CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bebop

ANEKA KEK MENTEGA [BUTTER CAKE]

Originally posted by Chanel2004 at 25-3-2005 01:37 AM:
Pls do try this butter cake :bgrin: i promise you this is a very delicious butter cake :mll:

Butter cake

12 egg yolk
3/4 cup sugar
1 tsp cream tartar
3 egg white
1 cup sugar
1 1/2 bar b ...

chanel...byk nyer guna egg yolk...mesti gebu kek ni kan...:hmm:

[ Last edited by NoorMasri on 26-3-2005 at 02:38 AM ]

Originally posted by NoorMasri at 26-3-2005 02:37 AM:

chanel...byk nyer guna egg yolk...mesti gebu kek ni kan...:hmm:

[ Last edited by NoorMasri on 26-3-2005 at 02:38 AM ]

do try this butter cake i promise you your family will love it

Originally posted by bebop at 24-3-2005 03:06 PM:
white, nsutra, cikdak, speed n mie,,,, ni pantun 2 kerat....:nana:

anak itik dilanggar lori
cuba lah buat kek ku ini
:clap::clap:

bop...

pegi pasar bawak raga
jgn bimbang akan ku buat juga...

tu dia tanya ngan pantun jawab ngan pantun gak ler...heehhehhehe...

Originally posted by nsutra at 26-3-2005 10:20 AM:

bop...

pegi pasar bawak raga
jgn bimbang akan ku buat juga...

tu dia tanya ngan pantun jawab ngan pantun gak ler...heehhehhehe...

Nsutra, biar maklang jawab ye...

:dia:Tunggu bas kat Bas STand Kelang
Jangan lupa anta kat Maklang:bgrin:

hai..haiiii...nak tumpang sekaki jugak..

anak jkucing berpindah randah
nampaknya sessi berpantung pulak dah

lol

Bop, I dah try buat butter cake ikut u punyer resepi, tapi I campurkan 1/2 buku cream cheese. Sedap rasa dia, lempap dan rasa cam cheese cake.

Follow Us
mak aiii cantik nyer kuning kek tu..... meleleh air liur den haaa......:mll:

Originally posted by alin_raaz at 28-3-2005 11:08 AM:
Bop, I dah try buat butter cake ikut u punyer resepi, tapi I campurkan 1/2 buku cream cheese. Sedap rasa dia, lempap dan rasa cam cheese cake.

alin...best ye campur ngan cheese....ok nanti saya cuba lak...tq...:tq:

Originally posted by bebop at 27-10-2004 04:34 PM:
Okay....camni, to soda, nsutra, cekdak, n speed, sebenarnya saya malu nak letak resepi kek yang paling senang dalam dunia ni...:malu: nanti orang cakap ala....kek senang sesapapun bole ...

nih kek yg my SIL selalu buat...bila ditny kek nih nama ape...dia kata kek bodoh aje:lol pasal senang dan tak byk bahan....

kalau letak orange essence (ready made/kulit orange)jadik kek oren kan bepop kan...kan kannnnnnnn:cak:

Originally posted by mrs_livingstone at 1-4-2005 10:15 PM:

nih kek yg my SIL selalu buat...bila ditny kek nih nama ape...dia kata kek bodoh aje:lol pasal senang dan tak byk bahan....

kalau letak orange essence (ready made/kulit orange)jadik kek oren k ...

memang betui mrs.....akceli kitorang pun panggil kek bodoh....:lol  kalau mrs tutup mata pun bleh buat.....:cak:  kalau mrs...letak apa esen pun bleh...oren ke, strawberry ke, lemon ke, apa2 lah mrs....mesti jadik punya...:bgrin:

[Archive]

[ Last edited by CatLady on 17-4-2005 at 06:39 PM ]

kak liza dah buat kek Butter bebop ni..
memang sedap..:ah:

tapi oleh kerana anak2 kak liza minta buat warna warni..so kak liza..bikin macam ini.....

kak liza buat kek tu mengikut adunan ini cuma kak liza asingkan pada 4 bahagian dan masukkan warna..
masukkan adunan satu persatu dalam loyang/acuan dan bakar..

Topping tu kak liza ambil dari forum lain as she request kak liza buat dan tepek gambo ni..
memang sedap..wangi jer bau jem dn fresh cream tu...

FRESH CREAM JEM TOPPING

Bahan
1/2 cawan jem [ikut kegemaran]
1/2 cawan fresh cream
1/4 cawan butter

Cara
1. Pukulkan semua bahan sehingga gebu.
2. Sapukan pada kek dan hiaslah mengikut cita rasa.

Originally posted by hanieliza at 23-4-2005 09:03 AM:
kak liza dah buat kek Butter bebop ni..
memang sedap..:ah:

tapi oleh kerana anak2 kak liza minta buat warna warni..so kak liza..bikin macam ini.....

[img]h ...

wow....kak liza, meriah betul kaler kek akak...mesti anak2 akak suka makan kek ni sebab anak2 saya cukup suka kalau saya buat kaler2 macm tu...:pompom:  timekasih lah kak sebab sudi mencuba resepi saya ni...:tq:  apa pun resepi topping akak tu akan saya simpan, maybe next time kalau saya buat kek butter ni saya boleh cuba topping akak tu...:hug:

;) wah.... sedapnyer kek akak liza buat tu.... nak rasa jugak ler.... akan cuba resepi bebop ni nanti....
thanks bebop..... :tq:

setuju! :setuju:

dah buat kek bebop hari sabtu
moist tak terkata. yet tak oily..:mll:

sedaaaapppp
kita buat ada kaler ijau and merah sikit
tp kamera yillek
husband bawak
so xde gambo

tp sangat2 digalakkan lah untuk membuat ini kek
manyak sidap wooooo

sedap kawan2
cubalah
anda pasti terpikat! :pompom:

Originally posted by budaks_comel at 25-4-2005 10:23 AM:
;) wah.... sedapnyer kek akak liza buat tu.... nak rasa jugak ler.... akan cuba resepi bebop ni nanti....
thanks bebop..... :tq:

hi dak comel...  memang mengancam tengok gambar kak liza tu kan....buat orang terliur je...:mll:  ok...no problem...bila senang u boleh cuba......:tq:

Originally posted by sayajemot at 25-4-2005 11:38 AM:
setuju! :setuju:

dah buat kek bebop hari sabtu
moist tak terkata. yet tak oily..:mll:

sedaaaapppp
kita buat ada kaler ijau and merah sikit
tp kamera yillek
husband bawak
so xde gambo

...

mot,,, saya dah cakap dah kek ni moist dan sedap rasanya....bukan nak cakap besar tapi mot setuju tak kalau saya cakap rasa kek ni pun lain dari kek butter yg pernah mot makan....setuju tak....:cak:  wah...mesti menawan kaler kek mot tu....:pompom:  tak de gambar tak pe...bagi feedback pun dah cukup.....tanx mot sebab sudi mencuba kek butter kosong aka kek bodoh saya ni....:lol :hug:

waahaaa kek bodoh ke?
:no:
kek ini lah yg telah menjadikan diriku pandai...
memang rasa dia different dr kek butter yg kita penah makan sebelum ni
before this, dia dry, flaky, perit nak masuk tekak
yg bop nyer kek nih even kerak dia pun (bukan lah kerak sangat pun..part yg terbakar terlebih tu..)  lembut....nyamaan je makan kek ni...:music:

Originally posted by bebop at 21-3-2005 04:34 PM:
Okay....camni, to soda, nsutra, cekdak, n speed, sebenarnya saya malu nak letak resepi kek yang paling senang dalam dunia ni...:malu: nanti orang cakap ala....kek senang sesapapun bole ...

Bop..Bop..oooo Bop :pompom::music:...ni nak habaq mai...Noor dah try kek butter Bop nih..baru je masak...tadi pagi bila baca resepi & feedback adik Mot, Noor tanpa lengah lagi..pi buka fridge check ada butter dakk..sekali tengok ada butter tapi tak sampai 200 g pun..oleh krn perasaan nak mencuba dan makan meluap2, Noor buat gak separuh dr adunan tapi part telur tu bila bahagi 2 kena guna 2 1/2 biji lak..so Noor guna 3 biji telur...

Noor bakar dlm acuan muffin...masak je terus ngap dan ngap..dah 5 biji ku telan tanpa kusedari (diet ku musnah lagi ari nih )...pastu baru teringat nak amik gambo..sekali carik kamera ku..ilang uwaaaaaa..mana pi kamera ku...dah lama tak posing gambo masakan...sampai tak sedar kamera ku ilang :cry:....ntah mana letak...jenuh carik merata tempat tak jumpa gakk..aduhai siap tepon hubby kat tempat kije nak tanya kot2 dia simpan kamera..tapi hubby tak angkat lak tepon..waduh2...tak dpt den nak post gambo kek ni

Komen: Kek ni gebu, texture sgt halus, moist, dan sedap..tapi....kenapa ek..lepas sejuk skit kek tu cam turun skit gunungnya tu, masa mula2 angkat tinggi ada kah terlebih telur atau mmg cam tu Bop...

Keseluruhan kek ni mmg mabeles...ari tu Noor ada baca dlm buku baking ttg kek yg dipukul sekali gus bahan2nya mmg lebih moist dan halus texturenya jika dibandingkan kek yg dipukul butter/gula dulu dan telur dipukul berasingan...so bila buat kek Bop ni kenyataan tersbt terbukti BENAR...yessss

Buat Bop...TQ :tq:, ni bertambah sayang kat Bop ni :hug::bodek:

Psttt Bop..dlm resepi tu mmg tak yah buh esen vanila ke...tapi Noor buh gakkk...jgn mara aaaa :nyorok:

[ Last edited by NoorMasri on 25-4-2005 at 07:01 PM ]

Originally posted by NoorMasri at 25-4-2005 06:48 PM:

Bop..Bop..oooo Bop :pompom::music:...ni nak habaq mai...Noor dah try kek butter Bop nih..baru je masak...tadi pagi bila baca resepi & feedback adik Mot, Noor tanp ...

alahai noor.....gembiranya saya apabila membaca feedback noor ni....:hug:  percaya tak noor punyalah saya gembira sampai tak sedar bergenang airmata saya ni....:cry:  tau tak kenapa noor....sebabnya saya sedih setiap kali saya posting resepi, ada kenalan saya yg kata saya bodoh....  dorang kata memacam kat saya, seperti buat rugi letak resepi kat sini...bukannya dpt duit pun....patut ke kenalan saya cakap cam tu noor?????  terus terang saya cakap, saya bukan nak cari glamour kat sini...jauh sekali.  cuma saya suka nak berkongsi resepi yg sedap2 bersama kengkawan semua.  Lepas tu kalau kengkawan semua nak buat apa kat resepi ni pun saya tak kisah.  Saya ikhlas!!!!!  Dan kalau saya tak ikhlas baik saya tak payah bagi langsung apa2 resepi pun.  Bila saya letak resepi kat sini....sama je...tak terjejas langsung pun bisnes saya.....syukur....:pray:  Sorry arrr noor,,, kat sini pulak saya melepas perasaan....:malu:

Ok...back to the topic.....:cak:  saya pun tak reti nak jawab kenapa kek noor turun sikit lepas kek tu sejuk,,,sebab so far yg saya buat tak pula dia turun...elok je rata permukaan nya....kemungkinan terlebih bahan cairan seperti telur dan membuat adunan tak balance ngan tepung....:stp:  Dan lagi satu resepi ni memang tak letak esen vanilla, so ikut suka kengkawan lah nak letak ke tidak, atau pun boleh diganti dengan esen strawberry, esen orange ke, lemon ke...etc.....

Akhir sekali, timekasih sebab sudi mencuba resepi ambe....:bgrin:

Originally posted by bebop at 26-4-2005 04:58 PM:

alahai noor.....gembiranya saya apabila membaca feedback noor ni....:hug:  percaya tak noor punyalah saya gembira sampai tak sedar bergenang airmata saya ni....:cry:  tau tak ken ...

Ala ciannya bop...biarlah diaorang nak kata bodoh ke ..apa ke....pedulikan.:ah:Sumer kenkawan kat sini nak belajar..depa taknak belajar pegi main jauh2...nyibuk jer.