CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 29711|Reply: 126

citer rempit

mlm tadi aku pegi ngk movie kt ou.....tetibe aku terperasan satu poster citer melayu nih..tajuk die rempit daa...pengarah die ahmad idham.....sgt sedey ler aku mengaper nakbuat citer pasai golongan nih.

apasal ko nak sedey sangat? x blh ke buat cerita mcm ni?

ni sinopsis filem ni yg aku terjumpa kat internet...

Filem aksi REMP-IT akan membongkar kehidupan sebenar Mat-Mat Rempit yang sering diperkatakan sekarang ini.

Filem ini mengisahkan Madi (Farid Kamil) yang berkerja sebagai budak penghantar (mat dispatch) memberi peluang kepadanya untuk ?erempit? di waktu malam. Aktivitinya bukan sekadar berlumba haram malah semua aktiviti yang berkaitan seperti menunjuk aksi dan sebagainya.

Madi mempunyai seorang teman wanita iaitu Ieka (Julia Hana) yang sering mendesaknya untuk berkahwin kerana telah mnyerahkan segalanya kepada Madi. Kehidupan Madi yang agak sosial menjadi penghalang kepada niat Ieka. Madi lebih suka menyimpan wang untuk membeli motosikal baru. Madi berkawan rapat dengan Macha (Cat Farish), seorang mat rempit yang sentiasa bertindak menjadi orang tengah dalam perlumbaan haram yang disertai Madi.

Setelah memenangi pelbagai jenis perlumbaan yang disertainya, Madi telah dicabar oleh Spark (Zul Huzaimi), seorang lagi mat rempit yang berpengaruh. Sebagai mat rempit sejati Madi telah menerima cabaran tersebut. Sebagai taruhan, yang kalah akan menyerahkan motosikalnya kepada pemenang.

Pada malam itu, Madi telah kalah. Sebagai balasannya Madi terpaksa menyerahkan motosikalnya kepada Spark tetapi Madi telah bertindak melarikan diri. Malangnya, Spark dan konco-konconya telah berjaya mengejar Madi. Madi telah dibelasah teruk, kaki kanannya patah. Lebih malang lagi, motosikal Madi telah dibakar hangus.

Teman wanita Madi yang dari awal telah menjalinkan hubungan dengan Rizzo (Aqasha) juga telah terus berpaling tadah kepada Rizzo dan Spark. Dia tidak lagi memerlukan Madi kerana Madi sudah ?ehilangan? segalanya.

Pertemuan Madi dengan Spark dua bulan kemudian telah membakar perasaan Madi untuk membalas dendam dan menebus segala yang berlaku kepadanya. Madi bertambah marah dan geram apabila melihat Ieka bermesra dengan Spark.

Satu perjanjian telah dibuat. Mereka akan mengadakan satu perlumbaan penentuan. Dengan bantuan Sam (Wazi Abdul Hamid) iaitu sepupu Macha, Madi telah mendapat sebuah motosikal untuk digunakan dalam perlumbaan itu.

Pada malam yang dijanjikan, mereka telah berlumba dalam satu perlumbaan yang sangat sengit. Mampukah Madi menebus maruahnya sebagai seorang mat rempit sejati? ?an apakah yang berlaku selepas itu? Tunggu kemunculan filem action pack sulung terbitan Metrowealth Movies Production, REMP-IT

apa salhnye wat ceta rempit..huhu..

Apa salahnya...buat citer rempit!!! Mesti banyak mat2 rempit yg pegi tengok citer ni

huhhu...rempit beb...aku tgk bongkar...alaa...citer yg wan kamaruddin jadik pengacare tuh...kat rtm...ari senin malam...kol 12 stengah mlm...ader rxz pacak tuh...kuikuikui...mmg kamekaze tol ler dak2 nih....ajak masok askar baguih gak...

Follow Us
tipah tertipu pun aku tak tengok lagi...

mat rempit sejati la sgttttttttttttttt..

aku anti-rempit!....stupid idiot  la diorang ni!...
kalo tak kaco orang aku tak kesah,dengan bunyi yg menyakitkan telingenyerr,yg geng rempit ni ingat sedap sangat.....pastu  siap bunuh2 orang lagi pasal simple matter....
pastu diorang punye fesyen...aduhhhh....aku konpius gile nengok!
aku bercite-cite nak beli big foot sebijik pastu langgar semer rempit yg ader kat mesia..sangat la antinye aku kat rempit nih...:geram:

mase raye aji lepas aku blk kg..
bile aku blk kl balik aku pelik nengok nape cam ade org wat penggambaran je dpn umah aku nie..
ropenye si ahmad idham nie dok shooting remp-it ni kt area umah aku,selang 3 buah umah je...
pastu memalam memekak injin generator(kot),smpi aku xleh tido..huhuhu...
tp die nie ok la,xsombong..dtg umah aku nk pinjam penyapu ngan pasu bunge...hahaha..:lol

aku baca atas tu jalan citer dia mmg best!!

tapi,yang tak jadi bestnyer stunt dia wat tu mesti x real...
haha..biasalah citer melayu..
lumba gitu2 jerr.. pastu ada yg mampos..
x setanding filem hollywood..!!

tp kalau aksi/kualiti gambar/sinematorafi dier aku dengar cam best n sampai mesejnya..
insyaallah aku mesti x kan tgk..
tunggu hari raya mesti kuar kt TV3..haha

Originally posted by vitruvian_man at 7-6-2006 06:51 PM
aku anti-rempit!....stupid idiot  la diorang ni!...
kalo tak kaco orang aku tak kesah,dengan bunyi yg menyakitkan telingenyerr,yg geng rempit ni ingat sedap sangat.....pastu  siap bunuh2 orang lag ...

kiter share duit beli big foot jom....keh keh keh...

Originally posted by MOONkerBULAN at 18-6-2006 03:15 PM

kiter share duit beli big foot jom....keh keh keh...

jom!!! :cak:
tak dapat bigfoot...HUMMER H1 pun jadikkk.....:cak:

Reply #13 vitruvian_man's post

:setuju:
  kalo boleh nk buat anti -rempit mobil.
nampak jer rempits langgor.

tayangan bermula 10 OGOS 2006

ni nak lawan KL Menjerit ker?

aku rasa citer ni best!!!
Jalan citer dia semua best!!

Tapi uAll tau la kan,camner kalau skrip2 ni da smpai kat ;pengarah melayu...HANCUS!!!

aku rasa Anak Halal lagi best!

last movie melayu aku layan..baik punya cilok...skrang tobat x masuk movie melayu lagi...borin siott

nak tgk rempit live . dtg le hari minggu kat rumah aku.. mcm pesta..derang lawan pacak.. dari traffic light hukm.. sampai keliling tasik permaisuri.. polis?? mcm buat tak faham.. ada sekor dua dah nak tergolek .. tidak kena lenyek dek keta aku..so kalau nak buat stunt free , ambik ajer budak2 perabih boreh ni..

tapi aku tgk trailer masa moto tu terbakar meletup tu mcm kena cucuh dek minyak tanah ajer.. low budget tol heheh