CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: WeirdLady

Sinetron - Hikmah Part 2 ~ Sesi Borak2

Close [Copy link]
Originally posted by arysa at 16-10-2005 05:06 PM

cakap sikit2 boleh la...gerak2kan mulut dia

;)hai,

I ni orang baru kat tread nie.Nak tanya citer dah tunjuk kat sini ke.............Sebab citer ni best lebih2 lagi suka tenguk arman tu................

update episod hari ini 18/10

Ana sudah menjadi orang kepercayaan Eva. dlm masa yg sama Ana melaga2kan Eva dgn om Hashim dan tante Vina. Eva sekarang hidup dlm ketakutan semenjak dia terjumpa bermacam2 benda di dlm rumahnya dan juga hadiah2 yg diterimanya. dia tetap mengatakan itu semua kerja om dan tante.

Eva memberitahu Rizal yg dia akan tinggal di hotel utk beberapa waktu. Rizal mempelawanya utk tinggal di rumah Rizal tapi Eva menolak dgn alasan tidak enak dipandang orang kerna dia sudah bersuami.

lain2 scene ~
Lisa membawa Adrian berjumpa dgn "nenek"nya di rumah sakit. Adrian telah berpura2 berjanji mahu menikahi Lisa supaya "nenek" Lisa tidak lagi risau melihat Lisa yg masih belum berumahtangga. ternyata nenek itu sebenarnya telah diupah oleh Lisa dan Adrian tidak tahu bahawa kata2nya telah dirakam oleh Lisa.

rumahtangga sinta dan surya bergolak gara2 Rika, teman lamanya surya. dlm episod hari ni, sinta memberitahu surya bahawa dia hamil.

Sekali lagi ana hampir2 saja blew up her cover masa terserempak dgn tante vina selepas keluar dari kamar mandi..sib baik ada tuala boleh cover muka dia sikit...ana buat2 menangis dan terus berlari ke kamarnya. ana juga telah menceritakan tentang bu ratna kepada Arman. dia juga menasihatkan arman agar bersabar dan mengikut segala yg telah direncanakan oleh rizal.

[ Last edited by arysa at 18-10-2005 10:14 PM ]

ooo...thanx arysa...
baru pandai skit si ana tu.

eeeee..nyampahlah lisa tu..mcm la lawa sangat.

Originally posted by adda2611 at 18-10-2005 08:16 PM

;)hai,

I ni orang baru kat tread nie.Nak tanya citer dah tunjuk kat sini ke.............Sebab citer ni best lebih2 lagi suka tenguk arman tu................

cite Hikmah 2 ni belum siar lagi kat sini.  tapi yg dok  kat johor dpt tengok cite ni kat RCTI. tu yg dok cite kan pd sesapa yg x dpt tengok tu.

tak sangka ek ana pandai lak melagakan eva ngan om tante tue..
berakal gak si ana..hihi..

arysa nak tanya skit..camne ana boleh dptkan kepercayaan dr si eva tu...takke eva ada buat plan lagi utk keluarkan ana mcm yg dia buat sebelum ni kat nurse2 yg lain tuh..

Follow Us
Originally posted by Arwen at 18-10-2005 11:14 PM

cite Hikmah 2 ni belum siar lagi kat sini.  tapi yg dok  kat johor dpt tengok cite ni kat RCTI. tu yg dok cite kan pd sesapa yg x dpt tengok tu.

tks arwen for the info.Syok sape yg tinggal kat johor tak payah tunggu astro sebab dia orang dapat tv indon kan apa2 pun say suka tengok ana dgn arman lagi nampak sesuai.

Originally posted by WeirdLady at 18-10-2005 04:12 PM
blankie mana..

I'm hereeee.....

Originally posted by Arwen at 16-10-2005 01:09 AM

memang pun..aku pun tak tau ada RCTI kat situ...masa tengah siap2 nak gi buka pose terbuka channel tu..apa lagi dok kat depan tv jelah sampai habih crite tu...sejak tu kami just bukak pose dlm  ...

amboih... kalau aku jadik ko mesti pras abis tak dapat sambung tengok kan.. :cak:

Originally posted by arysa at 18-10-2005 09:29 PM
rumahtangga sinta dan surya bergolak gara2 Rika, teman lamanya surya. dlm episod hari ni, sinta memberitahu surya bahawa dia hamil.

aku tak larat tengok scene ni.. siap surya suruh bertaubat.. ye laa.. diorang mana penah together-gether.. tapi shinta ingatkan dia malam dia kena mandrem tu... pergh.. terus happy gila babas surya.. kalau laa dia tau shinta tipu dia.. :cry:

Originally posted by blankie at 20-10-2005 07:36 PM

amboih... kalau aku jadik ko mesti pras abis tak dapat sambung tengok kan.. :cak:

Frust tu takdelah.....aku okay je....
lagipun bulan puasa ni aku banyak bersabar tunggu sampai pose tahun depan kalau2 astro nak tayang crite ni...;)

Originally posted by blankie at 20-10-2005 07:48 PM

aku tak larat tengok scene ni.. siap surya suruh bertaubat.. ye laa.. diorang mana penah together-gether.. tapi shinta ingatkan dia malam dia kena mandrem tu... pergh.. terus happy gila babas s ...

sinta tipu apa lagi...tipu yg dia pregnant ke atau sbb tak beritahu yg pasal kena mandrem tu?  kau jgn buat kami kat sini tertanya2 blankie...kasi creta skit..eh bukan sikit..banyakkkkkk.:cak:

tipu yang dia pregnant... geram betul tengok shinta tu.. sian surya ikut je kemahuan shinta.. sampai accident.. masuk spital.. shinta plak sebokkan mobil dia yang kemek tu.. rika & teddy rancang nak bongkar kebohongan shinta..

Originally posted by Arwen at 16-10-2005 12:12 PM

eh arman dah boleh bercakap ke?

arman dah bleh cakap... suka dia bila ana datang.. muka sedih je kalau ana balik..

ooo mcm tu plak dah...mengada2 plak si sinta ni..
ana, adrian dgn arman apa crite plak?

Originally posted by QueenLove at 15-10-2005 12:59 AM

suka ye ko part rayuan rayuan ni....hehehe

feveret.. :lol

masa mula2 shinta mengamuk bila tau surya ada affair ngan ana, surya habis2an pertahankan diri dia.. "kamu ni gi mana sih shinta.. kok kamu cemburu bener dengan ana.. lainlaa kalau saya ada affair dengan tamara bleszynski..." guling2 aku gelak... :lol

Originally posted by blankie at 20-10-2005 08:22 PM
masa mula2 shinta mengamuk bila tau surya ada affair ngan ana, surya habis2an pertahankan diri dia.. "kamu ni gi mana sih shinta.. kok kamu cemburu bener dengan ana.. lainlaa kalau saya ada af ...

lol aku yg baca je ni pun dah nak tergelak2.....

bestnyer..tp awat sekerat2 jer sinopsisnya blankie..
heheh

blankie, update sikit episod hari ni...sempat tengok masa bu ratna pergi jumpa adrian...kalaulah dia tahu ana pergi jaga arman, mesti dia tak fikir yg bukan2...
penyamaran ana sudah diketahui eva ke?
minggu ni asyik miss jerr...apa nak buat...kat dapur takde tv...;)