CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 29884|Reply: 155

U Trust & Insurance Agent ~Share experience masing2.

Kawan2, mari kita share pengalaman masing dalam bidang U trust ke, insurans, dll. samada u all FT ke, PT ke, baru nak ambik exam ke, proxy ke ..Tak kisah kita dtg dr  mana2 co pon dan kalau boleh jgn kutuk co. org lain.. kita Ceritakan sekali achievement masing2 , bukan apa, anggaplah sebagai satu motivation, bukan niat nak mendabik dada atau menunjuk2..

Aku akan start dulu drp aku start join 2003 until Apr 2006

2003..aku join PM as a part time  agent. Aku buat research aku sndiri, cari co. yang bagi aku paling bagus,..check kat paper, internet, etc.

Aku nak jadi agent actually aku dah bosan dengan kerja aku. Kerja teruk pasal aku involve dengan training..Lagipon gaji bukananya banyak,kerja dah 5 tahun ..5k pon tak sampai..

Masuk bulan ketiga..wow, baru aku tahu seronok buat sales. Sebelum ni aku train orang aje(kerja FT Training Mngr). kata orang ..aku dah practice what aku  preach..Income pon dah hampir gaji FT dah..

Wgmanapon..aku cukup tak puas hati dgn upline aku. Tak ade proper guide, training..terkial2 aku sorang2. Ambik sbg satu challenge, buat research sendiri,.buat marketing strategy, market segmentation..think out of the box,..nak bedzakan aku dgn typical agents yang lain..

Bulan ke 6..aku makin seronok..aku dah buat full time dah. Plan dan strategy aku menjadi..alhamdullilah.Kebanyakan clients aku strangers aku tak suka jual kat kawan2 , takut mereka invest kerana simpati ( ego masih tinggi beb..). Income dah melebihi gaji FT dulu..

Bulan ke 12..dah masuk setahun rupanya..kerja pon makin senang. Pagi lepak kat rumah, monitor clients investment..buat call, baca buku (masa tu study PT MBA kat uia blm habis lagi) and petang baru keluar pergi opis dan jumpa clients.

Achievement tahun pertama, co ada satu buat competition dan campaign satu Mesia .aku naik stage, dapat first runner up. Aku sendiri terkejut. Tak sangka gak ..aku ni dah la pengecut nak jumpa org..malu lagi la卙ee..hee..

Income masa ni..dah dapat 5 figure dah..

2004..aku besarkan group aku. Recruit kawan2, clients aku, and sapa2 yg berminat. Kalau dulu competition 2003 aku dapat 1st runner up, tahun ni aku dapat champion. Aku prove pada kawan2 aku yang ada kutuk aku nak jd salesman sebelum ni, at least ada jugak budak melayu macam aku yg dapat champion..Hujung tahun 2004, aku dah jd Manager.

2005..Study dah pon habis, aku dah bebas..

Personal Sales aku meningkat lebih 100%, group sales aku meningkat 80%, tahun ni aku rasa more stable..kerja makin senang.dan aku dah ada rumah terrace, kondo and town house dgn hasil UT ni. Masa ni aku jumpa kawan2 aku yang berjaya dengan career makan gaji dia org. Compare payslip aku, dgn pay slip dia orang..bukan nak eksyen..Terlalu jauh beza..Kebanyakan dia org GM, senior manager dan Manager. Suprising, dia support aku, siap marah aku lagi kenapa tak promote kat mereka awal2..

Achievement.paling best..lagi sekali aku tak sangka..sales aku top 3 satu Malaysia..dlm kategori aku bertanding..

2006..azam baru, aku nak duplicate rahsia kejayaan kejayaan aku pada mereka yang berminat seramai mungkin. Dan ramai agents group aku dah berjaya..dan definitely aku bangga gila..

April 2006 Personal sales..maintain as  last year..achieve mcm aku target.aku pon ah ada lebih 350 clients. Wbagaimanapon aku nak besarkan group aku at least 250 percent increase..Pd masa yang sama aku boleh tlg gov. mendekatkan jurang pendapatan (disparity income) kaum bumi dgn bangsa lain..

FEB 2007 Aku dah promoted Group Agency Manager..

