CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eise

[MERGED]Medical Card/Insurance Kesihatan...... What U should know...

akupunye1 This user has been deleted
Originally posted by bluewave at 3-1-2007 10:28 AM
Hi, Saya ada terdengar tentang program insuran kesihatan ..
Saya rasa bagus program ni untuk bantu bayar bill hospital kalau sakit...Tapi saya confuse la nak pilih yang mana satu...Ada sesiapa y ...

yang MAA punye pon ok ape... x payah bayar setiap bulan, setiap 3 bulan cuma byr RM151 (umur 30an) je utk coverage RM50k - RM150k..

kalo sakit, masuk je hospital yang participate, pastu MAA akan uruskan byrn hospital tu...

kalo nk lbh lanjut, blh PM aku...

Memang semua insuran OK ... ia nyer disediakan atas dasar nak beri perlindungan ... Beza nyer kalau bayar rendah tu kurang ka komprehensif nyer ... then kalau Bayar lebih nyer memang berbaloilah. Satu lagi ianyer bergantung juga pada kekuatan kewangan syarikat pengendali Takaful/insuran tersebut. Mungkin semua dah tau bab claim Prudential atau Pru BSN takaful yg teratas.

Saya berkata begini kerana saya salah seorang ejen/wakil yang berkualiti dan dedikasi bagi Takaful Pru-BSN/Prudential.

~aku edit sikit bang brahim...personal ads is not allowed here~

[ Last edited by  blackmore at 1-5-2007 05:45 PM ]

saya pun...hehhehe

Tiap-tiap bulan ader orang masuk wad guna medical card. Syukor akhir nyer aku berjaya juga membantu bangsa ku mendapat rawatan di tempat yg lebih baik persekitaran nyer

one of client's bil medical covered for cancer:

[img][/img]

[img][/img]

Get MEDICALLY protected today!

Reply #145 jenglut's post

aku pun ambik prudential insurance... tapi kalo masuk wad ker haper, aku tak pernah claim... sebab kompeni aku ader kasik medical card... pastuh aku pun covered bawah kad insurance kompeni laki aku...

boleh buat double or triple claim tak?

Follow Us

Reply #146 kikilalat's post

Claim lebih dari satu medical kad. Boleh kalau amaunt yg di cover oleh satu medical kad tu tak cukup. Tapi kalau nak claim sebab nak untung memang menyalahi etika .
Eh, kalau di prudential claim tak semesti nyer prubatan sahaja, tapi claim tu termasuk elaum hospital. Let say kalau masuk wad guna coverage company , jadi anda tak perlu pakai medical card prudential tapi anda layak mendapat elaun harian maksimum RM 400 sehari walaupun 6 jam.

Originally posted by kikilalat at 7-6-2007 04:30 PM
aku pun ambik prudential insurance... tapi kalo masuk wad ker haper, aku tak pernah claim... sebab kompeni aku ader kasik medical card... pastuh aku pun covered bawah kad insurance kompeni laki a ...

yup..mcm ibm reply td, under medical bil..satu co. aje bole cover..melainkan, co insuran tu tak cover penuh..

eg. medical bil kita kene RM30 ribu, tapi co. insuran tempat kita bekerja hanya leh cover up to RM20K, so the rest baki RM10K bole la insuran lain cover kan..

Cuma manfaat lain eg. hospital elaun, manfaat penyakit kritikal, manfaat kematian..ko bole claim dgn sume co. insuran yg ko amik..

entah le teman ni ada 2 insuran takful dan satu lagi prudential , hari tuanak teman ada masalah telinga pi klinik pakar nasib baik insuran prudential cover rm2900 selamat duit teman  nak pi kerajaan takut prosess dia lambat sangat.

Reply #149 mata_bulat's post

Banyak nyer insuran anak mata bulat tu, berapa kesemuannyer

Originally posted by mata_bulat at 7-6-2007 10:41 PM
entah le teman ni ada 2 insuran takful dan satu lagi prudential , hari tuanak teman ada masalah telinga pi klinik pakar nasib baik insuran prudential cover rm2900 selamat duit teman  nak pi ker ...

Tahniah Mata_Bulat! Mudah2an di jauhi musibah

suhaila1974 This user has been deleted
Originally posted by eise at 13-6-2006 09:07 AM
SOALAN-SOALAN SELALU DITANYA UNTUK MEDICALIFE 206

Q:    Mengapa saya perlukan pelan ini?

A:    Kos hospital yang tinggi mungkin akan melenyapkan wang simpana anda yang berharga. Wang adalah ...

Saya ada bad experience dengan company ni. Kalau tak silap company ni keluarkan kad SIHAT MALAYSIA. Claim tak approve sedangkan bukan salah saya... Malas nak elaborate kat sini.

Baru hari ni saya join PRUDENTIAL TAKAFUL BSN. Ada kad hospital. Accident kecil pun boleh claim... Saya memang suka masuk insurans ni. Antara yang saya ada ialah TAKAFUL SIHAT, TAKAFUL RAWAT (Bank Islam), INVESTMENT LINK, dan yang baru saya masuk TAKAFUL WARISAN (Takaful Nasional-Maybank), dan Prudential Takaful BSN.

Campur-campur dengan takaful untuk anak-anak saya, lebih kurang RM 1200 sebulan saya masuk.

Sebabnya saya banyak sangat insurans/takaful ni ialah kerja saya setiap hari jumpa orang sakit. Ramai pula orang sakit tu orang yang tak berduit.... Agaknya itu yang menimbulkan kesedaran  saya.

Cuma, bila fikirkan balik, bila nak claim, boleh ke saya claim semua insurans ni???? Ada yang saya tahu boleh terima certified copy. Ada yang nak original receipt...

Any comment?

Reply #152 suhaila1974's post

RM1200 tu banyak .... sepatut nyer anda berhad dapat benefit lagi tinggi dari ape yg ader .

P/S: sila tengok P.M anda

suhaila1974 This user has been deleted

Reply #153 ibm632's post

Saya sendiri pun rasa macam tu la. Ingat nak consolidate kan semuanya tapi rasa sayang pula. Takaful Malaysia contohnya, CASH VALUE tinggi. Claim pun cepat je (hari tu kena denggi, masuk hopital)..

Investment link tu dah masuk 5 tahun. Mencarum 10 tahun je. Kalau nak stop rugi pula. Lagipun, baru-baru ni saya boleh jugak keluarkan duit saya kat situ (tinggalkan RM 5000 untuk polisi terus berjalan). Tak ada sebarang masalah...

PM tak ada apa pun... Boleh email saya di suhaila.zakaria@gmail.com

Alamak.... penat saya buat karangan ... awak tak terima ... .. saya ada emel kat awak .. harap awak dpt bagi respon cepat..

Originally posted by <i>suhaila1974</i> at 8-6-2007 07:38 PM<br />

<br />

<br />
Saya ada bad experience dengan company ni. Kalau tak silap company ni keluarkan kad SIHAT MALAYSIA. Claim tak approve sedangkan bukan salah saya... Malas nak elaborate kat sini.<br />
<br />
Baru hari牋...
<br />

Puan Suhaila ni doctor ke?

Byk polisi insuran tu maknanya byk aset..RM1200 bole redeem income tax tuu..

Din,

RM 1200 sebulan ... kalau setahun RM14,400 ... aku ingat KWSP pn Suhaila pun dah maximum laa...

Reply #157 ibm632's post

ye tak ye jugak ek..heheheh

I dah 4 tahun ambik insurance policy from Prudential which is dia cover ngan medical card sekali. I pernah admitted 2 kali kat private hospital tapi guna company insurance..hehehe..yg bestnya, although kita guna company insurance tp kita still dpt daily allowance rm100 per day..kalau 6 hari dah berapa?..hehehe..so rasanya tak rugila walaupun company korang cover medical expenses nih..I bukan agent yer..just nak share experience...

Reply #159 lilo1979's post

Bagus lilo ... dah 4 tahun ambik prudential , lama tu kalau banding dgn I  hanya 2 tahun setengah...  Tapi elaun satu famili saya tinggi ... anak RM 300/sehari, wife RM400/sehari dan saya sendiri RM 700/sehari... hehehe...bukan nak buat untuk ... tapi untuk perlindungan ...