CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: budin99

Misteri Di Pulau Tioman

bertuah punya budak!!@%#$^#@*5 thn ko x balik kampung???hehehehehe

Originally posted by budin99 at 27-7-2006 10:23 PM
tambahan lagi :

kalau diperhatikan sekeliling pulau tioman terdapat banyak pulau2 kecil. saya ambil contoh 2 sahaja iaitu Pulau Jahat(hadapan kampung mukut) dan Pulau Rengis(hadapan berjaya hote ...

kalau ada pic mesti menarik..
actually eva pon rasa mcm nak gi sana.. nak tengok keindahan pulau dan adat resam kat sana

Originally posted by eva at 24-7-2006 12:49 AM

no 3 tu.. my hubby ngan kengkwn dia memang pernah tengok taman tu. time tu dia ngan kengkwn dia termasuk lecturer dia sendiri nampak taman tersebut ketika uni dia buat  geology field work kat ...

off topic kejap...

Eva...husband you geologist ke???Bukan apa, aku pun geologist jugak....:hatdown:

back to the topic...

Aku biasa juga pergi Tioman...so far ok...tapi memang mysterious sikit...dekat resort yang dah siap, tapi tak lulus kat Kg. Salang, Tioman itu, dengar cerita lagi orang tak berani nak masuk...

Tapi, dulu-dulu, ada misteri yang lagi 'baik punya' kat Pulau Tioman ni....dulu laaa.....Mengikut cerita orang kat situ, Mat Saleh tourist, kalau dia pergi ada satu tempat teluk yang tersorok sikit kat Pulau Tioman tu, entah macamana aotomatic, mesti diorang akan 'terpaksa' menanggalkan semua pakaian diorang tu....Camana tu weh????:nerd::nerd::ting::nyorok:

Originally posted by mr42 at 31-7-2006 12:47 PM

off topic kejap...

Eva...husband you geologist ke???Bukan apa, aku pun geologist jugak....:hatdown:

back to the topic...

Aku biasa juga pergi Tioman...so far ok...tapi memang myste ...

Mr42. hehehhehehehhe...teluk tu memang wujud...
nama dia Monkey Bay. Kalu mengadap Salang, dia sebelah kanan Salang.
tempat tu actually takde monkey pun..nama ajer keh keh keh

Originally posted by cymax at 31-7-2006 02:27 AM
bertuah punya budak!!@%#$^#@*5 thn ko x balik kampung???hehehehehe

nak buat camner cymax..sibuk memanjang..adik aku sendiri dah 7 tahun tak balik..
parents ajer yg kerap balik..aku dua orang ajer tak ikut2..yg lenlain ada gak balik...

tambah pulak nenek aku dah arwah..kalu balik musti nak rasa sedih sebab dia yg bela aku kecik2 dulu..

Originally posted by budin99 at 31-7-2006 12:52 PM

Mr42. hehehhehehehhe...teluk tu memang wujud...
nama dia Monkey Bay. Kalu mengadap Salang, dia sebelah kanan Salang.
tempat tu actually takde monkey pun..nama ajer keh keh keh

Budin....kau pernah gi skodeng situ ke????:nerd:

Follow Us
ehehe... dia penah r tuh...kalo idak macam mana dia tau.. uhuhu !

mr42&selendangmerah...
aku tak penah gi skodeng...tak payah skodeng..ko lalu depan diorang pun diorang tak kisah sebenarnya keh keh keh

off topic kejap...

back to the topic...

Resort yang tak siap & tak di luluskan tu menurut penduduk setempat adalah kepunyaan seorang bekas Menteri yang berasal dari Pahang. Semasa aku & family ke Tioman keadaan resort tu dah tak berapa elok & menurut ayah aku yang telah pergi meninjau ke resort tu kebanyakkan anak tangga dah banyak yang reput. Resort nampak cantik apabila di lihat dari jauh terutama dari jeti kg Salang.

off topic kejap...

back to the topic...

dulu la geologist, sekarang dah tukar keja lain .. ahai nasib badan..

Originally posted by budin99 at 31-7-2006 02:30 PM
mr42&selendangmerah...
aku tak penah gi skodeng...tak payah skodeng..ko lalu depan diorang pun diorang tak kisah sebenarnya keh keh keh

buruk betul perangai dorang eiks.. hahaha..

Originally posted by pee3 at 31-7-2006 02:35 PM

Resort yang tak siap & tak di luluskan tu menurut penduduk setempat adalah kepunyaan seorang bekas Menteri yang berasal dari Pahang. Semasa aku & family ke Tioman keadaan resort tu  ...

no wonder la tak kena luluskan. tak menepati health and safety..

betol ke eva ?? hikhikhik !!

Originally posted by selendangmerah at 31-7-2006 05:58 PM
betol ke eva ?? hikhikhik !!

iyer la kalau dah reput..tu dah bahayakan customer. of coz la ianya tak k menepati health and safety.

Originally posted by eva at 31-7-2006 05:52 PM

buruk betul perangai dorang eiks.. hahaha..

standard la mat salleh..dorang memang camtue..

p/s- nak sambung nulis lagi ni tapi ada sikit sibuk laaa...nanti laaa..

Originally posted by budin99 at 27-7-2006 10:15 PM
Eva..

memang syiok balik sana..macam2 aktiviti boley buat..iya laaa...kampun sendiri kan..baru last month balik sana selepas 5 tahun tak balik keh keh keh.. BTW, Eva dari pulau mana pulak?

Budin, hang ni berasal dari Tioman so kiranya hang kena lah Roni anak kepada owner Salang Pusaka Resort! Boleh tak hang cerita pasai sebuah pulau yang terletak tidak jauh dari Pulau Tulai tempat aku & family pergi snoorkeling. Lepas kami pergi snoorkeling di Pulau Tulai kami di bawa utk lunch & berehat di sebuah pulau tapi aku tak ingatlah nama pulau tu.

Pee3,

Roni yer? errrmmm..tak kenal rasanya. Sya bukan dari Salang. Tapi klu tengok muka rasanya kenal kut heh heh heh...
Pulau yang mana satu PEE3 pegi ni? dekat tepi Pulau Tulai atau betul2 depan Salang tu? apa yg Pee3 nak tahu? Tulai tu pun banyak misteri dia jugak...

p/s- Bagi saya Salang adalah tempat paling cantik kat Tioman.

Originally posted by budin99 at 1-8-2006 11:20 AM
Pee3,

Roni yer? errrmmm..tak kenal rasanya. Sya bukan dari Salang. Tapi klu tengok muka rasanya kenal kut heh heh heh...
Pulau yang mana satu PEE3 pegi ni? dekat tepi Pulau Tulai atau betul2 de ...

Roni ni orangnya gempal & baik coz masa aku & family gi bercuti ke Tioman dari mula kami sampai jeti Salang hinggalah hari kami berangkat pulang, Roni & abangnya telah memberi kan service yng cukup baik kepada aku & family!
Aku pergi betul2 kat Pulau Tulai & pulau yang aku maksudkan berhadapan dengan Salang. Honestly aku cakap masa aku buat snoorkeling kat situ hati aku berdebar-debar & rasa takut semacam kalau nak compare tempat lain yang pernah aku buat snoorkeling & scuba diving! Ayah, hubby & anak pun punya perasaan yang sama macam aku bila tiap kali terjun & menyelam ke dasar laut di Pulau Tulai tu!
Kalau Budin tak keberatan boleh tak cerita pasal Pulau Tulai tu!
Ya betul Budin! Pada aku Kg. Salang punyai pemandangan yang cukup cantik terutama bila duduk tepi pantai menantikan matahari terbenam  & sepanjang aku di Tioman aku dah pi ke beberapa kampung & tempat di Tioman kecuali kaki Gunung Nenek Si Mukut!

[ Last edited by  pee3 at 1-8-2006 11:50 AM ]

Budin ! Dan lagi satu cerita yang aku dengar berkenaan kisah gangguan makhluk halus iaitu ada penduduk mendengar cakaran di bawah rumah mereka pada malam2 tertentu. Kisah ni dah lama terjadi & berlaku di Kg. Tekek ! Kalau Budin tahu cerita tu boleh tak ceritakan di sini ?:tq:

Originally posted by pee3 at 1-8-2006 11:31 AM

Roni ni orangnya gempal & baik coz masa aku & family gi bercuti ke Tioman dari mula kami sampai jeti Salang hinggalah hari kami berangkat pulang, Roni & abangnya telah memberi kan ...

okay..kalu yg depan salang tu Pulau Sayak. tak penah dengar kisah misteri kat situ. Korang percaya tak kalu aku katakan satu Tioman tu hampir2 semua musti bersaudara..tak dekat musti jauh? Tp sekarang dah lain laa..ramai yg kawin dengan orang luar...

p/s- Roni tu bapak dia nama Bidin ker?