CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nymph

Zai's Beauty Formula

pls take note..

dear all my beloved forumer,

pls take note yg i think takde isu nak memalukan sesape kat sini..i believe all the forumers had gave their review & opinion based on their experiences..so we hv to respect each other & be more open to discuss..

when we talk about skincare..there's no the magic skincare that will suit all person..so patut nyer takde isu nak cakap,aku sesuai,kenapa ko pakai naik jerawat..aku sesuai kenapa ko pakai tak sesuai? bla bla bla..

we hv to understand yg bila seseorg tu tukar skincare regime,of cos dia keluarkan duit yg byk..bila tgk harga ZBF ni,ermmm haku pun rasa bukan taraf haku nak pakai
so mgkin kita boleh mengerti bila tgk kawan2 yg kuarkan duit utk kulit yg cun tp last2 mereka frust..

about a few forumers yg bg review ttg bc derang yg memaksa utk beli barang..bla bla bla..that r their experience bila derang walk in ke sana..lain org lain experience..
dan chem terbaca derang call HQ dan HQ sendiri ada sebut yg mmg polisi derang after facial utk beli barang?
so adakah slah forumer sbb bgtau ttg isu tu kat sini?
for me its good,so b4 pegi sana boleh la fikir2 budget or bersedia fizikal and mental

so kenapa kita yg takde share or saham dlm zbf ni nak bergaduh sesama sendiri?

i really appreaciate ada a few nick yg claim mereka register semata2 utk bg pandangan pasal zbf ni..dan mungkin tak berapa familiar the way yg existing forumers bg review,tu yg boleh timbul isu mcm ni..welcome to the newbie..hv fun here..

tp as i said..pls respect others feeling..dan posting..

chem baca kesemua posting tu dan tak nampak pun posting menghina ke apa..

they had posted what they faced, they saw etc..so every forumer ada hak utk menyuarakan pandangan masing2..so pls respect this..

selamat berforum secara aman :pompom:

terataimurni This user has been deleted
Originally posted by mokwai at 10-9-2007 10:38 PM
utu

Teratai, I suka cara you memberi your thoughts. I rasa you memang orang yang stabil dan matang pemikiran. Cara you memang baik thats why people suka you and treat you dengan hormat.

I ...

Trimakashih mokwai, takpayahlepuji teratai lebih lebih cos teratai memang gitu tak sanggup tengok injustice. Ari ni ambik off ingat nak bersantai aje kat rumah lepas tu nak gi ke salun ZBF buat rawatan terbaru mereka. Dengar dari sis dan kekawan lain yg dah try macam best aje....

Mokwai, kalau nak try ZBF, dan mokwai ada budget kecik, buatlah macam teratai dulu, beli Jus tamusari RM 40+++ dan ada extra cash beli perfecting powder plak. Lepastu bolehlak buat rawatan, dan kalau nak jimat, tengok promosi diaorang kat majalah Wanita dan Mastika. mokwai must try produk ni pada pendapat teratai memang best.

Reply #661 chemist_UTM's post

betul tu chem... porenger sokong 100%

tak larat laaa aku nak baca posting panjang lebor....aku baca mana2 yg ada nama aku jerk...semlm dah baca...ari ni scan balik kalau2 ada terlepas...ada rupanya.....

nak balas 1-1 posting pon malas....

fyi teratai, ida n cik mala definitely not the same person. kalau teratai nak confirmation and tak percaya cik mala n ida orang yg berbeza, kita bole jumpe....cik mala, ida, teratai and muslimah.... cik mala bole gi tempat teratai...kaunter mana teratai keje?? bole bayar bil skali...

tak pon kita melepak kat padang permainan depan umah muslimah...

cik mala rasa ada 9-10 orang kat BFT ni dah penah jumpe cik mala n derang tau nick cik mala ada 1 jerk...jenuh wei nak merempit jadi forum legend untuk 2 nick skali arung....hahahahhaha lg pon apa ada pada pangkat....

ida & muslimah, korang kat ner?? kalau area kl/s'or jom jumpa...

Reply #664 cik^mala's post

nak ikutttttt.... aku nk tengok gak camne rupa org2 yg dpt rawatan ZBF ni

[ Last edited by  neotoxin at 11-9-2007 09:43 AM ]

Originally posted by terataimurni at 11-9-2007 09:02 AM

Trimakashih mokwai, takpayahlepuji teratai lebih lebih cos teratai memang gitu tak sanggup tengok injustice. Ari ni ambik off ingat nak bersantai aje kat rumah lepas tu nak gi ke salun ZBF bu ...

dia punya POYOOOOOOOOO... siap besokan font tuuuuuuuu   ..
Ha.. apa lagi.. flame la aku.. flame la aku...

Follow Us
Originally posted by Luisa_Fernanda at 11-9-2007 09:04 AM
betul tu chem... porenger sokong 100%

aiii porenger...leh berkenalan?    

Originally posted by cik^mala at 11-9-2007 09:21 AM
tak larat laaa aku nak baca posting panjang lebor....aku baca mana2 yg ada nama aku jerk...semlm dah baca...ari ni scan balik kalau2 ada terlepas...ada rupanya.....

nak balas 1-1 post ...

saya sbg pihak berkecuali mengesahkan ida ialah org lain dan cik mala ialah org lain..

atas fakta2 berikut :-

nama & no phone derang lain

alamat pun lain

org nyer pun lain

dgn ucapan...nak ber gath2 tu secara aman eh..jgn tarik2 rambut..wa takut..kat forum ni pun dah posting berpanas2..kang korang tarik2 rambut kang kang..habis rambut yg dah di rebonding tu..

dan kalau nak gath, jgn lupa ajak wa utk makan free..

pls take note..memana posting yg under my consideration menyebut nama org lain..and memrendahkan org lain..memperlekeh forumer lain..chem akan edit later..skrg ni forum cam weng2 skit,takleh edit..

Reply #668 chemist_UTM's post

eh.. silakan silakan... gathering aman... Wat kat Souq Mesjid Putrajaya... aman sikit... buleh dengar azan.... ada org ngaji....

Originally posted by neotoxin at 11-9-2007 09:59 AM
eh.. silakan silakan... gathering aman... Wat kat Souq Mesjid Putrajaya... aman sikit... buleh dengar azan.... ada org ngaji....

ahaksss...neo..hang ingat kat souq tu takleh tarik2 rambut ke?

Reply #671 chemist_UTM's post

ishh ishhh... MUslimah tu mesti pakai tudung.. susah nak tarik rambutttttt.... Ape2 hal aku jadi middle man... (jadik referee wrestling)

Reply #668 chemist_UTM's post

kitaorg kalau gathering makan nasik takde lauk.... hahahaha abis aaa diet ko.....

semestinya kalau teratai, muslimah n ida confirm nak jumpe...aku pasti akan ajak ko...ko kan kawan serempitan aku....bak kata kak pink

oit oit...takde maknanya aku nak tarik2 rambut...korang ingat kiteorg ni berebut dato' ke nak men tarik2 rambut....

penat tau set rambut semata2 nak jumpe teratai...nak gi dating pon tak set rambut

Hi all, this is just a product discussion thread..no need to get so heated. Tone it down please. Tq.

Reply #661 chemist_UTM's post

Thanks kerana ingatkan kita semua.

Teratai berbanayk banayk minta maaf kalau pendapat dan karangan teratai yang panjang lebar memboringkan..he..he...maklumlah angan angan nak jadi reporter tapi tak kesampaian

Terimakasih kepada yg sudi membaca isi hati teratai. Salam Persahabatan penuh ikhlas teratai kepada semua member forum ni [member baru macam teratai dan member member lama] dan teratai bebenar mintak maaf kalau ada tersinggung mana mana pihak baik yang pro ZBF atau sebaliknya. Macam hubby teratai selalu kata teratai ni passionate orangya so kalau bercakap atau menulis slalu degan penuh semangat dan perasaan.........{itulah kalau dulu gisekolah rajin rajin dah boleh mintak keja kat CNN}

Betul kata moderator, kita ni apalah bergaduh sesama sendiri, orang lain punya bisness kita yang bertikam lidah.... Sorrylah :handshake::pompom:

{nanti bila gi kat salun ZBF nak citalah experience teratai kat forum ni manlah tahu kot kot kalau diaorang kesian kat teratai dapat plak DISKAUN>>>he..he...
}

Reply #676 terataimurni's post

laaa.. tak jadik wat gathering secara aman ke?????

uik neo apa kabo

Reply #664 cik^mala's post

Thanks Cik Mala, tak, bukan maksud teratai ida88 dan Cik mala orang yang sama. anyway teratai sudi berkenalan dengan cik mala dan ida88, apasalah nya kan?  boleh kita bertukar pendapat not only pasal skincare banyak lagi perkara lain yang kita boleh bertukar tukar pendapt so that we all can become wiser and open minded. Anyway knowledge is sharing.

Untuk akak muslimahfikr, teratai tak berani komen, kita kena tanya dia cos teratai pun tak kenal dia but harap dapat berjumpa such a wonderful wise lady. Manalah tahu kut kut kalau terjumpa  a lady yg pakai jubah dan purdah kat salun ZBF maybe itulah gaknya kak muslimahfikr.

Bye cik mala. once again I'm sorry kalau dah menyinggug perasaan you. :kiss: nanti dapat gaji teratai belanja cik mala Cheesecake ok? :bd:  favourite teratai hmmm .......;):victory:

Reply #677 neotoxin's post

He..hee.... neotoxin teratai suka kat neotoxin. You are so funny lah.... suka sangat gambar "burung animated tu.." cute bebenar

I think I'm beginning to enjoy myself kat forum ni... Seronok gak dapat get to know kekawan baru..........Salam Persahabatan