CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: munna

100% SENORITA ~ starting 14 Feb ~ 8TV / Mon - Fri / 7AM

oops... terlebih lebih plaks gossip...

[ Last edited by ching_aori at 21-2-2006 09:17 PM ]

ching_aori.. aku tak tau buat summary sangat la.. aku try la ek.. kalu tak paham sorry..

erm.. starting dier ade sorang pompuan nie nak lahirkan anak.. dier dapat anak kembar.. dier ibu tumpang je tapi dier nak salah satu dari kembar tue.. so.. dier pun larikan sorang bdak(xiao feng)..

selepas brape tahun ntah fei yang nak sambut befday.. buat parti.. ajak bapak dier datang skali, tapi bapak dier ader hal penting kene gi jepun kalu tak silap.. fei yang pun merajuk tak nak sambut befday dier.. pangasuh dier, besfriend dier, ngan peter pan suh die sambut gak coz tetamu banyak yg da sampai.. orang IM plak keje sambilan kat parti tue.. fei yang mara2 kate dier nak bapak dier ade gak time parti tue.. time dier mara2 tue peter pan rakam gambar dier n bapak dier nampak luahan perasaan fei yang.. so bapak dier decide nak balik sambut befday fei yang..

time fei yang nak turun tangga nak sambut befday dier, dier macam tergelincir la.. wei xiang pun slmat kan dier.. ade la adegan mata bertentang mata siap peluk berpusing2 agi.. pastu fei yang panggil wei xiang spiderman.. n then dier gie tiup lilin pas abis jer tiup lilin kawan wei xiang terbuka tv.. kuar berita pasal helikopter bapak fei yang terhempas kot.. since then fei yang kene uruskan syarikat dengan pertolongan peter..

fei yang gi tilik nasib.. yg jadi tukang tilik tu wei xiang.. tp fei yang tak tau.. ade 3 kad.. tak ingat ader kad aper tapi ader satu kad tue wei xiang ckp yg fei yang akan berjumpa dengan lelaki idaman dier.. dalam fikiran fei yang terlintas si peter pan.. fei yang pun suke la.. dier pun gie la bergembira dengan peter.. malam tue peter rakam gambar fei yang konon nyer fei yang tue ade kat paris.. elok je pas dier rakam dier pengsan kan fei yang.. dier letak fei yang dalam kereta n lepaskan hand brake n kete tu jatuh gaung.. meletup..

penat la plak taip.. jap gie sambung balik ek.. ko paham tak ching_aori ape yg aku tulis tue??

[ Last edited by DaoMing_Si at 21-2-2006 09:58 PM ]

Rate

1

Originally posted by ching_aori at 21-2-2006 09:08 PM

myst_leen... asianfanatic.net kata apa tentang cerita ni?? tak berapa best ke??

Ching pula kurang minat sebab storyline dia... Storyline dia memang interesting, tapi tak tahu kenapa cam ku ...

ching , ramai yang ckp citer ni bestt ..tp bila dah lepas 30 episode ..diorang mula rasa citer ni draggy ..dan bila baca pendapat masing2..ramai yg lebih suka watak xiao feng(joe qiao en) dari watak fei yang (penny lin) ..saya pun rasa ..saya lebih suka kat watak xiao feng dalam citer ni ..tp tak taula kalau kat pertengahan2 nanti tukar fikiran laks ..pada saya jalan citer dia menarik gak ..sebab saya tak sabar nak tunggu macam mana peter pan boleh jatuh cinta dengan xiao feng nanti ..kalau ikutkan komen forumer kat asian fanatics ..diorang suka tgk macam mana peter pan yg jahat ni boleh berubah bila dia bebetul jatuh cinta kat xiao feng ..opsss..ni dikira spoiler ker?ehehe...tp rasanya kalau tgk awal2 pun kita dah dapat agak kan jalan citernyer akan jadi macam tu .. ooohh ...bila awak citer ttg penny lin in real life ni ..lagi la saya rasa macam lebih suka kat qiao en tu ..sebab suka sangat tgk dia dalam prince turns to frog tu ..tp dalam prince turn to frog tu dia kurus sangat kan ?dalam citer seniorita ni ..ade la isi gak sket.ehehe.

