CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aza

All About Kisah Seram/Misteri Di Opis/Pejabat

bam, cam ne ko boleh tahan bam sampai pukul 9. aku bunyi ketik sikit je punya lah cuak.  

penah sekali cam tu lah.  memula tahan.  pas tu asyik bebunyi je, aku pun apa lagi cha alif but.  itu hari pun cam tuh.  aku ingat sorg minah ni tak balik lagi lah.  aku tunggu hubby sambil2 tu bc sokabar.  sat lagi bunyi cam ada org tgh wat kerja kat balik kabinet.  rileks lagi. tp bila pasan yg minah tu sebenornya dah keluar, aku pun cepat2 le keluar gak.  tak sanggup nak tunggu lama2 kat dlm sensorg.

satu level kat opis ni dah dikosongkan.  dulu opis md sekali ngan bilik aku.  ayoyo kalu terpaksa naik, mesti bawak teman.  dulu masa receptionist masih kat level ni, kalu dia sensorg pun dia perasan cam ada org tgh tgk kan dia.  ada sekali tu, pintu bilik meeting (sebelah receptionist) bergegar cam ada org nak bukak dari dlm.  ingatkan opis boy saja takutkan.  rupanya mmg 'mende' tuh sbb masa tu opis boy tu takde.

cerita aku pulak ye ....

one day aku stay back kat office sampai pukul 8.00 malam sebab hubby aku ada meeting start pukul 6.00 petang. nak balik sendiri tak larat sebab aku masa tu baru mengandung 2 bulan dan morning sickness aku pulak teruk.

bila hubby aku sampai aku pun kuncilah pintu, tutup lampu sebab aku orang yang terakhir. sebaik saja aku keluar nak menghala ke lif, aku terbau minyak angin cap kapak. sebelum ni tak ada pulak orang lalu sebab dari tempat duduk aku tu, memang boleh nampak  keluar sebab pintu main ialah pintu kaca ...dalam pada tu dah start terasa seram. aku pun cepat-cepat tekan lif, tak toleh belakang dah. masuk lif pun cepat-cepat tutup pintu..

bila aku pikir balik, 'benda' ni pun banyak masalah agaknya itu yg pakai minyak angin cap kapak tu..

Kejadian ini berlaku kat opis aku kira-kira 2 tahun lepas.Aku pelik juga sebab opis aku dulu tu bangunan baru.Ada satu malam tu,aku seorang stay di opis utk siapkan paper.Kat opis aku tu kira canggihlah juga.Tepat pukul 9mlm,semua lampu akan off dengan automatik utk jimatkan elektrik.Bila lampu opis off,memang gelap gelitalah.Satu-satunya sumber cahaya adalah dari monitor aku.Untuk terangkan sikit keadaan,aku onkan lampu satu bilir stor dan biarkan pintunya terbuka.

Cubicle aku berdekatan dengan filing cabinet utk simpan file.Dlm selang 3 cubicle row dan cubicle aku membelakangi cabinet tu.Cabinet tu kira besarlah juga.Boleh ditolak-tolak dan dikunci.Tiba-tiba dalam pukul 2 pagi,sedang aku asyik-asyik menaip,terdengar seakan bunyi file dalam cabinet tu dialih-alihkan,seperti diseret ke kiri dan ke kanan.Aiii..pelik juga sebab setahu aku,file dlm cabinet tu memang penuh.Takkanlah file tu boleh senget dan jatuh,lebih-lebih lagi pukul 2 pagi.Kenapa bukan pukul 5ptg tadi ke.Time tu aku dah seram semacam aje tapi buat-buat tak tau.Sebab kalau aku toleh belakang pun,bukannya aku nampak apa-apa pun.Semua gelap gelita...Tak mungkin org masuk sebab pintu belakang sebelah cabinet tu aku dah kunci dan cubicle aku menghadap pintu utama.Kemudian keadaan sunyi balik....Selang beberapa minit kemudian,bunyi lagi sekali file dlm cabinet tu...wahhhh...time tu aku dah berdebar-debar dah...apa taknya,sebab aku pernah dengar cerita-cerita pelik di opis tu tapi di floor lain.Cerita cik pon dlm toilet wanita pun ada.Cerita staff nampak lembaga hitam setinggi siling pun ada.Ntah betul ke tidak pun aku tak tahu.Aku sendiri dulu pernah dengar bunyi macam ada budak-budak main kejar-kejar kat floor atas aku.Tapi aku bersangka baik aje,mungkin ada staff bawak anak teman diaorg keje waktu maghrib.

Berbalik kepada cerita tadi,part yang paling bestnya ialah aku memang plan untuk tido kat opis malam tu.Kalau aku nak balik pun,dah takde public transport malam-malam buta ni.Jadi aku terus melangkah ke toilet untuk ambil air sembahyang.Tambah dramatik adalah jalan ke toilet tu pun gelap gelita.Pegh...jadi boleh bayangkan perasaan aku sesorang time tu.Aku menggigil masa ambil air sembahyang.Lepas ambil air sembahyang,aku terus melangkah laju ke guest area dan baring atas sofa,baca apa-apa ayat yang aku ingat dan pejam mata aku rapat-rapat sampai pagi.

Tapi aku rasa pengalaman aku ni taklah se-ngeri dengan org jumpa depan mata atau dengar suara-suara pelik..

Reply #43 ultra78's post

gile berani kooo..kalau aku..aku contact sesape tolong aku balik..asal tak siapkan je kat rumah keje tu..

Originally posted by tiwol_ayu at 3-5-2006 03:47 PM
bam, cam ne ko boleh tahan bam sampai pukul 9. aku bunyi ketik sikit je punya lah cuak.  

penah sekali cam tu lah.  memula tahan.  pas tu asyik bebunyi je, aku pun apa lagi cha alif but.  itu ha ...

ayoo...dulu sampai  pukul 10 malam pon aku pernah tunggu...skang ni kalau dah terpaksaaaa sangat baru la aku cabut pukul 9...eeiii....

[ Last edited by  tembamgirl09 at 4-5-2006 07:36 AM ]

Originally posted by ultra78 at 3-5-2006 10:10 PM
Kejadian ini berlaku kat opis aku kira-kira 2 tahun lepas.Aku pelik juga sebab opis aku dulu tu bangunan baru.Ada satu malam tu,aku seorang stay di opis utk siapkan paper.Kat opis aku tu kira cangg ...

pergghh....aku pon seram baca citer ko ni..kalu aku jadi camtu..mau aku menangis kat situ...:jeling:

Follow Us
tapi kan kenapa kita manusia takut kat hantu ek.. sedangkan kita ngan dia kan sama jer.. hamba ALLAH jugak.. kekadang kalau aku dengar benda2 ni kat opis aku lagi kan. aku memang laa takut.. tapi kekadang aku melawan hati aku untuk tidak takut.. kekadang berjaya melawan perasaan takut tu,.. tapi kekadang cuak gak aku... tapi memang kekadang aku tak puas hati dengan diri aku sendiri.. kenapa perlu aku takut ngan diroang ni?? geram sungguh laa.. takder semangat langsung nak melawan perasaan taku tni....

hehe..nih cerite aku plak..
aku nih kengkadang tuh, kene le jugak stayback kat opis sampai kui 2-3 pagi..masalahnye aku stayback sorang...banyak kali le benda2 tuh cuba nak mengganggu gugat tumpuan aku especially time kui 1- 2 pagi...sebab blakang opis aku nih, dlu ade orang mati jatuh bangunan time pasang aircond kot....heheh..
masalahnye aku tak takut pun dengan hantu setan nih..aku siap jerkah 'jangan kaco aku dan jangan tunjuk muka korang'...lepas tuh aku dah jadik berani...benda2 tuh pun takde le nak kacao lagi dah...pulak tuh, aku siap pasang lagu2 setan aku, dari manowar,system,megadeth, metallica kuat2...hahaha..bukan nak pasang orang ngaji ke ape...teruk tui aku nih....
tapi itu le, kita jangan takut dengan hantu dan jangan biarkan hantu menguasai dunia kita...insyaallah selamat le korang...errkk..lagi satu, kalo di layan hantu2 nih, tak siap keroje oiiii...sape nak jawab ngn bos, takkan nak suh hantu tolong jawabkan...:pmuka:

[ Last edited by  dainese at 4-5-2006 10:19 AM ]

Originally posted by ultra78 at 3-5-2006 10:10 PM
Kejadian ini berlaku kat opis aku kira-kira 2 tahun lepas.Aku pelik juga sebab opis aku dulu tu bangunan baru.Ada satu malam tu,aku seorang stay di opis utk siapkan paper.Kat opis aku tu kira cangg ...

aku tgh khusyuk baca citer ko yg seram, dak opis boy ni tetiba muncul sebelah aku.  terkejut siot.  berderau darah.  series nih.

ni lagi satu citer pasal kilang kat area sini. aku pun tak tau lah mmg area spooky ke hapa.  

kilang ni kalo org nak bawak forklift kena bagi hon.  sebabnya itu bapak jin aka bunian sudah marah.  anak dia sume dah patah kaki tangan.  so kalo hon tu sempatlah kiranya anak2 dia yg tgh main tu lari.  yg kelakonya ustaz yg berinteraksi ngan jin ni kata anak2 bunian tu siap main beskal lg.  ajerlah.....

kat kilang aku ni masa dulu2 ada sorg mamat ni siap berkawan ngan sekor makhluk ni. tp sbb dia bukan jin islam, so mamat ni tak mo la kawin ngan dia.  dah lama2 tu bapak dia bawak gi berubat.  skrg ok dah kot. tp ni citer lama sgt dah.

mak oiii............. buleh plak kawen ngan jin bukan islam... sampai camtu sekali kaa.. ayoyooyoy

aku lapo la

hantu kat ofis?...mmm..kat ofis aku..ramai dah member2 aku yg nampak dan siap kena kacau lg...esp time syif malam...aku keje kat klia...tau2 jer laa..klia neh kan ke tapak umah tapak kubur org asli dulu kan...dulu penah kol 3pg member aku masuk toilet dia nampak ader benda tu lalu blkg dia..mula dr dinding blah kanan pastu tembus kuar pi dinding blah kiri..then member aku tu trus jerit n lari  masuk ofis..menggigil2...tp antu tu tak usik dia..dia sajer jer nak lalu lalang blkg member aku neh...ader 1 lg citer..member aku time dia tgh rest..mlm laa kan..dia tido 2jam..then bangun2 jer dia rasa pipi dia cam pedih jer..tgk2 kat cermin dah calar besar..mcm kena kuku something...aku pon tak tau..sampai arinih bleh nampak bekas calar tu..haa..ader lg 1 citer..hehe..ni sumer bukan citer rekaan tau..actually kat klia neh mmg bykk sgt citer hantu..member aku neh keje kat blk operator then dia terdengar suara sayup2 dok nyanyi lagu cam dondang sayang..pastu bunyik lg mcm org dok nyanyi lagu tuk mendodoikan baby...heee seram nyaaa...tp so far slama aku keje kat sini dah 6thn lbh..takder la aku kena kacau ke aper ker...nauzubillah...dok dgr pengalaman member2 jer laa yg maner yg penah terkena tu....

[ Last edited by  abby_R at 30-5-2006 06:38 PM ]

Rate

1

x sangka plak kat klia pon bleh ader hantu....dlm kpl terbang agak2 ader x?

Originally posted by aLFa_SieRRa at 30-5-2006 18:37
x sangka plak kat klia pon bleh ader hantu....dlm kpl terbang agak2 ader x?

lam flight aku x tau..sbb haku stahun 2 kali jer naik flight.yg tu ko kene tanya kat sesaper yg keje pilot ...hehee

[ Last edited by  abby_R at 30-5-2006 07:34 PM ]

Aku ader citer gak pasal haunted ofis nie.  Tp memandangkan aku akan stayback sepanjang bulan nie aku takutla nak citer.....nak2 bilik fotostat depan bilik aku nie....seram jerk tgk biler nak senja........

Originally posted by tiwol_ayu at 4-5-2006 03:23 PM
kilang ni kalo org nak bawak forklift kena bagi hon.  sebabnya itu bapak jin aka bunian sudah marah.  anak dia sume dah patah kaki tangan.  so kalo hon tu sempatlah kiranya anak2 dia yg tgh main tu lari.  yg kelakonya ustaz yg berinteraksi ngan jin ni kata anak2 bunian tu siap main beskal lg.  ajerlah

Tah ler betui ke idak aku pernah dengar, alam bunian kata nya sebijik mcm alam kita, ada jalan, keta rumah siap dan ada tiang lampu lagi...so lojik juga la kalau budak2 tu main beskal, kalau nak kenal rumah bunian/jin yang islam ada gantung Allah & Muhammad (di alam dia ler)....wallhualam..

moden jugak dieorg ni....

Originally posted by tiwol_ayu at 4-5-2006 03:23 PM
ni lagi satu citer pasal kilang kat area sini. aku pun tak tau lah mmg area spooky ke hapa.  

kilang ni kalo org nak bawak forklift kena bagi hon.  sebabnya itu bapak jin aka bunian sudah marah.  anak dia sume dah patah kaki tangan.  so kalo hon tu sempatlah kiranya anak2 dia yg tgh main tu lari.  yg kelakonya ustaz yg berinteraksi ngan jin ni kata anak2 bunian tu siap main beskal lg.  ajerlah.....

kat kilang aku ni masa dulu2 ada sorg mamat ni siap berkawan ngan sekor makhluk ni. tp sbb dia bukan jin islam, so mamat ni tak mo la kawin ngan dia.  dah lama2 tu bapak dia bawak gi berubat.  skrg ok dah kot. tp ni citer lama sgt dah.

adeh... dimensi jin pun ade basikal ke? bukan dorg boleh terbang?. sape cipta basikal dulu, manusia ke bunian?
ade org bunian terror buat bike, mcm american chopper x?  ff:

hehehe,,

jin yg nak kwin dgn manusia, dipanggil jin ayik.

hantu kat opis??
hahahah..

suka su baca tajok thread nih..
kebetulan lah pulak last friday kitorang kat opis nih ada majlis baca yassin..
sehari sebelom tu..terima lah circulation suroh bawak yassin pasal konon nak jemaah sesama ngan rakan2 opis..
yang su ni mati2 lah ingat nak baca yassin sempene kejayaan kampeni kitorang nih atas satu projek tu..alih2 lepas jer baca yassin yg di imam kan oleh ustaz dr luar (dr masjid mana tak tau)..tetibe jer akak finance tu ckp ngan su "su..kau tu mengandong..so elok baca2 siket pasal pak imam nih nak buat acara renjis 4 penjuru"
ha?????
4 penjuru??? terkejot badak su pasal kalo dah sebot 4 penjuru nih..biasanyer citer dia dah jadik lain nih..
mula lah sok sek2...rupa2nya budak2 technical kat blakang yang kejenyer maintain server kene kacau..mmg diorang selalu stay up memalam..semua nyer pulak tu penah kene..ada yg nampak bende tu berdiri tengok dia jer lah..ada yg 'tolong' buatkan keje sesama lah..then lagik dahsatt ada yg tercongok atas keyboard dok tengok jer diorang buat keje..
aisehhhh..seriau su dengo..