[ Last edited by  kirawang at 8-5-2007 07:31 AM ]

Rate

1

maxbiz77 This user has been deleted
ok.. aku citelah sket pengalaman aku.

aku join unit trust nih baru jer. baru sesangat. aku join nih pun setelah habis pikir dah. nak jadikkan sumber pendapatan tetap bagi diri aku suatu hari nanti.  
sblml nih aku join online punya program.. sebut jer mak nenek apa.. semua aku dah join. mmg aku risk taker. pips.. flo.. studiotraffic.. ginsystem...12dp..
cans network..primegold bank..swisscash.. ymmss.. dll lagik. dlm banyak2 tu.. ada yg dah mampus dan ada yg masih ok lagik. tapi aku jamin.. semua tuh
bakal mampus satu hari lagik. tak percaya?.. hehe.. kita tengok la nanti. sorry melalut pasal benda lain plak.

ok.. aku join ut pm nih awal thn 2006. yep.. masih merangkak lagi. client pun ade la sket jer. tak mcm kirawang.. aku mula promote kat kawan2 aku. so far
alhamdulillah.. kebanyakkannya nampak keistimewaan pasal ut nih dan derang faham akan risk yg dihadapi. so ramai gak lah member2 yg melabur melalui
aku. then dari member2 aku nih.. aku minta plak derang kenalkan mana2 member2 derang yg berminat. hmm.. mmg alhamdulillah juga ada response. so cara nih bulihlah diguna pakai.

hmm,.. rasanya itu jer lah kot pengalaman aku yg baru setahun jagung dlm unit trust nih.

Rate

1

mana agent MAA, SBB, etc...

insuran takaful, AIA, Prudential..etc

jom la kita sama 2 share..sama2 kita dpt motivation, dan belajar dr each others..

eise This user has been deleted
Originally posted by kirawang at 4-4-2006 02:00 PM
mana agent MAA, SBB, etc...

insuran takaful, AIA, Prudential..etc

jom la kita sama 2 share..sama2 kita dpt motivation, dan belajar dr each others..

Takde apa yang saya nak kongsikan, saya masih baru dalam bidang ini dan masih perlu banyak belajar dari rakan2 dalam forum ini yang dah pakar dalam bidang masing2..apa yang menarik minat untuk menceburi bidang insurans ialah , ia adalah salah satu cabang perancangan kewangan yang boleh di katakan penting..di samping mendapatkan income kita dapat menolong masyarakat dalam merangcang kewangan dari segi pengurusan risiko..kerjaya yang sungguh murni di saat dapat menolong orang apabila berada mereka dalam keadaan yang amat memerlukan sumber kewangan,memang tidak di nafikan rejection sungguh banyak kalau nak di bandingkan dengan konsultan  UT atau other investment, di sebabkan kebanyakan masyarakat memandang insurans/ konsultannya dari sudut yang agak negatif, tetapi ini lah cabaran yang perlu di hadapi dalam memberi penerangan yang betul tentang insurans sebagai pelengkap dalam perangcangan kewangan..

Mengapa memilih MAA sebagai asas kerjaya insurans..MAA adalah sebuah syarikat milik bumiputra dan the lagest composit insurer in malaysia dari segi Asset.MAA banyak menyediakan peluang latihan kepada consultant2nya dalam mencapai hasrat melahirkan consultant yang profesiaonal, menyediakan kursus Registered Financial Planner (RFP) dengan kadar diskaun kepada Consultantnya di Institute Management Studies(IMS)..

Rate

1

Originally posted by maxbiz77 at 4-4-2006 01:41 PM
ok.. aku citelah sket pengalaman aku.

aku join unit trust nih baru jer. baru sesangat. aku join nih pun setelah habis pikir dah. nak jadikkan sumber pendapatan tetap bagi diri aku suatu hari na ...

max..kau cerita la base kau kat mana..

utara kan..specific la sikit..

mana tahu ada forumners kat utara nak invest mcm Natezanie tu...

Originally posted by eise at 4-4-2006 05:55 PM

Takde apa yang saya nak kongsikan, saya masih baru dalam bidang ini dan masih perlu banyak belajar dari rakan2 dalam forum ini yang dah pakar dalam bidang masing2..apa yang menarik minat untu ...

eise u kat kl ke..opis u kat DBP tu ke..

cerita la sikit, susah senang buat sales insurans ni

apa reaction kaum malay dgn insurans ..

yang paling seronok kenangan u buat sles insurans dan yang paling tak best..

Follow Us
Mr sany tak nak share ke..

mesti banyak pengalaman ni dalam financial products..

Originally posted by kirawang at 5-4-2006 10:39 AM

max..kau cerita la base kau kat mana..

utara kan..specific la sikit..

mana tahu ada forumners kat utara nak invest mcm Natezanie tu...

haah.. betul lah. terlupa plak nak bagitau. okes.. saya base kat utara. start dari taiping hingga ke kedah. kiranya kalau dari area2 nih bleh la nak jumpak ke
apa ke. office public mutual plak saya pergi kat butterworth punya. saya org nibong tebal, penang.

eise This user has been deleted
Originally posted by kirawang at 5-4-2006 10:41 AM

eise u kat kl ke..opis u kat DBP tu ke..

cerita la sikit, susah senang buat sales insurans ni

apa reaction kaum malay dgn insurans ..

yang paling seronok kenangan u buat sles insuran ...

