CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skuter_buruk146

The Land--->6.00 ptg.TV2

apsl lak balik guna dub mandarin ye..:hmm:

munna tgk 15 minit yg pertama je..... lepas tu rasa bosan je terus tukar channel.....

dlm citer ni l miss kim dgn mak kang ho je pelakon yg munna kenal

sbb ada penaja lah bel sbb apa lagi .....

apasal tak ramai yg tengok aah? aku rasa bestlah crite ni .... marilah temankan aku tengok ....

tak sangka rupanye org gaji tu anak nenek miss kim jugak .... kiranye dia bawak lari bini abg dialah kan ....
patutlah nenek tu tengok dia lain macam je ....

ramainye lah pelakun crite ni .... pastu masing2 ada crite sendiri .... walaupun sekarang tak nampak lagi kaitan nye , tapi maybe bila miss kim dah besar nanti barulah nampak hubung kaitnye crite2 tu ....

ermmm..aku tgk minit2 terakhir je tadi..budak kecik tuan muda tu lawak arr...suka mencarut.. :lol :lol

ying05 This user has been deleted
:cak: :cak: :cak: kayla masih panggil kim hyun joo miss kim..

sayangnya...aku tak dapat tengok episod hari ini..

penin laa aku tgk ciyter nie..paper pun..layannn

Follow Us
aku nak tengok citer nie tadi..tapi macam tak bersemangat jalan crite die..so,aku layan MISA lea..:cak:

Originally posted by skuter_buruk146 at 7-12-2005 11:22 PM
aku nak tengok citer nie tadi..tapi macam tak bersemangat jalan crite die..so,aku layan MISA lea..:cak:

uishh..layan MISA... :hmm:

Originally posted by ying05 at 7-12-2005 02:12 AM
:cak: :cak: :cak: kayla masih panggil kim hyun joo miss kim..

sayangnya...aku tak dapat tengok episod hari ini..

hehhee ...ying ... biasalah ....  aku ni lembab sikit nak ingat nama2 dorang ni ..... so pakai jelah nama yg terlintas di kepala otak ni ...

aku lak missed second half ep ari ni ..... menyampahnye kat org gaji gatal tu ......nf:

rasa2nye kan nenek miss kim tu yg lepaskan mak miss kim n org gaji tu kan ...:hmm: mesti dia tak sampai ati nak bunuh sbb anak dia sendiri .... ada crite tak ari ni macam mana nenek tu  boleh ter'pregnant' ?

baru semalam tgk iklan citer nie..rupanya mak changjin dalam citer Jewel in the palace berlakon dlm citer nie.. Miss kim pun ada.. tp masalahnya kul 6.. kul 6 tu waktu yg susah nak berada di depan tv..uhukk..uhukk...

Originally posted by kayla at 8-12-2005 12:49 AM

hehhee ...ying ... biasalah ....  aku ni lembab sikit nak ingat nama2 dorang ni ..... so pakai jelah nama yg terlintas di kepala otak ni ...

aku lak missed second half ep ari ni ..... menyam ...

nenek miss kim dirogol... lepas tu nenek cuba bunuh diri tapii dihalang oleh org gaji...

watak2 dlm cerita ni semuanya hidup menderita...heavy betul:cry:

Originally posted by ying05 at 8-12-2005 05:02 PM

nenek miss kim dirogol... lepas tu nenek cuba bunuh diri tapii dihalang oleh org gaji...

watak2 dlm cerita ni semuanya hidup menderita...heavy betul:cry:

ooo ... nenek tu kena rogol ngan pemberontak yg datang rumah dia malam2 tu yea .... patutlah dia tak jaga budak tu ..... tq ying .....

betul tu ying.... semuanye menderita ... ada problem masing2 ..... tak faham ngape banyak sgt crite pasal petani yg ada affair ngan anak bomoh tu (mak changjin) ..... :stp: kenapa yek ...? watak dia penting ke...?

kalau lah org gaji pompuan gatal tu berjaya pregnant n kawin ngan bapak miss kim, teruklah miss kim kena ngan dia nanti ... sib baiklah miss kim tu jenis melawan jugak ...

sinopsis yg saya dapatkan dari laman web cina juga tak cakap tentang mak chang jin :stp:

SINOPSIS (spoiler)
mengikut sinopsis yg saya baca, bapa miss kim mati dibunuh..saya tak ingat siapa yg membunuhnya..kemudiannya pakcik miss kim yg berpakaian moden tu rampas semua harta keluarga miss kim. miss kim dibesarnya oleh orang gajinya (mak kang ho dlm super rookie) bersama2 dgn anak perempuan mak kang ho dan ji xiang. apabila miss kim sudah besar panjang, pakciknya paksa miss kim berkahwin dgn anaknya. miss kim enggan krn dia berkenan ngan ji xiang, org gajinya. ji xiang pun lari kahwin bersama miss kim. perkara2 yg berlaku selepas itu saya tak berapa ingat...saya hanya ingat miss kim memulakan bisnesnya sendiri dan kemudian merampas balik harta keluarga cui. ji xiang pula menjadi pengikut jin huan yg mengetuai gerakan politik dan dipenjarakan selama beberapa tahun atas sebab tertentu. mak miss kim  meninggalkan dunia semasa dia berumur 31 tahun, iaitu 6 tahun selepas dia melarikan diri dengan jin huan.

hehe..sinopsis saya ni kurang complete (laman web yg ada sinopsis tu pun sudah hilang)...maaf :tq: :tq:

[ Last edited by ying05 at 9-12-2005 01:56 AM ]

tq ying for the synopsis .... :tq:

alamak ying lupa letak spoilerlah ... takut org lain marah lak nanti ... tapi .. ada ke org lain yg tengok ni ...?

macam tak ada..hahaha...:bgrin:

ok..saya akan letakkan spoiler nanti..

cerita ni slow-paced sikit...aku rasa cerita hur jun yg slow slow pun tak begitu slow..cerita background miss kim tu memang panjang lebar...tapi aku rasa cerita ni mungkin akan jadi sedap selepas kim hyun joo muncul...kena tunggu dan lihat

Originally posted by kayla at 7-12-2005 01:02 AM
sbb ada penaja lah bel sbb apa lagi .....

apasal tak ramai yg tengok aah? aku rasa bestlah crite ni .... marilah temankan aku tengok ....

tak sangka rupanye org gaji tu anak nenek miss kim j ...

takper kayla..aku akan temankan ko....tapi aku dh byak missed cter nih...lepas cter nih dah syok baru ramai nk tgk...cam cter hur jun ler...

Originally posted by welds at 9-12-2005 08:46 AM

takper kayla..aku akan temankan ko....tapi aku dh byak missed cter nih...lepas cter nih dah syok baru ramai nk tgk...cam cter hur jun ler...

jom welds ... kita layan crite ni ....

aku pun banyak missed gak ... ari ni aku missed second 1/2  ....
kalau ada apa2 tak faham kita boleh tanya ying .... ehhhh ... pandai2 lak aku ni ... boleh kan ying ..?:cak:

Originally posted by ying05 at 9-12-2005 01:55 AM
macam tak ada..hahaha...:bgrin:

ok..saya akan letakkan spoiler nanti..

cerita ni slow-paced sikit...aku rasa cerita hur jun yg slow slow pun tak begitu slow..cerita background miss kim tu mem ...

betul tu ying ... slow gile .... pastu ramai betul budak kecik .... sbb budak kecik ni nanti akan jadi watak penting bila dah besar nanti ... teruklah kita nak ingat budak ni anak sape nanti .... setakat aku ingat, dah ada 6 budak kecik ...:stp:

Originally posted by kayla at 9-12-2005 11:41 PM

jom welds ... kita layan crite ni ....

aku pun banyak missed gak ... ari ni aku missed second 1/2  ....
kalau ada apa2 tak faham kita boleh tanya ying .... ehhhh ... pandai2 lak aku n ...

lol pandai berlawaklah kayla ni..

sebenarnya aku pun konpius dgn jln ceritanya (pening~~~), wataknya terlalu banyak, dan banyak plak adegan yg tak sesuai utk tontonan kanak2 ;) tak tau kenapa penulis novel 'toji' tu suka tulis perkara sebegini :stp:

[ Last edited by ying05 at 10-12-2005 10:53 AM ]

aa'ah betul tu ying ..... segan aku tengok adengan2 panas tu .... tapi yg peliknye kalau crite omputih, ber kiss sakan pun aku tak kisah pun .... maybe dah terbiasa kot .... tapi kalau pelakun asia yg buat , aku rasa lain macam je ..... pelik bin ajaib ...