CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lonso

Legend Of The Star Apple

Reply #140 eyka's post

Dalam real life pun dia sudah sememangnya pak lawak..so kiranya, dia nie memang sesuai pegang watak tu...eyka, buatlah synopsis citer tu....

Sinopsis Ep 1- SPOILER

citer ni bermula mcm citer dongeng.. kisah Lagenda Epal Bintang... macam mana org yg buat wish kat perdu pokok epal dgn masukkan guli kat dalam lubang berjumpa dgn putera idamannya..(eh ni aku check balik nanti, tak ingat lak).

pastu tunjuk flashback sorang budak lelaki tgh menangis2 sedih & susah hati & dipujuk oleh seorg budak perempuan dgn menceritakan kisah lagenda epal bintang... jadi budak pompuan tu bg guli dan suruh wish kat situ... lepas tu budak lelaki tu dpt semangat baru & janji akan hidup dgn bahagia....

15 tahun kemudian.. sebelum majlis perkahwinan.. puas dah Tao Si (MD) buat perangai cakap takmo kawin..siap main anak panah masa hari dia kawin ... tapi kena paksa jugak dgn bapak dia.. masa majlis kawin tu bila ditanya setuju tak nak amik pompuan ni jadi isteri... tiba2 satu suara pompuan dari belakang jerit 'TIDAKKKKKK'... org semua pelik... & Tao Si ni... dah senyum2 dah suka... tetiba meluru banyak giler babi hutan kat majlis kawin tu... terus semua org kelang kabut lari... Tao Si ni punya lah suka.... dan amik kesempatan nak lari jugak.... pompuan tu, Rui Rui  bawak pet dia... anak babi hutan yg pakai baju (hampeh betul citer ni... takde binatang lain ke??? geli aku..teringat aku citer le robe.. tapi tu Ai Qing dgn arnab pakai baju tu.. . ) nama anak babi hutan tu.. TangTang.. binatang tu pegi telan cincin kawin tu pulak...

Ming Dao (Tao Si) dlm citer ni mcm spoiler brat skit....

dalam kecoh2 Tao Si dgn RuiRui ni lari jauh dari majlis kawin... tao si menyorok balik pokok.. tapi RuiRui pegi cakap kuat2 pulak... org2 bapak Tao Si dengar terus kejar lagi... pastu dorang pegi menyorok dgn panjat pokok... atas pokok pun siap nak gaduh2 lagi sampai jatuh dan terlanggar sarang lebah dan terus lari mencanak2 terjun dalam sungai/tasik..... sekali tu patut la Tao Si beria pegang RuiRui kuat2 rupanya dia tak pandai berenang.... mula2 Rui2 ingat Tao Si amik kesempatan... bila nampak dia nak lemas terus selamatkan & dorang naik rakit yg ada kat situ... Tao Si ni buat2 pengsan... gelabah dibuatnya Rui2 ingat dah mati... terus dia berpikir nak buat CPR ke tak... tgh pikir2 tu TS nak bangun & Rui2 nak buat CPR... terus tercium... apa lagi marah lah Rui2 panggil Tao Si 'Lelaki Jahat'.. time tu sempat lagi TS dgn muka selambanya cakap takkan ciuman pertama kot... siap kaco2 lagi terus pompuan tu marah & dia terjun balik sungai tu & berenang ke tepi... punya Tao Si menjerit2 atas rakit tu tak tau nak buat apa... lepas sampai tebing.. Rui2 suruh TS guna pendayung tu kayuh... & cakap dari gaya TS kayuh tu sampai esk pagi pun tak sampai tebing.... hahahahha apa taknya... macam main air je... klakar betul...

tapi akhirnya berjaya jugak TS kayuh sampai tebing dgn bangganya tu w/pun tangan habis dah smua bengkak2 kena sengat lebah.... tgh jalan2 ngintai2 sekali tu kepala dia kena serkup dgn penangkap rama2... rupanya ada rama2 melekat kat kepala dia... org tu tu nampak tangan dia bengkak terus amik daun ke apa ntah campur tanah kot nak letak kat tangan TS... tp dia geli kata kotor... terus kena tarik dalam semak... dan lelaki bukak seluar.... punyalah menjeritnya TS... rupanya dia nak kencing jer atas tgn tu.... ubat bengkak tu.... hahhahha

RuiRui ni balik tempat dia... KAwan dia (Wei Ru/ 7 flowers) bgtau org2 bapak Tao Si (bpak TS tuan punya ladang & resort tu) nak sembelih TangTang nak amik cincin yg kena telan... apalagi Rui2 pegi selamatkan TangTang tu... sebenarnya...hero sorang lagi yg tukang pujuk... Rui2 ni minat kat hero sorang lagi...

