CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mama_boomboom

Kenapa perlu DETOX?~ Apakah rahsia nya?

kenapa tak fikir ...kalau aku makan...semoga badan aku jadi sihat!!!
...
mama_boomboom Post at 14-10-2011 10:30

kalo kita guna pakai cara berfikiran cincai begini so kalo makan benda yg tak sehat pon boleh ke mengharapkan badan jadi sihat..kalo produk itu dikatakan boleh bagi badan sihat..so apa buktinya...sebab realiti banyak produk dirampas oleh kerajaan yg mengandungi bahan2 terlarang...tapi kalo dengar peniaga yg cakap atau baca label atau iklan positif2 belaka lah kan....

kalo sehat sekarang sebab makan produk A contohnya...tapi kesan jangka masa panjang pula kamu tak tahu???boleh kamu tahu esok kamu makan apa????

Puan ratu _cinta :

saya minta maaf jika thread ini menyusahkan diri puan ...

strategi perniagaan yg baik....tak boleh turun berat badan sebab banyak toksin prrffgghhhhh sebab tu boleh buat strategi mcm pakej jualan berganda....promote saunalah, jual produk detox...plus jual produk diet....

kebanyakan produk diet juga mengandungi fiber mcm produk herbalife dan perlukan pengguna minum air yg lebih...so kenapa perlukan produk detox yg juga mengandungi fiber???dan jika mengharapkan keberkesanan produk  nak turunkan berat badan bergantung pada toksin yg ada dalam badan..so kena buat detox dulu.....logiknya sejauhmana benar???cos toksin mustahil dielakkan, even dalam udara pon ada pencemaran...so betulkah justifikasi yg menyatakan selepas detox proses penurunan berlaku kerana dia menghirup udara yg sama juga atau ada perbezaan udara ke selepas n sebelum detox...logiknya adakah "kuantiti" toksin pada tahap yg sama saja sehingga produk /program diet habis... itu belum lagi campur jika produk detox atau diet itu sendiri memberi kan hadiah toksin.....saya ada idea....boleh digunakan alasan pada customer...... bijak2.......""ehhhh aiii tak turun kg pon???? dan as peniaga bagilah jawapan yg cliche ""eeehhh timah badan ko banyak toksin kot"""....kalo timah ni bijak jawab lah...ehhh apasal kait ngan toksin pula ...sampai kiamat toksin tak habis2...so sampai kiamat ke produk ni tak berkesan

lepas tu keluarlah yg cliche cliche lagik

metabolisme u low
hormon u kot
tak minum air banyak kot

kenapa alasan itu diperlukan???so apakah fungsi produk itu sebenarnya...adakah produk itu gagal kerana formulanya tidak dapat mengatasi masalah alasan2 tersebut????

Terimakasih lah ratu_cinta....awak memang seorang yang sangat rajin dan prihatin..

tak sempat nak keluarkan hujah2 ....banyak kerja buat masa ini..!!

Puan ratu _cinta :

saya minta maaf jika thread ini menyusahkan diri puan ...
mama_boomboom Post at 14-10-2011 14:49

saya sebagai ahli porum bebas untuk menentukan di thread mana saya nak hantar posting ...dan mahu joinT  di thread mana satu......itu lah keistimewaan sign up jadi ahlikan....so untuk apa kamu nak minta maaf......???

saya sebagai ahli porum bebas untuk menentukan di thread mana saya nak hantar posting ...dan ma ...
ratu_cinta Post at 14-10-2011 21:05

Bebas membuat pilihan...cuma beza saya dgn awak adalah LAIN..
Awak sekadar berselindung di atas nama  ratu_cinta   .....tak kenal rupa ...tak kenal identiti sebenar!!

saya kagum dgn sikap awak berforum..........gigih  sangat2 gigih!!

Follow Us
hello geng BFT....jika korang nak ber detox bagai....pilih lah produk yg serasi...
kalau rasa membeli produk detox adalah merugikan...baik buat detox secara semula jadi..
antara nya BANYAK MINUM AIR....byk makan benda2 berserat..........tapi makan sayur byk  pun bukan tentu selamat...

Post Last Edit by ratu_cinta at 15-10-2011 14:40
mama_boomboom Post at 15-Bebas membuat pilihan...cuma beza saya dgn awak adalah LAIN..
Awak sekadar berselindung di atas nama  ratu_cinta   .....tak kenal rupa ...tak kenal identiti sebenar!!

saya kagum dgn sikap awak berforum..........gigih  sangat2 gigih!!
10-2011 09:59

tidak timbul soal perbezaan antara satu sama lain,atau berselindung dengan nama samaran.... kerana ia tetap diterima sebagi ahli porum dan boleh berporum mengikut yg dibenarkan , apakah authoriti kamu nak mempersoalkan hak porumer dalam menjaga privacy mereka sedangkan kamu juga ahli biasa dan keahlian mereka juga diluluskan oleh sistem tanpe perlu mendedahkan rupa dan identiti sebenar kepada umum ...adakah ia wajib?????

ini saya quote

4. CARI PRIVACY POLICY

Registration Data and certainother information about you is subject to our Privacy Policy. Formore information, please see our full privacy policy.

ini saya quote

4. CARI PRIVACY POLICY

Registration Data and certainother information about you ...
ratu_cinta Post at 15-10-2011 14:49

Kita tamatkan sahaja di sini...

Nak panjang lebar pun....bukan beri impak POSIFIF  sangat pada saya !!

PEACE NO WAR...

Kita tamatkan sahaja di sini...

Nak panjang lebar pun....bukan beri im ...
mama_boomboom Post at 16-10-2011 09:05

..kalo kamu dah buat keputusan untuk tamat itu keputusan diri kamu...tiada kaitan dengan diri saya..cos kita dua individu yg berbeza ..dan saya putuskan saya tidak tamat dari berbincang..mengenai pekara detox ini...jika ada kesempatan....satu hal lagi.....even ada saya quote posting kamu....tapi saya tak memaksa pon kamu mesti mengeluarkan hujah2,  kamu yg  seperti mahu berhujah tapi memberikan sebab banyak kerja lain so sampai sekarang kamu tak berhujah lagi.....adakah kamu masih sibuk????dan apa yg saya tulis di open forum even saya quote posting kamu bukan bermakna kamu seorang saja yg baca dan kamu yg kena balas cos sesiapa boleh menjawab dan memberi respond pada posting saya...dan jika ada respond dari pihak yg pakar dalam bidang kesihatan lagi bagus.....lagi banyak ilmu boleh ditimba ......so oleh itu saya tidak akan menamatkan perbincangan ini .......tambahan lagi kamu yg mengajak org think postif...so kenapa result tiada impak positif....kan biasanya pepatah katalah think positif result positif,