CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5136|Reply: 9

Selamat Tinggal Kasutku....

Close [Copy link]
Hari ini aku bangun awal. Selepas sembahyang subuh, aku terus onkan komputer aku, revise schedule study aku untuk hari ini. Hari ini aku ada presentation utk satu subjek nih. Aku senyum sorang-sorang. Mana taknye, dah well prepared dah. report dan slide for the presentation semua dah lengkap. tinggal nak bentang saja.

Abis selesai aku mandi,around kol 8.30 pagi  ku kenakan kemeja keramat kesayanganku, warna cyan. Dalam hatiku, hehehe.. extra mark nih. Aku pakai minyak wangi semua sikat kemas lagak macam nak pergi interview sudahnye. "nih kalo tak full mark nih tataula" hatiku berkata.sambil-sambil tuh aku terbayang waktu aku present nanti seluruh mata sure bertumpu kat aku la dek kelainan aku pada hari nih. selalu nampak selekeh je. tapi hari nih punya pasal, berseri-seri dah penuh bersemangat je aku rasa.

Aku melangkah keluar ke pintu bilik. Mataku melilau mencari kasut kulit jenama timberwood kesayanganku. Kasut tuh la yg aku rasakan paling lama bertahan dgnku. Abis ku gasak segala macam aktiviti dgn kasut tuh. Banyak betul memori aku dgn kasut tuh. Aku beli kasut tuh pun dgn duit titik peluhku sendiri hasil duit ptptn campur duit aku sendiri.  Sambil bersahaja siap bersiul lagi aku mencari kasut aku." Mana pulak kasut aku nih, biasanya ade je kat luar nih". Bila mana aku tidak dapat menjejaki  ke mana kelibat kasut ku, Otakku mula pikir yg macam2.

Sapa pulak yg sepak kasut aku sampai tak nampak dah nih??..kawan2 aku sorok ke?nih mesti kes buat dajal nih. Ku selongkar area tempat letak kasut tuh, takde. ku cari di belakang pintu, pun xtakde. "ish, mana pulak ni?". Aku dah semakin risau. Aku duduk sebentar. Otakku ligat memutarkan memori memori di mana aku last pakai kasut aku tuh. Maybe aku misplaced, xpun ada sesapa yg pinjam x kasitau nih. Bebudak bilik aku nih mmg dah sinonim dengan perangainya yg hanya tau cakap pinjam selepas dah pakai. so bagi tuan punya barang, nak cakap tak boleh pun xde rasionalnye sebab barangnye mmg dah kene pinjam.kalau tak kasi kata kedekut, padahal kalau dipikirkan, barang hak kita. Suka hati lah nak kasi pinjam ke tak. nih tidak. Hak kamu hak aku jugak. nih la susahnye kalau duduk sebilik nih. kawan dah lama, masing masing dah kenal perangainye. hmm  ntah la.

aarhh!!... aku dah ingat!, semalam aku pakai kasut tuh pergi Cyber Cafe kat Mahallat Ali!!and then aku kuar  then aku balik bilik terus tido. Hmm.. aku terus berfikir.Sambil2 tuh mataku melilau mencari dengan harapan moga terjumpa kasut aku nih. Tetiba mataku tertumpu dekat satu selipar yg huduh rupanya. Warnanya gelap  dan dia puna bentuk seakan-akan selipar aku. " Macam pernah ku lihat selipar ini".Hmm.. kat mana aaa?"  Ya rabbi!!.. tanganku  dengan pantas menepuk dahiku!. " Apa yg telah aku lakukan???" aku tertukar kasutku dengan selipar buruk nih ke??". Aku puas mengingatkan kembali perihal semalam, dan cuba mengimbas tiap detik yg melibatkan kejadian di mana last time aku sarung kasutku.

Ishk!!. . Aku teringat kembali. Malam  semalam aku nak ke cc. Aku nak pakai selipar, tapi seliparku telah dipinjam orang. tah sape yg pakai aku pun xtau. So aku malas nak pow selipar orang. Lantas ku ambil kasutku dan aku pakai  untuk pergi ke cc.Aisehmen Memang confirm dah aku tersauk selipar mamat mana tah sebagai ganti kasut aku. Maybe pada masa aku kluar dari Cyber Cafe tu dah pukul 3.30 pagi.Kepala dah weng  sampai x ingat aku pakai kasut. Boleh plak aku sauk selipar mamat mana tah. Maybe sebab design selipar tuh ala ala selipar aku kot. uWaaa.... kasutkuuu!!!..tidakkkkKKK!!!!.. ah ah. Aku rasa macam nak hantuk je kepala aku kat dinding dek kerana kelalaian aku, aku kehilangan kasut yg harganya boleh laa dikatekan utk makanan aku sebulan cukupnye. sedih tak ingat.

Lantas aku pantas membuka komputerku. Aku bukak microsoft word, aku taip notis kehilangan kasutku. Ku sertakan ayat yg mendayu-dayu menyatakan kesedihanku yg kehilangan kasut. Aku menawarkan ganjaran kepada sesiapa yg menjumpai kasutku itu. ish ish ish. Lalu di bawah notis itu ku bubuh no handphone aku supaya senang dihubungi. Aku printkan notis itu. Aku bergegas ke cyber cafe yg aku kunjungi semalam. Ku melihat-lihat kalau ada kasutku disitu, akan tetapi hampa!. Lantas ku lekatkan notisku di pintu masuk cyber cafe yg masih belum bukak untuk hari ini.

Harapanku agar hari ini akan berderinglah telepon aku.Akan terteralah sms yg mengatakan "kasutmu sudah dijumpai". Andaikata tiada sebarang berita mengenai kasutku itu, sudah tibalah masanya untuk aku mengucapkan "selamat tinggal kasutku"

cian kasut kau...mesti dia sunyi skang.......cedihnya.........

ini kisah benar ker...

heh

Originally posted by Atomic_Omnikid at 7-8-2005 10:00 PM:
ini kisah benar ker...

yo arr.. takkan kisah betul plak.sodih pakcik!.:cry:

heh..kasut aku pun hilang..sebelah lak tuh..adidas plak tu..ori plak tuh..200 lebih plak tuh..

Follow Us
hahahahaaaaaaaaaa....

kasut dah hilang

x pe.. banyak lagi kasut di kedai kasut

sedih

selamat tinggal kasutku...