Agency i kat Menara MAA Jln Dewan Bahasa,kalau di tanya semua org pun org akan kata bidang jualan ni memang susah dan banyak cabaran kalau nak dibandingkan dengan makan gaji, so kena bersabar dalam memberi penerangan tentang insurans, Jumpa prospek dengan niat yang betul untuk menerangkan kebaikan insurans dan menolong org dalam memiliki insurans, insurans macam mna yang perlu dia miliki, berapa bnyak yang perlu di miliki semua dan sebagainya.. betulkan niat Insyaallah  jumpa prospek kalau ada rejection pun tak down sangat sebab kita nak tolong dia merangcang insurans sebagai perlindungan di saat musibah menimpa, kalau dia tak nak kita tolong tak pe lah kita tak rugi as a consultant boleh jumpa org lain tetapi kalau jumpa prospek dok nampak komisyen kalau kena reject frust tu.kebanyakan kita tidak memandang insurans ni sebagai keperluan dan past experiance negatif mungkin mempengaruhi, sebab tu banyak rejection,dan  insurans di mohon sebelum musibah menimpa sebab tu org ramai tak nampak keperluan ini..kerja consultant lah mebuat kan org memandang insurans ni suatu yang  positif..

kenangan seronok ,,jika jumpa prospek yang dah ada kesedaran ttg kepentingan insurans,senang..

Saya baru tengok wajah en kirawang tadi...
huhu! kacak!..

saya berminat nak jadik agent
tapi tak tau nak carik client dikalangan stranger

[quote]Originally posted by yays at 5-4-2006 02:26 PM
Saya baru tengok wajah en kirawang tadi...
huhu! kacak!..

saya berminat nak jadik agent
tapi tak tau nak carik client dikalangan stranger [/quote

yays..awak perli saya yeee..

hari ni saya atak ke opis pun, ada oppoiinment kat s alam
dr tengahari sampai 5 ptg.

nak jd agent boleh saya ajar.
jual kat strangers lg senang.

tp kena ada banyak knowledge la..

[ Last edited by  kirawang at 5-4-2006 11:43 PM ]

Lebih kurang jer topic kita berdua nie kirawang

Originally posted by eise at 5-4-2006 01:54 PM

Agency i kat Menara MAA Jln Dewan Bahasa,kalau di tanya semua org pun org akan kata bidang jualan ni memang susah dan banyak cabaran kalau nak dibandingkan dengan makan gaji, so kena bersabar ...

i rasa masyarakat kita sktg ni dah sedar ttg kepetingan iinsurans ni eise..

from my own reserch pompuan suka dgn protection insurans..that mean medical

i rasa u guna strategy tu utk jual,..tunjuk medical cost at private hospital.

tapi i akui, insurans memang susah sikit la..tp ramai yg berjaya..

Originally posted by maxbiz77 at 5-4-2006 12:18 PM

haah.. betul lah. terlupa plak nak bagitau. okes.. saya base kat utara. start dari taiping hingga ke kedah. kiranya kalau dari area2 nih bleh la nak jumpak ke
apa ke. office public mutual pl ...

max, u punya upline FT ke PTime.?

berapa kali training dia buat dlm masa sebulan?

Originally posted by Remy_3D at 5-4-2006 09:30 PM
Lebih kurang jer topic kita berdua nie kirawang

Remy.  aku suka topic kau pasal skim cepat kaya ..online pyramid scheme,..mcm lg2..

actually ramai investors aku yang terkena..

Ziela This user has been deleted
baru join mende ni..tapi masa mula2 tu terkejut la jugak bila tgk kejayaan org lain..diorang ni tipu aku ker?
but...bukan sbb nak kaya tapi dah boring makan gaji...so i just start my engine..

Originally posted by Ziela at 6-4-2006 11:22 AM
baru join mende ni..tapi masa mula2 tu terkejut la jugak bila tgk kejayaan org lain..diorang ni tipu aku ker?
but...bukan sbb nak kaya tapi dah boring makan gaji...so i just start my engine..

kau join apa ziela..insuran ke UT..

co apa..?

Originally posted by kirawang at 6-4-2006 09:18 AM

max, u punya upline FT ke PTime.?

berapa kali training dia buat dlm masa sebulan?

my upline buat FT. training dia buat sebulan 2 kali.

Originally posted by kirawang at 6-4-2006 11:27 AM

kau join apa ziela..insuran ke UT..

co apa..?

UT ler...
SBB Mutual...hehehhe

kirawang...

contoh2 kejayaan korang nila bukak pemikiran saya..yela kalu asyik makan gaji je bila nak kaya kan..