Reply #103 myst_leen's post

xiao feng tue cara dier berlakon mcm natural je.. terutama nyer part dier terkejut.. comel.. tak sabar nak tengok wei xiang tau sape fei yang sebena nyer..

Originally posted by DaoMing_Si at 21-2-2006 10:07 PM
xiao feng tue cara dier berlakon mcm natural je.. terutama nyer part dier terkejut.. comel.. tak sabar nak tengok wei xiang tau sape fei yang sebena nyer..

a'ahh..tuh la pasal ..lakonan dia natural ..lagi satu saya suka tgk kalau part dia menangis ..walau pun dia bawak watak macam budak manja ..tp ..sweet and cute. ehehe...rasanya macam lambat lagi ker wei xiang nak tau saper fei yang ..dah la citer ni 3 kali seminggu jerr..lahai ..bercinta la nak nunggu habis ...

Reply #105 myst_leen's post

huhu.. tak kot.. sbab ade part yg xiao feng peluk wei xiang pastu si wei xiang pi nengok fei yang lak.. xiao feng nie bawak watak dier memang menjadi la..

Follow Us
Originally posted by DaoMing_Si at 21-2-2006 09:52 PM
ching_aori.. aku tak tau buat summary sangat la.. aku try la ek.. kalu tak paham sorry..

erm.. starting dier ade sorang pompuan nie nak lahirkan anak.. dier dapat anak kembar.. dier ibu tumpang  ...

faham faham... thank you very much!!! sampai sini dah tahu dah jalan cerita tu cam mana... Fei Yang ubah rupa sebab tercedera dan Xiao Feng pun berpura pura jadi Fei Yang kan?? Tapi kenapa lak Xiao Feng peluk Wei Xiang dan nangis nangis semua kata dia akan ikut cakap Wei Xiang?? Kan dia baru je kenal Wei Xiang?? DaoMing_Si tolong ceritakan boleh...?? Thank you!!!

[ Last edited by ching_aori at 22-2-2006 12:15 PM ]

tapi limau paling kesian dengan Johson..

saya memang tak berapa suka Penny Lin ( bukan sebab gossip dia ) sebab lakonan dia tu balik balik cam sama je... wajah dia masa sedih atau marah atau tension, macam tak berapa beza lak...

Ching dulu pernah tengok preview dan screencap semua... Sebelum Wei Xiang tahu identiti sebenar Penny Lin ( Ching guna nama sebenar, nanti confius pula antara Fei Yang dan Xiao Feng ), dia dah pun jatuh hati kat dia... Wei Xiang selalu rasa perasaan dia cam tak betul bila bersama ngan Qiao En... Dia kan dah jatuh cinta kat Fei Yang masa first time jumpa... tapi dah couple plak dengan Qiao En, dia rasa cam lain sebab tu Fei Yang palsu... tapi bila ada bersama Penny Lin, dia rasa plak perasaan cinta tu, seolah olah Penny Lin tu Fei Yang ( memang pun )... Tu yang dia confuse... Kenapa lak dia boleh merasa perasaan cinta untuk Fei Yang bila ada ngan Penny Lin...

Tapi ni apa yang Ching teka je dari preview dan screencaps yang saya tengok dulu...

Reply #107 ching_aori's post

part tue sebab datuk xiao feng masuk spital.. perlukan 40 000.. dorang tak cukup duit.. so wei xiang gie kerja kat tempat boxing nie.. kat sini wei xiang tak bleh tumbuk orang dier hanye bole elak dari kene tumbuk je.. dier jadi tempat org melepaskan tension la.. kuar kat tv.. kebetulan tu xiao feng ngan fei yang tertengok.. nangis la dorang nie tengok wei xiang kene pukul teruk giler.. balik umah IM tue dorang nampak wei xiang kat kerusi ngah baring.. luka dier teruk la.. wei xiang (tak bukak mate) tanye machi da bagi duit tue ke blum.. tapi machi tak jawab.. skali biler dier bukak mate dier nampak xiao feng ngan fei yang kat blakang dier.. dier lari la.. xiao feng peluk dier tak bagi dier lari.. pastu kuar ar ayat yg dier akan ikut ckap wei xiang tue.. dier macam terharu + sedey la tengok wei xiang cam tue..

ni menjawab soalan ko tak ching_aori??

