CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aza

All About Kisah Seram/Misteri Di Opis/Pejabat

Originally posted by lazyboss at 7-7-2006 12:33 PM

hahhaha.. ko x pelik ke ?? cuki ni dia penakot tapi dok bace posting cite paranormal...
mesti masa dia terkejut dia lari mcm avantar dia lari hahahahahahah
itu la imaginasi aku yg paling kela ...

akakaka..ari ni aku byk benor gelak dr feel seram. tp tulah aku pong pelik asal woang yg penakot suka baca cite2 antu ni?

p/s aku suka nengok avatar cuki..comel jerk..

Originally posted by Claudia_Lestat at 8-7-2006 02:57 PM

akakaka..ari ni aku byk benor gelak dr feel seram. tp tulah aku pong pelik asal woang yg penakot suka baca cite2 antu ni?

p/s aku suka nengok avatar cuki..comel jerk..

hahahah itu la aku bgtau ko .. aku selalu imagine cuki ni kalau dia terdengar bunyik pelik ke ape dia nak nyelamatkan dia dia lari mcm avantar dia laa.. itu  yg aku lagi gelak sengsorg depan pc ni.. kelako!!!:siok:

airspeeder This user has been deleted
ni member aku yg cerita.. dia keje dgn architect fim kat area Damansara sana..
masa tu tinggal 2 org aje kat opis.. maybe nak siapkan presentation board kot.. dah malam sikit.. tiba2 diorg rasa nak gi makan.. so diorg tinggalkan opis..

lepas abis makan.. diorg balik opis.. opis dia kat 1st floor (shop-office).. tiba2 masa nak masuk tu.. diorg nampak cik Pon tgh lalu depan pintu tu.. betul2 depan plotter.. siap boleh dengar bunyi rambut dia seret kertas2 yg berselerak depan plotter tu..

tak lama lepas tu.. boss diorg panggil le bomoh suh buang benda tu.. sbb staff dah takut nak stay opis.. padahal architect firm biasa le balik sampai kul 10-11 malam.. kengkadang tido opis pun ada..

member aku cakap.. lepas bomoh tu dah buang.. ada jugak staff yg terjumpa lagik.. ntah2 bomoh tu auta aje kot.. tapi skrg takde dah member aku cerita pasal benda tu.. maybe dah takde kot..

berpeloh dingin aku baca cite2 korang semua

Mak aku dulu pernah pesan, kalau period silalah basuh tuala wanita yg sudah dipakai itu..
Kalau tak nak pontianak menjejaki anda... :pmuka:
Ini berlaku kat opis mak aku sendiri, opis dia bangunan lama, so banyak la sejarah2  kurang enak.
Ada la kaum pompuan yg 'tak jaga kebersihan' di waktu2 tertentu, jadi pontianak pon suka laa
kan darah tuu. ada la yg kena kacau.

bebudak yg buat OT selalunya bebudak bujang, dorang memang sedia maklum kalau nak naya tidor la kat opis!
Semua pon sedia maklumlah tentang gangguan2 ini
cuma mak aku je yg tak pernah lagi rasa..

satu lagi, ada kat sini yg kerja di Menara Rebung?
cite hantu kat situ lagi powerrr
hehehhe

Originally posted by JerryJemima at 10-7-2006 11:16
berpeloh dingin aku baca cite2 korang semua

Mak aku dulu pernah pesan, kalau period silalah basuh tuala wanita yg sudah dipakai itu..
Kalau tak nak pontianak menjejaki anda... :pmuka:
Ini berl ... satu lagi, ada kat sini yg kerja di Menara Rebung?
cite hantu kat situ lagi powerrr
hehehhe

aku selalu juga g menara rebung tue  // tapi tak penah la stay overtime . ofis hour je .. jumpa cliente .. hmm apa cerita kat sana jerry .. ?
cik pon juga ke ?:nyorok::nyorok:

Reply #165 ocho's post

ocho tgh tengok Misteri kat TV3 now .. heeiiii .. citer antu 3 beradik kat ofis ..:nyorok:

Follow Us
apa citenya ocho? aku x nengoklah.

Originally posted by lazyboss at 8-7-2006 09:45 AM

itu la yg pelik tu.. banyak lak benda seram kat office dia.. kira ok laa si cuki ni x resign2 kihkihkih..
office kene gangguan ni aku rase sejarah dari tempat dia sblm dibina la... selalu comp ...

aku takmo la tukor2 keje ni.. bukan senang nak cari keje.. lagipun aku dah masuk skim pencen..

lagipun aku pikir, bende tu bukan kaco aku sagat pun.. dia just gertak2 je..

menara rebung kat mana ek? aku terkonpius ni..

Originally posted by cuki at 11-7-2006 09:16
menara rebung kat mana ek? aku terkonpius ni..

menara rebung kat jln pantai baru .. kat area2 kerinchi . itu menara TM tue . yg kaler biru tu .. hmm

apa plaks citer kat menara tue ek ??

Originally posted by Claudia_Lestat at 11-7-2006 01:29
apa citenya ocho? aku x nengoklah.

\\
kak claudia ..
citer pasal org2 stay back malam2 kat ofis .. ofis tu asalnya rumah bungalow .. ada 3 antu yg selalu mengacau pekerja2 'laki2' je ... perempuan antu tu tak kacau. .. memileh juga ek antu nie ... hmm .. stay back nak siapkan kerja then kena kacau ada suara2 perempuan nyanyi .. then bila di cari .. jumpa laks anak patung doll .. then tiba2 laks anak patung tu hilang .. muncul laks antu perepuan rambut pjg pakai baju kaler putih ..  ..

alamak .. nak kena copy link TV3 ke .. kat sini .. karang ada laks org marah .. oho tak menghargai hasil kerja org TV3 laks .. alamak ... susah la cam nie .. org nak share je .. bukan nak dapat apa2 pun .. sensitif sangat la forummers nie .. :gado:

akakakaka... aku repot tv3...  jeng jeng jeng

Originally posted by ocho at 11-7-2006 11:10 AM

\\
kak claudia ..
citer pasal org2 stay back malam2 kat ofis .. ofis tu asalnya rumah bungalow .. ada 3 antu yg selalu mengacau pekerja2 'laki2' je ... perempuan antu tu tak kacau. .. memileh  ...

antu tu bukan lesbian kot tu pasai dia tak kaco pompuan. dia antu straight. hehehe..

Originally posted by ocho at 11-7-2006 11:05 AM

menara rebung kat jln pantai baru .. kat area2 kerinchi . itu menara TM tue . yg kaler biru tu .. hmm

apa plaks citer kat menara tue ek ??

Mak aku cerita kat tingkat atas (tak sure tkt atas atau bukan) )menara tu ada air pancut.Tempat tu dijadikan 'rumah' utk jin-jin.
Bunyik cam kelakar kan?? Hihkk
Nanti laa aku tanya mak aku utk detail lagi..

asben aku keje kat menara rebung tuh...

Originally posted by JerryJemima at 13-7-2006 07:17

Mak aku cerita kat tingkat atas (tak sure tkt atas atau bukan) )menara tu ada air pancut.Tempat tu dijadikan 'rumah' utk jin-jin.
Nanti laa aku tanya mak aku  ...

memang betul .. ocho penah naik tingkat 51 tue .. ada air pancut and balkoni tempat org nak tengok pemandangan ke bawah/KL .. tapi masa ocho pegi tue .. waktu siang la .. tak penah laks dengar apa2 pasal tempat tue . hmm :hmm: apa cerita nya ??

tu la.....kat mane2 opis pon mst ade bende2 pelik pny
kat putrajaya ni, kat tmpt juliet (parcel C) mmg bnyk bende pelik jd
tp tak penah alami la....pak gad ngan polis bantuan yg cerita

Reply #177 JulietTheOrange's post

aper ceritanya??..

airspeeder This user has been deleted
Originally posted by JerryJemima at 13-7-2006 07:17 AM

Nanti laa aku tanya mak aku  ...

air pancut?.. katb skygarden tu ke?

aku pon nak cite gak :bgrin:

masa tu, aku baru 2-3 bulan start kije tmpt aku kije skrg....kat building opis aku ni, cuma Tingkat 2,3,6 ada pejabat...yg tingkat lelain tu kosong. Nak jadikan cite, satu hari tu...biasalah kan, balik opis pkl 5..turun lift..aku sorang jer..masa tu, sku sure sgt2 yg aku tekan butang 'G'...lps tu buat hal sendiri sementara tunggu sampai ground floor...ntah mcmmana, tetiba lift tu berenti. Aku ingatkan dah sampai ground. Bila angkat kepala,gelap gulita! Aku masuk balik kat lift and tgk kalau aku salah tekan..butang G tu masih menyala lampu dia.....!So, maksudnya aku stuck kat tingkat 1.....aku tekan2 butang utk tutup pintu...tp x mao...nak seminit aku tekan..last2 mau gak tutup..masa tu, berderau darah..mana tau lam gelap2 tu, ada yg nak main cak-cak ngan aku...dari ari tu, tobat aku nak naik lift sorang2....

tu ceta aku, kakak ipar aku lak lain ceta dia...tp masih berkaitan ngan lift..

Building tmpt kakak ipar aku kije tu ada 12 tingkat tp cuma sampai tingkat 6 jer derang isi..building tu nak kata lama, x jugak lah..cuma tanah tempat bangunkan bangunan tu used to be belukar....yg lelain tingkat tu kosong..tingkat 12 derang buat jadi store...satu ari tu, kakak ipar aku ngan kawan dia nak naik ke tingkat 4...tapi tau2 melompat naik tingkat yg x de org! Tp derang sure yg dia tekat tingkat 4....derang pun bacalah apa2 yg patut n msuk balik lift.

Sekali tu, boss dia lak..masa tu boss dia ada invitation start pkl 7. Kebetulan lak dia masa tu OT. So, kira dia stayback, mandi kat situ. Masa tu dah nak pkl 6..pejabat lengang..so, dia pun nak mandi...lam dia nak masuk bilik mandi, dia perasan ada org tgk dia dari luar tingkap tp dia buak ek je kan...lam dia mandi tu, tetiba dia terpikir...dia kat tingkat 1, saper lak yg jenguk dari luar tu..dia pun mula rasa x sedap ati terus cepat2 mandi, pakai balik pakaian then balik...

Lagi satu, boss dia bawak pekerja2 lain naik pi store (tingkat 12), ambik meja extra sbb ada pekerja baru nak masuk. Masuk je lam store, tetiba one of the workers nmpk ada bekas tapak tangan kat one of the meja yg ada kat situ. Nak kata ada org lain masuk, x mungkin sbb kunci store tu boss dia yg pegang. Kalau ada org nak masuk, mesti mintak dari boss dia tp x de pun org mintak dari dia. Derang pun x lama2 lam store..ambil apa yg patut..terus kuar....

Rate

1