CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mysara

Tun Dr Mahathir Mohamad : Tokoh dan Pemimpin Malaysia

ainiz81 posted on 1-8-2012 09:42 AM
rilex arr bro..kalau dilayan diorang yg kutuk tun ni, kurus pose dibuatnya

rileks larr nie...

agak2 depa yg sesuai jadi PM...sibuk layan porum je,bila nak boleh jadi PM...

fiq posted on 1-8-2012 12:34 PM
tang kutuk tun kononnya kurus puasanya . tang kutuk yang lain gemok puasa agaknya ya. =]

sekurang2nya tak kutuk org yg bjasa pd negara

GuaAnakMelaka posted on 1-8-2012 01:38 PM
rileks larr nie...

agak2 depa yg sesuai jadi PM...sibuk layan porum je,bila nak boleh jadi PM.. ...

ramainya yg tak kenang jasa tun dlm porum ni

ainiz81 posted on 1-8-2012 02:31 PM
ramainya yg tak kenang jasa tun dlm porum ni

kalu yg kutuk Tun tergolong dr mat rempit dan bohsia terlampau,mungkin mereka mmg klasifikasi "sampah".

namun amat hairan mrk yg belajar Uitm di mana diasaskan dan dimajukan Tun pun ada..............

Hairan yea..Tun,bangsa Melayu berusaha memajukan negara tercinta boleh dibenci bangsa Melayu sendiri....

GuaAnakMelaka posted on 1-8-2012 03:06 PM
kalu yg kutuk Tun tergolong dr mat rempit dan bohsia terlampau,mungkin mereka mmg klasifikasi "sam ...

sama lah ngn golongan yg mbantah habis idea tun, pmbinaan putrajaya tapi skrg golongan tu le yg tergile2 nak menang kusi pilihanraya sini nnti

ainiz81 posted on 1-8-2012 02:31 PM
sekurang2nya tak kutuk org yg bjasa pd negara

kononnya jasanya saja dikira jasa?

Follow Us
ainiz81 posted on 1-8-2012 03:09 PM
sama lah ngn golongan yg mbantah habis idea tun, pmbinaan putrajaya tapi skrg golongan tu le yg te ...

hahaha..yg nak lelong Putra Jaya pun dah masuk kubuq....

Tun amat berjasa kpd kita semua...

bukan agongkan Tun,namun hargai beliau sebagai pemimpin yang banyak berjasa...

Bak kata penyapu sampah "Kalu kita tidak mampu mengucapkan terima kasih kepada tukang sapu,usah ditutup hidung menunjukkan kotor dan jijiknya tukang sapu..."

GuaAnakMelaka posted on 1-8-2012 03:15 PM
hahaha..yg nak lelong Putra Jaya pun dah masuk kubuq....

Tun amat berjasa kpd kita semua...

yg benci dia ni lebih kpd kepartian

HANYA orang lembap sahaja yang menjajakan nama Dr. Mahathir Mohamad sebagai diktator.

Saya pernah bekerja di bawah pentadbiran Dr. Mahathir secara tidak langsung sebagai Ketua Pengarah Imigresen, Setiausaha Kerajaan Negeri Perak dan secara langsung sebagai Ketua Pengarah Unit Penyelarasan Perlaksanaan di Jabatan Perdana Menteri.

Memang benar beliau terlalu ketat menetapkan sasaran kerja pegawai dan menteri Kabinet. Semasa di Bahagian Pencen, saya pernah menerima arahan daripadanya untuk menyediakan kertas Kabinet pada pukul 4.30 petang dan perlu disiapkan malam itu juga untuk mesyuarat Kabinet pada keesokan harinya.

Alhamdulillah, Allah bukakan minda saya untuk menyiapkan kerja yang diberi, tanpa bantuan setiausaha kerana ketika arahan diterima melalui telefon, beliau telah pulang.

Saya bersyukur kepada Allah dan berterima kasih kepada Dr. Mahathir kerana diberi peluang melakukan ujian seperti itu semasa saya bekerja sebagai Timbalan Pengarah Bahagian Pencen lagi.

Semasa saya bekerja di Unit Penyelarasan dan Pelaksanaan di bawah Dr. Mahathir dan Anwar Ibrahim - iaitu sebagai Setiausaha Majlis Pembangunan Negara dan Setiausaha Kabinet mengenai Infrastruktur dan sebagai ahli dalam pelbagai mesyuarat penting lain, Dr. Mahathir sentiasa serius tetapi memberi peluang berbincang dengan bebas tanpa meninggikan suara.

Arahannya mudah difahami dan sasaran kerja yang ditetapkannya sentiasa mencabar minda dan kesabaran.

Kenapa begitu? Beliau pernah menyatakan bahawa 'minda seseorang itu kalau tidak dicabar atau tidak tahan diuji, tidak akan berkembang'.

Berlainan pula Datuk Seri Anwar Ibrahim. Dalam mesyuarat saya pernah menyaksikan beliau meninggikan suara menegur kesilapan seseorang termasuk Timbalan Menteri, ahli Exco Negeri Pulau Pinang dan Ketua Jabatan.

Alhamdulillah, saya tidak pernah menjadi sasarannya. Dalam hal memberi keputusan Dr. Mahathir sentiasa konsisten berpandukan dasar yang telah ditetapkan. Ini menyebabkan kerja kami di UPP menjadi 'mudah' walaupun tanggungjawabnya amat berat. Tetapi Anwar Ibrahim ada sekali sekala memberi kami kesulitan apabila keputusan dan arahannya bercampur baur dengan kepentingan politik.

