CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aza

All About Kisah Seram/Misteri Di Opis/Pejabat

Emow Emow Emow...
kakakakaka parah ler kalo dia nak stay kat situ...kakaka

Originally posted by cuki at 21-6-2006 04:30 PM

aku takut cik pon pegi zouk tak nak balik.. satu keje aku nak heret dia balik lak nanti..

elok laa kalo cik pon tu g zouk takmo balik2... ko gak yg sng ati kalo wat OT.. :lol

huuhhu.. korang ni asik kenekan cuki jerk..

ini aku nak cita memang betul2 semalam yang jadi.. member aku gi tandas.. pastu tandas laki ngan perempuan ni setentang.. dan kalau masuk tandas.. ada satu cermin besar gila.. so buleh nampak tandas perempuan punya cermin melalui tandas lelaki.. so member aku ni lelaki.. dia ingat nak isap rokok dalam tandas.. pastu dia rasa tak sedap hati.. pastu dia pun.. kuar laa.. masa dalam tandas tu dia dengar aa macam2.. ada orang masuk tandas laa bukak air laa tapi takder apa2.. so member aku kuar.. masa dia kuar dia tengok laa cermin kat tandas perempuan.. sekali ada benda putih betul2 belakang dia.. tengah tengok dia.. dia toleh belakang tengok takda orang.. perg!! apa lagi dia pun terus balik.. pastu dia cakap ngan kitaorang takyah OT lagi.. kita balik skang gak.. kitaorag pun dah dapat agak daa apa benda.. kitaorang pun cow laa.. uhuhuhuhh

Rate

1

Originally posted by aza at 22-6-2006 08:57
huuhhu.. korang ni asik kenekan cuki jerk..

ini aku nak cita memang betul2 semalam yang jadi.. member aku gi tandas.. pastu tandas laki ngan perempuan ni setentang.. dan kalau masuk tandas.. ada ...

apsal toilet tu banyak cermin laks :nyorok: .. heee ..seriau aku pasal reflection kat cermin nie ..

Originally posted by ocho at 22-6-2006 10:36 AM

apsal toilet tu banyak cermin laks :nyorok: .. heee ..seriau aku pasal reflection kat cermin nie ..

ntah laa. tapi cermin tu biasalaa kan utk apa lagi.. mesti laaa untuk perempuan2 ni melawa.. ehheehheh...

tu laa.. ni bukan sekali sebelum ni pun ada gak member kene.. sampai pengsan...huh!! bahaya sungguh

mystique1976 This user has been deleted
I rasa most of the office kat M'sia ni ada 'occupant' dia.....Mmg special sikit....Nasib baik tempat Mys sekarang ni takde cerita pelik2....Dulu office Mys, banyak jugak dengar kes2 hantu2....

Follow Us
ovel pun nak cerita gak lah...
company tempat ovel keje ni dua bangunan bertentangan..
so satu tu bangunan lama, yg lagi satu ni bangunan baru..
dulu masa belum pindah kat bangunan baru,
office ovel + ngan President punya office satu floor,ovel selalu balik lambat..
pukul 12 atau 1 pagi...masa kat bangunan lama..ovel tak takut sbb kan
sekali ngan president punya office..presindt & scetary dia pun sllu stay back..

then lepas tu ovel punya dept + ngan lain punya dept kena pindah kat bangunan
baru..dan bermulalah cerita kat bangunan baru ni..
kebetulan lak kat bangunan baru ni ovel tk selalu balik lambat sbb pling lambat
pun kul 9..tp kul 9 tu kat dept lain banyak org lagi..
walaupuan kat dept ovel tinggal ovel sorang..

ovel selalu kena dtg keje pd sun & pub.holiday...
ada satu kali sunday tu dept baru baru dua org je dtg + ngan bos kat dlm bilik..
hari tu kitorang buat mailing,so semua kumpul kat discussion area..
dept ovel depan dia ada satu lg dept..kira pintu dia bertengtangan la..
dept ovel semuanya perempuan...tp dept sebelah tu ada seorang lelaki..
masa tu baru ku 122 tgh hari...
tiba2 ovel nak gi tandas..
so ovel pun jln keluar..
sampai je kat pintu..
ovel dengar suara lelaki yg kat dept sebelah tu menyanyi..
betul!!ovel dengar dia nyanyi jelas..
dan ovel nampak dari cermin (dinding off ovel pkai cermin tp bukanlah mcm cermin
tengok muka tu..cuma dia dah letak mcm kertas susu jd tak terang sangta la!!)
mcm ada satu kelibat nak masuk dept ovel..
ovel sangka lelaki tu la..mgkin dia nak masuk dept ovel dulu baru gi dept dia..
ovel pun tunggu lah kat pintu tu..
ovel tak nak bukak sbb ovel nampak kelibat tu dah dekat sangt ngan pintu..
takut nanti ovel kena hantuk ngan pintu..sbb kalau bukak kan tolak ke dalam..

tapi...pintu tu tak bukak2..
ovel pun tunngu la kot2 dia bukak pintu dept dia...
tp ovel tak dengar satu suara pun...
ovel terus masuk balik duduk..
then kawan ovel tanya la kenapa duduk balik & muak ovel mmg pucat masa tu...
ovel tak cakap lagi kenapa...
ovel tunggu..beberapa minit lepas tu baru ovel cakap..
cuba u bukak pintu..
kawan ovel ni cina..dia mmg berani...
bila dia bukak dia tengok tak ada orng pun..
lps tu ovel pun cakap lah apa yg ovel dengar..

tp kita orang tak cakap lg pasal benda ni..
esoknya barulah kita orang cerita..
then masa tu jugak..barulah heboh yg memng ada orng nampak...
mcm kelibat la...
tp tak lah pernah kena kacau...
cuma terasa lah 'kawan' kita tu tengah ada ngan kita ...
tp diorang ckp..
kalau terasa mcm benda tu ada..
cepat2 cakap dlm hati..
yg kita nak buat keje je..
bukan nak buat apa2 pun..mintak dia jgn kacau...

huh!!!penat aku taip!!

Rate

1

huiyoo..seramnya citer korang..
aku pun ada gak citer dulu...masa aku kat opis lama...
pagi2 lepas bukak pintu level aku..aku gi toilet kencing jap...pastu dah sudah aku on pc aku..tak sampai seminit...aku terdengar bunyi air paip...aku gi blkg..tgok paip..manalah tau aku lupa nak tutup...sekali daa...aku tgok suma paip dlm toilet tu terbukak dgn sendirinya...yg kt sinki pun sama...alamak...aku dah tak sedap badan...aku tutup suma paip tu...pastu tetiba jer pintu toilet tertutup dgn sendiiri..dengor camtu..aku cabut ahh...aku pk mesti hantu nak tumpang berak...10 minit pastu suma dlm keadaan ok....tp sill jd misteri buat aku...
dah ler time tu aku sorang2 kat tingkat atas...budak2 lain suma kt bwh...huhu...
pastu selang beberapa bulan kendian...aku dgn opis mate aku terkena...time tu ptg dlm pkul 5 lebih...aku kat tgkat ats dgn membe aku...tgh syok wat keje...aku dengr bunyi petir..aku ckplah..ni mesti nak ujan lebat..betul sangkaan aku...dr tmpat aku mmg bleh dengo bunyi ujan...so sambungla wat keje..sampaile pkul 6...dah nak balik tu..kitorg gi bwh...nak punch card...pastu tgoklah luar...erkk...apasal..jalan kering jer...takder tanda2 ujan...tanya kat akak receiptionis...mana ada ujan....cuaca elok...korang ngigau agaknya...aku dgn mmbe aku dah pandang sesama sendiir..cam tak caya...musykil gak...pdahal kat atas bleh dengor bunyi ujan lebat...siap petir lagi...misteri sungguh...sampai lani tak terjawab...adakah aku berilusi erk?

Rate

1

Satu orang punya le banyak cite2 misteri nie... betul ke cite2 korang nie! Pelik gak sebab korang nie kerap betul jumpe benda2 misteri nie...

mystique1976 This user has been deleted
Jgn main2 dgn cerita hantu2 ni....Mmg all high rise buildings ada penunggu mereka...B'coz they inhabited this places B4 us....

Originally posted by mystique1976 at 23-6-2006 04:58 PM
Jgn main2 dgn cerita hantu2 ni....Mmg all high rise buildings ada penunggu mereka...B'coz they inhabited this places B4 us....

Inhabited that place? That building was built by human, so I think that entity should ask permission from human before living in that area, not the other way round. By the way, alam ghaib nie sememangnya wujud dan ianya adalah sebahagian daripada hidup manusia. Jadi, hati-hati jika terserempak dengan mereka.... alamak, takut le pulak sekarang nie nak balik lewat dari opis... :nyorok: Tak pasal2 aku baca thread nie...

Originally posted by pisang69 at 23-6-2006 15:11
pagi2 lepas bukak pintu level aku..aku gi toilet kencing jap...pastu dah sudah aku on pc aku..tak sampai sem ...

wah suspense pengalaman ko pisang . .. camne laks tiba2 bleh semua paip tu terbuka and kluar air ek ??
waktu pagi2 and petang2 pun ada yg 'mengacau' ??? .. itu belum waktu malam lagi tue .. :

sori guys.. Q bz sangat ler..

k, klu kat opis Q tu, selalu la Q rasa mcm ada sumting yg perati bila Q tinggal sorang2 kat opis tuh..sbb kat opis tu,koleg lelaki keja kat site..tinggal ler Q bersama makhluk tuh.. belum lama lepas, waktu Q buat kerja sorang2, ada smcm benda putih lalu kat pintu yg bertentangan dgn meja Q.. speed dier tuh, tak tau Q nak ckp apa, nak kata laju, slow..nak kata slow, mcm laju jer..tu waktu pagi around 10, dah tuh pada hari yg sama waktu petang lak, Q kat makmal..duduk membelakangi pintu, kat sipi2 bahu Q mcm ternampak kelibat hitam lak, berlari2 anak.. tp speed dier pun Q tak tau nak kata apa.. nak kata slow, mcm laju..nak kata laju, tp Q bleh nampak kelibat tu..
kisah yg sama berlaku tahun lepas klu tak silap.. waktu tu Q tinggal sorang gak..kat ruang rehat..waktu tu, Q membelakangi tv.. kelibat hitam tu berlari ulang alik dari tv ke ruang tengah..tu yg Q seram sangat tu.. walaupun hanya beberapa detik je benda tu dtg, tp seolah2 masa berjalan slow..semua benda slow motion jer rasanya...
selain tuh, bukan Q jer yg kena..malah hampir kesemua koleg dah kena.. kenkadang, diorang kena stay kat opis..tu yg tido berteman dgn makhluk tu..tengah tido, ada makhluk hitam dok perati dier.. siap dgn kabus/asap sebagai background.. . kitaorang kat sini tak tau apa nama makhluk tuh,tp klu kat indon mayb makhluk yg dikenal sebagai genderowo..
tp alhamdulillah, dier tak pernah buat kacau2 jahat..mayb dier terslh masuk dimensi agaknya.. tu yg kengkadang boleh nampak tu...

Rate

1

Kalo macam tu, apa kata Queeny pasang je CCTV kat area office tu, mana tau dapat rakam gambar benda yang tersalah masuk dimensi tu... Buleh post kat sini! Kita nak tengok.

buleh gak..tp sapa nak pasang cctv semua tu?? klu Q, mls ah.. kena buat proposal lak..

slalunya tmpat asal bgunan tu dh ada pghuni, pastu lpas  buat bgunan diorg pun ada la kt situ.

Originally posted by pisang69 at 23-6-2006 03:11 PM
pagi2 lepas bukak pintu level aku..aku gi toilet kencing jap...pastu dah sudah aku on pc aku..tak sampai sem ...

ala bunyik bising mcm ujan tu benda lain kot...

Ni plak member aku citer.. ofis dia kat Jln Tun Razak.
Member pompuan dia masuk toilet ternampak satu makhluk tengah mencangkung sambil menjilat-jilat kat lantai toilet. Terusla pengsan minah ni.
Dipendekkan cerita, diorang kata mungkin ada darah kotor tak jirus kat lantai tu setan jilat. :devil:

Dengar2 tu aku pun soundla kat budak2 opis aku ni.. ha saper2 agak2 time tu.. jaga2la.. tolongla alirkan air ker hapa ker kalau ternampak darah tu... kalo tanak nampak setan :agr:

Rate

1

Originally posted by lazyboss at 25-6-2006 11:25 AM

ala bunyik bising mcm ujan tu benda lain kot...

konfirm bunyi ujan....siap ada petir...bunyi angin...lain mcm jer...
hmm...ntahla...mybe..mainan perasaan kot...
sebelah tmpat duduk aku kat opis lama tu..bilik bos aku...dia selalu sembah tuhan patung dia kt dlm tuu...setan byk

nie aku nak citer lak pengalaman aku.. mase tu kat opis lama.. aku dulu keja ngan satu company nie laa.. lebey kurang mcm pusat rekreasi laa.. so tmpt keje aku nie mmg ceruk giler.. dlm 20km dalam woo.. aku penah dgr ader org indon dulu bunuh diri kat tmpt nie.. dan mcm2 lg laa.. so aku nie keje shift malam.. so.. slalu balik dlm kol 12pm or kdg2 kena ot smpi kol 5am.. so paham2 jerlaa.. dugaan yg aku hadapi.. tetiap malam aku kena kaco.. coz aku sorang je kat opis.. nk buat camne kan.. kat bilik bos aku lampu slalu menyala.. lepas tutup menyala balik.. kadang2 tgk kerusi bos aku slalu bergerak2.. tp aku buat donno jer laaa.. pastu mende nie nk kaco lg.. die dok main pintu lak.. mana xseriau woo.. tp coz dah lama keje.. terpaksa laa tahan kan.. ader time tue.. die dok main mesin fotostat laa.. main typewriter laa... so keje cni mmg mencabar.. member2 aku yg keje pon ckp penah nmpk laa mende nie.. kdg2 mase diorang kuar opis ade kat dpn pintu laa.. ade kat tpmt parking keta laa.. mcm2 laa.. nasib baik laa aku nie xpenah teserempak.. kalo jumpe mau aku pengsan woo.. cuma aku nie ckp.. bile time aku keje.. mende nie nak main bende2 lain dlm opis tu xkisah laa.. cuma jgn muncul dan ganggu aku udah..

alhamdulillah laa.. smpi aku dah tukar keje skrg.. xpenah laa aku kena kaco smpi teruk mcm tue.. tp tmpt keje lama aku mmg horror laa.. tu blom masuk citer bwk pelatih2 g wat night trekking or wat aktiviti waktu malam2.. tu lagi laa seram..

tu je pengalaman aku... hehe...

Rate

1