Reply #106 DaoMing_Si's post

dah tak sabar nak tunggu episode hari ni ..tp rasanya mesti plot dia lambat gak bergerak ..uhuks..dao ming si ..ko suka xiao feng ker fei yang dalam citer ni ?

Reply #109 ching_aori's post

rasanya betul la tu kuts tekaan ching ...a'ahh..penny lin ni ...tak ckp facial expression ..kira kalau dia nangis tu ..kita tak boleh nak rasa sebak jugak ..ching ..nanti jangan lupa tgk episode hari ni .. ;)

adusss..makin lama makin suka tgk watak xiao feng ni laa..cute sangatttt...eiiii ..cuak dah peter pan ..tp naseb baik laa xiao feng ni kata kononnya2 dia dah hilang ingatan sebab tu watak dia berubah ..alaa..nak kena tunggu minggu depan laks laaa...ermsss..saper tau vcd citer ni ade jual kat kedai tak yg ade subtitle ?

Originally posted by DaoMing_Si at 22-2-2006 01:52 PM
part tue sebab datuk xiao feng masuk spital.. perlukan 40 000.. dorang tak cukup duit.. so wei xiang gie kerja kat tempat boxing nie.. kat sini wei xiang tak bleh tumbuk orang dier hanye bole elak  ...

err... kira jawab gak ar... tapi confius sikit... datuk xiao feng masuk hospital?? datuk qiao en ke datuk penny lin sebab penny lin sekarang namanya xiao feng kan?? masa tu qiao en dah jadi fei yang belum??

Reply #114 ching_aori's post

datuk qiao en.. dier blum jadi fei yang agie.. lepas peristiwa tue baru dier jadi fei yang..

Reply #111 myst_leen's post

aku suker xiao feng yang ori nyer.. dier tue pandai berlakon la.. waktu bawak watak fei yang memang aku nyampah giler.. macam anak terlebih manja lak.. skang nie suker plak ngan watak xiao feng.. comey jer..

Reply #112 myst_leen's post

penny nangis mcam air mata nak tak nak je kuar.. kalu banyak air mata, laju je kuar.. kalu tak seksa nak kuar..

tapi kalau si qiao en tue.. banyak tul stok air mata dier..

pernah tengok cerita ni kat astro shuang xing 2 thn lepas

Dlm cerita ni penny berlakon jadi org kuat semangat
selepas byk kecelakaan yg berlaku pada dia
tu sbbnya nangis ala2 jer kot
mungkin sbb nak tunjukkan dia cekal

Originally posted by ching_aori at 21-2-2006 09:08 PM

myst_leen... asianfanatic.net kata apa tentang cerita ni?? tak berapa best ke??

Ching pula kurang minat sebab storyline dia... Storyline dia memang interesting, tapi tak tahu kenapa cam ku ...

penny lin bercinta dgn ambrose hsu from at the dolphin bay

Originally posted by DaoMing_Si at 22-2-2006 07:29 PM
datuk qiao en.. dier blum jadi fei yang agie.. lepas peristiwa tue baru dier jadi fei yang..

sikit kekeliruan:stp: nak tanya gi...

Wei Xiang masa tu ingat Qiao En ialah Fei Yang ye...??? sebab tu dia beria ria nak tolong Qiao En :hmm:??? takkan Wei Xiang tak tau Fei Yang tu anak orang kaya?? Dia tak berasa pelik ke datuk anak orang kaya takde wang masuk hospital??

Satu gi... masa Qiao En kata dia akan ikut cakap Wei Xiang... dia gelarkan diri sebagai Fei yang kan?? Qiao En dengar cakap Wei Xiang dan Wei Ciang pergi boxing, apakah kaitannya??:hmm:

[ Last edited by ching_aori at 23-2-2006 12:06 AM ]