CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gabanzack

Merged: All about BALI (gabanzack/shahgti/ranggii)

Close [Copy link]
Originally posted by domok at 21-12-2005 12:51 PM

thanx berita 4 the info! rasa lega bila tau selamat kat sana... anw, dah booking pun.

bagi lah lg tips... klu boleh nak tau lah harga average brg2/pengangkutan kat sana supaya x tertipu.
se ...

1 day tour ko boleh tawar paling rendah 200K rupiah... t-shirt sebenarnya boleh tawar paling rendah 15K rupiah kalau shopping kat luar kuta... kalau kat kuta paling rendah aku dapat 20K rupiah

Originally posted by berita at 21-12-2005 10:27 AM
baru balik last sunday...

saranan:

pg la bali... insya-Allah selamat...

tips:

berhati2 dgn taksi disana... & tour guide... diorg suka mengepau penumpang... klu diorg story banyak2  ...

kalau sewa keta berapa sehari charge?

party-party gak kang tsunami seround lagi... hahahaha

shahgti...ko pi backpack kat bali 7 hari ko bawak beraper RM??? beraper budget selama 7hari tu??? aku mmg nak pi bulan 3 ni..pas abih last semester kat UiTM ni..nk pi backpack sorang2..yeehaaa..

Originally posted by Informer at 3-1-2006 03:46 PM
shahgti...ko pi backpack kat bali 7 hari ko bawak beraper RM??? beraper budget selama 7hari tu??? aku mmg nak pi bulan 3 ni..pas abih last semester kat UiTM ni..nk pi backpack sorang2..yeehaaa..

Aku punya budget ni per person, mana2 yg boleh share dgn buddy aku devide by two. anggaran budget ni base on aku punya survey & info dari kengkawan kat CARI, actual one nanti tunggu aku balik dari Bali ok... :

tambang air asia pergi balik termasuk airport tax = rm300
Airport pick up = FREE
hotel 7 malam = rm45x7 = rm315 (hotel tu charge per person)
Town Transport (anggaran rm8 sehari) = rm56  (bahagi dua with my buddy= rm28 )
Anggaran Makan minum (rm20x2<lunch,dinner>x8 hari)= rm320
Sourvenir= rm100
1 hari sewa keta dgn supir (utk travel Jimbaran Bay/Ubud/Kintamani) = rm134 (bahagi dua with my buddy= rm67)
Bali Spa at Kuta Spa, Jln Singosari   = rm40
Belanja Lain2= rm100
TOTAL = RM1270

Originally posted by shahgti at 3-1-2006 05:56 PM

Aku punya budget ni per person, mana2 yg boleh share dgn buddy aku devide by two. anggaran budget ni base on aku punya survey & info dari kengkawan kat CARI, actual one nanti tunggu ak ...

sorry mencelah...
i advise u to bring along your credit card...kalau ader...
bukan apa...takut tak cukup budget...lebih

Follow Us
Thanks ShahGTI....murah tu...aku tak sabar nak pi dah ni...ape ape nanti..bile ko dah balik dari bali..ko bukak tread baru n wat list costing trip ko tu k...satu info yg bagus untuk backpackers2 cam aku ni...org melayu panggil..budget concious traveller..huhu

Originally posted by Informer at 4-1-2006 08:37 AM
Thanks ShahGTI....murah tu...aku tak sabar nak pi dah ni...ape ape nanti..bile ko dah balik dari bali..ko bukak tread baru n wat list costing trip ko tu k...satu info yg bagus untuk backpackers2 ca ...

disebabkan ko pun gila backpack, kalu ko dah kerja nanti, simpan duit sket ko pergi backback ke Europe. aku gerenti akan jadi sweet memori seumur hidup ko. ramai kengkawan kat CARI boleh bantu.

tapi mulakan dgn yg dekat2 dulu mcm Bali. get confidence first. esok aku kena catch flight to Bali. kali ni backpack aku cukup ringan. aku bawak backpack size back 40 liter sj this time. tu pun tak sampai separuh digunakan. makanan tak bawak. baju bawak 2 helai jer. jeans yg dipakai tu je la. barang lain2 tu yg basic sj.

kali ni sengaja bawak duit ngam2 to avoid terbeli mcm2 sourvernir yg tak berpekdah. bagi aku sourvenir paling penting ialah photo. take nothing but photo, leave nothing but footprint. semangat ni cukup  berkobar2 tiap kali nak gi backpack.

gabanzack This user has been deleted
ko gi sana berdua ke Shah? kalau reti bawak moto aku highly recommend ko drive moto je. Sewa cukup murah, ko leh tekan sampai Rp30,000. Bensen (petrol) baru naik harga but stil masih berbaloi sebab baper sangat la moto pakai minyak. Lagi pun kalau sewa kereta ko akan tensen gila dgn trafik kat sana terutama kawasan pekan spt Kuta, Legian, Denpasar dll.... Dari segi lesen memang le kena ada internasional license, tapi dorang kat lesen Mesia polis sana respek. So pengalaman aku 3 hari bawak motor kat sana sekali pun tak kena tahan cuma ada sekali je yg aku patah balik sbb nak avoid satu road block yg dok tahan motor. Malas nak cari penyakit. Tapi kalau kena saman pun baru dlm RM30 duit kita.

lupa nak cakap, sewa moto kat sana dorang tak provide insuran. So anything hapen tanggung sendiri. Tapi insyaAllah selamat walaupun cara pemanduan dorang kat sana macam reckless sikit dan sembrono. Ada ke patut org yg tgh laju kat jalan lurus kena stop utk bagi laluan kat org yg kuar simpang? Dan dorang ni really make use hon to the maximum... Sikit2 hon... Berselisih biasa pun hon. Kadang2 tgk macam dorang ni paranoid semacam...hehe... Yg menakjubkan, cuma sekali je aku tengok kejadian eksiden. Itu pun dlm perjalanan balik ke Airport baru la jumpa sekali.

Pasal keselamatan motor, mula2 aku phobia gak takut kang hilang motor jenuh aku nak ganti balik. So parking kat tempat2 terbuka. Helmet tu tiap kali parking sama ada aku kendong atau aku ikat bawah seat. Mula2 heran2 jugak tgk apsal org lain main sangkut je helmet kat side mirror. Bila dah lama baru la aku dpt rasakan kebenaran kata2 bapak aku yg biasa round satu Indon...banyak2 bangsa kat Indon, penduduk Bali antara yg terbaik walaupun beragama Hindu. Dorang ni jujur dan tak kacau orang. Sebab tu masa sewa motor, tuan motor kata jgn risau la, sepanjang hidup dia takde lagi jumpa motor kena curi kat Bali. Maybe dia exaggerate lebih kot, tapi itu lah secara umumnya. Bali tempat yg sangat selamat.

take nothing but photo, leave nothing but footprint

aku ada baca signboard tu kat taman negara..huhu....tu le.. aku mmg nak start area dekat2 dulu..bali,koh samui,medan..etc..bile dah stat keje nanti..mmg aku akan simpan duit for travelling..daripada aku belanje gadis2..pompuan mmg menyusahkan!!haha

aku tak minat europe la Shah..aku prefer tmpt more exotic..cam area asia tgh(mongolia,nepal,bhutan,china) or n amerika selatan....europe terlalu maju la...

Originally posted by Informer at 4-1-2006 10:14 AM
take nothing but photo, leave nothing but footprint

aku ada baca signboard tu kat taman negara..huhu....tu le.. aku mmg nak start area dekat2 dulu..bali,koh samui,medan..etc..bile dah stat kej ...

take the challenge, enjoy the environtment. yg ni pun motto aku gak masa aktif kelab kembara zaman kampus dulu. kalau ko tak minat europe yg maju ko better pegi la eastern europe, kos hidup mrk rendah & miskin mcm ukraine, bulgaria, bosnia, belarus.

