CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 244474|Reply: 2617

All about Langkawi (by inaez, lina_lim79 & zul_khaleeda)

Close [Copy link]
inaez This user has been deleted
Hi All,

;)Aku dah baca all thread u all. Tapi aku masih finin2 lalat nak buat decision. Actually aku plan nak bwk family aku pie Langkawi sebab mak aku tu beria-ia nak membeli belah sakan kat Langkawi:bgrin:. Aku nak pie 6 org, mak ngan abah, aku and hubby plus adik aku 2 org.

Aku ingat nak cari condo, the only condo yg aku jumpa cuma Condo Istana. Aku dah tgk2 jugak macam okey. Cuma adik aku plak request nak dok tepi pantai. Well, aku pun actually pk gitu jugak cuma aku x dpt cari condo yg tepi pantai....:hmm:

Tolong bagi pendapat u all for ;
1- Condo Istana
2- Others Beach Hotel for Family group
3- Tempat membeli-belah esp. Pinggan Mangkuk
4- Kastam
5- Van sewa rate

Aku nak pie Langkawi bulan 7 ni, for 4 days 3 nite, naik AirAsia.
:tq: kay

[ Last edited by  chumpon at 1-12-2006 05:10 PM ]

Rate

1

adnil dului tu gie langkawi dok kat condo century suria tapi tak de lah kat pantai - kat dengan pekan - so dekatlah nak gie kedai pinggan mangkuk idaman suri tu.  phone no :  mr tan 012 498 1500.  selesa tempat dia masa kitaorang gie tu masih baru lagi (3 yrs back), apartment dia 3 bilik, dapur, living - besar & selesa lah, ada pool kat bawah, the room with breakfast (simple ones lah tak de lah cam hotel punya food range).  selain dari apartment, adnil pernah dok kat helang hotel - tu pun bilik dia besar (2 queen bed), tapi again, tak dekat dgn pantai.  kalau tak silap adnil, sister hotel dia kat pantai - langkasuka hotel.

pinggan mangkuk -kena survey banyak tempat, kadang kadang ada yang lain harga.  jangan pegi terus beli tau.  van masa adnil gie dulu ambik rm100-120 rasanya lah - tak ingat sangat, tapi again, nak ambik van kena bargain and bargain.

happy holiday and shopping .....      bila la nak sampai lagi .....

Rate

1

norm This user has been deleted
kalau nak duduk kat pantai cenang, aku advice duduk kat hotel aseania ... ok gak hotel dia, kawasan pon ok, tak jauh dari weterworld ... kalau bilik standard, price dia +- RM 119 , kalau family room +- RM 170 . Hotel ni ada swimming pool terbesar kat langkawi , sesuai utk budak2 dan dewasa . Mungkin jauh sikit dari town tp itu bukan isu kot... lagi satu, kalau nak membeli belah kat langkawi, pg lah pekan baru dia tak jauh dari pekan lama ... situ lagi byk pilihan, souvenir pon murah2 .... slmt bercuti

Rate

1

norm, pekan baru tu apa nama dia? kat area mana?

inaez, I will be going to Langkawi bulan 4 ni, stay kat Kondo Istana, apt 3 bilik sebab nak pegi ramai2 dgn parents & in-laws.. baru 1st time nak duduk tempat ni so tak boleh nak bagi review lagi.. balik nanti, insyallah I will update u all..

tempat membeli belah pinggan mangkuk yg my frens dok suggest is Idaman Suri.. dia dah buat homework & kata tempat ni ler paling murah..

tak pasti pulak nama pekan baru tu tapi Idaman Suri yg kau ckap tu kat pekan baru tu lah... alaaa kira bersebelahan dgn pekan lama kuah tu jer .... situ byk sikit pilihan aku raser, kalau nak cari Noritake ker, Corell ker ... hmm byk ler kat situ... hmm actually ujung bln April ni, aku nak kesana... ada race ..... slmt bercuti semua

Condo Istana and Idaman Suri

Mekasihla ekk.. aku baru sempat bukak benda nie balik...

Adnil- Century Suria tu aku check cam mahai nampak:solute:. Lagik satu x byk webpage pasai dierla.. susah aku nak dpt info...
Norm- Hotel Aseania and Hotel Langkasuka masuk dlm list aku gak. Cuma aku maleh betoi nak sewa 2 bilik deyy.. tapi kalau dah xde choice terpaksala jwbnye...
Airis- Idaman Suri? Hehe..aku xleh recall beb.. aku penah pegi sekali jek Langkawi.. Masatu poket berkerincing jek.. so x beli apa2.. lagipun time tu single.. x terpk nak beli pinggan mangkuk...ko balik nanti inform aku kay camno Condo Istana tuuu...

Corelle kat Langkawi berapa wey? kat KL kalu almost 400 ekk...:geram:

Lagi satu korang tau tak mana boleh dpt discount ticket for attraction kat Langkawi? Aku check sumer mahai2.. tensen jekk..

Rate

1

Follow Us
I baru balik.... g Jumaat, balik Isnin... syokkk pi time org tak ramai nih...mmg puas hati betul... makanan murah giler... sedap plak tuh... g time x ramai ni, sewa keter pun murah jer...4 hari tu cuma RM150 jer... kami g berdua jer....

I stay kat Berjaya (burau Bay)... kalau nk citer apt tuh, tak bole tolong ler..

nak shopping...?? ok... I mmg buat survey... tanya org2 sana... makcik2.. n ada gak kawan yg kerja kat sana...

kalau nak beli Corelle/pinggan mangkuk/coklat.... yg murah ada dua tempat :
dua2 kat pekan Kuah ler...

1) Idaman Suri kat Persiaran bunga raya, Langkawi Mall (nama pekan baru...) ada sign board kt junction tu...

2) Haji Ismail Grp...Jln Pandak Mayah..Ismail grp ada dua..dekat2 jer...jln kaki jer lah... satu kecik satu besar, yg kecik ni, mmg dpt discount, esp. coklat... katalah harga barang tu RM11.90, tp biler dia punch, tukar jadi RM9.00...hehehhee rokok pun...satu caton RM42, tp kat label RM46...

citer pasal Corelle/corning ware plak...
contoh ler... casserole ngan tutup 3 beradik tu... kalau kat JJ/Metro: tak silap aku 2ratus lebih... pastu ari tu Corning buat warehouse sale kat PJ, giler2 ramai org, aku pun berebut ler beli...RM199, tapi kat Langkawi RM165....
kalau yg dinnerset tu.. corak callaway & Iris, bole dapat RM155, tp kat KL RM299... ni mmg jimat...

satu lg... mak-mak mmg suka... aku x tau namanya.. tapi yg bulat.. bole pusing tu... kalau makan hidang, senang ler... kalau kat Metro/JJ, benda nih RM390... tapi kat Ismail grp RM180... kat Idaman Suri, tak de... hari tuh masa balik, family yg check in dpn aku, beli 4 biji.... heheheee... seronot tgk org shopping....

kami beli coklat saje dah habih lebih RM200.... mmg murah..

yg pasti... kalau pi time cuti sekolah, tak tau ler camner rate dia....

Rate

1

Hmmm kalau tak silap aku Corell patern baru ni ( set utk 4 org ) +- Rm200++ , kalau patern lama, boleh dpt bawah RM 200 . Tp kalau ada duit apa salahnya nak jenguk2 Noritake . Hg dari RM 700 ke berpuluh2 ribu .. hmmm . Tpt dia spt yg Amirdaa nyatakan diatas tu .. Inaez, bilik Aseania yg aku ckpkan tu family room dia RM 170++ ada dua katil queen tau... so nko nak pg ni brp org sbnrnya ....  Slmt Bercuti...

Norm.. aku pi 6 org dey.. semua dewasa.. mak ayah aku, aku ngan laki aku, plus adik pompuan ngan lelaki aku... actually kalau bilik ada 2 katil queen pun aku x kesah asal ader living room.. Boleh tarik tilam satu letak depan TV :

Amirdaa-- Mak oii 4 ari sewa keta cuma RM150 ka? Best tuuu.. Aku pun nak pie time org xde.. mesti boleh cautem ekkk...

Okey..Aku pegi nanti tuju Idaman Suri ngan Pak mail punye kedai.. Noritake tu aku x maula..heheh... Corelle cukupla... Saper Mau Noritake brand new punyer? Aku kat Japan nie.. keja kat Nagoya.. bulan 7 balik Mesia.. tulah nak bwk family jln2 before masuk keja semula...
:pompom:

Aku check kat mari-Mari-- Lanai Resort Langkawi..ader Villa type.. 1 Queen, 2 Single Bed.. of course ader Living.. dia tulis dlm tu RM415 satu Mlm with BF. Any comment?

Rate

1

aku baru balik dr langkawi gak.. dok 3 hari 2 mlm kat Kondo Istana.. pegi sekampung gitu.. apartment tu ada 3 bilik.. very big.. ada dapur semua.. senang nak main masak2..  puas hati la duduk tempat ni.. and very near to pekan kuah..

since kitaorg ramai kitaorg sewa van je sebijik, nissan vanette tu dpt RM180 for 3 days 2 nite sepjg kitaorg stay tu.. ambik kat airport je, senang.. pulang balik pun kat airport..

kitaorg pegi byk gak la tempat.. eh aku nak balik dah.. nanti sambung citer hari senin..

sambung cerita.. aku ada beli corningware set yg 3 tu.. RM165, murah giler la compare to KL.. aku beli kat Ismail group.. kalo pinggan correle sekeping kat KL RM36 kat Langkawi baru RM22.. nak beli byk2 husband tak bagi la.. kalau tidak 1 k/terbang aku bawak balik heheheh.. nak beli yg set ada 5 tu pun dia tak bagi (yg ni harga RM299 je, kat KL tak silap RM500 lebih)..

entrance fee ke underwater world mahal giler skrg, RM23, tu pun sampai May je tak salah, lepas tu harga naik lagi.. last time aku pegi RM15 je rasanya.. cable car ticket RM15.. best gak la sampai kat stesen yg atas tu.. nampak pemandangan cantik..

Rate

1

Originally posted by Airis at 22-4-2005 06:58 PM:
aku baru balik dr langkawi gak.. dok 3 hari 2 mlm kat Kondo Istana.. pegi sekampung gitu.. apartment tu ada 3 bilik.. very big.. ada dapur semua.. senang nak main masak2..  puas hati la duduk tempa ...

Airis.... hang baru balik langkawi kan.... aku dgr bln 6 thn lepas septutnya tempat Penguin kat Under Waterworld dah dibuka .. so mcm maner skrg ?
dah dibuka ker belum.... ? reply cepat yer...

norm, sebenonya masa pegi tu aku & hubby tak masuk coz dah byk sgt rasanya underwater world yg kitaorg dah masuk.. s'pore punya dah masuk 2x, sekali kat langkawi, sekali kat cape town..

but to answer yr question, i think yes, tempat penguin tu dah bukak coz abah I ada cerita pasal penguin tu dgn anak sedara I..

hmmm mmg la takleh nak compare Under waterworld langkawi dgn S'pore, kat sana tunnel dia bentuk tube tanpa ada palang mcm kat langkawi... pas tu aquarium lebih besar, so nampak lebih natural .. kat capetown aku tak penah sampai lagi ... hmmm nak tunggu yg dekat KLCC ni mcm maner ... Aquaria - expected opening by May'05 ni .... tungguuuuuuuu ... hmm anyway .. thx Airis

Airis--

Mekasih loh-- bgtau cerita terkini-- at least dptla sket aku gambarkan berapa byk aku patut spend-- Van RM180 kaa--- lucky!!!:tq:

Condo Istana seems not bad ekk-- tapi aku nak carik kat tepi pantai punyer at least--:dia:sebab dok 4 ari-- takkan ari2 nak membeli belah kot-- haru-- pokai nanti... hehe

All--

Aku jumpa Lanai Resort Langkawi- Ader Villa type dia tulis--- 1 king bed and 2 single bed-- with BF-- RM415. Saper penah pegi? Aku ingat cam nak amik-- masuk jelah 6 org-- bukan susah sgt ponn-- cam aku ckp dulu -- asalkan ader living-- leh tarik tilam satu letak depan TV-- leh tido reramai kat depan living--

Lagik satu-- Langkawi punyer Corelle to Old design ke latest design? Langkawi dgn US mana murah corelle-- :solute:hehe soalan bodoh ke nie? Aku plan nak borong Corelle kat langkawi-- tapi Laki aku sebuk suruh aku beli kat US-- kebetulan lepas balik dr Langkawi kitorang nak pi US-- Laki aku training sebulan kat sana--- jadik dia x bagik aku borong Corelle kat Langkawi--- huwaaaaaa :cry:

Rate

1

Originally posted by Airis at 25-4-2005 06:30 PM:
norm, sebenonya masa pegi tu aku & hubby tak masuk coz dah byk sgt rasanya underwater world yg kitaorg dah masuk.. s'pore punya dah masuk 2x, sekali kat langkawi, sekali kat cape town.. but to answer yr question, i think yes, tempat penguin tu dah bukak coz abah I ada cerita pasal penguin tu dgn anak sedara I..

tak de pun...tempat peguin tuh..... amirdaa pi underwater world tu...

adoiii la inaez.. mana boleh nak compare harga correlle kat US ngan langkawi.. of course kat US jauhhhhh lagi murah... tapi memandangkan aku ni tah taun bila lagi tah nak sampai US tu.. maka terpaksa la aku beli jugak2 kat langkawi tu.. kat US dulu kalo design yg lama sket, US$5 boleh dpt 3 ketul pinggan.. kalau ko nak gi US & takde problem nak borong, ko beli jelah kat US tu.. dulu aku pegi factory outlet dia kat outskirt NY, wahhh rasa cam tak nak balik la.. hehehehe...

kat langkawi design baru & lama takde beza harga (utk corningware le) set correlle aku tak tengok lak coz hubby tak kasik beli byk :cry: design baru pun ada inaez, yg 'plum' tu ada.. ada 1 lagi kaler hijau & kuning corak cam daun2 tu cantik (tak tau nama apa).. aku beli 'shadow iris' je coz design ni byk, kalau later nak beli sekeping2 pun senang nak carik..  

Amirdaa.. takde ke penguin tu?? ishhh tak sure la.. nanti tanya abah aku lagi sekali..

just come back from Langkawi --- kalau nak beli pinggan mangkuk...........

kat Idaman Suri - memang murah gilassssssssssssssss........aku beli jugak ...tak beli rugi

Originally posted by Airis at 28-4-2005 08:17 AM:
adoiii la inaez.. mana boleh nak compare harga correlle kat US ngan langkawi.. of course kat US jauhhhhh lagi murah... tapi memandangkan aku ni tah taun bila lagi tah nak sampai US tu.. maka terpak ...

Hahahaa-- ko jgnla gelakkan aku plak-- aku ni kalau ko nak tau x penah jejak US beb-- niela kali pertama nak pegi nie-- Aku nie asyik pie ulang alik jepun jekk-- dr belajar sampai keja-- aduhhh teringin giler nak pie tgk negara lain-- :pray:

Aiyaa-- mau tanya lagik la-- corningware pun kat US murah jugak ka? Aiyooo itu macam kalu aku pie Langkawi ni nak borong aper ekkk?? sabo jelahhhh.... nampaknye tolong mak aku beli belah jelah--- kalau dah semua beli kat US...

Hiyooo--- xde saper boleh review pasai Lanai Resort Villa nioee?

sorry la yek inaez, dah tergelak kat ko lak heheheh... FYI corningware kat US pun sama murah mcm correlle.. dah adik beradik kan.. dtg dr 1 kompeni gak tu.. kat US cokelat pun murah.. so takyah beli kat Langkawi.. haa kalo ko nak beli kain batik boleh la, kat US takde jual :lol

generally brg2 kat US murah la.. esp makanan dia.. beli 1 troli penuh pun time bayar tak sampai USD 50.. kat sini kalo penuh, mau sampai RM250-300..

Lanai tu aku memang tak tau langsung.. aku penah duduk lagi 1 tempat ni, nama Tanjung Santuary Resort.. best gak.. very the privacy gitu.. mat2 salleh suka ler dok tempat2 camni..