CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aza

All About Kisah Seram/Misteri Di Opis/Pejabat

ni cerita dr sorang kakak kat opis gue... citer ni jd kat dalam toilet.. kebetulan masa tu opis gue tgh buat pengemaskinian.. jd bangku2 yg terlebih tu takde tempat nak letak, terpaksa la susun tinggi2 kat toilet dulu... kebetulan space toilet pun beso... nak jadikan citer kakak ni buat OT... nak sembahyang asar... bangku yg disusun tinggi 2-3 line sampai menghadang tempat utk sidai tudung kat toilet tu.. jd kakak tu sidai jer (bentangkan) tudung dia atas kerusi tu sbb nak amik wuduk... elok2 kakak tu letak jer... dgr suara dr atas kerusi tu mcm mengeluh..."HAARGGHH" dia kata bunyi mcm marah la sbb dia letak tudung kat situ... kakak tu kira jenis kuat jugak la... dia pun angkat balik tudung dia dan alihkan kat kerusi yg satu lg.... elok jer dia angkat, dia dgr suara dr kerusi yg dia mula2 letak td... 'huuuuuh' .. lembut jer bunyi suara tu... seolah2 lega bila tudung tu diangkat....  rasanya kakak tu serkup muka dia kot mula2 td.. tu yg dia lemas tu.... :bgrin:

hehehehe...seram ler dgr citer korang...moi pon penah gak dengar org menaip, n kerusi mcm org duduk...

tuu org halimunan...

Ada orang halimunan errk..... ingatkan dalam citer wayang je..............

aturcara This user has been deleted
kat opis kita pun ade...kita dah citer kat topik yang di sticky kat atas tu ....pengalaman berjumpa hantu
lagipun kat opis kita ni ade org mati dalam bilik sebab terkunci...bilik tu dijadikan bilik stor skrg ni...level kita lak tu...sebab tu bila malam2 pak guard yang experience benda ni..sebab dia balik lambat...nampak ade org pakai baju putih la...ade org menyahut dalam surau la..padahal staff semua dah balik...

Originally posted by aturcara at 20-4-2006 08:25 AM
kat opis kita pun ade...kita dah citer kat topik yang di sticky kat atas tu ....pengalaman berjumpa hantu
lagipun kat opis kita ni ade org mati dalam bilik sebab terkunci...bilik tu dijadikan bili ...

Hah org mati dalam bilik sebab terkunci.......... aper citer tuh.....huh mesti seram .............

Follow Us
aku rasa.. bangunan2 ni berantu sebabnya tapak dia dulu "diorang" yang duduk... kita plak buat bangunan atas tapak dia.. tu yang dia suka kacau tu.. huuhu...

tingat lak kat KLCC dulu.. masa nak buat KLCC.. kene panggil harun din.. suh halu dulu penduduk tetap kat situ.. supaya bangunan leh naik.. huuhuhu.. macam2 ek

klcc tempat keras kan dulu?? ade org mati mase buat klcc kan??? katanya ade satu floor kosong.. mmg utk bende tu jerr.. lif pun tak lalu situuu.. yer ker???

mcm cite juon jerk...atas bumbung korong

turn aku lak ....

masa aku jadi admin clerk kat satu company pon aku pernah kene...
aku balik kul 6 .. dalam office aku tu aku, bos gan madam aku jerr...
bos gan madam aku lain office.. satu office lagi office aku la.. office aku ade toilet tok aku la..
banyak kali la paip air dalam toilet aku terpasang.. aku jugak yg kene tutup balik...
kekadang aku tgh type paper work tetiba je meremang bulu roma weyy..
bos gan madam aku da balik kul 4 or 5 petg..
belom lagi kat dalam kilang nun dowg cite.. nasib baik aku kat dalm office hehhe

meremang baca citer2 korang..... haku pun dah rase seram sejuk nie.....

Aku nak continue..

Kemudian kat kilang aku kecoh kes histeria pulak...Brpunca dari satu budak pompuan ni..Die bwk hantu mana tah mai lepas accident ngan laki die kat Perak..Aku dari ingkat atas tgk ada sorang budak ilang aku yg pandai ilmu..tanya kat hantu tu dari mana die datang...
Lepas tu aku ingat ok lah sbb lepas budak tu baca apa2 ...budak pompuan tu normal balik..
Tup tap ...lepas sejam aku dgr budak pompuan lain menjerit2 kat line ..berjangkit2 jangkit pulak..nasib baik aku dok tingkat atas dalam bilik lain kalau tak mau aku pun berjangkit sama...Seram siot masa tu..
Semua yg kena histeria di kuarintin dlm cafeteria...Depa panggil tok bomoh halu hantu tu..Esoknye semua yg terlibat MC...

Sejak dari hari tu...kes paranormal/hantu semakin menjadi2 kat kilang aku...So, pihak management panggil tok bomoh Melayu dan Cina...serta tok bomoh Japanesse..ni management hantaq mai dari Jepun...utk halau segala mak datok hantu yg ada dlm kilang tu..
Mcm2 style bomoh tu buat...Dan beberapa tangkal digantung sana sini..Satu tanggal bomoh Jepun tu letak kat main enterence...

Sejak dari tu lega lah...takde kes org jumpa hantu...

powernya bomoh jipun tu!!!!!!!!

tu hantu jepun koot.. dia hanya paham bhsa jipun.. tu agaknya dia ikut cakap kot...uhuhuhuhuh

jangan2 ko overstressed kot hehe tapi seram gak cerita ko ni

Reply #33 aza's post

tuh hantu bekas-bekas askar jepun yg terkorban masa perang ari tuh kut...

takutnye dgr citer korang nie...nasib baik opis aku ok..simpang malaikat 44 le jumpe atau terdgr suara antu2 tu semua..tak sanggup

esok lusa ade ler tuu .....
hihihihi....sbb dia da bace yg ko tulis...

kat opis aku pun sama lah gangguan tu.

kengkadang diorg jumpa menyerupa lah.  ada yg dgr bunyi ketak ketuk lah.  yg best tu bau masakan yg sedap2.  kengkadang bau kari, kengkadang bau kuih muih.  tp bila bau tu, kitorg slow je lah sound kat 'diorg'.  kira dah lali lah.  

yg kat kilang tu lagi best.  si 'manis' berambut pjg.  siap tanya lagi 'dah malam ni tak balik lagi ke'. kalo aku mau keras kat situ.  setakat bunyian tu pun dah berjaya membuatkan aku seriau.

bagus gak layan cite2 korang.. tgh boring.. walaupun seram tp terhibur..

kat opis bam ni pon ada gak yg terkena...tahun lepas ada satu guard ni buat round kat tkt7...kat situ ada surau..so masa dia round tu ...lebih kurang pukul 11 malam..dia nampak sorang cleaner tgh kutip sampah depan surau tu....guard ni saja la tegur.. ''dah lewat ni..tak balik ke?''lepas je guard tu cakap camtu...cleaner tu tadi ghaib...besok tu aku datang tgk sumer level berterabur lada hitam dgn garam kasar..guard tu pulak dgr citer seminggu demam..huhuhuh...aku sendiri pon pernah kena..aku selalu datang awal..tah camna satu hari tu aku tgh dok nak on pc..sekali aku nampak kelibat orang lalu kat belakang aku...aku nampak kat screen komputer...errkkk....aku rasa aku bukan khayal masa tu..mmg aku nampak betul...meremang sehh..aku tanya kat satu kakak ni..dia mmg dah lama keje sini...dia kata dia pon selalu kena..dia lagi laa...time2 dia buat keje dia nampak kerusi sebelah dia bergegar berbunyik cam org tgh duduk..bunyi mesin potostat...eeiiii...
dengar citer kedudukan opis ni tempat lintasan makhluk halus...tatau la kan...
aku sampai skang pon mmg tak tahan dok sini sorang2...paling lewat balik pon 9 malam...tu pun tuhan je tau perasaan ni...rasa cam nak pecah jantung...bunyi cam org buat air kat pantry la..padahal takde org masa tu...:geram: