CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bebop

ANEKA KEK MENTEGA [BUTTER CAKE]

Betui noor.....saya pun tak nafi kan cara resepi ni yg pukul semua sekali (kecuali telur) memang menghasilkan kek yg moist dan tersangatlah sedapnya....:bodek::bgrin:  Kalau nak ikutkan bahan2nya lebih kurang je dgn resepi kek butter yg lelain tapi hasilnya sangatlah berbeza....:bodek:  ayo..yo...kipas tak mo mati wehhh....:lol

pssttt...kamera u tu dah merajuk sebab dah lama tak petik gambar....:lol  

Originally posted by MAKLANG at 26-4-2005 05:10 PM:

Ala ciannya bop...biarlah diaorang nak kata bodoh ke ..apa ke....pedulikan.:ah:Sumer kenkawan kat sini nak belajar..depa taknak belajar pegi main jauh2...nyibuk jer.

tq maklang...:hug:  sapa tak nak belajar suruh depa pi main guli kan maklang....:lol

tak pe bop, orang kata macam tu .. memanglah tak dapat apa (duit) bila post kat sini, tapi dapat nye kemudian .. lebih afdhal.  bop bayangkan bila anak anak kitaorang ni makan kek resepi bop tu semua dengan senyuman ... dan two thumbs up ..

sarah This user has been deleted

alahai bebop

bebop, jgn ler bersedey...
ni.. nanti sarah nak cuba buat kek bebop ni. hari tu dah try kek kukus & sedappp, siap bawak gi picnic kat port dickson. punya ler sedap sampaikan abg ipar makan sampai dua belah tangan lagik :lol

insya-Allah, kalau takde apa2 aral melintang sarah akan buat butter cake bebop ni. tapi tok leh nak letak gambor aaa.. camera ku dicuri org

Originally posted by bebop at 26-4-2005 04:58 PM:

alahai noor.....gembiranya saya apabila membaca feedback noor ni....:hug:  percaya tak noor punyalah saya gembira sampai tak sedar bergenang airmata saya ni....:cry:  tau tak ken ...

hai Bop , Noor pun rasa cam nak bergenang air mata gakkk..sebabnya punya kawan cyber yg sebaik & pemurah resepi cam Bop...(nanti bila2 Noor balik M'sia boleh lah kita jumpa ekk)

Biar lah orang nak kata bodoh...cam Noor pun suka share resepi yg Noor rasa sedap sbb tu lah Noor buat website masakan (kalau dikutkan bukan dpt untung pun, buang karan dan masa aje hehehe)..lagi pun Bop, Noor pegang pada kata2 ni

' Sampaikanlah ilmu walau sepotong ayat' selagi org menggunakan ilmu kita tu selagi tu kita dpt balasannya..balasannya bukan sekarang tapi esok2..di alam yg kekal Insya'Allah

Bop tahu tak bila Noor makan kek butter Bop tu semalam automatik Noor teringat dulu2 masa duk Shah Alam pernah beli kat bakery kek butter sesedap resepi Bop ni...lepas ni mmg tak yah beli lagi dah kek sumer buat sendiri aje,  baik kek butter mau pun kek coklat...

Noor pun rasa sbb terlebih telur dah ler telur hok guna semalam tu besau2...hihihi

esok nak pi beli butter lagi..nak buat lagik sekali, semalam makan tak puas sbb buat separuh aje...:bgrin:

Adnil, Sarah n Noor,  timekasih diatas nasihat dan sokongan yg diberikan. :tq:
Apa yg kengkawan katakan adalah benar belaka dan kita disini hanya ingin berkongsi resepi......saya percaya semua yg memberi sumbangan kat bod ni  adalah ikhlas dan tak minta balasan apa pun......

ok, silalah cuba resepi kek ini dan feedback dari kengkawan semua amat saya alu-alukan.....:pompom:

Follow Us

alahai noor.....gembiranya saya apabila membaca feedback noor ni....:hug:  percaya tak noor punyalah saya gembira sampai tak sedar bergenang airmata saya ni....:cry:  tau tak ken ...

B sayang...
kak liza amat terharu bila baca tulisan/posting U ni..
apa pun kak liza  ucapkan terimakasih kerna sudi berkongsikan keenakan resepi2 disini...

Memang ada manusia ni kekadang tu tak boleh nampak kebaikan atau kesenangan orang lain...
tapi sebagai menjalani liku2 hidup ni kita kena tabah dan sabar selalu...
relax jer..biorlah apa pun pandangan mereka..
masih ada sokongan dari yg lain...

Kak liza sendiri pun pernah juga dicemuh begitu...
bagi kak liza kepuasan hati bukan kernaa dengan adanya wang..mendapat wang/duit..
apa yg kita ikhlas itulah suatu kepuasan yg tiada nilainya...
seperkara lagi kak liza hanya niat..ilmu yg ada ini biarlah di menafaatkan sesama kita..
tidak bererti memberikan ilmu kita akan kekurangan segalanya...
insyaAllah ada ganjarannya...

so kak liza harap janganlah fikirkan sangat apa pandangan yg negatif tu..

BE STRONG TO YOURSELF"

B sayang...:hug:
apa pun kak liza  ucapkan terimakasih kerna sudi berkongsikan keenakan resepi2 disini...:tq:

Memang ada manusia ni kekadang tu tak boleh nampak kebaikan atau kesenangan orang lain...
tapi sebagai menjalani liku2 hidup ni kita kena tabah dan sabar selalu...
relax jer..biorlah apa pun pandangan mereka..
masih ada sokongan dari yg lain...

Kak liza sendiri pun pernah juga dicemuh begitu...
bagi kak liza kepuasan hati bukan kernaa dengan adanya wang..mendapat wang/duit..
apa yg kita ikhlas itulah suatu kepuasan yg tiada nilainya...
seperkara lagi kak liza hanya niat..ilmu yg ada ini biarlah di menafaatkan sesama kita..
tidak bererti memberikan ilmu kita akan kekurangan segalanya...
insyaAllah ada ganjarannya...:pray:

so kak liza harap janganlah fikirkan sangat apa pandangan yg negatif tu..

"BE STRONG TO YOURSELF"

Originally posted by hanieliza at 27-4-2005 08:07 AM:

B sayang...:hug:
apa pun kak liza  ucapkan terimakasih kerna sudi berkongsikan keenakan resepi2 disini. ...

ff:Tu diaaa....pakar motivasi dah mai....:cak:betui cakap kak lieza tu bop:ah:..ilmu yg berguna adalah ilmu yg dimanfaatkan..apa ke jadahnya simpan ilmu didada tanpa menggunakannya..so marilah kita sesama kita tepek ghesepi kat sini...ghesepi zaman makpak kita pun boleh gak....diterima:bgrin::pompom::pompom::pompom:mari menari bop ngan maklang...yeehaa....lalalalalala..:music:..mana kak jon kita hah..lama tak nampak btg idung....
:nerd:

sarah This user has been deleted
bebop........
sarah dah try dah buat kek tu semalam.
tapi sarah tak buat plain laa, tambah serbuk koko + choc emulco, jadi macam kek marble. Marble effectnya pulak sarah ikut macam yg k.liza ajar tu..
result: :dia: marveloussssssssssssssssss
cantik, gebu & moist.
rugi ooooooooooooo sapa yg tak cuba resepi bebop ni, ni lah 1st time sarah rasa kek yg semoist & segebu ni.
Boleh bukak bisnes kek ni  ;)

Sapa yang kate ko bodoh tu?nf:Cam ni le...ko buat bodoh je...!! Senang cite. Bob aku dah buat kek coklat kukus ko...sedap sungguh. Pertama kali tu x cukup soda tapi licinn...jugak. Hari minggu lepas buat lagi sekali...kali ni pergh..... hingga tak terkata. Anak aku yg sulung pun cakap, kek coklat paling best sampai kawan dia yg datang rumah(mak dia ni meniaga kueh) pun mintak resepi. Minggu ni aku nak buat kek butter ni plak, Sure kawan2 anak2 aku tabik spring kat aku. Teima kasih kat bebop:hug: :pray:sebab aku ni ilmu pembuatan kek ni kureng sket.

haah ek...apasal lak dia kata bodoh...tak kene ngena langsung...
suker ati le..nak share resepi or not...
tak dpt duit..tapi dpt pujian dari rakan2 yg dah cuba resepi tu pun dah cukup menggembirakan...
money is not everything la...

mesti member bop tu mata duitan....materialistic tul..

Kak liza, maklang, xette....timekasih diatas nasihat yg sangat membina....:hug:  ni yg lagi bersemangat nak tepek resepi ni...:bgrin:

pssstt....saya nak mintak maaf lah sebab jadikan thread ni tempat melepas perasaan....percayalah tujuan saya cakap benda ni bukan untuk menagih simpati ke apa.....sori eh...:tq:

Originally posted by MAKLANG at 27-4-2005 08:23 AM:

ff:Tu diaaa....pakar motivasi dah mai....:cak:betui cakap kak lieza tu bop:ah:..ilmu yg berguna adalah ilmu yg dimanfaatkan..apa ke jadahnya simpan ilmu didada tanpa menggunakannya..so marila ...

ff: a ah...lah maklang...lama tak nampak kak jon...dengor nyer tak bleh log in, kalau maklang jumpa kak jon kirim salam yeh maklang....

Originally posted by sarah at 27-4-2005 08:44 AM:
bebop........
sarah dah try dah buat kek tu semalam.
tapi sarah tak buat plain laa, tambah serbuk koko + choc emulco, jadi macam kek marble. Marble effectnya pulak sarah ikut macam yg k.liza ajar ...

hi sarah....  mesti cun kek awak tu.....:cak:  apa pun timekasihhhhh.....:hug:  

p/s...nanti kalau dah jadi usahawanita berjaya jgn lupa kat saya lak...:bgrin:

Originally posted by top40 at 27-4-2005 09:54 AM:
Sapa yang kate ko bodoh tu?nf:Cam ni le...ko buat bodoh je...!! Senang cite. Bob aku dah buat kek coklat kukus ko...sedap sungguh. Pertama kali tu x cukup soda tapi licinn...jugak. Hari ming ...

hi top40.....  salam perkenalang....:cak:  akceli...kalau lu baca wa punyer statement dari mula....budak2 tu bukan cakap kek wa kek bodo....yg pasal kek bodo ni...wa ngan sorang forumer tu dok citer kekadang kitorang panggil kek butter kosong ni kek bodo....:lol  tapi yg topic buat wa sedih tu lain....its pasal kenalan wa marah wa bagi resepi kat bod ni....kenalan tu yg kata wa bodoh....amacam ada paham tak...:lol

tak pe lah....wa ikut cakap lu lah....wa nak buat bodoh je....:bgrin:  ok.....kalau kek coklat kukus lu buat dah jadi dan sedap....lu cuba lak kek butter ni....lu tak kan lupa sama wa punyerrr...:lol

Aik??? Tak patut la diarang kata macam tu kan larling?.... sebab itu macam dah melarang dari membuat kebaikan...... bila larling sedekah kan ilmu kat sini... memang hasil nya tak nampak dari segi wang ringgit... tapi orang yang dapat menafaat dari ilmu tu secara tak langsung akan selalu mendoakan kesejahteraan larling.... dan pahalanya memang tetaplah...berpanjangan selagi ilmu di gunakan orang...
jangan sad la larling.... nah tisu...:hug:

Originally posted by xette at 27-4-2005 10:41 AM:
haah ek...apasal lak dia kata bodoh...tak kene ngena langsung...
suker ati le..nak share resepi or not...
tak dpt duit..tapi dpt pujian dari rakan2 yg dah cuba resepi tu pun dah cukup menggembira ...

heheh...membara pulak xette ni :lol

meh sini cikdak kipas..:bodek::bodek:

malam ni wat kek...jamu kat opismate ....

Originally posted by cikdak at 27-4-2005 03:42 PM:

heheh...membara pulak xette ni :lol

meh sini cikdak kipas..:bodek::bodek:

malam ni wat kek...jamu kat opismate ....

hehehe...takde la membara sgt cikdak...tapi geram plus heran..awat le sonang2 nak ckp bodo kat org..
bukan nyer usik periuk nasi dia pon...

wooo...sejuk nyer...sodap dok bawah kipas.....hehehe

cikdak..mlm tadi dah buat kek...hubby nak jamu kawan2 opis...
mlm ni buat lagi...turn xette lak jamu kawan2 opis...hehehe

Originally posted by cikdak at 27-4-2005 03:34 PM:

Aik??? Tak patut la diarang kata macam tu kan larling?.... sebab itu macam dah melarang dari membuat kebaikan...... bila larling sedekah kan ilmu kat sini... memang hasil nya tak nampak dari se ...

a ah kan yang....setuju sesangat ngan cakap ayang ni,  tak pe lah....sib baik ada kengkawan kat sini yg pandai pujuk......:cak:  apa pun tq yanggggggg.....:hug:  

adushhhh....kerasnya tisu ayang bagi ni....cakit pipi i....tisu ke...kertas resepi....:lol