CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PrincessFiona

Taiwan & China Drama ^^Update & Review^^

Originally posted by summer_snow at 7-12-2005 04:26 PM

aik? ade vcd dia? DBY nyer ker?
dah jual ker?
berapa harga?
summer cam berminat la nak beli..
hihih

cd dah jual tapi x ada sub gi..
cd yg kita org tgk ni donlot dari internet...:nerd:

Originally posted by isabel at 7-12-2005 04:34 PM

cd dah jual tapi x ada sub gi..
cd yg kita org tgk ni donlot dari internet...:nerd:
alamak
kalu nk mendonlod ni
susah sikit la gamak nyer..
heheheh

Originally posted by isabel at 7-12-2005 04:32 PM

tul tu...dia plg hensem bila rambut x kena sepit mcm pompuan...
so cuma boleh nampak dia x sepit rambut bila nak tido aje...

heheh..tul2..time dia nk tido & sakit tu..leh aa cuci mata...heheh

best nyer la yg dah burn tuh...nk burn gak la...leh bg address nyer...

Originally posted by hhhhh at 9-12-2005 10:26 AM
Prince turns to frog With Eng sub

EP 1  [url]http://www.sendspace. ...

nak donlot tak leh...kena tunggu habis Devil nak tgk Prince nie lak.

Originally posted by isabel at 7-12-2005 04:32 PM

tul tu...dia plg hensem bila rambut x kena sepit mcm pompuan...
so cuma boleh nampak dia x sepit rambut bila nak tido aje...

ahaks...mmg pon kan..kalo die lps diernyer rmbut..lagiks ensem...uwaaa...dh tangkap cintun kat mike he...aku tlah bermain kayu tiga ngn BI!!!sori bi ek...ehhee...skarang mak aku pon dh tangkap addict ngn cite nihs...

Follow Us
Originally posted by Hana_Hirokawa at 7-12-2005 04:12 PM

:hmm:OOo 4 New Year Special ler tu yerk..tq;s irie..alamak nama ko mengingatkan aku kat IRIE-kun dalam Itazura Na Kiss ler plaks hehe...

ehehe..mmg aku pon amek kat situh..ko pon tgk gak ke cite tuh...skarang cite taiwan yg joe cheng tuh pon aslnyer darik komik yg sama kan.....oh irie ke'!!IRIE NAOKI 4 eva....ehehe

lps tgk beberapa episode citer ni...rs cam jalan citer nyer cam rushing skit...rs nyer la..korang plak rs cam ner?...ker kita jek rs cam tu....:stp:

lg 1..lps tgk citer2 Mike He ni (Devil Beside U, Express Boy & Love Contract)..kita rs paling suka Mike He dlm citer "Express Boys"...dia x hensem sgt dlm citer tu..tp character dia dlm citer tu lg kita ske...:love:

irie nad...housemate kita pun dah beralih arah dr Bi ke Mike He ni..heheh..siap nk cr poster Mike He kat S&M

princessfiona...kita pun sabar x nk donlot citer "rince turn to frog" tuh...nk tgk best ke tidak...

ying05 This user has been deleted
hmm..kata2 aku ni mungkin akan mencetuskan kemarahan  forumer2 kalian..jadi aku nak minta maaf sebelum memberikan pendapat..sorry..jangan marah ya...

walaupun cerita 'devil beside you' masih boleh tahan, tapi lakonan pelakon taiwan (terutamanya Yang Chen Lin---->Qi Yue dan adik Ah Meng tu) memang.....alahai...dialog mereka pun cheesy gak..insan yg normal takkan cakap macam mereka...japanese idealism yg keterlaluan

romantic scenesnya juga kurang realistik.....tak natural langsung...ah meng tu asyik berlagak aje..abang yg teruk...melukakan hati adiknya dgn alasan yg tak munasabah (kononnya nak membiarkan dirinya dihukum dan dibenci oleh adiknya sendiri..kenapa dia tak fikirkan cara utk menebus kesalahannya? dia tu hanya mementingkan diri sendiri) dan membiarkan adiknya dibelasah teruk (kononnya nak ajar adiknya berdikari)...lepas tu tak bawa adiknya ke hospital utk mendapatkan rawatan gaks. kasihannya Ah Rang kerana mempunyai abang yg begitu teruk

joezheng a.k.a. zheng yuan chang (hero dlm it started with a kiss) tu pun satu...the worst actor i've ever seen...sebutannya teruk, lakonannya lagi teruk..selalu overact

kalo nak ambik cerita dr komik jepun, ubahlah dialognya sikit...cara org jepun bercakap tak sesuai dgn org taiwan...buat pelik aje ---> suggestiion saya kpd Chai Zhi Ping, producer DBY

