CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 226676|Reply: 2582

Merged: All about BALI (gabanzack/shahgti/ranggii)

Close [Copy link]
gabanzack This user has been deleted
akhirnya setelah banyak kali tangguh utk pi vacation, kami decide utk pegi ke Bali pada pertengahan September depan. terpaksa cekalkan hati utk tinggalkan anak2 kami di kampung selama 4 hari 5 malam.

kami naik AirAsia (lebih kurang RM700 sorang + airport tax di Indon) dan book bilik kat hotel Balisani Padma kat Jalan Legian (USD20 per night + breakfast). Not sure ni dah kira murah ke apa sbb September tu dikira musim off-peak. Ada website yg kata Balisani Padma ni hotel 2 star, ada pulak kata 3 star....hmm... lantak le janji ok.

Kami pegi ni tak pakai travel pakej... so cadang nak main redah aje. RIsau jugak takut2 kena tipu or terbuang masa kat tempat yg tak sepatutnya dilawati. So any suggestion camne nak rancang pengembaraan kami?

Selain baca2 pengalaman korang kat sini (thanks guys!) aku cuba2 la surf macam2 website psl Bali ni. Cuma kalau ada advice2 drpd orang Malaysia sendiri adalah lebih baik.

[ Last edited by shahgti at 3-4-2006 12:09 AM ]

Rate

1

BuDAk^_^CuTE This user has been deleted
erm..kat sane ati2 skit kalo bab mkn..
takut x halal..
sbb penduduk kt sane kebanyakannyer beragama hindu..
erm..kalo nak gi melawat,cute cadangkan gi kintamani[tempat gunung berapi]..lawa giler kat situ..
erm..jgn lupe pi tanah lot..
kalo nak shopping..pi ubud kalo x silap..situ murah..

Originally posted by gabanzack at 2005-8-8 06:22 PM:
akhirnya setelah banyak kali tangguh utk pi vacation, kami decide utk pegi ke Bali pada pertengahan September depan. terpaksa cekalkan hati utk tinggalkan anak2 kami di kampung selama 4 hari 5 mala ...

rm700 sorang tak mahal ke utk airasia? tak boleh dapat murah lagik?

Originally posted by archilless at 9-8-2005 07:20 PM:

rm700 sorang tak mahal ke utk airasia? tak boleh dapat murah lagik?

Total for 2 guests:

Fare price  = RM439.96
Taxes = RM266.00
TOTAL = RM705.96

yg ni tak termasuk airport tax bila nak bertolak balik dari Bali lebih kurang RM38 sorang.... kira dekat2 RM800 jugak kan...

Kalau naik MAS... lagi mahal gila babas! 2 orang paling murah pun dlm RM1500 up to RM2300++....

aku cari jugak mana yg kata pi Bali RM79.99 tu... tapi tak jumpa pun kat website AirAsia.... sampai aku cuba letak tarikh June 2006 pun takde pun harga yg murah tu.... gimik aje lebih kot?

opsss.... ehehe... baru perasan... RM700 bukan untuk sorang....but for 2 persons.... patut la ko kata mahal, arch...

Originally posted by BuDAk^_^CuTE at 9-8-2005 07:04 PM:
erm..kat sane ati2 skit kalo bab mkn..
takut x halal..
sbb penduduk kt sane kebanyakannyer beragama hindu..
erm..kalo nak gi melawat,cute cadangkan gi kintamani[tempat gunung berapi]..lawa giler ...

biasa restoran dorang ada tak tulis tanda halal? dan lagi, agak2 kalau tanya orang2 kat situ mana tempat makan halal dorang akan jawab dengan jujur tak?

Follow Us
PeNinGLaLaT This user has been deleted
Berhati-hati lah bila bab2 makan tu....

Look out and ask around. Takut kalau2 makan nasi campur tu nanti awak "ter"order babi masak lemak cili api ke, atau babi masak kicap atau sambal tumis babi ke.... :lol

Just be careful abt what you eat and where too... selamat jalan and enjoy yourself. Otherwise, Bali is a nice place.

Originally posted by PeNinGLaLaT at 9-8-2005 09:16 PM:
Berhati-hati lah bila bab2 makan tu....

Look out and ask around. Takut kalau2 makan nasi campur tu nanti awak "ter"order babi masak lemak cili api ke, atau babi masak ki ...

uweekkk.... loyanya tekak aku baca..... :puke:....hehhee.... macam ni alamatnya memang terpaksa stokkan lobak goreng masin banyak2 la.... ngan serunding lagik....   maggie sekartun....heheh

drpd apa yg aku surf, sebenarnya banyak jugak restoran bertaraf halal kat Bali tu....  tinggal lagi entah dekat ke tidak dengan tempat2 yg bakal aku redah nanti....

one more thing, bagus ke idea sewa motor untuk kita drive sendiri keliling pulau tu? Takde masalah ngan polis or penyamun ke?

aritu gi sana, carik tempat masakan padang, byk gakla... sbb mostly org padang Muslim.
n kfc n mcdonald ada cop halal.
tp bile makan kat hotel(breakfast)...itu kene hati2... aku aritu sapan makan roti jek selama 5 hati berturut2... sbb hotel dah bg breakfast sekali, rugi lak tak amik. ada gak nasi goreng n mee goreng, tapi was2 nak makan... tak konfiden sgt.
selain kintamani n tanah lot, cadangan pegi bedugul. tempat tu pon cantik.
n org kata kalo nak shopping, gi sukawati.

babymama This user has been deleted
Kat Bali tu, orang pakai kopiah tapi jual babi panggang.
So kena be careful takut nanti terkena.
Kalau nak self drive, takut tak sampai coz tanda jalan tak banyak.
Lagipun kereta kat sana simpang siur

gaban, naik teksi pun boleh, quite reliable.. pakai meter.. dulu I pegi pakai tour package tapi kitaorg boring sebab tempat tourist attraction yg dia bawak tu price mahal2 je, so kitaorg fed up tawakkal je naik teksi mintak dia hantar pegi tempat ada jual byk brg like kraftangan & souvenirs & driver tu bawak kitaorg pegi 1 tempat cam central market kat tgh2 town Denpasar.. kat situ memang murah la compare to tempat2 yg kitaorg pegi tu.. nasib baik tak beli apa sgt before that.. and kitaorg janji ngan driver tu 2 jam lagi dtg ambik kitaorg.. senang buat arrangement camtu..

dulu I duduk kat area Kuta, hotel nama Kuta Paradiso.. tak berapa jauh dr Hard Rock Hotel.. diaorg kata food kat hotel I duduk ni halal tapi I was2 nak makan ayam or daging.. makan ikan, seafood & telur je.. kalau lapar in between meals tu (most of the meals included in package) kitaorg makan indomie je.. beli kat supermarket not far fr the hotel..

babymama This user has been deleted
KFC kat sana ada siap ada nasi lagi.
Dulu tinggal kat Mercure Hotel. Walaupun 3 bintang
tapi sebelah Hotel Hard Rock Bali.
Swimming pool dia sangat cantik. Atas 4th Floor and kalau tengok sunset...
Masya Allah...sangat sangat cantik

tq semua atas maklumat dan nasihat yg diberi...... :hug:

aku pun rasa betul jugak, drpd drive sendiri dgn keadaan tak kenal tempat orang... lebih baik ambik teksi. Maybe mahal sikit tapi lebih selamat dan tak sesat. Lagi pun takut la kalau kena hijack tengah2 jalan.... :

sayang jugak ye.. pegi jalan2 pastu terpaksa memilih2 sgt dgn makanan.... sampai ke tahap makan mee segera pulak tu... but i guess kat mana2 di tempat non-muslim pun sama, bahkan mungkin lagi teruk, kan?

hmmm... tak sabar rasanya nak ke sana.... tinggal lebih kurang 1 bulan aje lagi....

beberapa soalan lagi:

1. Laut kat sana best ke mandi manda? Lawa sgt ke compare to pantai barat Malaysia?

2. Korang rasa tak massage service kat sana? Best ke? Murah ke?

3. Sweater nak kena bawak ke? Ke bawak baju sikit je, pastu beli je baju2 kat sana?

hmmm... tu je la kot... sori la byk sgt bertanya... nanti kang aku balik Bali aku la pulak tolong org lain....hehehe :cak:

Originally posted by gabanzack at 9-8-2005 08:53 PM:

biasa restoran dorang ada tak tulis tanda halal? dan lagi, agak2 kalau tanya orang2 kat situ mana tempat makan halal dorang akan jawab dengan jujur tak?

tu xprasan lak..
tp ade skali mkn kat natrabu minang..
sorg pekerja kat situ pakai tudung..

Originally posted by gabanzack at 11-8-2005 09:42 PM:
tq semua atas maklumat dan nasihat yg diberi...... :hug:

aku pun rasa betul jugak, drpd drive sendiri dgn keadaan tak kenal tempat orang... lebih baik ambik teksi. Maybe mahal sikit tapi lebih s ...

pasal laut tu..kebanyakan nyer org putih jer pegi sbb diorg pi surfing..
pasal massage..no comment
pasal sweater..rasenyer xpayah kot..
kat sane panas gilerrrr!!!

mandi laut... tak sesuai sgt sbb ombak sana kuat...sesuai utk org suka surfing je. pada aku pantai dia biasa aje...cantik lg kat mesia.. kecuali pemandangan kat tanah lot...mmg cantik(tp takleh mndi la). n maybe ada tmpat2 secluded yg cntik yg aku tak tau. tp mostly pantai yg ramai org dah tak cantik n mcm kotor sket.

