CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DARSITA

[NFO] Tempat pelancongan Negeri 9

kakn This user has been deleted
amat, kakn tak nampak pun Kg Batu tu... kek mano tu? sblm sampai sek senaling ko, lopeh sek senaling? kakn tau sampai situ yo

Siap yang letak gambar menarik, akak Dar bagi upah credits .. tapi akak Dar harap kamu semua janganlah letak gambar besar gedabak ..kesian dkt 56k modem

pakai code ini utk kecilkan saiz gambar

1. [img=200,200]http://blah blah blah[/img]

2. boleh letak
  3. 200,200
  4. 300,300
  5. 400, 400

Copy the Code

Thanks
Dar

Originally posted by amat at 2004-10-6 06:09 PM:
Capo tau kg ni kek mano?

kek mano nih amat...yg nama tempat bebwah tuh aku taula..yg tang teronjeng tuh pertamo kali aku tau...cam trojan plak...

Originally posted by senahsirap at 9-10-2004 10:56 AM:

kek mano nih amat...yg nama tempat bebwah tuh aku taula..yg tang teronjeng tuh pertamo kali aku tau...cam trojan plak...

Really waktu tu aku jemputan kenduri. Seblm pekan Johol aku termasuk satu simpang sebelah kiri. Jalan punya jalan kat dalam tu aku sampai di satu junction. Ada signboard...tu la signboardnya. Aku patah balik lepas tu...:bgrin:

Originally posted by amat at 9-10-2004 03:46 PM:

Really waktu tu aku jemputan kenduri. Seblm pekan Johol aku termasuk satu simpang sebelah kiri. Jalan punya jalan kat dalam tu aku sampai di satu junction. Ada signboard...tu la signboardnya. A ...

sompek la kau amik gamba yo mat...

Originally posted by MetalFire at 8-10-2004 03:13 PM:
jap den check kredit den ado kono potong tak???ghasonyo takdo kot.

mintak maaf secara terbuka kepada Darsita yang anggun lagi cun.sori yek

Dasar talam duo muko.:lol

Follow Us
Originally posted by kakn at 9-10-2004 04:51 PM:

sompek la kau amik gamba yo mat...

Kok Kakn melinteh maso tu siap ngan gamba Kakn sekali ese ambik..:cak:

Originally posted by amat at 10-10-2004 11:46 AM:

Kok Kakn melinteh maso tu siap ngan gamba Kakn sekali ese ambik..:cak:

lol:lol sib baik takdo...

waaaa..........amat!!!banyak boto gambar kau lotak sini yo.siap pokan batu kikir,tengkek.lonek!!!!

nak tanyo gambar jeram kenangan tue samo ko ngan jeram nirwana tue????

aku takde digital cameralaa..kalo ade, aku mesti amik gamba satu pokan jolobu tuh....

Originally posted by senahsirap at 9-10-2004 10:56 AM:

ok ok... ni jiran kg den nih. kek Johol. tapi tu tak tau la daghi mano tu.
sobab eh dari kampung den, buleh ikut jln dlm trus poei kampung2 tu. dan ado jugak signboard kampung2 tu kek jln masuk kg den...

ekau lagi teruk.dasar tilam 12 muko.

den nak tanyo,den nak merge thread nih ngan thread gambar menarik kek nsembilan.korang setuju tak

Port Dickson the wonderfull Malaysia

kelmarin den pi Family Day kek PD.pastue den nengok pantai PD nih makin suram plak...ini menjejaskan kedatangan melancong.So MF nak selitkan sedikit informasi berguna kepada forumers yang bercadang nak pi PD.
-tau tak pantai PD nih dibahagikan ngan namo macam batu 1,batu duo,tigo,ompek sampai la 12 batu.keseluruhannya panjang Pantai PD adalah 12 batu and stated the world longest beach.
-Orang nogori nih ingat PD takdo apo2 dan ghaso heran apsal oghang luar suko bonar datang PD.den pon tertanya2 kenapa PD nih popular sedangkan negeri2 lain ado pantai gak.
-sobab2nyo ialah PD nih paling dekat dengan ibu negara.orang KL nak pi melancong jauh2 tapi nak balik petang tu gak.tu pasal PD jadi pilihan.kat selangor ade pantai Bagan Lalang tapi tak sepopular PD.
-disebabkan pantai PD yang panjang sgt(12 batu tu kiro la brape KM),banyak bahagian2 pantai yg tidak dibangunkan.akibatnya adalah pantai2 yang ade ruang kosong sedikit dan hanya diselaputi hutan or belukar and semak yang nipis menjadikan tempat2 camni popla utk couple beromen.(sori kasar bahasa)banyak kali dah den nengok kapel camni.buek projek dlm keter.
-penah skali den nengok,maso tu tengah malam.den ngan family carik kodai makan...tak silap baru lepaih nengok cito melayu kek tv3.ade satu tempat tu jafi tempat couple berpelukan.kalau satu couple den tak la heran.tapi yang pelik nyo 4 couple duduk dekat2.kan pelik tuh.den pikir,nak kato couple tgh projek,apohal buek reramai.tak malu ko member sebolah.
-biarpon pantai nye panjang tapi ade tempat yg takleh mandi manda mcm di
Batu 1,2,3 5,6,11 ngan 12.12 boley tapi air dio kotor pasal mendapan minyakdan batu 1,2,3 kotor pasal berlumpur
-batu 12 cume beberapa meter je dengan Tanjung Tuan.one of beautiful place kat PD.tapi area die adalah hakmilik kerajaan melaka

Originally posted by MetalFire at 11-10-2004 02:17 PM:
ekau lagi teruk.dasar tilam 12 muko.

den nak tanyo,den nak merge thread nih ngan thread gambar menarik kek nsembilan.korang setuju tak

:setuju:

hissh....den tau PD yooo....boring2 g PD..mandi laut...naik hitam acik ni haaa

lomang This user has been deleted
cubo datang kek kg den lak....byk tompek menarik......

Originally posted by lomang at 27-10-2004 08:39:
cubo datang kek kg den lak....byk tompek menarik......

ekau dok mano lomang...kobarkan kek den ni haa...sok sok leh den poii tompek ekau

Originally posted by MetalFire at 11-10-2004 04:55 PM:
kelmarin den pi Family Day kek PD.pastue den nengok pantai PD nih makin suram plak...ini menjejaskan kedatangan melancong.So MF nak selitkan sedikit informasi berguna kepada forumers yang bercadang ...

Saya bersetuju dgn apa yang di perkatakan oleh MF tentang kedaan pantai2 di PD. Ada beberapa perkara yang suka saya tambah lagi... kebanyakkan orang yang berkeluarga lebih suka berkelah di pantai batu 4 kerana keadaan pantai nya yang lebih landai dan sesuai dgn anak2 kecil. Manakala orang orang dewasa lebih suka mandi di Pantai Teluk Kemang (batu 8) kerana ia nya lebih curam dan dalam.
Tarikkan pada malam minggu ia lah pasar malam dekat batu 4 yang di kendalikan 100% oleh orang2 Melayu. Banyak makanan dan sayuran dari kampung yg di jual di situ.
Lagi satu perkara, di PD ada Muzeum Lukut(masuk percuma) yang mempamerkan banyak bahan2 berkaitan bijih timah. Di atas Muzeum Lukut pula terletak Kota Lukut.

Rate

1

post le lagi gambar...

mano amat ek? nak tgk gambar2 menarik laie ni...