Originally posted by gabanzack at 4-1-2006 10:12 AM
ko gi sana berdua ke Shah? kalau reti bawak moto aku highly recommend ko drive moto je. Sewa cukup murah, ko leh tekan sampai Rp30,000. Bensen (petrol) baru naik harga but stil masih berbaloi sebab ...

ok. nanti aku sewa superbike kat sana.

superbike trus...lesen malaysia kene ade bfull ke kalu kat medan?>??

Originally posted by Informer at 4-1-2006 10:41 AM
superbike trus...lesen malaysia kene ade bfull ke kalu kat medan?>??

aku melawak jer. aku ambik kapcai jer nanti.

ambik kapcai..then cari gadis local sorang wat kawan..then pi pusing2 bali naik moto sesama..sure tak sesat.die bleh jadik tour guide...hehe

lagi satu...jangan lupe shah..bile ko balik nanti..bukak satu tread baru n pos gambar2 ko bersama gadis2 bali ya...huhu

Bali memang best

aku sekarang ni kat bali. kat internet cafe. setengah jam kena caj 9000 rupiah. tadi dari pagi sampai lewat petang spent masa kat batu bulan, celuk, mas ( ubud), kintamani & sukawati (bali chowkit). sewa keta dgn supir for 250,000 rupiah. byk aku nak update. tapi memandangkan setengah jam so tak byk ler boleh aku update. nanti aku balik msia aku explain dgn panjang lebar semua tips & pengalaman kat Bali.

secara ringkasnya perbelanjaan aku as backpacker kat Bali ni spt di bawah (dlm rupiah. nak convert ke ringgit kena bahagi dgn 2500 as of hari ni) :

taxi airport to north Legian (border with seminyak)= 50,000

hotel Saphir Mabisa per room = 225,000

mc donald (fries & drink) = 10,200

taxi with supir (ke batu bulan, celuk, mas-Ubud, kintamani, pasar sukawati ) = 250,000

hard rock cafe entrance = 50,000 (with first drink pepsi)

malboro light (with hard rock cafe lighter souvenir) = 15,000

Barongan Dance ticket entrance = 50,000

kain batik beli kat pasar Sukawati = 23,000

key chain ukiran (hand made) ikan lomba2 = 2,500

T shirt Bali (beli kat pasar Sukawati) = 12,000

lukisan saiz A4 paper (pasar Sukawati) = 150,000

entrance utk masuk ke Kintamani = 11,000

buffet kat restaurant Kintamani with Mount Batur view = 50,000

Spa (kat Legian) = 105,000

makan nasi padang (kat Legian) = 16,700

==============================

yang lain2 nanti aku update lagi okay. chow cin chow...

Rate

1

Originally posted by shahgti at 6-1-2006 07:54 PM
aku sekarang ni kat bali. kat internet cafe. setengah jam kena caj 9000 rupiah. tadi dari pagi sampai lewat petang spent masa kat batu bulan, celuk, mas ( ubud), kintamani & sukawati (bali chow ...

good for ya' brO...

first day in bali eh ?
tu belanja untuk sehari ke  tuh ?
boleh kirim barang tak ?
benda kecik dan nipis jek...
sebab aku tak sempat nak kirim kat abang aku masa dia gik bandung tu ari...
harga benda yg aku nak kirim tu Rp 45,000 - 50,000 (RM 20 gitu)
nantik aku bayO balik...

[size=-2]Live mid-market rates as of 2006.01.06 17:28:20 UTC.  
45,000.00 IDR              = 17.6987 MYR
Indonesia Rupiahs            Malaysia Ringgits  

50,000.00 IDR              = 19.6652 MYR
Indonesia Rupiahs            Malaysia Ringgits  

1 IDR = 0.000393304 MYR   1 MYR = 2,542.57 IDR

thanks

[ Last edited by karengkang at 7-1-2006 01:28 AM ]

Rate

1

yes!!! shahgti is back!! ahh ni laa info2 yg amat precious n berguna sekali untuk backpackers2...tq shah..keep on posting sampai balik malaysia..ko mmg best laa..kim salam kat aweks bali!!huhu

enjoy your time Shah, wah mesti best bersandai bawah cuaca bali yang ada matahari!