CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aza

All About Kisah Seram/Misteri Di Opis/Pejabat

ni aku copy and paste from yahoo group yg dah off topic...asalnye discuss pasal benda lain...

xxxxi..ko bagi la hantu barongan yang hinggap atas bumbung umah ko tu....biar dia pakai satu....

p/s: arwah moyang aku dulu...dia pernah encounter menatang buruk mengcangkung atas bumbung pondok dusun durian dia....makhluk besar berbulu yang boleh terapung2.....apa ke bende ntah namanya...aku panggil abadede je...last skali aku jumpa makhluk macam ni (mungkin imaginasi aku kot....) ialah raya ke 2 tahun sudah....kat bumbung garage kereta umah wan aku di bahau....gua lari masuk dalam rumah terus maaaa......sambil mencarut dalam hati..haram jadah punya abadede....terkejut aku....

tak pasti imaginasi ke..realiti ke...biasan ke...tapi aku tetap percaya sebab aku tiap2 tahun nampak...sekejap2 je laa....setakat ni yang paling seram ialah hok kaler hijau macam cicak dok melekat kat dinding.....aku panggil si lekaplekap....parking lot bawah sekali Hotel Quality Shah Alam...maghrib, Julai 2003....macam shilake rupa dia....pernah tengok Jeepers Creepers?? muka lebih kurang tu laa..menyeringaiiii....

latest encounter pun maghrib gak...bulan february lepas....opis aku putrajaya....
awek wangi lalu...free hair....masa aku sorang2 kat opis....jam 7.50 malam

punya la wangi....

dia lalu depan tempat aku, aku jeling je..malas nak usha, keje banyak....aku ingat orang luar tumpang lalu..tapi mase aku g ke pintu belakang nak find out siapa gerangan awek tu, pintu opis aku didapati dah berkunci, mana boleh masuk kalau takde access card...lagi satu kalau ko go thru mesti ada bunyi beep....

and then i realized....teringat tetiba...the best thing was...bila dia lalu depan aku tadi....speaker komputer aku  berdesing macam seolah2 react bila handphone ko ada incoming call..padahal takde msg atau call pun....baru aku sedar....masa tu aku tak pikir apa dah....sah sah bukan spesies aku yang lalu depan aku tu...mujur aku tak tegur....

balik aje laa...tak off pun pc...

ini cerita betul ni..tak dapat apa aku bohong korang...cuma aku nak share je laaa...

Remember pals, shit do happens. It exists. Bukan setakat mainan psikologi.

walaupun aku physics graduate, aku slalu pegang yang ini.....

AS FAR AS THE LAWS OF MATH REFER TO REALITY, THEY ARE NOT CERTAIN. AND AS FAR AS THEY ARE CERTAIN, THEY DO NOT REFER TO REALITY.

you can't prove it with math dude.....so nerds and freaks...go to hell....

Originally posted by bottombikini at 31-7-2006 11:44 AM

wakaka...:tq:

opis ko ada sofa ke? aku rasa tetiap opis ada antu, cuma kite tak nampak je. mana le tau dia dok tengok je kite tgh busy buat keje kehulu kehilir, ntah2 time kite kena marah ...

mmg laa.. aku ade sofa satu ni kat belkang aku... aku masa bace cite tu aku da ternbayang da.. tengah2 aku wat keje .. mende tu call aku lak.. dia kate dia ade kat sofa belkang... uwaaaaaaa.. naya aku... lepas tu bila aku nak pandang dia da kat tepi muka aku aduii laa... aku ni da la suka imagine bebukan.. serem seremm..:geram:

Originally posted by lazyboss at 2-8-2006 12:12 PM

mmg laa.. aku ade sofa satu ni kat belkang aku... aku masa bace cite tu aku da ternbayang da.. tengah2 aku wat keje .. mende tu call aku lak.. dia kate dia ade kat sofa belkang... uwaaaaaaa.. n ...

wakaka..patutlah hang serem.

tapi kalo sofa kat belakang lagi ngeri seh..tah tah dia main cak-cak lak..:nyorok:

Originally posted by bottombikini at 2-8-2006 12:23 PM

wakaka..patutlah hang serem.

tapi kalo sofa kat belakang lagi ngeri seh..tah tah dia main cak-cak lak..:nyorok:

ha sudahh.. kang alamat nyee aku x toleh2 sofa nun.. krem aku kat depn pc ni...
x de cite lain ke kat ofis ko? aku takat bulu roma meremang jee... nmpak2 or bebunyik x de lak...

seram baca cerita you all... kalau bab apek ngan nyonya tu.. kalau eva la kan, bleh pengsan!

semlm eva kena turun kat basement.. ada benda nak ambik sambil2 tu check la kws tu nak make sure takder benda yg bleh menyebabkan kebakaran etc etc.

so before bukak pintu, eva siap baca bismillah ngan bagi salam ( kalau ada benda dlm tu beragama Islam la eiks ). so buat la kerja dlm 10/15 mins. ..

yg peliknya.. semua lampu on! seingat eva the last time i went down there, b4 kuar dr basement semua lampu dah tutup. probably ada staff yg turun kat basement tu tak tutup lampu kot. positive thinking.. jgn takut.

bila kerja dah abis. eva tutup pintu dan lampu basement dan tengah struggle nak buka pintu yg menghubungkan  basement dan library ( kat tangga la nie.. ) baru je kita nak pegang pintu tu.. tetiba i could hear bunyi pintu kat bawah kena slam mcm org marah... kuat sgt hingga library users semua hairan dan tengok kat eva.. :bgrin:

dlm ati eva kata... siot nyer benda. mentang2 eva dah tak takut kat dia, dia memberontak la pulak :geram:

[ Last edited by  eva at 2-8-2006 08:56 PM ]

Follow Us

Reply #227 lazyboss's post

tak berpa paham cerita yang akhir tu. maksudnya apa? duit tu dalam envelope.... pastu kawan kau songlap duit tu.. tapi duit tu tetiba terabur dalam laci ker?? ker camner.. tak paham laa

Reply #229 lazyboss's post

pahaaaaaaaaaam cikguuuuu... heheheheh

Originally posted by aza at 3-8-2006 10:38 AM
tak berpa paham cerita yang akhir tu. maksudnya apa? duit tu dalam envelope.... pastu kawan kau songlap duit tu.. tapi duit tu tetiba terabur dalam laci ker?? ker camner.. tak paham laa

tu lar.
aku pun tak paham aper criter dier nih!!!!

Originally posted by btho at 3-8-2006 02:11 PM

tu lar.
aku pun tak paham aper criter dier nih!!!!

aku paham je.. hahaahah

aku paham..aku paham..

Paham..,  tapi... lebih kpd tak paham.

maksud ko memberko nampak gambar anak boss tenung dia masa dia nak songlap duit tu ke?:hmm:

Originally posted by lazyboss at 4-8-2006 10:47 AM

:hmm:macam mana aku nak cite ek??

aku edit balik cite aku nun..
wey dulu aku sekolah karangan A oo.. apesal korg x paham ekk??

wuii dasat hang dapat A no..aku pun bm dapat c3 jek
ilek ah lazy..biasak ah tu kekadang kiter ni nak memendekkan citer tu yg ada ayat tetinggal or org tak paham. tapi aku paham la pulak..camne ye :hmm:

aku pun mcm x paham..
aku ingatkan memula tadi anak boss ko menjelma jadi member ko..

Originally posted by nurul_anati at 4-8-2006 11:01 AM
aku pun mcm x paham..
aku ingatkan memula tadi anak boss ko menjelma jadi member ko..

ala kekadang korg ni,, sorg da cakap x paham.. semua  la plak cakap x paham...
aku delete laa cite nun.. anggap je la x wujud

[ Last edited by  lazyboss at 4-8-2006 11:04 AM ]

laa.. merajuk pulakkk... jgn la mcm tu...

aduii customer aku kate office aku bau kapur barus...
aku x leh bau.. idong tersumbat...
adoii laa aku rase mcm nak balik jerr...

ko sorang2 je ke kat opis tu?

x lah ramai jerr hehe