massage n spa... tngok tmpat, ada murah, ada mahal. dh rasa gak, tp terpegi tmpat mahal. tp tak sure perbezaan massage tmpat lain.

sweater...bawak kalo nak pegi kintamani & bedugul. situ kawasan sejuk ala2 genting n cameron highland...

masa gi ikut tourist guide tu, mintak dia bwk tmpat makan halal, dia bawak gi tmpat masakan padang...
nampak ada hiasan dinding ayat suci Al-Quran n ada lak tabung derma utk madrasah....so mmg konfiden la halal.
n bwk mee segera dlm cup plg senang n praktikal... mee segera tu pnting gak time2 malas nak kuar carik tmpat makan... or tgh2 malam ttiba lapar ke... n cuma kene hati2 la sarapan kat hotel tu. mmg tak terjamin sgt.

kalo org tua yg jual makanan tepi jalan pakai songkok tu mmg tak semestinya Muslim. tak berani la makan tmpat cmtu.

[ Last edited by sayangidaku on 12-8-2005 at 03:09 AM ]

lg satu kan gaban, ramai 'anak-anak' peminta sedekah... kalau ko bagi sorang, alamatnya beratus datang... & jgn pakai pakaian yg menunjukkan kau ni org kaya / berada.. pakai santai habis..

kalau kau beli barang, tawar habis-habisan.. set dlm otak, wlw dah murah compared dgn duit kita, harganya masih lagi blh ditawar...

jgn nak makan sebarangan... baik mkn mcD / KFC jer.. confirm halal...

and jangan lupa menikmati SPA... ini mmg heaven paradise laaa... kau jgn pegi yg hotel punyer.. mahal.. kau pegi kat luar.. cari yg nyaman2 gitu... mmg murah compared dgn duit kita... mcm2 pakej SPA ada.. yg tak ada kat m'sia pun ada..

jgn lepaskan peluang keberlianan ini... SPA! SPA!.....

Originally posted by gabanzack at 8-8-2005 06:22 PM
akhirnya setelah banyak kali tangguh utk pi vacation, kami decide utk pegi ke Bali pada pertengahan September depan. terpaksa cekalkan hati utk tinggalkan anak2 kami di kampung selama 4 hari 5 mala ...

Saya pegi Bali seblm kes bom tu... kini Bali lps kena Bom mungkin ada sedikit perubahan... Pegi ke Bali merupakan firt trip saya ke over sea... masa sampai kat airport dia... terkezot gak... hampir 95% mat saleh... bila masuk ke bandar depa pun  penduduk tempatan tak ramai... ramai lagi pelancung... tapi yang mengejutkan lagi keadaan kat sini pada masa tu betul2 memalukan... tak masuk akal betul...  saya tak biasa dgn pemandangan2 macam tu... rasa bersyukur sebab Malaysia tak macam tu... minta di jauhkan... takut nanti kena bom macam kat situ....  Dulu makan susah... sekarang dengarnya dah ramai yang muslim.. dengarnya makanan halal dah tak susah nak cari lagi....  Barangnya nak kata murah, dah tak murah sanggat.. kena pandai2 minta tawar.  Barangan buatan tangannya memang halus dan berbalui walaupun telah agak naik harganya.  Pemandangan kat sana memang best.  Bali ada style tersendiri dan susah nak lupa.   Reka bentuk seni binanya unik begitu jua seni hias tamannya... Budaya dan agama hindu lama mereka agak berbeza dan hanya blh dilihat di sini.   Tarian kacak adalah tarian semangat.... cuba le menontonnya... Kalau suka menyelam... kawan saya kata kos menyelam di Bali ni lebh murah dan pemandangan bawah lautnya lebih cantik dan menarik... So Selamat makan angin kat BAli...  Kalau tertengok yang tak patut tu... jgn lebih2 tau... Dosaaa.....;)

hotel balisani padma ni saya tak tau kat mana..dan jln legian ni pon panjang...dari legian sampai ke kuta,tp mengikut pd namanya tu mungkin kat jln padma,legian..kalau dari legian tu awak turun menghala ke kuta...nanti akan jumpa morning market kat blah kiri.my fav place ni...sebabnya kat hujung dlm market tu ada sederet org jual ikan,kat one of the stall tu lepas beli ikan dia blh bakarkan skali...murah pulaktu...4-5ringgit je duit kita...sedap...ikan kaler2 pon ada.
area legian ni ok skit...tak la kecoh macam kuta.nak mandi pon ok,tp tak lah menarik sangat.beach dia pon tak ramai org
spa kat bali mmang best dan murah esp in ubud..mandi lulur,bali massage n hair treatment dlm 2 1/2 jam..baru 45 ke 50 ringgit camtulah.