CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: WeirdLady

Sinetron - Hikmah Part 2 ~ Sesi Borak2

Close [Copy link]
Originally posted by WeirdLady at 26-10-2005 09:33 AM
bu ratna ngan adrian tau ker arman jadik camtue? tau ke sume2 yg belaku?
ish sorilah banyak tanya ek..

blankie sibok, aku tolong jawab

arman jalan bertongkat. bu ratna ngan adrian tau yg arman hilang, si lika yg bg tau. yg lawaknya diaorg semua ingat ana x tau. lika malas nak bg tau ana.

polis dah mula siasat.. diaorg kata bukan kes bunuh diri tp kes bunuh. eva gabra gile. (diaorg ni pon bodoh, kalau nak bunuh diri pon, camne arman nak ke tpt tu.. gerak pun x leh)

semalam rizal dah mulakan 2nd step. dia hantar whell chair arman ke rumah eva.. pucat lesi eva. tros pgl om nagn tanter dia tu.. ekekek.. eva sampai termimpi2 arman call dia. hensem btol arman mase tu. aku pon tertipu ingat btol2 arman dah sihat.

arman: "hai sayang.. apa khabar?" ....
eva : "man, kamu.. kamu.. masih hidup?"
arman: "ah.. tak mungkinlah saya akan meninggalkan kamu sayang..."

lepas tu eva dah takut nak angkat call. hp dia pon off

hari ni punya story mesti lbh gempak

aku benci ana dah jadi ana semula. aku suka dia jadi fitri.. bijak skit ekekeke

tak sabar nak tunggu adegan bila dorang dpt tahu yg selama ni analah yg menjaga arman...sure malu gilerr sama ana...

tengkiu cluben..
tp selama nie derang tatau ker yg arman terseksa ngan eva, om ngan tante?
takkan derang tak dulik..kalo adrian punya hal dulu bukan main lagik nyebok..

dorang tau, sebelum ni dorang ada jumpa arman, mula2 masa dorang gi kat rumah tu guard tak bagi masuk. pastu perawat arman yg lelaki tu (nama agus kalau tak silap) ajak bu ratna dan ana masuk jumpa arman.

Originally posted by arysa at 26-10-2005 05:00 PM
dorang tau, sebelum ni dorang ada jumpa arman, mula2 masa dorang gi kat rumah tu guard tak bagi masuk. pastu perawat arman yg lelaki tu (nama agus kalau tak silap) ajak bu ratna dan ana masuk jumpa ...

habistue napa bu ratna tak risaukan arman ker?
tau ker sume angkara eva om ngan tante tue? :stp:

Follow Us
thanks kepada sume yang sudi buat sinopsis cite nie...terutama kepaad blankie, arsya...thanks...

weirdlady awak nie rajin ye post kat board mawi...

Originally posted by WeirdLady at 27-10-2005 09:05 AM

habistue napa bu ratna tak risaukan arman ker?
tau ker sume angkara eva om ngan tante tue? :stp:

tu lerr...sekarang ni dok risaukan adrian...nak suruh adrian lupakan ana...bu ratna dah terberkenan dgn lisa... masa ana telefon nak bagitau pasal arman, bu ratna marah2 sebelum ana sempat sampaikan khabar tentang arman...dah siap warning ana supaya jgn telefon adrian lagi...

arman dah tak selekeh...dan encem...dah boleh bercakap, dah boleh berdiri tanpa bantuan tongkat...tak sabar nak tunggu ending...

Originally posted by arysa at 27-10-2005 11:46 AM

tu lerr...sekarang ni dok risaukan adrian...nak suruh adrian lupakan ana...bu ratna dah terberkenan dgn lisa... masa ana telefon nak bagitau pasal arman, bu ratna marah2 sebelum ana sempat sampai ...

kata bu ratna dah insaf dulu..awat macam tue lagik..
sebokkan adrian nyer hal jerk..arman tak dulik lak..
biarla ana ngan arman..lagi seswai..
logik tak ek ending camnie..last2 ana ngan arman..
hehehe..

Originally posted by yuri_katrina at 27-10-2005 09:26 AM
thanks kepada sume yang sudi buat sinopsis cite nie...terutama kepaad blankie, arsya...thanks...

weirdlady awak nie rajin ye post kat board mawi...

me dah lama perati kat situ..cuma tak berposting jerk..
sampai tahap kesabaran hilang tue yg ter join terus..

bagusle....biar adrian kawen dgn lisa tu..nanti arman boleh cekup ana and lived happily ever after..hehehe

tuelah pasal..adrian asyik nak bercerai aje...suka sgt serkap jaranglah...lg bagus ana kawin ngn arman..biar padan muka ngn adrian...menyampah tul

bu ratna bukannya x kisahkan arman. tapi si eve buat mcm2 sampai diaorg langsung x bleh jumpa arman. kat spital je dah brape kali tuko2 bilik. tp diaorg pon bodoh. kalau aku jadi adrian.. aku plan culik arman pastu sorokkan. ade sekali ana ngan lika ade peluang larikan arman tapi biasala diaorg tu lemau.

selalu jugak bu ratna suruh ana gi siasat keadaan arman. masa mlm arman kena tolang kat tening tu, bu ratna mimpikan arman, dia call lika suruh lika siasat keadaan arman. lika dpt tau arman hilang. tp yg sadisnya bu ratna nagn adrian x cpt2 balik cari/siasat pasal arman. kalau aku jadi adrian, aku sanggup berenti kerja dan balik cari arman. duit bole cari, abg hensem bukan boleh ganti camtu je.. ekekek. mak dia pon x sibok nak blk

heheh aku dari 1st season lagi mmg sukeeeee sgt kalau ana ngan arman

[ Last edited by cluben at 28-10-2005 01:14 PM ]

semalam masa adrian kol tu, kalau la arman sempat cakap dgn adrian...tapi tulah...dah ana tak bagi beritau sesiapa, dino pun tak beranilah nak cakap yg arman ada kat rumah tu...udahlah surat yg ana kirim si lisa tu yg baca...minta2 episod hari ni adrian kol lagi dan arman yg jawab...

tapi semalam kelakar gak ana laga2kan eva ngan tante vina...dgn tante, umi bilang ana dah meninggal...dgn eva dia kata ana kerja kat bogor...berantakan terus...

[quote]Originally posted by cluben at 28-10-2005 01:10 PM
heheh aku dari 1st season lagi mmg sukeeeee sgt kalau ana ngan arman ... [/quote

hehee...samelah kite...:cak:

ala...xde sesaper ker yg bole g update sinopsis citer ni??

?laMaT HaR

mintak2 lepas raya ni ade la sesaper yg bg update utk sinetron ni...

sedikit ringkasan..

rizal dan ana terus2an melaga2kan eva dan om hashim...arman juga mainkan peranan dia juga..sebagai hantu...tante sampai pengsan2 ternampak "hantu" arman di luar rumahnya...om pun pengsan pertama kali dia ternampak arman...

episod hari ini ~ arman pergi ke banjarmasin utk berjumpa adrian tetapi adrian, bu ratna dan lisa sudah pun berangkat pulang ke jakarta. arman terkejut apabila diberitahu adrian pulang utk memperkenalkan calon isterinya yg baru sehingga menyebabkan dia stress lalu pengsan.
bu ratna terus mendesak adrian agar menceraikan ana dan cepat2 menikahi lisa selepas lebaran...

eva ditahan polisi sewaktu dia sedang makan malam bersama rizal di rumahnya. semasa disoal siasat, dia cuba menafikan suara dlm rakaman pertengkaran antara dia dan arman adalah suaranya tapi pihak polis bukan sahaja memiliki rakaman suara tapi juga rakaman video...so kantoi dah...

rizal menyerahkan surat perceraian adrian kepada ana (sebelum ni dia simpan surat tu sebab tak mau fikiran ana terganggu sebelum semua rancangan mereka selesai).

*lagi 2 hari habis...

tq bebyk arysa...nasib baik awak citerkan..nanti lg 2 episod akhir tu tlg tuliskan sinopsis ye ek