CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skuter_buruk146

The Land--->6.00 ptg.TV2

ader sinopsis tak ari nie ?tk tgk laa....

Originally posted by ying05 at 16-12-2005 23:03
:hmm: mengikut original version miss kim sepatutnya dah muncul dlm episod 11...mungkin tv2 version ni lambat sikit krn ada banyak iklan...

haa betul la kot 66 episod ni :cak: jenuhlah nak tengok kalau betul 66 episod ni :hmm:

ying05 This user has been deleted

Sinopsis (Episod 11)

Guinu memberitahu nenek miss kim bhw dia telah mengandungkan anak Tuan Cui...nenek miss kim terus naik marah dan suruh orang gajinya mengurungkan Guinu dlm bilik stor dan tak baginya makanan dan minuman. rupa-rupanya Tuan Cui tu mandul..jadi nenek miss kim tau Guinu sedang berbohong dan dia tau Guinulah yg membunuh anaknya. nenek miss kim kemudiannya memaksa Guinu utk mendedahkan identiti ayah kpd anak dlm kandungannya (dgn mengugut Guinu bhw dia takkan baginya air jika guinu enggan berterus terang...pd masa tu guinu hampir mati kehausan) nenek miss kim suruh org gajinya pergi tangkap Qixing. demi menyelamatkan dirinya, Qixing beritahu nenek miss kim bhw Jin Ping Shan yg berpakat dgn Guinu dan dia hanya meminjamkan 'benih'nya kpd Guinu. jadi Jin Ping Shan turut ditangkap dan mereka bertiga sama2 dibawa ke penjara. sebelum meninggalkan kampung, Jin Ping Shan menipu anaknya bahawa dia tak bersalah dan keluarga Cui memfitnahnya kerana dia ialah seorang bangsawan yg tidak berkuasa dan miskin. dia juga memesan anaknya supaya membalas dendam untuknya.

isteri Jin Ping Shan berasa amat kecewa dan menggantung dirinya di atas pokok. isteri Qixing juga dipandang hina oleh org2 kampung yg lain

Originally posted by emiko at 17-12-2005 12:42 AM

haa betul la kot 66 episod ni :cak: jenuhlah nak tengok kalau betul 66 episod ni :hmm:

:lol tak apalah kalo emiko malas nak tengok...tapi aku nak tunggu miss kim kuar dulu baru judge...kerana aku betul2  sukakan miss kim :love:

sebenany tercicir post lepas tu..saya nak kata "jenuhlah korang nak tengok kalau betul 66 episod" :lol..saya tgk dulu camne..sbb kadang2 cite ni dah tengah2 dekat nak abes baru pickup kan..so kalau tengah2 ataupun dekat2 nak habis nanti saya terminat, maka akan keraplah saya kacau ying kat thread ni nanti :lol

Originally posted by emiko at 17-12-2005 02:38 AM
sebenany tercicir post lepas tu..saya nak kata "jenuhlah korang nak tengok kalau betul 66 episod" :lol..saya tgk dulu camne..sbb kadang2 cite ni dah tengah2 dekat nak abes baru pickup kan ...

:lol :lol you're welcome...

Follow Us
apasal lah bini jin ping shan tu nak bunuh diri .... ???? taulah malu dapat laki camtu tapi kena lah pikir kat anak2 yg masih kecik lagi tu ... kesiannye ... makin jahat lah si jufu ni nanti ... mesti dia kata mak dia bunuh diri sbb cui family ...

jin ping shan ni mmg jahattttttttttt nf:nf:nf: geramnye aku tengok muka dia ... dah bersalah tu ngaku dng berani jelah macam guinu tu ....

aku rasa kelakar lah pulak, cammane lah guinu ni tak tau yg tuan cui tu mandul ... tak siasat agaknye ... tapi cammane boleh lahir ruixi lak ...?

Originally posted by ying05 at 17-12-2005 02:05 AM
Guinu memberitahu nenek miss kim bhw dia telah mengandungkan anak Tuan Cui...nenek miss kim terus naik marah dan suruh orang gajinya mengurungkan Guinu dlm bilik stor dan tak baginya makanan dan mi ...

oo....trimas Ying :tq: :tq:

hehe...guinui tu bajet nak rampas harta laa..sekalik tuan cui mandul daa..

Originally posted by kayla at 15-12-2005 11:06 PM

ngape ying tanye pasal makwe li hong? watak dia penting ke..? tapi aku rasa watak li hong ni penting sbb gambar dia ada kat post HangPC2 tu ....

yikes...aku lupa jawab soalan kayla..sorry :tq: :tq:

aku tanya pasal makwe li yong krn aku rasa cite percintaan atr yuexian dan li yong nampak out of place...macam takde kaitan dgn cerita nih...kan 'tunjang' cite ni ialah keluarga cui

[ Last edited by ying05 at 17-12-2005 08:09 PM ]

Originally posted by kayla at 17-12-2005 10:41 AM
aku rasa kelakar lah pulak, cammane lah guinu ni tak tau yg tuan cui tu mandul ... tak siasat agaknye ... tapi cammane boleh lahir ruixi lak ...?

:stp: mak saya juga tanya soalan nih...

jin ping shan pernah kata badan tuan cui sangat lemah dan susah nak melahirkan anak...:hmm: tapi aku rasa memang logiklah jin ping shan dan guinu tak tau tuan cui tu mandul, krn org macam tuan cui tentu akan merahsiakannya (sebab perkara ni perkara yg memalukan), dan hanya org yg dia betul2 percayai, macam nenek tua tu dan dr. wen yg akan tau hal ini...

tuan cui jadi mandul setelah dia jatuh sakit...sebelum tu dia masih boleh beranak..

Originally posted by adiela811 at 17-12-2005 12:11 PM

oo....trimas Ying :tq: :tq:

hehe...guinui tu bajet nak rampas harta laa..sekalik tuan cui mandul daa..

sama2...:hatdown:

Originally posted by ying05 at 17-12-2005 08:08 PM
yikes...aku lupa jawab soalan kayla..sorry :tq: :tq:

aku tanya pasal makwe li yong krn aku rasa cite percintaan atr yuexian dan li yong nampak out of place...macam takde kaitan dgn cerita ni ...

it's okay ... no prob ... tapi betul gak kata ying .... apa pentingnye kisah percintaan yuexian n li hong ni ...? :stp: rasanye dorang tak de kena mengena ngan cui family....
maybe watak li hong ni yg penting kot .... maybe dia akan jadi penting dlm hidup ruixi ..... kita tunggu jelah ... bersabar je lah sbb crite ni lama lagi ni ....:gila:

Originally posted by ying05 at 17-12-2005 08:47 PM
:stp: mak saya juga tanya soalan nih...

jin ping shan pernah kata badan tuan cui sangat lemah dan susah nak melahirkan anak...:hmm: tapi aku rasa memang logiklah jin ping shan dan guinu tak  ...

ying tengok ngan mak yea .... bestnye ....:ah:
tapi mesti rasa tak selesa bila ada scenes yg tak appropriate tu ....:cak:

ooo ... tuan cui jatuh sakit ... yg macam batuk kering tu kot .... lepas tu dia ada problem tu ...

guinu ni tak cukup cerdik ... dia patut siasat dulu apasal tuan cui ni tak layan wife dia yg cun melecun tu ... kalau org normal, takkanlah buat macam tu ...lagipun dorang belum ada pewaris lagi ...

Originally posted by kayla at 17-12-2005 11:23 PM

ying tengok ngan mak yea .... bestnye ....:ah:
tapi mesti rasa tak selesa bila ada scenes yg tak appropriate tu ....:cak:

ooo ... tuan cui jatuh sakit ... yg macam batuk kering tu kot ....  ...

scenes yg tak appropriate....nasib baik mak saya baru je ikut cite ni...haha.