Lepas tu Rui2  cerita kat kawan dia (Wei Ru) apa yg berlaku dgn TS tadi... & pastu Rui2 pegi cari TS sbb apa ntah tak ingat... tgh Rui2 gaduh dgn TS lagi tiba2 ramai org2 bapak TS datang & tangkap TS.... TS kata Rui2 menghianati dia sbb bgtau bapak dia..... kakkakaka bila pulak dorang berkawan... rupanya wei ru yg ikut & bagitau....

dah la sampai sini je.... tak ingat aku habis kat mana ep 1... gambar2 tu aku amik dari asianfanatics

ni hero sorang lagi... ni pengurus ladang tu...pekerja bapak Tao Si

ni tunang Tao Si... rupanya hero sorang lagi ni dgn tunang Tao Si ni dulu bercinta....

lupa bagitau... TS masih mencari2 budak perempuan yg memberi harapan pada dia tu... & masih berpegang pada janji yg dorang akan berjumpa semula walaupun dah lewat 15 tahun.....

[ Last edited by  eyka at 20-11-2006 03:21 PM ]

ni gambo2 dari ep2 seterusnya.....

ni ep 4 rasanya....

bwh ni tak tau ep berapa...

[ Last edited by  eyka at 20-11-2006 03:35 PM ]

Originally posted by eyka at 20-11-2006 03:19 PM
Sinopsis Ep 1- SPOILER

citer ni bermula mcm citer dongeng.. kisah Lagenda Epal Bintang... macam mana org yg buat wish kat perdu pokok epal dgn masukkan guli kat dalam lubang berjumpa dgn putera  ...

waaa...best gak baca ko nyer sinopsis nih...waaa ni yg wat aku xsabo2 nk tgk nih...

Rui Rui tu cute betul la... suka aku tgk....

tp sebenarnya mmg nampak tak padan RuiRui dgn Tao Si tu dari segi appearance.... tapi dari segi perangai... sama jer....

hero sorang lagi yg Rui2 suka tu cute... macam padan dgn Rui2 tapi dia matang skit... tak padan lak dgn Rui2 yg kebudak- budakan...

Tunang Tao Si lak...mmg tak padan dgn Tao Si... cam serius jer...dan moody jer.. dia lebih padan dgn hero satu lagi....

Reply #144 moondance's post

cerita ni klakar giler.... sampai nak melompat2 aku gelak... dah la aku tgk yg ulangan tgh malam... puas aku tutup mulut cover jgn tergelak besar.......... tak tahan aku tgk mimik mula MD yg klakar gila tu.....

Follow Us
habis tu..saper yg 1st hero...saper yg 2nd hero...saper lak heroin....saper 2nd heroin ni..????..:stp: :hmm:

Reply #147 moondance's post

ntah la... kurang pasti... hehehhe baru tgk ep 1-4

tapi setakat ni mmg enjoy tgk citer ni... nak aku uploadkan ke??

kiranya MD dalam cite nie sec herolah ye....

baca eyka nya sinopsis lawak gilos...cam best aje...heheh

Reply #148 eyka's post

bagos2....upload...upload...sker aku nk tgk md kayuh rakit tu....ekekeek
punyer geli owang nk ubatkn...last2 haaa cara kencing lak yg owang tu wat...

takut mula2 aje best...lama2 tak best...

heehhe eyka kau nak uploadkan ke....dalam file apa arr??
kalau dalam file yg boleh aku d/load dapat gak aku melayannya...tapi takde sub kan...huhu

Reply #151 babyface76's post

apa pulak takde sub... aku tgk tu kat astro ch 38 la... ada sub bm

Reply #149 babyface76's post

tak tau la dia 2nd hero ke tak... aku baru tgk ni...

aku rs cm nak langgan je cha 38..frust jer baca korg posting..

hehe lupa ch 38 pun dah ada sub....
jadi ke kau nak uploadkan nie....
rasa2 yg diuploadkan tu aku boleh d/load ke??

Reply #155 babyface76's post

fail wmv... mesti ko boleh donlod punya....

eh bukan cite nie ke dulu(sapa tah) kata pegang watak utama si johnny....
ke aku salah masuk thread arr??....hehe conpius dah nie...

eyka...dalam wmv ye....yes aku boleh d/load....

aku masuk hype...kat thread KOA...kau ada upload link MD kat oman kan?? aku lupa file apa tapi tak boleh d/load...frust aku...

Zety baru je call Megatop dia kata cerita ni dah keluar dgn sub harga dalam RM80tt keluaran PMP

Reply #158 babyface76's post

kenapa tak leh donlod?? tu fail wmv jugak... ko klik jer yg dia tulis download here tu...