CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chrismelda

THE MISCHIEVOUS PRINCESS (DIAO MAN GONG ZHU)

Originally posted by hidden_fear at 6-4-2006 09:11 AM
aku tengok fashion baju dalam citer ni moden sangat tak macam citer zaman dulu-dulu yang klasik sikit
paling kelakar aku tengok baju gundik tu moden habis

tu lah pasal .... moden gegile .... benci tul tengok baju gundik wen yg sexy tu ..... kat mata lak ada blink2  ... kalau lawa tu takpelah .... ni uwekkkkkkkkkkkkkkk ..... (aku nak letak smilies tapi tak kuar le .... semua org sama cam aku ke?)

baju jang nara ni okey lagi le ... walaupun jenis kain jarang kat bhg atas ....

tak sabar nye pasal dah baca dah synopsis +spoiler yg neo postkan ....
tapi still tak paham .... apasal pompuan 3 org tu nak bunuh anak raja yg nak kawin ngan adik maharaja tu..?
ingatkan dorang nak bunuh maharaja je ....?

aku pun tak sabar bilalah alex n jang nara ni nak fall in love .... tapi memula dia kena tau jang nara tu pompuan dulu ....

Originally posted by kayla at 6-4-2006 12:33 AM

thanks ching .... tak confuse pun ....

barulah faham pasal gundik tu .... aku ingatkan maharaja akan ambik gundik lepas kawin ngan permaisuri ... kiranye aku ingat permaisuri tu 1st wife le  ...

hmmm... Kalo tak silap saya, diorang ada upacara... tapi upacara yang ringkas dan simple je... Tak macam upacara perkahwinan pun, lebih kepada upacara perlantikan gundik... kalau maharaja dah pilih salah seorang gundik sebagai permaisuri, masa tu baru ada upacara yang grand untuk perlantikan permaisuri...

aku yg nak gelak tgk cerita ni ......tgk pesen rambut dia orang...ada senget  sebelah kanan, ada lak yg kat depan gulung2 ...yg paling best rambut maharani...agaknya kalau zaman dulu2 lah rambut  dok buat pesen macm tu , mahu berjam2 duduk siap kan rambut je.

Satu lagi aku perasan, cerita ni cerita zaman dulu, tapi make up menyerlah!!!..terutama si Gundik , bibir pakai lipstik merah menyala, siap nampak eyeshadow  dengan mascara lagi....aku dok fikir, kat manelah orang zaman dulu cari eyeshadow  dgn mascara agaknya......dah lah tu pesen baju bukan main lagi.....

Satu  lagi ..maharaja tu ada satu baju je ke?....asal balik  istana je .....tu lah baju yg dia pakai....sama gak dengan Jang Nara dengan 2nd hero tu.....

Originally posted by ching_aori at 6-4-2006 11:33 PM

hmmm... Kalo tak silap saya, diorang ada upacara... tapi upacara yang ringkas dan simple je... Tak macam upacara perkahwinan pun, lebih kepada upacara perlantikan gundik... kalau maharaja dah ...

oo...ada gak upacara ringkas.... tapi letih le raja tu ekkk ..... bayangkan dia ada beribu2 gundik .....
thanks ching .....

Originally posted by ckucin at 6-4-2006 08:40 PM
kalu refer pada page yg lepas, emiko ada kasi link pada theme song citer nie.. tp tak sure link dia wujud atau tidak..

Fan Zhuo Ne - Alec Su You Peng/Jang Nara
http://recc.9sky.com/cpgs/sdcl/zn ...

Link ni masih wujud, saya bau je habis download lagu tu

Follow Us
Siapa yang ada lirik lagu theme ni.
Fan Zhuo Ne - Alex Su You Peng & Jang Nara
Tian Bian - Jang Nara

makin best citer nie....  dah jadi adik-beradik angkat lak...

Suka sangat kat citer ni...Makin best plak. Tak rugi tengok

Lagu nya pun syok gak. Jang Nara nyanyi dalam mandarin.

Originally posted by Kimmy at 6-4-2006 11:45 PM
aku yg nak gelak tgk cerita ni ......tgk pesen rambut dia orang...ada senget  sebelah kanan, ada lak yg kat depan gulung2 ...yg paling best rambut maharani...agaknya kalau zaman dulu2 lah rambut  d ...

betul kata kimmy tu... cam x logik lak zaman dulu2 kemain soleknya... yg x bole tahan tu pakai baju sikit punye seksi...rasa2nya ni lah satu2nya cite cine zaman2 dulu pakaian dia seksi... tapi jang na ra memang cantikk sgt bila pakai baju cam puteri...no wonderlah maharaja bole jatuh cinta

Originally posted by captain_f4 at 7-4-2006 08:05 AM
makin best citer nie....  dah jadi adik-beradik angkat lak...

tu ler.. mula2 maharaya (Yi Kuang) x nak jadi adik beradik.. pastu tgk dorang bersungguh.. terus x moh ketinggalan... agaknya first time maharaja dpt kawan yg dia seronok berkawan..

Originally posted by sarahsofiyah at 7-4-2006 08:17 AM

betul kata kimmy tu... cam x logik lak zaman dulu2 kemain soleknya... yg x bole tahan tu pakai baju sikit punye seksi...rasa2nya ni lah satu2nya cite cine zaman2 dulu pakaian dia seksi... tapi  ...

gundik wen tu smlm makeup cam nak gi nite club..

mmg la klu tgk dari segi costume ngan solekan mmg kelakar habis dan tak sesuai langsung...

tapi aku tgk citer nie pon sebab ada jang nara...skenya kat dia...semalam dia cukup comey..rasa cam tak percaya plak jang nara sorang cakap korea...tapi sebab mmg macam tuh terpaksa la terima kenyataan tak pe la...yg penting lakonan dia best...

mmh sesuai si udang galah kecik nie...cuma kadang2 tak leh gaya maharaja yg kadang-2 macam tak sesuai dengan status dia sebagai maharaja...klu kat luar dia nak wat perangai giler2 tak pe gak...dalam istana ngan pakaian maharaja pon dia boleh buat perangai kebudak2an juga...

tapi apa yg pasti best setiap kali tgk dia pk cara penyelesaikan nak elakkan gundik yg mengada2 tuh

neo2504 This user has been deleted
best tgk smlm..terutama part jang nara dok kutuk maharaja coz dia xtau yg dia dok berkwn tu la maharaja...yg maharaja lak xleh nk meyelit langsung nk pertahankn diri dia bila jang nara dok kutuk tu...
pastu best bila maharaj dok elak dr gundik gedik tu...
sy xtau sgt kaitan 3 pompuan tu tp jang nara ni mmg resemble sorg puteri dr dynasty lain..

dah 2 hari miss citer ni.. iskk..

jang nara tu puteri ke?bukan ke dia anak jeneral.alex tu tak tau lagi ke jang nara tu pumpuan.sorry banyak tanye sebab tengok pun lobang2...

Originally posted by arbae at 7-4-2006 11:13 AM
mmg la klu tgk dari segi costume ngan solekan mmg kelakar habis dan tak sesuai langsung...

tapi aku tgk citer nie pon sebab ada jang nara...skenya kat dia...semalam dia cukup comey..rasa cam tak ...

actor yg pandai bawa watak maharaja yg paling ckucin suka yg jadi raja dalam Huan Zhu Ge Ge - My Fair Princess tu.. dia tu mmg best..

Originally posted by ayie77 at 7-4-2006 12:28 PM
jang nara tu puteri ke?bukan ke dia anak jeneral.alex tu tak tau lagi ke jang nara tu pumpuan.sorry banyak tanye sebab tengok pun lobang2...

yup mengikut pengakuan ada sorang tu dia puteri..tp x sure udang galah kecil ni tau samada dia puteri atau tidak.. at the moment memang keluarga dia jeneral tu dan maharaja still tak tahu udang galah kecil sebenarnya pompuan.. byk betul konflik dlm citer nie..

akhirnya dah abis baca 7 page kat porem ni..baru la bleh nyampuk..thanx eh..sy donload lagu mp3 dia..
mmg comel la citer ni...