CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skuter_buruk146

The Land--->6.00 ptg.TV2

ying05 This user has been deleted
Originally posted by kayla at 27-12-2005 10:33 AM
agghhhhhh ...ramainye org yg baik mati semalam ........... lao jin, mak fengxian, bini li yong, nenek ruixi .... geramnye aku ..... org jahat tak mati lak tu ......

bencinye kat li yong .... t ...

li yong

ish..:geram: org jahat selalunya lebih panjang umur drpd org baik...nasib baik ruixi dan jixiang tak mati...

nampaknya pengaruh jepun dah semakin kuat...korea sudah dijajah oleh jepun ke? org jahat gatal tu tentu akan mintak tolong ngan org jepun utk merampas harta keluarga ruixi...grrrr....:agr::agr: tergamak pula si bininya pindah ke bilik nenek ruixi....muka tembok...tak tau malu...

si hunchback cam ada hati kat ruixi...isk...meremang bulu roma saya

aduh ruginya x dpt tgk ari jumaat & isnin byk kisah menarik dah terlepas rupanya ramai yg baik dah mati

mari terus menembak li yong

Originally posted by ying05 at 28-12-2005 12:14 PM

li yong

ish..:geram: org jahat selalunya lebih panjang umur drpd org baik...nasib baik ruixi dan jixiang tak mati...

nampaknya pengaruh jepun dah semakin kuat...korea sudah dijaj ...

li yong

nampaknye li yong akan start balik ngan x-girlfried dia ari ni ........ org korea ni obses sgt ngan 1st love kan ....

ying ... kalau ruixi n jixiang mati ...takdelah crite ni .... heheheee .... kalau ada pun, for sure aku tak tengok dah ... nak tengok sape, pakcik tua gatal n wife tamak kerek tu ke....????

sian betul kat ruixi .... baru 13 thn, nak kena menggalas tanggunjawab yg berat ..... sib bik dia jenis berani n garang kan ....

li yong

Originally posted by akira at 28-12-2005 01:34 PM
aduh ruginya x dpt tgk ari jumaat & isnin byk kisah menarik dah terlepas rupanya ramai yg baik dah mati

akira ....ari jumaat tak ingat crite pasal apa ... ari isnin mmg crite pasal org mati je .....

tapi kematian yg paling sedih ialah bini li yong :cry: ..... sampai hembusan nafas terakhir panggil nama li yong ... (what is so special about him???????? nf: )
siap teringat masa wedding dorang lagi ..... nf:nf:nf:
jom tembak li yong .....

li yong

tapi actually masa nenek ruixi mati sedih gak .... sbb kesian kat ruixi yg dah tak de tempat bergantung ..... :cry:

OST Land (Toji) ader ker... link download..

crite ni makin depressing .... org baik2 asyik mati/kena aniaya je ..... org jahat makin bertambah ...... sakit ati aku ..... nf: .... nak berenti tengok, rasa sayang lak ....

pakcik tempang tu mati dah .... esok sanyue lak kena.... tak taulah mati ke tak ....

org tua gatal

bini org tua gatal

org gaji bodoh + gatal

li yong

Follow Us
Originally posted by kayla at 29-12-2005 11:00 PM
crite ni makin depressing .... org baik2 asyik mati/kena aniaya je ..... org jahat makin bertambah ...... sakit ati aku ..... nf: .... nak berenti tengok, rasa sayang lak ....

pakcik tempang t ...

:setuju: sungguh depressing cite ni...rasa nak sesak nafas dah :kant:...tapi aku nak tengok cammane ruixi ni memulakan bisnesnya...kalo citenya tak 'semenarik' the merchant..aku akan give up lah

kayla, ruixi umur 13 je ke? sangka dia dah 17...nampak mature sgt minah ni...

shin bi dlm wonderful life dan ruixi kecik org yg sama ke? mereka berdua ni memang seiras...tapi shin bi tu nampak bodoh walaupun cute :bgrin:...ruixi kecik pulak nampak garang tapi cerdik..

tak habis2 org tua gatal tu menganiayai org...li yong yg come up with the idea tapi xiu dong pula yg mati...tak tau cammane pulak dgn shanyue yang malang tu....menyampah betul org gaji tu (tak ingat namanya) yg asyik berkomplot dgn org tua gatal ...jahat betul org ni...

aku termiss lak episod hari ni...miss kim sudah kuar ke? org tua gatal dah berjaya ke belum?

[ Last edited by ying05 at 30-12-2005 10:23 PM ]

mari kita tembak

org tua gatal

bini org tua gatal  

org gaji bodoh + gatal  

sebenarnya aku tak benci sgt kat li yong ni...lepas nampak dia 'terjah' bini qixing aku dah tak respek dia lagi..dan bila dia bantu ruixi aku rasa dia ni cam berlagak hero je...tapi dia boleh dikira sbg org baik gak (at least the author meant it to be so) jadi aku tak benci li yong, tapi aku tak suke dia gak

Originally posted by HangPC2 at 29-12-2005 07:37 PM
OST Land (Toji) ader ker... link download..

:hmm: ost toji masih tak jumpa..tapi aku dah jumpa link yg betul2 bagus utk ost hur jun :pompomlink yg aku postkan dulu semuanya tak ada 'kualiti' :cry

1. ji yo il sun do (theme song) - Kim Young Dong
2. san - Kim Jung Sun
3. song in - Jo Soo Mi
4. yejin - Lim Se Hyun
5. yun woo - Kim Jung Sun
6. yun woo II - Kim Jung Sun
7. dahee
8. sa hyang
9. gye jul
10. Going
11. song in II - Keum Sun Ae
12. bool in byul gok - Jo Soo Mi
13. chung san

haii bilalah miss kim ni nak kuar. penat aku menuggu. miss kim ni nanti yg jadi puan muda tu ke. sarah ni byk ketinggalan tgk cite ni. kenkadang malas nak tgk sbb citenya makin melalut. nk tnggu sampai miss kim kuar baru nk concentrate tgk cite ni..

ermm lama betul miss kim nak kuar dah eps berapa citer nie...semalam aku tgk...tapi hari nie macam pompuan jahat tuh nak kahwinkan anak dia ngan ruixi...

tapi aku rasa anak dia tak jahat cuma dia mungkin rasa rendah diri dengan kekurangan dia

8thre This user has been deleted

Ned help !!

Syok je cerita tg wayang ni ye .. oklah boleh tanya sikit kat korang's ni ..
budak yang kena panggil ruixi tu siapa nama sebenarnya ? harap adalah yang boleh bagitau .. dah berjam -jam sia cari kat net, hampa nampaknya tak tau mana nak cari budak ruixi punya gambar .. kawan sorang sia ada lah seimbas lalu cam muka dia .. but still defireentzlah .. any way im a new guy a round here .. dalam wayang tu sia taknak complent banyklah cuma memang ada yang nothing-nothing jugaklah .. ... ... but good viewing and boringlah kalau tak tinguk dari awal ... mcm syialah tu .. main Half-life 2, tribes vengence melupakkan semua jenis wayang di dunia .. nah ni pulak tertiguk tu wayang the land masa mau pergi ambil biskut ,.... mula emmm ..lepas 2 - 3 , sia mula lah tinguk sikit terus minat bab ada "kawan" sia berlakon dalamnya .. ha ha ha ..
emm sekali lagi sia minta data tentang ruixi yg dah jadi besr tu ye terima kasih..dan klau boleh - data semasa "THE LAND" ye dan kalau mau mail je kat athre_aorentz@yahoo.com terus joinlah friendster ... ha.aku tau korang ni semua prihatin .. terima kasih ye ..

hello sarah dan 8thre..

:clap: miss kim akan kuar esok...beshnya...dapat tengok miss kim yg garang..

si hunchback tu memang tak jahat orgnya...kesian...terpaksa tunduk kpd semua org seumur hidupnya...mula2nya rasa tak sedap hati bila tengok dia mengintai ruixi, tapi sekarang rasa kesian pula ngan dia...ruixi tak mungkin jatuh hati pdnya

hanfu tak banyak ubah...masih begitu pudgy...hehe..bagus lak dia ni baik cam ibunya...

jiu chuan dah bentuk geng jugak....mereka tentu akan menentang org jepun...

Originally posted by 8thre at 30-12-2005 04:13 PM
Syok je cerita tg wayang ni ye .. oklah boleh tanya sikit kat korang's ni ..
budak yang kena panggil ruixi tu siapa nama sebenarnya ? harap adalah yang boleh bagitau .. dah berjam -jam sia cari k ...

sorrylah...saya pun tak tau siapa nama budak kecik dan gadis(remaja) yg jadi ruixi ni...

Originally posted by ying05 at 30-12-2005 12:57 AM
:setuju: sungguh depressing cite ni...rasa nak sesak nafas dah :kant:...tapi aku nak tengok cammane ruixi ni memulakan bisnesnya...kalo citenya tak 'semenarik' the merchant..aku akan give up la ...

hehehehe ... pandai org yg buat crite ni kan .... bila kita start rasa boring n terasa2 nak stop tengok, dia pun keluarkan watak yg kita tunggu2 ruixi besar iaitu  miss kim ..... :clap: :clap:
nampaknya miss kim akan kuar next week ... tak sabar nak tengok ... tapi .... jixiang remaja dah takde ... ganti jixiang dewasa yg tak hensem .....

ying ... masa ruixi remaja ni baru2 kuar, masa tu umur dia 13 tahun.... tapi ep sekarang ni tak taulah umur berapa sbb dia pun ada tunjuk musim2 bertukar ... maybe dah 14,15 or 16 tahun kot dia ni ....
makcik dia cakap umur yg sesuai utk kawin ... 16 tahun kot....

shinbi....? bukan org yg samalah ying ... budak shinbi tu kecik lagi tu ...dlm 4 atau 5 tahun ... tu yg tak pandai mengjiwai watak lagi tu ... mata dia nampak 'kosong' kan ... tapi still minat kat dia sbb cute sgt ... (tengah demam shinbi skrg ni ....:lol)
ruixi masa kecik lak cam dlm umur 8/9 tahun ... mmg dah terror berlakun budak tu ...

aku tak puas mati lah shanyue tu mati bunuh diri cam tu .... kalau betul nak mati pun, bunuhlah org tua gatal n bini dia dulu .... kira cam kamikaze lah .... barulah bermakna sikit ..... betul tak....???

sebenarnye li yong tu mmg lah tak jaht tapi aku still geram kat dia sbb tak pandai menguruskan pompuan2 dlm hidup dia .... nak ambik 2nd n 3rd wife boleh, tapi 1st wife jgnlah abaikan ... pastu kenalah adil n saksama .... tu yg aku still tembak dia, sbb dia abaikan 1st wife dia ....

org tua gatal

sanxiu - org gaji gatal lagi bodoh

bini org tua gatal

li yong

actully lah kan .. i looking nama original Rui Xi yang dah besar tu !! .. kalau ada link lagi bagus .. thank u .,, tuan muda yg mengintai tu macam bagus orangnyalah .. that a good person!!
sbab dia sian pada rui xi.

hei 8thre

ooo .. ruixi yg dah besar ... miss kim yg akan kuar next week tu ke ...? rasanye ying tahu nama sebenar dia .... aku still panggil dia miss kim sbb dia berlakun dlm crite miss kim million dollar (apa tah tajuk crite tu ..pjg sgt.. tak ingat dah)

Originally posted by kayla at 31-12-2005 12:26 AM

hehehehe ... pandai org yg buat crite ni kan .... bila kita start rasa boring n terasa2 nak stop tengok, dia pun keluarkan watak yg kita tunggu2 ruixi besar iaitu  miss kim ..... :clap: :clap:
...

:shanyue dah mati??!! OMG!!! bencinya aku kat org tua gatal tu!!!

org tua gatal

bini org tua gatal

sanxiu

: rerupanya ruixi kecik dan shin bi bukan org yg sama...tq kayla...patutlah shin bi ni nampak 'kosong' je....rupa2nya umur 4/5 thn aje..

ruixi besar yg 8thre maksudkan tu miss kim ke? nama sebenarnya ialah kim hyun joo

kalo ikut cakap kayla li yong ni memang patut ditembak

li yong

harap2lah dia boleh bantu ruixi dgn sedaya-upaya...sebenarnya aku tak patut cakap dia berlagak hero...tak adil baginya walaupun dia patut ditembak :bgrin:  (sorry li yong :tq...dia menolong ruixi dgn hati yg ikhlas...his loyalty should not be desecrated...haha ;)

[ Last edited by ying05 at 31-12-2005 09:58 AM ]

Originally posted by kayla at 31-12-2005 12:48 AM
hei 8thre

ooo .. ruixi yg dah besar ... miss kim yg akan kuar next week tu ke ...? rasanye ying tahu nama sebenar dia .... aku still panggil dia miss kim sbb dia berlakun dlm crite miss ki ...

ff:
:dia:cite miss kim tu...bermacam2 tajuk pun ada...miss kim's million dollar quest, miss kim's million dollar project, miss kim's adventure in making a million, troublemaker miss kim, miss kim's billion dollar won project, making a million dollars by miss kim etc etc....tak paham kenapa tajuk k-drama banyak translation yg berbeza2...nak cari info pun susah...macam cite the land pun ada banyak 'nama' juga, antaranya ialah toji, the earth, the soil etc etc...

[ Last edited by ying05 at 31-12-2005 11:31 AM ]

finder !!

dimana mak cari gambar pelakon-pelakon yg berlakon dalam "toji" ni .. nak simpan jadi colecsi
... ada link lagi bagus ...