CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aza

All About Kisah Seram/Misteri Di Opis/Pejabat

adush, mau kena heartattack kalau aku tuh .. selisih malaikat 44 ...

Aku nak layan cerita hantu pulak lah, slalu menempek kat board entertainment je!

Aku nak kongsi citer hantu kat opis aku. Macam2 kes dah jadi sebelum ni, tapi aku je belum pernah kena lagik.

(1) Kat surau perempuan - Kitrg rajin tido tengahari waktu lunch break. Kawan aku baru2 ni dah 2 orang kena kacau. Masa tido tu, hantu tu main handphone kawan aku. Kawan aku gantung loceng kat hp dia, hantu tu amik hp tu, goncang2 loceng tu kat tepi telinga kawan aku. Yg sorang lagi tu sama jugak, hantu main bunyi2 kat tepi dia masa dia tgh tido. Masing2 takut le nak bukak mata, jadi buat tak tau je! Ngantuk punya pasal, sampai sekarang, kitrg buat tak kisah, masih lagi tidur kat surau tu! Tengok nasib la nanti.. huhuhu..!!

(2) Kat area receptionist - Hantu ni main ketuk2 pintu tengahari! Pintu masuk ke opis aku ni nak masuk kena ada security card, jadi receptionist duduk mengadap pintu tu sbb nak tengok visitors kot2 ada yg nak masuk! Kawan aku yg on duty masa tu terpaksa buat tak tau je masa hantu tu asik ketuk pintu, mula2 memang dia angkat kepala nak tengok siapa, tapi bila takde org, lepas tu byk kali ketuk, terus kawan aku tunduk je takmo angkat kepala dah! Hehe.. Pastu kat area tu selalu bau darah hanyir dan nampak kelibat hitam melintas! Benda2 ni semua masih baru, dalam bulan lepas.

Kitrang ingat nak panggil ustaz tolong tengokkan kenapa semenjak dua menjak ni makin menjadi2 hantu2 kat opis aku!

Rate

1

memandangkan hanya aku sorang jer kat opis waktu nih.. bila dah penuh opis ni baru aku berani nak share ngan u all...takut nanti dier dtg., mrh kat aku sbb aku share keujudan dier ngan korang..hehehe

waktu nih pun haku blom berani baca posts u all dr pagi 1..hehehe.. tunggu hari isnin jer laa..

Originally posted by lazyboss at 30-4-2006 01:46 PM
esok lusa ade ler tuu .....
hihihihi....sbb dia da bace yg ko tulis...

ampeh ko lazyboss:lol

Originally posted by tiwol_ayu at 3-5-2006 10:24 AM
si 'manis' berambut pjg.  siap tanya lagi 'dah malam ni tak balik lagi ke'. kalo aku mau keras kat situ.

kalu aku pengsan 24jam dulu..esok dah siang br aku bangun:lol

Follow Us
Originally posted by jellyfish at 3-5-2006 05:13 PM
cerita aku pulak ye ....

one day aku stay back kat office sampai pukul 8.00 malam sebab hubby aku ada meeting start pukul 6.00 petang. nak balik sendiri tak larat sebab aku masa tu baru mengandu ...

ff:selama ni aku ingat ko ni lelaki:lol

Originally posted by natashadania123 at 2-6-2006 04:49 PM

ampeh ko lazyboss:lol

amacam??? da kene ker :tq:
ok gak ko pengsan 24 jam, lepas ko terjaga tgk jam x cukup lagi 24 jam ko sambung la balik.. pengsan semula la hahahahahahah...memoga ko selamat:pray:

[ Last edited by  lazyboss at 3-6-2006 06:57 PM ]

queeny, bila lagi nak citer.

wiee.....

seram aku bc citer kowang ni...biasa opis lama mmg ada menda2 camni..opis lama lavender kat jln tun perak..dkt ngan stesen lrt tu..ha..mmg la ada...tapi ni senior2 la citer.. penah gak duduk kat bangunan tu 2 bulan ari tu.Sib baik la tak jadi apa2..tapi mmg tak brani nak dok sowang..other takut antu, takut org gak..tetiba dtg perogol bersiri  kang cemana..sbb opis tu cam terlalu open ngan public.

opis yg duk skang ni..bangunan baru tp yg kat sblh ni pun ada gak dgr citer memcm..darha menitik kat tangga la apa la..

eii....nak gi semayang lah....

hiihihihi.. kalau korang taip2 kat opis tu..baik laa korang tengok kiri kanan.. mana tau ada lak orang tukang sibuk nak baca apa korang taip tentang dorang.. ngeh ngeh ngeh

Originally posted by aza at 7-6-2006 04:04 PM
hiihihihi.. kalau korang taip2 kat opis tu..baik laa korang tengok kiri kanan.. mana tau ada lak orang tukang sibuk nak baca apa korang taip tentang dorang.. ngeh ngeh ngeh

eish...aza ni....

:geram:

ehehehheee..........:pmuka:

ofis aku pun keras gak.. leh tahan gak la..

tapi takut aaarr nak citer.. sebab minggu depan aku kene ot sampai malam.. kot la benda tu mengintai aku tengah taip, sekali dia kata 'nanti la ko minggu depan'... tak pasal aku kene attack minggu depan..

Originally posted by cuki at 9-6-2006 02:36 PM
ofis aku pun keras gak.. leh tahan gak la..

tapi takut aaarr nak citer.. sebab minggu depan aku kene ot sampai malam.. kot la benda tu mengintai aku tengah taip, sekali dia kata 'nanti la ko min ...

ehehhehee........

:pmuka:

mystique1976 This user has been deleted
Ofis2 mana2 pun ada punya....Especially highrise buildings....

Originally posted by mystique1976 at 9-6-2006 16:33
Ofis2 mana2 pun ada punya....Especially highrise buildings....

aku baru je pindah ofis baru .. hopefully tak de apa2 kat ofis baru nie .. :pray:

opis korang ok la gak.. opis aku ni, zaman british punya bangunan. one of bahan sejarah negara..  nak ke toilet, aku kene jalan around 100 meter.. kalau malam, gelap nak mampus.. dah la tu, siap ada pokok yang juntai2 tu.. tu yang aku takut.. ramai yang dah kene..

kene apa tu cuki.. hehehehehe

Originally posted by aza at 12-6-2006 12:03 PM
kene apa tu cuki.. hehehehehe

kene tuuutttt... hahahaha... tak la, kene kacau nak benda tu..   siap main baui-buai lagi..:jeling:

ko jangan la tanya banyak2 aza.. aku kene OT malam ni.. kang aku tak jadi OT lak.. sapo nak buat kojo ni..:pray:

Originally posted by cuki at 12-6-2006 11:45
opis korang ok la gak.. opis aku ni, zaman british punya bangunan. one of bahan sejarah negara..  nak ke toilet, aku kene jalan around 100 meter.. kalau malam, gelap nak mampus.. dah la tu, siap ad ...

erkk...bgnn british??..ko keje kat maner nie cuki?:hmm: