CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mysara

Tun Dr Mahathir Mohamad : Tokoh dan Pemimpin Malaysia

Puak yg benci Tun adalah :

1.Melayu haprak.
2.Melayu x sedar diri.
3.Melayu nama je Islam tapi amalan macam kapir

Ya Allah..sihatkanlah Tun........................................panjangkan usia Tun....

https://www.facebook.com/ILOVETUNM

i pernah benci tun...tapi bila i fikirkan kembali jasa beliau kpd ngara..i mula suka beliau....spt biasa tun mcm manusia biasa bukannya sempurna..dah tentu ada salah silap semassa pemerintahan beliau....apa yang i perhatikan siapa yang bencikan tun ni hanyalah politik issue je(dah tentu ler pembangkang) yang mana terikut-ikut ketua mereka yang mmbenci tun sbb pecat dia dulu...

tidak ramai tahu bahawa keturunan Tun berasal dari Padang Mat Sirat , Pulau Langkawi. Makam Wan Hanafi selalu juga d lawati beliau
Suatu masa dahulu saya pernah bersembang dgn Tun d pejabat menara berkembar. 30 minit kami bersembang fasal keturunan.....

Kenapa la Mahathir tak jadik PM sampai sekarang.

Kenapa la di bagi beban hasil ciptaan dia ke atas Najib dan Pak Lah

PKR wujud pun disebabkan oleh Mahathir..PAS benci UMNO pun sebab Mahathir

Mahathir nangis pasal PPSMI dihapuskan...hasilnya wujud orang mcm A Samad Said....madey madey...deyyyyy

org2 yg benci tun pasla mak pak dia kena bunuh tu aku rasa kita tak patut halang mereka
-sama dgn adik (abang?) dia yg dibunuh pemerintah dulu dgn layu golf, sapa2 di sini kalau adik atau abng kita kenapukul smpai mata mestila rasa marah yg amat, kecuali kau tu perangai mcm buddha, sabar

Zaman tun ni semua benda di swastakan...

Tapi perkhidmatan tetap tak bagus sebab Syarikat yang diswastakan tu syarikat Monopoly..JBA selangor pun diswastakan masa zaman Mahathir ni la...ingat lagi Sami Vellu kata sultan tak bagi serahkan pengurusan air ke kerajaan persekutuan...pastu sultan marah suruh Sami Vellu sembah Raja Selangor...padahal Sultan memang dah sign penyerahan pengurusan air (mungkin atas desakan Ameno-Bn yg memerintah Selangor time tu)...

Kalau nak ikutkan memang pengurusan air tanah sumber galian, dan hutan bawah kuasa Kerajaan Negeri

Tapi Sultan2 Melayu terpaksa ikut cakap Kerajaan Persekutuan dan terpaksa sign surat macam zaman British dulu2...sbb Sultan2 Melayu ramai Pondan...tak tahu hak rakyat...hak asasi kehidupan manusia yg memerlukan air udara, dan makanan

Apa etah yg korang bangga ngan tun ngek ni

Follow Us
nobito posted on 28-7-2012 06:18 PM
Zaman tun ni semua benda di swastakan...

Tapi perkhidmatan tetap tak bagus sebab Syarikat yang di ...

if kamu x bangga dgn Tun,kamu bangga dgn sape?Mat Sabu yg bawa bini orang ke bilik hotel Perdana?

or Lim Kit Siang yg kata sultan2 patut dihapuskan sebab perabih wang negara?

hak manusia utk tidak menyukai atau menyukai seseorang, tak boleh paksa2, sedangkan rasulullah pun ada manusia benci

nak benci org,lihat diri sendiri....Tun berjasa majukan negara...korang sibuk berporum maki sana sini.................

habuk pun tarak!

Last edited by nobito on 29-7-2012 01:06 PM \n\n
GuaAnakMelaka posted on 28-7-2012 11:41 PM
nak benci org,lihat diri sendiri....Tun berjasa majukan negara...korang sibuk berporum maki sana sin ...

Aku cakap bukan benda yang salah...memang zaman Madey banyak menswastakan benda yang tak perlu, sehingga wujud Syarikat Monopoly yg tak da pesaing...

Akibatnya kualiti perkhidmatan tetap sama dengan kualiti semasa bawah pentadbiran kerajaan...malah keuntungannya hasil perniagaan monopolinya dinikmati oleh CEO2 yg gaji ribu riban

Adil ke untuk rakyat?