Originally posted by kayla at 17-12-2005 11:23 PM

guinu ni tak cukup cerdik ... dia patut siasat dulu apasal tuan cui ni tak layan wife dia yg cun melecun tu ... kalau org normal, takkanlah buat macam tu ...lagipun dorang belum ada pewaris lagi ...

:setuju: :setuju: betul jugak kata kayla...guinu sepatutnya dapat 'hidu' apa yg sedang berlaku...kebusukan hatinya tak berkadar langsung dgn kecerdikannya...

:setuju::setuju::setuju:

padan muke guinu....tapi ingatkan dah dihukum mati...sempat juga dia melahirkan anak yea

Originally posted by arbae at 19-12-2005 10:48 AM
padan muke guinu....tapi ingatkan dah dihukum mati...sempat juga dia melahirkan anak yea

guinu akan dihukum mati selepas bersalin...aku sangka dia dikecualikan kerana mengandung..nasib baik lao jiang yg bodoh2 tu masih sayangkannya...kalau tidak anaknya akan hidup merana macam dia..

rasa2nye kan anak guinu ni nanti jahat macam mak dia atau baik macam bapak dia si lao jiang ni? :hmm:

ying ...tolong!!!! ari ni tv2 takde sarikata lagi masa part awal2 ...dah jadi habit pulak dah tv2 ni ...nf:
apa yg jing pinshan cakap ngan pegawai tu ? dia dah ngaku ke still kelentong lagi? apasal lak pegawai tu n
org bawahan dia senyum2 masa jin pingshan cakap tu ...?:stp:

masa pengebumian bini jing pinshan, ada sorang laki2 cakap "dia membunuh diri demi masa depan anak2 nya" ... aku tak pahamlah statement ni ? cammane lak dng membunuh diri dapat membantu masa depan anak2 dia .... aku rasa menyusahkan anak dia lagi adalah ....dah hilang tempat bergantung ... membunuh diri tu kan mementingkan diri sendiri...
custom/adat org korea ni  lain ke? sbb tu ramai org korea yg suka bunuh diri kot ?

terrernya ruixi nih...dah tau berlagak sbg ketua keluarga...dia macam dah tau apa yg pakciknya sedang pikirkan...bergaya betul budak nih

neneknya harsh betul...tak boleh menitiskan air mata apabila berasa sedih dan tak boleh ketawa apabila berasa gembira. ruixi pasti akan jadi iron lady kelak...

aku tak boleh tahan ngan ibu ruixi tue :kant:...asyik mengeluh aje...dahlah lemah badan janganlah lemah semangat pulak...kalo begitu menderita bersama jin huan baliklah ke pangkuan keluarga dan menerima hukuman yg sepatutnya...aish...geram betul :geram:

tapi aku rasa kalo aku jumpa budak yg macam ruixi in real life, aku mungkin akan menamparnya...haha biadab betul budak ni..

Originally posted by ying05 at 19-12-2005 11:04 PM
terrernya ruixi nih...dah tau berlagak sbg ketua keluarga...dia macam dah tau apa yg pakciknya sedang pikirkan...bergaya betul budak nih

neneknya harsh betul...tak boleh menitiskan air mata apab ...

betul tu ...kesian kat ruixi ..tak leh nangis n ketawa ... semuanye kena pendam dlm hati ... terseksa sungguh kan ... sampai hati nenek dia kan ... tapi maybe nenek dia pikir pasal masa depan ruixi kena ambil alih jadi  ketua keluarga nanti ....

ingatkan aku sorang je yg boring tengok mak ruixi ni .... bila dia nak jadi tough n accept her fate...? dia dah pilih jalan tu so jalan terus jelah jgn pandang belakang lagi ... asyik lemah semangat je ... sian kat pakwe dia .... lama2 tengok, hensem pulak lah pakwe dia tu kan ... tengok gambar cam lagi hensem drp pakwe ruixi masa besar nanti ... patutnye dia yg jadi hero kan....:cak: