CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chrismelda

THE MISCHIEVOUS PRINCESS (DIAO MAN GONG ZHU)

Originally posted by zaiaz at 4-4-2006 10:54 PM
Best juga episode pertama tadi...
Banyak sangat watak yang diperkenalkan ..masih tak boleh ingat ..terima kasih kepada sinopsis yang diberi...lebeh senang nak faham cerita ni...:pray:

mmg best ... aku suka tengok mimik muka jang nara ....  tomeiiiiiiiiiiiii nye dia...rasa nak cubit2 pipi dia ......

ooo... baca sinopsis neo post tu jadi lagi paham ekkk ..?
aku konon2 tak nak baca sbb tak nak tahu spoiler .....
tapi kalau tak paham sgt2 nanti terpaksalah aku baca gak .....
ramai sgt pelakun ...tu yg susah nak ingat muka n watak masing2 ....
aku boleh confuse lak muka abang jang nara n muka anak raja yg nak gi kawin tu .....

Originally posted by hidden_fear at 5-4-2006 08:51 AM
padan muka gundik tu kena tampar ngan maharaja
dia tu senang-senang je tampar dayang ngan sida

nak tanya lah ... gundik jahat tu gundik sape ekkk? gundik alex si maharaja ni ke....?
maknanye dia dah kawin lah yea .... ataupun boleh ada gundik sebelum kawin...?????
kalau tak silap aku smlm, mak alex ni di panggil permaisuri ...so dia tak  kawin lagi kot .... fening ... fening ...

2 bkn spupu alex ke??

malas nak belek page blkg2...
ade sesape buat sinopsis ke... nk baca, senang skit paham cite... tq...

Originally posted by wonto at 5-4-2006 11:02 AM
2 bkn spupu alex ke??

gundik jahat tu mmg sepupu alex sbb dia anak saudara permaisuri ....
tapi ngape gelaran dia gundik? dia mmg gundik alex ke....?

Originally posted by kayla at 5-4-2006 11:35 AM

gundik jahat tu mmg sepupu alex sbb dia anak saudara permaisuri ....
tapi ngape gelaran dia gundik? dia mmg gundik alex ke....?

ntah la.mgkin klu alex jd raja,dia jd gndik alex kot..

Follow Us
comel la jang nara ni...dlm cite ni die sorg je ke pelakon korea...apsal pelakon2 lain pun mcm sore dubbing jer...kecuali yg jd abg jang nara tu...yg lain tu cam pakai sore dubbing jer...

sapa boleh buat sinopsis untuk citer ni sebab aku boleh tengok 30 minit yang pertama je

Leceh arrr citer ni kol 7. KP sampai umah je dah kul 715...sedey...sedeyyy

neo2504 This user has been deleted
Originally posted by captain_f4 at 5-4-2006 08:16 AM
ok gak ye citer nie...  smlm tgk maharaja tu cam bijak2 sket...  pastu baik lak....  Yg merancang nak bg tmpt tu merusuh tu, bapak Jang nara ke...??

kalo x silap saya lah,yg merancang nk merusuh tu keluarga Wen,keluarga perdana menteri tu rasanya...bkn keluarga jang nara...keluarga jang nara,Si Tu,jeneral negara China..

[ Last edited by  neo2504 at 5-4-2006 02:40 PM ]

neo2504 This user has been deleted
Originally posted by kayla at 5-4-2006 10:47 AM

mmg best ... aku suka tengok mimik muka jang nara ....  tomeiiiiiiiiiiiii nye dia...rasa nak cubit2 pipi dia ......

ooo... baca sinopsis neo post tu jadi lagi paham ekkk ..?
aku konon2 tak ...

sama lah kita
konfius ngan muka abg jang nara ngan bai yun fei tu..
tp dedua tu pun comel n baik je...

Originally posted by kayla at 5-4-2006 10:50 AM

nak tanya lah ... gundik jahat tu gundik sape ekkk? gundik alex si maharaja ni ke....?
maknanye dia dah kawin lah yea .... ataupun boleh ada gundik sebelum kawin...?????
kalau tak silap aku  ...

Biar Ching tolong jelaskan... Maharaja China memang biasa banyak gundik, sebab diorang ada banyak cara untuk pilih gundik... Contohnya, kalau ibu maharaja suka kat satu perempuan, ibu maharaja akan lantik perempuan tu sebagai gundik maharaja... Tak kisah la maharaja suka ke tak, cinta ke tak, kawin ke tak... So gundik boleh dikatakan sebagai isteri maharaja juga la, tapi melalui cara pelantikan oleh permaisuri atau maharaja sendiri... macam gundik jahat tu, dia dilantik jadi gundik sebab mak saudara dia permaisuri, jadi mak saudara dia pun lantiklah dia sebagai gundik maharaja... bukan melalui perkahwinan ngan maharaja...

Lepas tu pula, apabila tiba masa yang sesuai, maharaja dan ibunya akan pilih satu gundik antara beratus-ratus gundik dalam istana tu dan lantik sebagai permaisuri... kalau dah ada permaisuri baru (isteri maharaja), ibu maharaja akan upgrade dan jadi Maharani... sebab tu ada banyak pergaduhan dan konflik antara gundik-gundik maharaja ( ada pula gundik jahat yang sanggup guna cara keji ), sebab semua nak dapatkan attention maharaja dan ibunya supaya dilantik sebagai permaisuri...

err... harap harap korang faham penjelasan Ching ye... macam konfius pula saya cerita...hehehe

[ Last edited by  ching_aori at 5-4-2006 09:51 PM ]

Originally posted by ching_aori at 5-4-2006 09:37 PM

Biar Ching tolong jelaskan... Maharaja China memang biasa banyak gundik, sebab diorang ada banyak cara untuk pilih gundik... Contohnya, kalau ibu maharaja suka kat satu perempuan, ibu mah ...

thanks ching .... tak confuse pun ....

barulah faham pasal gundik tu .... aku ingatkan maharaja akan ambik gundik lepas kawin ngan permaisuri ... kiranye aku ingat permaisuri tu 1st wife le .....
jadinye maharaja yg belum kawin lagi pun boleh ada gundik lagi le ....

errr ... nak tanye lagi ... gundik ni ada upacara perkahwinan ngan maharaja gak ke ...?
tak de kot .... teruklah maharaja tu nak buat upacara perkahwinan beratus/beribu kali ....

Originally posted by neo2504 at 5-4-2006 02:42 PM

sama lah kita
konfius ngan muka abg jang nara ngan bai yun fei tu..
tp dedua tu pun comel n baik je...

tu le pasal ... tapi rasa cam ari ni dah boleh cam dah abg jang nara tu sbb ari ni banyak kuar muka dia.....
aku dah nampak dah masalah cinta abg jang nara ni .... bapak dia n bapak gf dia tak berbaik .... so mesti ada halangan drp family nanti ....

Originally posted by hidden_fear at 5-4-2006 02:05 PM
sapa boleh buat sinopsis untuk citer ni sebab aku boleh tengok 30 minit yang pertama je

sori ekkk hidden .... aku baru bukak ni ...
last 1/2 jam smlm ekkk ... rasanye jang nara n geng dia rancang nak merompak brg kemas anak pembesar jahat tapi tersilap rompak anak raja yg akan berkahwin ngan adik maharaja ....
dah rompak brg kemas tu ...jang nara tu boleh pakai lak gelang tu n pergi minum kat restoren .... anak raja yg kena rompak tu pun tengah minum kat situ gak .... bersambung ari ni .....

Reply #110 neo2504's post

ooo jeneral Si Tu rupanya bapak dia...

best betul la maharaja tu...  best je cara dia pk & bertindak tu.......

aku pon ske ....cheewah hari nie jadik penyokong CAptain plak

semalam semat tgk 1/2 jam pertama pastu sibuk nak kuar...jadik sempat tgk raja tuh tolong dayang ...

ooo cam tuh rupanya kisah gundik ingatkan semua gundik yg masuk istana atas perkenan raja....rupa2nya sesapa boleh masuk ada ada restu dari maharani ekkk..
ada sedikit persamaan dengan ooku....tak gitu?

best gak cite ni ek.. suke betul tgk muka jang na ra... comeiiii sgt..kelakar tgk masa maharaja kenekan gundik yg perasan lawa tu... jang na ra ckp bahasa apa ek

aku tengok fashion baju dalam citer ni moden sangat tak macam citer zaman dulu-dulu yang klasik sikit
paling kelakar aku tengok baju gundik tu moden habis