CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kirawang

U Trust & Insurance Agent ~Share experience masing2.

Originally posted by Ziela at 6-4-2006 12:15 PM
kirawang...

contoh2 kejayaan korang nila bukak pemikiran saya..yela kalu asyik makan gaji je bila nak kaya kan..

bagus ziela..

makan gaji berapa ribu saja dapat..my friend kerja Branch manager kat bank terkemuka, gaji alahai,..tak padan balik lepas pukul 8.00..

natezanie This user has been deleted
engkorang ni semua buat aku pun semakin nak join jd agen ler..

Originally posted by Ziela at 6-4-2006 12:15 PM
kirawang...

contoh2 kejayaan korang nila bukak pemikiran saya..yela kalu asyik makan gaji je bila nak kaya kan..
ziela, nko kat ner?

Originally posted by natezanie at 6-4-2006 06:41 PM
engkorang ni semua buat aku pun semakin nak join jd agen ler..

bila nak turun kl?

i ajar u nak duplicate my strategy kat u.

Originally posted by yays at 5-4-2006 02:26 PM
Saya baru tengok wajah en kirawang tadi...

saya berminat nak jadik agent
tapi tak tau nak carik client dikalangan stranger

yays..

saya baru ingat,,awak yg PM saya nak invest dulukan. Td downline saya Am*** dah bagitahu awak dah invest, siap nak jadi agent sekali.

Btw, thanks for percaya kat kita orang dan i think u have made right decision to be our agent.

For yr info, he is one of my brilliant agent..dlm masa 3 bulan join FT..komisyen dia dah boleh cecah 7k. So good luck for u.

To forumners eise dan ahmad78 yang active kat board ni, thanks for sudi datang kat rumah kirawang untuk berkongsi cerita dan mengetahui industry UT dan Public Mutual.

Diharap u all dapat manfaat dengan masa u all spend.

Follow Us
Originally posted by kirawang at 7-4-2006 01:29 PM

bila nak turun kl?

i ajar u nak duplicate my strategy kat u.
dlm next month barulah byk masa sket. i akan cuba arrange masa untuk ke sana, i akan pm u bila i dpt turun ke sana. thx kirawang, semoga mkn murah rezeki u..

Originally posted by natezanie at 8-4-2006 10:02 AM
dlm next month barulah byk masa sket. i akan cuba arrange masa untuk ke sana, i akan pm u bila i dpt turun ke sana. thx kirawang, semoga mkn murah rezeki u..

sama2 natezanie..kita sama2 berusaha kearah kejaayaan..

eise This user has been deleted
Originally posted by kirawang at 8-4-2006 09:26 AM
To forumners eise dan ahmad78 yang active kat board ni, thanks for sudi datang kat rumah kirawang untuk berkongsi cerita dan mengetahui industry UT dan Public Mutual.

Diharap u all dapat manfaat ...

Berkongsi maklumat x pe, Very interesting info and knowledge i got tq, kirawang dan kita akan berjumpa lagi di masa yang terdekat..

ok, jangan lupa buat assignment yang pertama. ahmad pon dah Pm saya tadi..

so, sama2 kita buat sampai success..

ameng ?????????????????:
http://forum.cari.com.my/viewthr ... p;page=2#pid8276195

?/???????: sAYA pun org baru dlm UT nii... awal tahun join dgn PM...   saya org kuantan... KIRAWANG ada kenal AGENT atau klien dari kuantan ke? kalau i nak minta nasihat u pasal inv dgn ittikal boleh ke? apa pandangan?

Dia terpm aku tu wang, ko jawab ler soalan dia

Remi..macamana dia boleh tersilap hantar..btw thanks remi.

agent dan clients kat kuantan ada saya kenal. infact saya ada my new agent kat kemaman.

ittikal fund is P Mutual baby. Basically every year Ittikal won for the best fund performance (highest return)..

My advise is, since CI quite high lately, so pls close monitor yr new and existing client investment. TQ

to ahmad79 and eise dan rakan2 lain yg jual insurans..

u all boleh gunakan statistic ni utk jual yr insurans product, especilly kat pompuan..

Hanya 19% wanita Malaysia dilindungi insurans

KUALA LUMPUR 11 April - Hanya sejumlah 19 peratus wanita Malaysia yang terdedah dengan kanser payu daya dan serviks mempunyai perlindungan insurans, kata syarikat insurans Prudential Assurance (M) Bhd.

Prudential juga menambah hanya 10 peratus wanita Melayu didapati mempunyai perlindungan insurans.

Katanya, berdasarkan kajian syarikat sebanyak 37 peratus daripada semua tuntutan kanser yang dibuat oleh pemegang polisi wanita melibatkan kanser payu dara manakala tuntutan kanser serviks pula sebanyak 11 peratus.

Prudential berkata, dengan kemajuan perubatan dan pelbagai pilihan diagnostik dan rawatan yang terdapat pada zaman sekarang, penyakit berbahaya boleh dikesan lebih awal dan dirawat hingga sembuh.

Bagaimanapun, kos rawatan hospital dan pembedahan mahal dan ini menyebabkan pesakit dan keluarga terpaksa menanggung beban kewangan.

Ia tidak termasuk kos rawatan pemulihan selepas pembedahan, seperti pembedahan rekonstruktif payu dara selepas mastektomi (pembuangan payu dara melalui pembedahan).