Walaupun saya bukan ahli politik, tetapi pilihan saya antara kedua-duanya sebagai ketua yang berwibawa dan berjiwa besar adalah Dr. Mahathir.

Penulis adalah DATUK SYED ALWI SYED NORDIN dan disiarkan di Utusan Malaysia

Madey ni kalau nak, dia akan nak jugak...walau macam mana sekali pun.

Sebab tu Madey ni dikatakan sbg ditaktor/kuku besi..kuasa Raja2 Melayu dia ni la yg hapus..yang lantik Khir Toyo jadi MB Selangor, Madey la gak..nak resign pun ikut suka dia nak letak jawatan 24jam depan orang ramai tanpa segan silu...macam tak da ethic langsung

GuaAnakMelaka posted on 29-7-2012 01:24 PM
kalau kamu ni Melayu,mmg memalukan.Cina yg bukan Melayu berak x cebok pun suka Tun....

aku tany ...

apa sumbangan saya dan warga malaysia kepada neagra...??? sebagai pekerja dan sekarang sebagai peniaga sudah tentukan sumbangan saya pada negara melalui income tax setiap tahun, belum lagik dicampur dengan road tax kereta 2-3 biji, tax pegi makan, tax pada tol, tax mengisi minyak, tax beli kereta import, tax isap rokok, disamping sebagai rakyat malaysia membenarkan pemerintah mengaut hasil bumi negara untuk memacu negara makna kata setiap hari saya menderma sejumlah wang dalam kehidupan saya kepada negara untuk digunakan oleh pemerintah yg sebagai pemegang amanah dan pekerja kepada rakyat untuk membayar gaji para pekerja kerajaan, membina infrastuctur kepada rakyat dan membantu rakyat yg kesusahan...

selain itu sebagai peniaga, saya juga membantu negara kearah menjadi neagra maju dengan membuka peluang2 pekerjaan kepada anak2 muda dalam neagra mendapatkan pekerjaan di samping melatih mereka mendalami dalam bidang yg saya usahakan supaya akan datang dapat bersaing bersama-sama dalam perniagaan dan bangsa melayu menjadi monopoli semula dalam perniagaan yg saya lakukan ini setelah sekian lama dipegang oleh bangsa lain ..tak mengira fahaman politik mereka... semua itu atas usaha sendiri, tanpa mengharapkan birokrasi DEB, TEKUN yg jelas membantu golongan tertentu sahaja........

jgn kata sumbangan rakyat kepada negara kerana sumbangan rakyat tidak dikeluarkan dalam akhbar setiap hari, tidak mendapat headline dalam berita tv, tetapi tanyalah apa sumbangan para pemimpin kepada rakyat jelata...?? berapa kali sepanjang para pemimpin kawasan yg kita duduki dapat berjumpa ahli parlimen, adun yg kita mengundi mereka dahulu...??? jgn hanya nampak muka hanya di pilihanraya sahaja.....

nobito posted on 2-8-2012 10:19 PM
Madey ni kalau nak, dia akan nak jugak...walau macam mana sekali pun.

Sebab tu Madey ni dikatakan ...

ko tak bace yg atas tu ke?? "Hanye Orang yang lembap anggap Madey Diktator"

cepat2 ko mengaku yek

tun ni seorang yg punctual

totokreturn posted on 3-8-2012 01:15 AM
apa sumbangan saya dan warga malaysia kepada neagra...??? sebagai pekerja dan sekarang sebagai pen ...

ko bisnis ape ni?

totokreturn posted on 3-8-2012 01:15 AM
apa sumbangan saya dan warga malaysia kepada neagra...??? sebagai pekerja dan sekarang sebagai pen ...

UMNO dan BN dipimpin oleh Perompak2 wang rakyat, hapuskan UMNO BN..?

kalu depa prompak..nape x masuk jail????????????

thessailly posted on 3-8-2012 04:38 PM
ko bisnis ape ni?

ada laa....  tak kecik tak besor...

GuaAnakMelaka posted on 3-8-2012 05:41 PM
UMNO dan BN dipimpin oleh Perompak2 wang rakyat, hapuskan UMNO BN..?

kalu depa prom ...

sapa nak tangkap...?? AG yg tukang jaga undang2 negara pun makan rasuah buat banglo dia...

totokreturn posted on 3-8-2012 10:14 PM
sapa nak tangkap...?? AG yg tukang jaga undang2 negara pun makan rasuah buat banglo dia...

OIC.......

Suruhanjaya Pencegahan
Rasuah Malaysia
Blok D6, Kompleks D
Pusat Pentadbiran Kerajaan
Persekutuan
Peti Surat 6000
62007 Putrajaya, Malaysia

Tel:03 8886 7000
Faks:03 8888 9562
Emel:info@sprm.gov.my
SMS:019-6000696

GuaAnakMelaka posted on 4-8-2012 02:55 AM
OIC.......

[/td][/tr]

isa samad tuh berapa tahun kena penjara sebab merasuah masa pemilihan UMNO..??

totokreturn posted on 4-8-2012 02:59 AM
isa samad tuh berapa tahun kena penjara sebab merasuah masa pemilihan UMNO..??

Pengerusi Felda, Tan Sri Isa Samad berkata, rasuah bukanlah masalah besar di negara ini kerana ia berlaku di mana-mana negara di dunia.

“Rasuah di mana-mana, taklah teruk sangat. Kalau buruk dah hancur dah Malaysia ni,” kata Isa ketika memberikan ucapan di forum masa depan kepimpinan Melayu di PWTC lewat petang semalam.