CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aza

All About Kisah Seram/Misteri Di Opis/Pejabat

mamaezah posted on 28-11-2013 11:47 AM
aduiiii...best nya cerita adik montel....macam dalam pilem PIere andre....apa pun Hasbunnal Wa nia ...

errrkk..best ke? macam tak best je kot...sebab stress.. ohh tidak...bukan terpengaruh cite pierre andre tu..ntah aper aper je..
and cite terbaru dia yg highland tower tu..lagi la...

anyway...terima kasih sebab sudi baca...walaupun cite dah bertahun2 yg lama.....
.penah gak pegi berubat...jumpa org darul syifa...
kot kot mmg ada masalah ke kan...tapi dorang kata..mmg takde problem pun...
cuma kadang2...serba salah....pernah laa satu incident...pegi lepak office kawan kejap while waiting for movie show...

bos dia dok cakap...ohh this is your friend yg can see 'something' ... terus la bagitau..mana ada....i bukan dukun pun...
then dia cakap...dia mmg tak percaya langsung..sebab selalunya org yg nampak ni as imaginary..the mind yg dok imagine je..padahal nothing....

then i told him..takde masalah nak cakap aper pun..cuma..takpayah la dia balik lewat sgt..and get enough rest ...pastu kitorang chow...  and i asked my friend..opis ko ni..mmg org penah cite pasal benda bukan2 ke..contohnya ..ada sorang makcik age around 40s ..cleaner ..or budak2 kecik lari2 ...
time tu gak my friend suruh i tutup mulut.....dia cakap..oiiii aku takpenah cite anything kat ko....ko nampak ke tadi...
i said..yup nampak..bebetul belakang bos dia tadi..tapi aku diam je..malas mau bagitau

Rate

1

SiMontel posted on 30-11-2013 04:42 PM
heheheh ada jugak org ikut cite aku yer..ada byk stories...cite aku ni berdasarkan pengalaman aku  ...

haaaa apa lagi...mamat tu basah lencun then...? Ko tolong dia tak? hehe...cer citer cer citer

tq @medangmr cos bg tacang.. ..nyehnyehnyehh

aza posted on 19-4-2006 11:42 AM
kau tak pernah tendang ker time dia tarik2 kain kau tu? huuhhuu kalau berani laa...

ad ...

Kwn ko main peter answer kot..

lesung posted on 11-2-2008 03:22 AM
Pernah gak kena kat office tapi buat tak reti even aku kecut perut .

1. 1st time kena masa opi ...

wwaarrggghhh mentally disturbing laaa yang siul dengan gelak tuuu
hadooii

milera posted on 27-3-2009 04:25 AM
act,ofis aku ni mmg haunted skit.
dr dlu lg cmtu.x kire mase.t.hari pon bnda 2 blh mnyakat.

tumbuk2 belacan ni selalunye terjadi kat apartment2
kat office pun ada
hahaha

Follow Us
Nizamm posted on 17-12-2013 03:19 PM
tumbuk2 belacan ni selalunye terjadi kat apartment2
kat office pun ada
hahaha

Ada je.. Gegeh benor menumbuk sambal belacan.

milera posted on 20-12-2013 01:59 AM
Ada je.. Gegeh benor menumbuk sambal belacan.

dia nak masak sambal belancan kot tu
hahahahahah

jumpe pun thread ni
dah lama dengar my opis ni ade something
tapi die ade kat certain level je
level yang tercalon, level saya
tapi saya buat xtau je

baru2 ni nak simpan makanan dalam fridge
kitorg ade 2 wing
so, yg ade fridge wing yg bukan tempat aku duduk
masa nak letak makanan tu
ternampak ayat al-Quran ditampal merata dalam pantry tu

baru la terfikir
betul kot ade gangguan
and setelah menjoyah
rupanye dalam pukul 7 pm
ade beberapa pekerja duk buat keje lagi
pastu terdengar macam ade orang buka tutup laci kat pantry

diorang biarkan je la
tapi makin lama makin hebat and kuat bunyi die
so diorg g la cek
sekali diorang tak nampak sape2 kat situ
TAPI sume laci2 kat kabinet duk buka masuk buka masuk dgn sendirinya

berlari diorang balik
sampai xsempat tutup lampu segala

Rate

1

suebb posted on 19-4-2009 07:32 AM
kat opis sue dulu pun ader gak seramnyer ader satu hari tu abg guard citer kat sue dia gatal jari do ...

perempuan tu nak kenal dengan guard tu kot. hehehe

zaida posted on 19-4-2006 03:26 PM
ni cerita dr sorang kakak kat opis gue... citer ni jd kat dalam toilet.. kebetulan masa tu opis gue  ...

kalo aku da cabot da...seram

cyan posted on 27-4-2009 04:43 AM
citer pasal ofis ni
kat department aku nih pernah la dengar
tapi, cite dah lama

budak tu demam tak?
fuuuuhhh

kat page belakang aku pernah share pasal lif opis aku...

harini.. aku nak share lagi pasal opis baru aku...

Sebelum puasa haritu, lunch hour je mesti aku kuar dari opis. takde makna nak lepak tido2 kat opis. start puasa aritu aku dah jadi malas nak kuar.. sampai la sekarang..

dan sebentar tadi....

masa lunch time, biasa la sunyi sepi kan.......
masa aku tengah asik melayan forum ni, aku dengar kat bilik sebelah.. yakni bilik bos aku bunyi macam orang tengah mengemas... aku fikir bos aku dah balik kot dari meeting kan.. aku pun terusla layan sambil mata pun mcm nak lali lali jer tetiba dengar mcm benda berat sangat jatuh dari tempat tinggi

aku pun apahal pulak bos ni? jatuh kerusi ker? terus aku zaass p bilik bos aku..
eh.. gelap jer.. pintu pun tutup..
haish apa pulak bunyi tu.. ?

aku tgk opismate yg len mcm relax jer.. mcm tade apa2... mungkin masing2 tengah nak sampai alam mimpi kot.. aku pun balik la kat tempat aku...

dalam 10-15min pastu... aku dengar lagi.. mcm org susun buku, alih kerusi... dengar dari dalam bilik bos aku..
aku nak tanya opismate tak berani plak, sbb memasing tgh bz tido...

dan sampai la selepas pukul 2 tadi, bunyi tu otomatik stop. mcm tade apa yg berlaku.
nak jer aku p tanya bos.. bos, bos bawak kawan tolong mengemas ker? hehehehehe.....

Rate

1

Lama jugak thread ni tak di update...nak tumpang thread ye TT...

Mende ni baru jadik minggu lepas kat tempat Cik...

Alkisah bermula, sorang MA(Medical Asistance) kene buat bedah siasat sebab ade baby meninggal..baby tu anak orang asli. Dalam pukul 12 lebih (malam) diorang siap bedah siasat, si MA ni start la moto dia nak balik umah.

Lepas aje dia lalu melepasi homeguard Hospital, Pak guard kat dalam tu tak sempat nak tahan dia, Pak Guard tu pn mesej dia "Anak sape ko bawak naik moto malam2 tu?'

Si MA ni dah sampai depan umah dia pun tengok henfon, terus tak jadi masuk rumah, patah balik g spital lepak kat Spital.

Pak Guard tu nampak budak kecik duk berdiri kat dalam raga moto MAtu,tapi si MA tu tak nampak ape2 pn...macam ayah bawak anak g bersiar2 pusing kampung...hehehe

sekian cerita cik...ade lagik cerita seram kat Spital ni...nanti Cik try tanya orang lama kat sini..

Rate

1

Cik_Andak posted on 12-12-2014 11:06 AM
Lama jugak thread ni tak di update...nak tumpang thread ye TT...

Mende ni baru jadik minggu lepas ...

napa MA tu balik hospital padahal dah sampai kat rumah?

unoryah posted on 12-12-2014 12:49 PM
napa MA tu balik hospital padahal dah sampai kat rumah?

Dia duduk kuarters...nak ke kuarters lalu pondok jaga...takut ahli keluarga kena kacau..baik dia balik kat spital boleh borak ngn kawan2...hehehe

Cik dah la sensorang kat opis ni...layan pulak cite seram....huhuhuuuhuuuu

Hrm....nak share gak psl tempat keje baru

Building blocks tempat keje ni agak2 baru gakla siap...lebih kurang 5 tahun camtu...so biasala tempat baru tp tapaknya xtaula usia n sejarahnya camne kn?
Mengikut kata kwn2 yg pioneer kat sini..kat tapak asal building2 ni semua ada sepasang kubur...ada nama dia bgtau tp aku da lupa la plak...
Kawasan ni dah dipagarkan pun...sebab awal2 depa ni masuk...almost everynoon...mesti ada yg histeria...baru je tahun lps sorang ustaz ni dtg pagarkan..

Mula2 aku masuk tempat ni awal tahun ni,mmg kagum la jugak...senior2 kat sini bagus...Kalo bertembung mesti greet kita dgn salam...aku pun ikutla culture keje yg bagus gini.baru2 ni baru aku dpt tau yg culture yg bagus ni start bila byk sgt kejadian...'sat ko bertembung ngn kwn ko kat sini pastu tak smpai seminit..ko nampak lg kwn ko tuh dekat tempat lain plak'...paham kn?
So nak tau ko jumpa kawan betul ke apa...bgla salam..Kalo jawab elok...kawanla tuh..kalo tak jawab,sila jangan pandang belakang..

Ada juga kes yg kena kat mamat ni...dia pun batch sama baru masuk.so kurangla amek tau pantang larang kat sini.antara pantang larangnya...jgn berasap kat area2 tertentu.mcm kat hujung2 bangunan...tp disebabkan area tempat ni mmg 100% non smoking zone...so mamat ni berasapla dalam toilet...toilet biasala mmg kedudukannya kat hujung setiap floor kn?

Sekali tuh..elok2 berasap,dia da selesai nak kuar toilet,pintu cubicle dia xleh bukak dr dalam,nak kata ada yg pedajal kat bahagian luar mana ada selak pun.keadaannya mcm ada orang tarik pintu tuh dr luar xbagi dia bukak dr dalam(kan pintu toilet nak bukak kena tarik ke dalam)

oleh sbb masa tuh ramai yg dah balik n mamat ni panik kot terkurung smpai esoknya..dia pun menjeritla minta tolong...dan2 tuh plak dia kena simbah air dr luar cubicle pdhal dia xde dgr apa2 bunyi tadahan air..splash air or apa2 yg sewaktu dengannya...

Nasib baik ada yg masuk toilet time tuh...tgk pintu toilet bergegar2 n dia bukak...tgk mamat ni da semput sbb panik..

Byk jugak kejadian pelik2 yg biasa2 dgr kat tempat lain...nnti kalo aku teringat..blehla share lg...bkn apa,bad habit aku kalo org cite serem2 aku dgr gitu2 je.sbb takut nak dgr details...pastu bila gatal tangan nak share kat sini,dah tak ingat apa yg nak diceritakan....huhu

Last edited by chicmushroomkd on 18-12-2014 05:21 PM

akhirnyeee...
abis kucen baca tp kesannye, dr x takot terus jd takot nk stay klu dh gelap
skarang 'kan kdg2 ujan x kira masa & klu ujan maknanya ari pun gelap & tabiat kucen ni suka je wat keje x bukak lampu kecuali klu gelap sgt sampai tulisan x nampak kt kertas. tp biasanya guna cahaya monitor sajork...hehehe. & kucen ni slalunye keje sorg2 dlm opis (mmg yg duk ngadap PC sorg2, org lain kt luar sana kecuali klu adik bos dtg). okeyh, nk tumpang citer jugak w/pun x de la seram. opis kucen keje ni kecik je tp PC ada 3 w/pun yg godeknye cuma sorang. sesekali je bebudak lain guna utk wat keje yg mana perlu.

kisah 1
dh berlaku 3 tahun lalu (2012). dh nama opis kecik, klu keje byk maknanye kucen kena stayback siapkan keje. kebetulan minggu tu minggu sibuk & kucen masih duk umah sewa yg agak jauh dr opis. jd klu ada keje, cuma ada 2 pilihan. stay sampai pagi @ balik awal then dtg balik waktu malam. biasanya adik kucen temankan sbb tempat keje dia blakang opis ni je.
mlm tu mcm biasa, kucen packing baju sepasang utk stayback sbb keje mmg x leh nk elak. lepas tu menapak la dr umah sewa ke opis ni. masa tgh2 berjln, kucen ngan adik rancak la berborak & masa lalu tepi satu kawasan pagar tinggi (balai polis), kucen ada rasa mcm ada sumting duk perati kt atas pagar tu. dh cuak ti wat x tau je la & terus jln. sampai je opis, kucen kunci pintu semer & adik kucen terus tido sbb dia penat keje manakala kucen sambung la wat keje yg menimbun. biasa la mesti wat sampai 2,3 pg baru tido.
tp bila masa dh menginjak ke pkl 1, tiba2 je rasa sumting je. rasa mcm ada org tgh tgk sedangkan blakang kucen cuma ada meja besar & sinki. ada jugak beberapa barang atas meja & dr monitor kucen dpt nampak balam2 'mende' yg kucen ternampak kt atas pagar masa on d'way. mula2 wat x tau tp makin lama makin rasa seram. masa tu dh cuak giler & last2 kucen tutup PC (mata x tgk monitor dh sbb paham2 la klu skrin gelap, harusnye nampak lg jelas). off & kucen try tido. lampu x tutup pun (biasanye kucen tutup & bukak lampu meja yg kecik je). sampai skarang kucen x citer pun kt adik kucen...hehehe
okeyh, abis kisah ni.

kisah 2
berlaku pd 2013. masa ni dh duk umah sewa yg dekat. jln x sampai pun 3 minit dh sampai. jd x heran klu bos ke, senior ke tepun suruh dtg wat keje mlm2. jd mcm biasa mlm tu dia tepun.
sbenarnye masa tu ada event yg agak beso & kucen ajak kakak & adik wat keje skali (keje part time la kiranye & bos mmg byr lumayan punye! hehe). kiranya last check utk semer barang yg ditempah siap pkl 8 mlm (lebih kurang) & kami pun niat nk balik berehat sbb wat keje 24 jam nonstop dh. dr pkl 9 mlm - 9 mlm. balik umah, mandi & niat nak boom tido. pkl 10, adik & kakak kucen dh blayar ke pulai impian dh, cuma kucen yg masih lom tido.
tiba2 dpt call dr senior, katanya ada sumting yg kena wat segera berkait ngan event esok. jd kucen pun diskas ngan dia thru tepun sbb dia ada kt tapak event kena uruskan mende2 berkaitan sbelum dtg ambik yg dia suruh tu. jd kucen kena paham & imejin sendirik mcm mana dia nk & dia dtg kiranya dh siap. menapak ke opis, anggar saiz & print. pkl 11.30 senior dtg & lepas borak skit, dia kuar nk gi tapak event smula utk tepek yg dh siap tu. dia kuar, kucen sambung periksa mana2 yg penting kot2 ada tertinggal & pkl 12.30 kucen ambik keputusan nk balik. kunci pintu & masa tu la tiba2 rasa meremang. mmg tegak bulu roma & berdebar x payah ckp la. masa tu rasa mcm ada org duk tgk kucen. x jauh sgt pun & kucen beranikan diri toleh blakang. x de sesaper. pkl 12.30 mlm, saper yg nk suka suki melepak 'kan? nk kata dr jln besar, jauh jugak tu. jd kucen wat dunno & turup lampu luar opis, terus menonong balik. x toleh dh. masuk umah, kunci pintu baru rasa lega. jd kucen anggap je x de apa2, just perasaan...
tamat

sbenarnye ada lg tp gangguan kecik2 je la. contohnye bunyi selak kertas, cuit2 & bau wangi siang ari. tp wat x tau sudah....

chicmushroomkd replied at 18-12-2014 05:07 PM
Hrm....nak share gak psl tempat keje baru

Building blocks tempat keje ni agak2 baru gakla siap... ...

hurmm berasap laa lagik..kan dah mendapat..huhuhu!!
agaknya 'benda' tu marah kot berasap kt port dier.
kes kena simbah air tu mungkin 'benda' tu fikir budak ni nak bakor dier port kot??
elok je berasap..splashh!! kene simbah.. hihihihi!!