Katanya, berdasarkan keadaan semasa adalah penting bagi wanita menyiapkan diri untuk menghadapi segala kemungkinan dengan melabur dalam pelan insurans bersepadu.

揑a bertujuan meringankan beban kewangan sekiranya keadaan yang tidak diingini berlaku, tetapi juga untuk menanggung keperluan mereka selepas pembedahan,'' kata Prudential dalam satu kenyataan di sini hari ini.

Katanya, syarikat itu mempunyai dua pelan perlindungan baru khas untuk wanita iaitu PRUlady dan PRUlady plus untuk membantu mereka menghadapi penyakit-penyakit berbahaya seperti kanser.

PRUlady adalah pelan perlindungan bagi enam jenis kanser iaitu kanse payu dara, kanser serviks dan kanser ovari dengan menawarkan jumlah insurans sebanyak RM50,000, RM100,000 dan RM150,000.

Sementara pelan PRUlady plus pula lebih komprehensif kerana ia ditujukan kepada wanita yang merancang untuk memulakan hidup berkeluarga atau mempunyai lebih ramai anak.

Kedua-dua pelan itu disasarkan kepada wanita berusia 18 hingga 60 tahun.

orporate company vs unit trust

nak kongsi citer 'Kisah Benar' aku......

Bila kiter keje kat Corporate Company.........megah tapi poket kosong, gaji dalam 2k... bonus kekadang dapat, kekadang top managemanet tak peduli sebab kiter staff executive je...keje mcm nak mampus tapi boss yang dapat nama.....saturday sunday public holiday kene keje...nak naik pangkat punya la susah..staff lain pulak tikam belakang....alamatnyer sampai ke tua la kiter mcam ni...

Bila kiter join Unit Trust.....org pandang rendah tapi diorang tak tau gaji sebulan kiter lebih 7k sebulan (sama level gaji boss lama aku kat corporate comp)... keje smart, banyak masa nak buat apa yg kiter suker tau.....tak payah nak tikam belakang, tak payah nak gaduh ngan boss pasal bonus...bak kate org hidup senang, fikiran relax, masa fleksible dan yg penting duit banyak.......

perjalanan aku kat unit trust....

1.6.2005 aku pass exam

1.11.2005 aku resign from corporate company dan buat full time. gaji aku masa tu dah 4k

1.3.2006 aku dah jadi Supervisor. gaji aku dah 6k to 10k per month

so, kawan2 yang keje kat corporate company fikir - fikirkan ler ..............

Originally posted by natezanie at 6-4-2006 06:42 PM
ziela, nko kat ner?

mana pergi ziela ni ye,,? sibuk jual u trust sbb ke?

ni ada potential investor tanya, kau kat mana...

Originally posted by tauke at 12-4-2006 01:00 PM
orporate company vs unit trust

nak kongsi citer 'Kisah Benar' aku......

Bila kiter keje kat Corporate Company.........megah tapi poket kosong, gaji dalam 2k... bonus kekadang dapat, kekadang  ...

tauke, pergi tunjuk payslip kat ex boss kau tu..Tunjuk kat dia dalam masa 4 months full time dah dapat lebih 7 k dah...:nerd:

takpe wang, aku ingat ziela bz kot... tp aku sekarang ni kan wang, mcmana tak sempat pun, mesti nak jenguk jg forum nih..

juju ada dapat PM dari seseorg ajak join unit trust.....4 the time being juju tak berminat lagi.....bukan duit/gaji yg juju kejar tapi kepuasan bekerja....so lain org lain style....tak tahu esok lusa juju berminat ........

mmg kerja corporate ...kerja 24 jam but alhamdulillah tempat juju kerja ok...on top of that juju sempat gak buat freelance account & business...

so juju rasa mereka yg join UT nie

1. sbb nak dapat duit banyak dalam masa yg cepat. Sapa nak bagi RM6-10K sebulan...Usaha kena lebih gak...kena rajin cari client....this the part that i hate most-----to convience people ....

Originally posted by Juju at 13-4-2006 07:32 AM
juju ada dapat PM dari seseorg ajak join unit trust.....4 the time being juju tak berminat lagi.....bukan duit/gaji yg juju kejar tapi kepuasan bekerja....so lain org lain style....tak tahu esok lu ...

Tak pe Juju..buat lah kerja juju tu dulu. Janji juju happy, kalau buat sales, duit banyak, tapi hati tak happy pon nak buat apa..

Tapi bg kirawang, dgn duit lebih, kepuasan tu datang. contohnya ikut suka hati nak keje berapa jam sehari, every quater pi oversea, blh spend masa yg banyak kat rumah..dan boleh buat apa saja yang kita sukai, termasuk hobby. Bagi kirawang, inilah kepuasan..tidak di konkong oleh majikan dan hidupp tidak diatur oleh jam 8-6

Originally posted by maxbiz77 at 4-4-2006 01:41 PM
ok.. aku citelah sket pengalaman aku.

aku join unit trust nih baru jer. baru sesangat. aku join nih pun setelah habis pikir dah. nak jadikkan sumber pendapatan tetap bagi diri aku suatu hari na ...

maxbizz,

Dalam banyak2 scheme ponzy u join tu, yang mana satu paling banyak return u dapat, and yang mana satu paling rugi.

sajalah...share,.