Lagi satu kehulu kehilir dengan kereta  nasional....bangga sangat nasional2...bila dah pencen baru nak sebuk dengan sekolah2 jenis kebangsaan...kenapa tak sebuk2 time Madey jadik Menteri Pelajaran dulu? Dasar tua nyanyuk..haha

nobito posted on 29-7-2012 01:01 PM
Last edited by nobito on 29-7-2012 01:06 PM \n\n
Aku cakap bukan benda yang salah...memang zaman M ...

kalau kamu ni Melayu,mmg memalukan.Cina yg bukan Melayu berak x cebok pun suka Tun....

aku tanya ,apa jasa kamu pada negara?

habuk pun xda...jadi lebih baik kamu diam dr menyalak xda faedah....

Jika kamu ni briliant terlampau,masuk politik dan jadi PM.Aku nak tengok apa kamu boleh buat....

GuaAnakMelaka posted on 29-7-2012 01:24 PM
kalau kamu ni Melayu,mmg memalukan.Cina yg bukan Melayu berak x cebok pun suka Tun....

aku tany ...

Aku kutuk ke?

Aku cakap benda yang betul.....kalau salah betulkan la...jangan menghujat n suruh orang jadik PM lak (typical Malay porumer).. Madey je yg layak jadik PM...paling lama memerintah kan...bila dah pencen banyak pulak mulut Madey neh...itu tak kena..ni tak kena...bukan ke dia PM paling lama..takkan nak salahkan hasil pemerintahan sendiri

Kalau aku jadik Madey dah lama aku pegi oberses makan angin...buat apa nak sebuk dengan Pak Lah ngan Najib..ke masih gila kuasa si Deyyy ni

nobito posted on 29-7-2012 01:40 PM
Aku kutuk ke?

Aku cakap benda yang betul.....kalau salah betulkan la...jangan menghujat ...

Kamu x kutuk pun....adalah lbh baik kamu kutuk ibu bapa kamu...sbb x pandai didik kamu....

kecik2 x nak mampos,bila besar kutuk Tun...kalu kecik2 dah mampos,sudah pasti dapat SYurga...

macam la kamu tu pandai sangat...

Adakah kamu ni Melayu?

GuaAnakMelaka posted on 29-7-2012 04:16 PM
Kamu x kutuk pun....adalah lbh baik kamu kutuk ibu bapa kamu...sbb x pandai didik kamu....

keci ...

dah la tak da hujah nak menafikan statement aku...main-main mak bapa lak...

Mak bapak ko mesti tak ajar pakai otak utk berpikir biar jangan jadi pencacai kan...camni ke nak menuju Wawasan 2020...tak boleh kritik langsung pemimpin dia..pasai tu la jadi kuku besi, mahafiraun Last edited by nobito on 30-7-2012 08:08 PM \n\n

nobito posted on 30-7-2012 08:07 PM
dah la tak da hujah nak menafikan statement aku...main-main mak bapa lak...

Mak bapak ko mesti  ...

ni thread tokoh...bukan thread kutuk pemimpin..pi la thread politik tempatan tu.....

bangkai betul....x taw bersyukur.....

GuaAnakMelaka posted on 30-7-2012 08:25 PM
ni thread tokoh...bukan thread kutuk pemimpin..pi la thread politik tempatan tu.....

bangkai be ...

Madey ni ahli politik lagi ke

Bukan ke dah boleh letak dalam muzium

Ke masih fefeeling PM Malaysia...al maklum lah...tahun 2020 adalah Wawasannya

honestly speaking, mamak madey ni nampak membawa pembangunan kpd malaysia, akan tetapi, malangnya dia mempunyai agenda sendiri dgn rasuah yg telah dirancang terlebih dahulu...dan kesannya, budaya rasuah (kroni) dan sistem negara telah dirosakkan oleh mamak madey ni...dan kesannya telah mulai dirasai oleh seluruh malaysian buat utk jangka masa panjang.

lebih teruk lagi dgn penduduk sabah, dimana mamak madey ni import pinoy + indon semata2 utk mengukuhkan kuasa BN, akan tetapi perbuatan dia telah menjahanamkan social ekonomi sabah buat selama2nya.

mamak madey in long run bukan saja tak berjasa, akan tetapi membinasakan malaysia. Hanya org bodoh yg suka dia

cmf_herrhughie posted on 31-7-2012 07:12 AM
honestly speaking, mamak madey ni nampak membawa pembangunan kpd malaysia, akan tetapi, malangnya di ...

So... ko nak banding madey dgn yg ni ?????

GuaAnakMelaka posted on 30-7-2012 08:25 PM

bangkai be ...

rilex arr bro..kalau dilayan diorang yg kutuk tun ni, kurus pose dibuatnya

ainiz81 posted on 1-8-2012 09:42 AM
rilex arr bro..kalau dilayan diorang yg kutuk tun ni, kurus pose dibuatnya

tang kutuk tun kononnya kurus puasanya . tang kutuk yang lain gemok puasa agaknya ya. =]