandangkan latihan ketenteraannya telah tamat dan dia juga telah mempunyai jawatan yg bagus di istana. di pulau tempat pertemuan Anothai dan Dara, Dara sungguh2 memujuk Anothai supaya tidak menghadiri majlis pengisytiharan pewaris ketiga itu. Anothai ternyata tidak dapat berbuat demikian kerana sebagai tentera dia harus mematuhi arahan. Akur dengan itu, Dara meminta Anothai berjanji, supaya tidak kira apa yg akan berlaku, dia mahu Anothai tetap berada di pulau itu seperti biasa pada besok pagi. Dara berasa amat serba salah, tambahan lagi Anothai sudah meminta kebenaran drpdnya utk bertemu ibu Dara dan Anothai akan membawanya bertemu bapa Anothai

scene kat pulau

di majlis perisytiharan..

Putera Chaiyan dr Kemmarat juga menghadiri majlis. Dara pula gelisah untuk keluar, walaupon namanya telah diumumkan beberapa kali utk menerima perlantikan. Dengan hati yg berat Dara melangkah keluar. (berdebar giler pat ni woii! sakit dada aku tgk!) Seperti yang dijangka... Anothai mengalami kejutan yg amat, sambil memberikan tunduk hormat kepada Puteri Dara. Anothai bengang seolah2 tidak percaya semua ini berlaku. Putera Chaiyan pula mula mengorak langkah 'mengurat'
Puteri Dara. Putera Sidthiprawat pula mahu memperkenalkan Puteri Dara kepada rakan baiknya, Anothai.

bersambung....

more pics...

LEARD KATTIYA

:clap::clap::clap: bestnyer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:pompom::pompom:

Tik & Aom Rulez!!!!!!!!!!!!!!! :pompom::pompom::pompom:

pelangi_petang This user has been deleted
cite ni ada berapa episod sebenarnya??????

THANKS KELADI for the summary... lebiuu :love:

p.s: sesapa yg ada cd citer ni atau tau ada jual kat mana... (berserta ngan subtitle sekali) sila PM aku. Aku desperate sgt nak tengok citer ni tapi takde kesempatan ... .keje beb!  

Originally posted by opocot at 24/07/2004 09:36:
THANKS KELADI for the summary... lebiuu :love:

p.s: sesapa yg ada cd citer ni atau tau ada jual kat mana... (berserta ngan subtitle sekali) sila PM aku. Aku desperate sgt nak tengok ...

bel pun nak gak..:pray: