CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 240244|Reply: 2479

Merged: Beijing

Close [Copy link]
Assalamualaikum...

first time bukak topik kat sini...nak tanya ader sesape forumer kat CARi yg dah penah gi Beijing...leh citer sikit pengalaman kat sana tak...kat mana nak makan makanan halal, nak shopping, kat mana nak cari sutera china, pastu nak tau gak camne kemudahan awam kat sana terutama public toilet dia...ader paip cam kite kat sini ke...sbb masa kat korea dulu ader paip kat luar jer kat sink la...kat dalam toilet tu tak ader so kena bawak botol air untuk kegunaan....

tu jer la buat masa ni nak tanya...nnt ader lagi tanya lagi la ekk...tima kasih pada yg sudi citer pengalaman.....:tq:

[ Last edited by  shahgti at 18-2-2007 08:18 PM ]

Rate

1

kakn This user has been deleted
err....nak tourist guide tak soda? yang leh cakap melayu.... nak?

Originally posted by kakn at 7-8-2005 13:59:
err....nak tourist guide tak soda? yang leh cakap melayu.... nak?

kat sana ke?...ke yg dr sini...mesti la kena ader tourist guide...

org sana... tapi die leh cakap melayu...

kalau nak beli pa pe.. die leh tlg tunjukkan tempat yang murah... :ah:

Originally posted by kakn at 7-8-2005 14:10:
org sana... tapi die leh cakap melayu...

kalau nak beli pa pe.. die leh tlg tunjukkan tempat yang murah... :ah:

bagus gak tu kakn...bole tolong tunjuk tempat nak shopping kat sana...nnt kasi la info pasal dia....elok sgt tu...mcm org mengantuk di sorongkan bantal lak....

hehe...kena contact salah sorang porumer kat sini pasal ni... tapi kakn pun lama tak nampak die...

bila nak g tu?

Follow Us
Originally posted by kakn at 7-8-2005 14:20:
hehe...kena contact salah sorang porumer kat sini pasal ni... tapi kakn pun lama tak nampak die...

bila nak g tu?

forumer gak ke org tu....bagus gak lagi senang nak tanya2...sblm gi...
mungkin sblm pose or lepas raya la kakn....tak kompom date lagi...tu yg nak kumpul maklumat pasal beijing dulu tu...

Originally posted by soda at 7-8-2005 02:22 PM:

forumer gak ke org tu....bagus gak lagi senang nak tanya2...sblm gi...
mungkin sblm pose or lepas raya la kakn....tak kompom date lagi...tu yg nak kumpul maklumat pasal beijing dulu tu...

err.. porumer ni tak dok sana.. cuma die leh bagi org je... kalau nak org laki, die bagi yang laki... kalau nak yang pompan, die bagi yang pompan... nak yang mana? hehe...

time2 ni lak la die tak muncul2... hehe...

Originally posted by kakn at 7-8-2005 14:26:

err.. porumer ni tak dok sana.. cuma die leh bagi org je... kalau nak org laki, die bagi yang laki... kalau nak yang pompan, die bagi yang pompan... nak yang mana? hehe...

ti ...

tak kira la laki ke pompuan kakn...asalkan dapat org yg nak guide kite masa kat sana...sbb memasing mmg tak nah gi lagi...nnt jd mcm kat korea...nak cari sutera korea pun tak jumpa...jalan s'pai kol 2 3 pagi pun tak jumpa gak kedai jual sutera tu...:kant:

tak kisah ekk? errmmm... nanti kakn contact die dulu... tak tau die kat mana skg ni...:kant: kata dulu nak balik mesia, nak bagitau.. sampai la ni tak de khabar berita... ti jap... kakn anta email kat dia...

Originally posted by kakn at 7-8-2005 14:31:
tak kisah ekk? errmmm... nanti kakn contact die dulu... tak tau die kat mana skg ni...:kant: kata dulu nak balik mesia, nak bagitau.. sampai la ni tak de khabar berita... ti jap. ...

tak kisah asalkan bole wat panduan...sbb nnt mmg ader laki pompuan gak yg gi tu....pandai ckp melayu & cina lagi bagus...sbb org sana kadang tu tak reti ckp owang putih sgt...terutama yg jual2 cenderahati tu....nak tawar menawar mmg susah.:kant:..lagi pun nak tau gak cuaca kat sana camne masa tu ader yg kata sejuk...tp sejuk camne...nak gak tanya baju sejuk camne yg nak bawak....kang bawak mcm sweater biasa tu kang beku lak...:lol

Originally posted by kakn at 7-8-2005 14:31:
tak kisah ekk? errmmm... nanti kakn contact die dulu... tak tau die kat mana skg ni...:kant: kata dulu nak balik mesia, nak bagitau.. sampai la ni tak de khabar berita... ti jap. ...

tq kakn.:tq:..tak per la bila2 kakn free nnt tanya la sbb ader masa lagi ni sblm gi...sbb date pun tak kompom lagi yg kompom mmg jd gi tu jer la....:ah:

toing,,, toing,,, toing,,,:bgrin::bgrin::bgrin:

Saya masih kat SA la kakn,,, maaf le fasal tak beritahu yg saya balik tempoh hari,,, sebok sangat,,, cuti seminggu mana cukup,,, banyak hal yang perlu dibuat,,, permintaan anak2 dan isteri perlu di penuhi dulu,,, family come first:bgrin:

Kakn,,, mmg saya dah pergi ke Beijing dulu tu,,, tp saya rasa tak kata ada tourist guide melayu di beijing,,, kalau kat Guangzhou ada le,,, emmm,,, entah le,,, munkin saya lupa,,, dah tua2 ni mudah lupa,,, lagi2 melayu:bgrin::bgrin::bgrin:

Semasa saya ke Beijing dulu,,, saya pergi dengan isteri tersayang je,,, kami berdua redah je Beijing tu,,, lol:lol,,, kami guna tourist guide semasa pergi ke Great Wall je,,, tourist guide tu kami ambil di hotel penginapan kami di Holiday Inn Down Town Beijing,,,

Makanan halal kat sana tak ada masaalah,,, cuma kena belanja lebih sikit le sbb kalau pergi restoran makanan halal yang biasa tu,,, munkin tak lalu makan agaknya,,, kebersihan kurang dan sikap pelanggan yg sungguh kurang sopan,,, sama je suasananya di Guangzhou,,, kalau nak berkahak,,, ikut suka hati dia je,,,:puke: faham2 sendiri le,,,

Dekat dengan Hotel Holiday Inn Down Town tu ada sebuah restoran halal yg eksklusif,,, rasanya restoran tu ada 3 tingkat,,,

Kebanyakan tempat nak lawat di Beijing ni dah lupa le,,, kena buka map semula:lol,,, kalau pergi Beijing pergilah ke Masjid tertua sekali,,, seeloknya itu tempat pertama pergi dulu kalau anda muslim,,, dan jgn lupa solat sunat:bgrin:,,, mmg ada tempat shopping kat Beijing tu,,, Bazaar apa ke namanya,,, dah lupa gak,,, tips untuk membeli belah di bazar tu,,, kalau nak tawar menawar jgn segan silu,,, paling kurang tawar terus 50%,,, kalau harganya 100 Remembi terus mintak 50,,, kalau tak bagi terus jalan,,, nanti dia akan panggil balik kalau harga tu dia boleh kasi,,, tp bila dia panggil tu dia tak terus bagi 50 mcm yg kita mintak,,, munkin 70 mcm tu,,, teruskan mintak harga 50 tu,,, kalau dia tak kasi gak,,, bergerak le ketempat lain,,, kalau dia panggil lagi,,, bermakna dapat le barang tu dengan harga 50 remembi,,, :bgrin::bgrin::bgrin:

Tips ni tak ada siapa yg ajar,,, secara kebetulan saya perhatikan org kat situ buat tawar menawar,,, barang pertama saya beli mmg dah bayar mahal,,, :geram:

Kat Beijing public transport tak jadi masaalah,,, teksi berlambak kat sana dan selamat,,, dan ada subway jugak,,, yg penting,,, hari pertama tiba di airport atau di hotel,,, dapatkan peta dulu dan ambil broacher yang ada,,, masuk bilik buat sikit perancangan mana nak pergi dulu dan naik apa,,, sesetengah tempat tu boleh sampai dengan subway,,, masjid tertua tu kena naik teksi le,,, kalau 3 4 org kongsi,,, murah je:bgrin:

Saya kesana dulu pada Chinese New Year,,, cuaca sejuk,,, salji dah keras le kat tepi jalan,,, tp kalau bulan 11 dan 12 tu dinasihatkan elok le bawak winter jacket,,, tambahan pergi ke Great Wall tu,,, meleleh hingus di buatnya :bgrin::bgrin::bgrin:

Setakat ini saja yang saya dapat bantu,,, kalau ada apa2 pertanyaan lagi,,, insyaalah,,, saya akan bantu apa yang saya tahu,,, tp tak le dengan kadar segera sbb saya dah jarang2 masuk kesini,,,

Rate

1

Originally posted by Anak Felda at 7-8-2005 18:57:
toing,,, toing,,, toing,,,:bgrin::bgrin::bgrin:

Saya masih kat SA la kakn,,, maaf le fasal tak beritahu yg saya balik tempoh hari,,, sebok sangat,,, cuti seminggu mana cukup,,, banyak hal yang p ...

tq anak felda sikit sebnyk pengalaman tu bole la buat panduan masa kat sana nnt....:tq::tq::tq:

soda... nak gi beijing je ker??? pastu gi sendiri ker??? tak gi ngan tour ek??
tempat lain kat china x nak gi ker???
cam... shanghai ke...guangzhou ke...boleh tolong2 gak :bgrin:

Originally posted by nuralisa at 7-8-2005 22:03:

hi nuralisa...

gi ngan tour...tp nak gak la tau sikit2 dulu kang dpt tour guide cam masa kat korea tu susah gak semua tempat tanya dia tak tau...tanya kat mana ader jual sutera korea pun dia tak tau...sendiri merayau cari s'pai kol 3 pagi pun tak jumpa gak....:kant:..setakat ni yg kompom beijing jer la... kot la kalo lama bole la gi tempat2 lain tu lak...nnt kite kompom bebetul dulu kite kasi tau nurlisa ekk...:tq:

ooo.. kalau gi ngan tour, mmg diorang tak kan bawak tempat silk yang murah2...

orait... nnt bagitau detail la...

Lupa nak beritahu semalam,,, botol kosong jagan lupa,,, sentiasa bawa bersama:bgrin::bgrin::bgrin:

Originally posted by Anak Felda at 8-8-2005 12:29:
Lupa nak beritahu semalam,,, botol kosong jagan lupa,,, sentiasa bawa bersama:bgrin::bgrin::bgrin:

haaaaa....yg ni la nak tau sgt nyeeee...nak bawak botol size aper ekkk...