[ Last edited by ying05 at 10-12-2005 11:13 PM ]

cerita nih best ke?

walaupun belum tengok 'prince turns into a frog', aku rasa ceritanya mungkin best  kerana lakonan Ming Dao dan Chen Qiao En (hero dan heroin) dikira bagus jika dibandingkan dgn pelakon2(muda) taiwan yg lain

Originally posted by ying05 at 10-12-2005 12:16 PM
hmm..kata2 aku ni mungkin akan mencetuskan kemarahan  forumer2 kalian..jadi aku nak minta maaf sebelum memberikan pendapat..sorry..jangan marah ya...

walaupun cerita 'devil beside you' masih bol ...

Memang betul.  Aku setuju dgn pendapat kau tentang Drama DBY tu.  Aku tak tahan dgn Expresi muka Rainie. So exaggerating.  Tapi drama ni diadaptasi dari  Manga, sebab tu  mereka  perlu ikut kerana ramai peminat Manga Jepun di Taiwan.  Tapi banyak jugak  scene yg mereka tambah dlm drama ni.

KATA2  KAU NI MEMANG MENCETUSKAN KEMARAHAN

Dlm  post kau ni, aku tak setuju dgn yg ni
joezheng a.k.a. zheng yuan chang (hero dlm it started with a kiss) tu pun satu...the worst actor i've ever seen...sebutannya teruk, lakonannya lagi teruk..selalu overact

Aku rasa sebutan dia  tak ada cacat celanya.  Kalau betul kau cakap  sebutan dia teruk, cuba bagitau aku bila, part mana, clip mana, drama apa, dialogue apa  atau scene  mana yg buat kau kata sebutan dia tak betul.  Atau mungkinkah kau keliru  dengan accent Taichung dia.  Pada aku,  lakonan dia  pun sudah banyak menunjukkan kemajuan .  Klu kau ikut Drama2 Joe Cheng yg dulu, pasti kau lihat banyak kemajuan dia dlm drama ISWAK .    I TOTALLY DISAGREE WITH YOUR OPINION.  

[ Last edited by hhhhh at 10-12-2005 05:58 PM ]

:tq: :tq: maafkan saya maafkan saya maafkan saya..

oleh kerana joe cheng memberi saya  impresi yg kurang bagus dalam The Rose dan Magic Ring, aku ada prejudis terhadapnya. aku kata sebutannya tak bagus kerana kurang clear. aku rasa klo nak berlagak cool pun tak perlu slur the whole way from the start until the end of the show. aku tau dia ni berusaha keras utk improve acting skillsnya...mungkin kata2 director The Rose tu benar...dia ni kurang talented, tapi sekurang-kurangnya dia sanggup berusaha keras..jadi kita patut berinya masa utk mengasah kepakarannya. sorry ya..aku tak patut kata dia ialah the worst actor. american-born chinese tu (tak ingat namanya) yg memainkan watak utama dlm The Heaven's Robe tu lagi teruk..hehe..tapi kita tak patut terlalu harsh terhadapnya krn dia kurang fasih berbahasa cina dan terpaksa memorize every word..jadi lakonannya tak natural kerana dia focus too much on his pronunciation. F4 juga tak sebaik mana..kecuali zhai zhai...aku pun tak berapa suka mike he gaks...kalo nak cakap benar, bagi saya banyak supporting actors dan actresses yg memegang watak yg kurang penting juga tak bagus..

watak yg dimainkan oleh selebriti2 ni semuanya cool2 belaka..tetapi aku tak berapa suka krn perwatakan mereka terlalu inhuman dan tak ada depth (hehe...jgn mare..) sebenarnya aku tak suka skrip cerita yg diadaptasi dari manga jepun...terlalu shallow rasanya..dan adanya yg  terlalu materialistik, macam The Meteor Garden (ni pendapat saya aje...jgn marah ya..)

pada pendapat saya masalah utama yg dihadapi oleh pelakon taiwan ialah kekurangan latihan..terus memainkan watak yg penting atau yang memerlukan emotional depth sebelum mereka betul2 paham bagaimana nak berlakon.. jadi lakonan mereka kurang natural..tapi ada kekecualian gak..macam  Penny Lin (100% Senorita dan The No. 8 Pawnshop),Cyndi Wang, Barbie Xu ...boleh dikira bagus gak

[ Last edited by ying05 at 11-12-2005 04:04 AM ]

apakah maksud accent 'taichung'? accent yg terlalu tebal ke?

[ Last edited by ying05 at 10-12-2005 07:29 PM ]

Originally posted by ying05 at 10-12-2005 07:26 PM
apakah maksud accent 'taichung'? accent yg terlalu tebal ke?

Accent Taichung yg aku maksudkan ni ialah  slang  Taiwan.  Ni kira perosak bahasa Mandarin asli. Ramai remaja Taiwan mengunakan slang ni coz it seems to be a cool thing to do.

[ Last edited by hhhhh at 10-12-2005 09:53 PM ]

ooo..begitu rupanya

aku bukan maksudkan accent Taichungnya. cara joe cheng bercakap agak unik...tak sama dgn pelakon2 yg lain...he tends to drawl a lot, and sometimes he doesnt pronounce his words properly and sounds really 'sticky'...you'll know what i mean if u know chinese

walaupun aku berpendapat bhw drama taiwan ada banyak kelemahannya, tapi cerita mereka adakalanya menarik jugak...that's why aku masih layan cerita taiwan walaupun aku agak critical terhadap performance mereka...hehe

maafkan saya krn buat kecoh di sini :tq: :tq: ..aku takkan berlagak sebagai kritik lagi from now on..

Originally posted by ying05 at 10-12-2005 11:26 PM
walaupun aku berpendapat bhw drama taiwan ada banyak kelemahannya, tapi cerita mereka adakalanya menarik jugak...that's why aku masih layan cerita taiwan walaupun aku agak critical terhadap perform ...

Aku pun nak mintak maaf.  Bila aku baca pasal IDOL aku Yuan Chang, meletup sekejap.  I respect your views coz some of your criticism are not baseless.  Jgn berhenti mengetengahkan pendapat kau. Peace!!!

Originally posted by amka at 9-12-2005 02:04 PM
lps tgk beberapa episode citer ni...rs cam jalan citer nyer cam rushing skit...rs nyer la..korang plak rs cam ner?...ker kita jek rs cam tu....:stp:

lg 1..lps tgk citer2 Mike He ni (Devil Beside ...

haha...asal konter membe sama ngn aku..aku pon rasa nk beralih darik bi ke mike he..tp sabo laa duluh ekk bi...nnt aku layan ko balik..ehehhe

dgr kata...mike he ngn joe cheng adalah best fren yg amat2 rapat..sampai org salah tafsir diorg nih gay..huh..mintk jauh..tp diorg dh deny...diorg hanya membe kamceng jek...byk lagiks info psl DBY nihs...nnt aku carik..

erm..pasal kritik mengkritik tuhs...aku rasa takderk salahnye..tiap2 sorg ader opinion memsaing kan..aku pon at 1st masa tgk the rose..1st impression aku kaat joe cheng ialah..he's cute..but i think chinese cam weird sket...tp aku bukn chinese...sbb tuh laa aku tak sure..rerupernye tuh accent taichung...for dramas nihs...bg aku ada 3 jenis...1.entertaining..maknenyer bleh tgk sama ada sbb storyline..or plakon...tp diernyer nilai tuh kurg..dr segi humanity ke...2nd..yg mmg borim sbb plakon tak ensem ke...tp ada value yg bgs..3rd..yg ada 2-2 elemen..best..entertaining..ada moral...bg aku..as long as aku enjoy...aku akn tgk cite tuh...tp..kalo cite tuh jenis yg 3rd..maknenyer lagiks bagos..papepon..stiap org ada pandangan  memasing...kan?